Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre Kórházban 2010-ben születendő babák fórum

Szent Imre Kórházban 2010-ben születendő babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
68. Mancsovics (válaszként erre: 65. - Fildus)
2010. ápr. 10. 12:18
Ez egyáltalán nem igy van. Amikor én szültem, akkor szültek mellettem 35 hetesen sőt 31 hetesen is....
67. fildus (válaszként erre: 66. - 80e79356ac)
2010. ápr. 9. 22:26

10 napot már fél lábon is! :)

Hogy elrepült az idő felletted is, mármint a pocakosság ideje :-)

66. 80e79356ac (válaszként erre: 65. - Fildus)
2010. ápr. 9. 19:58
nem lesz gond, még a méhszájam sincs nyitva , 10 napot tuti kivirok már , vagyis a babán múlik, de legakorábban május első hetében jöhet ha elöbb akarna akkor le lesz "szidva" :)
65. fildus
2010. ápr. 8. 21:50
Lányok, a 36. hétig ki kell bírnotok mindenképp, mert csak BETÖLTÖTT 36 HÉTTEL lehet a szent imrébe szülni!
64. 80e79356ac (válaszként erre: 63. - Birgi74)
2010. ápr. 8. 17:12
Köszi. :)
63. birgi74 (válaszként erre: 62. - 80e79356ac)
2010. ápr. 8. 16:56
nagyon szép vagy ezen az utolsó képen! :)
62. 80e79356ac (válaszként erre: 61. - Birgi74)
2010. ápr. 8. 14:02
Holnap megyek viszgálatra, eddig csak a védőnőmmel beszéltem, neki is volt már esete mikor elöbb jött emiatt a baba , de nem minden esetben, a 36. hetes uh-n majd megmondják hogy mi a helyzet.
61. birgi74 (válaszként erre: 60. - 80e79356ac)
2010. ápr. 8. 07:52

Orsi, a dokit vagy az uh-s orvost megkérdezted erről? Igen, ha hamarabb öregszik el a lepény, van rá esély, h hamarabb születik meg a baba, hiszen nem kap elegendő tápanyagot. DE ne mások élménye alapján éljél te csaj! :o))

ne aggódj, a babád nagyon jól tudja, h mikor kell jönnie, és akkor jönni is fog :)

ha előbb két héttel, akkor előbb... ez nem tragédia! legyél nyugodt, és mosolyogj! :)

60. 80e79356ac (válaszként erre: 57. - Birgi74)
2010. ápr. 7. 23:27
Most főleg az aggaszt hogy egy nemrég szült anyuka mondta hogy neki is meszes volt már a lepénye a 8. hónapban és ő a 36. hétre szült, szerinte az enyém sem fogja kihúzni a végéig.
59. 80e79356ac (válaszként erre: 58. - Dergabi)
2010. ápr. 7. 23:23
Szia, éppen ma kérdezett róla egy másik kismami de én még nem fogadtam fel , igy sajnos tarifát sem tudok mondani, még mi is gondolkozunk hogy lehet az ügyeletesnél fogok szülni hacsak nem történik valami váratlan.
2010. ápr. 7. 22:45

MissUrsula,

olvasom a fórumban, hogy a Zsigmond Tamás az orvosod. Mi a véleményed róla? Felfogadod a szüléshez? Mi a tarifája?

Én hozzá járok terhesgondozásra az sztk-ba, nem tudom hogy felfogadjam-e. Azt tervezem, hogy szülésznőt fogadok és ügyeletes orvosnál szülök, de ettől a megoldástól kicsit tartok. Ja amúgy július elejére vagyok kiírva.

előre is köszönöm ha válaszolsz

57. birgi74 (válaszként erre: 56. - 80e79356ac)
2010. ápr. 6. 11:01
Orsi, ne aggódj! simán meg tud fordulni még. Másrészt meg - bár gondolom ez nem vigasztal - de a miénk 3100grammos most... 35.hetet töltöttem ma... és még mindig helyezkedik. most a miénk is faros, de annyi idő van még! nyugi! :)
2010. ápr. 2. 21:16
Sziasztok, voltam 4D-s ultrahangon, de eléggé el vagyok keseredve, alig látszott valami a babából össze van gömbölyödve, és kiderült hogy a 29. hét óta megfordult és most ugy néz ki hogy farfekvéses lesz, hacsak nem forul vissza 2 hét alatt mert most 1950 gramm utána már nem lenne helye. a lepény meg első fokon használódott el . szóval most nem vagyok túl boldog :(
55. nrit (válaszként erre: 54. - Mancsovics)
2010. ápr. 2. 12:09

Köszi szépen a biztatást! :)

Akkor jó, ha természetes szülés párti. Remélem, jó fej a szülésznője, úgyis vele leszek nagyrészt. Legalábbis remélem, h nem lesz semmi probléma.

Addig trenírozom magam, h nem kell mindenkinek kedvesnek lennie velem... :)

54. Mancsovics (válaszként erre: 53. - Nrit)
2010. márc. 29. 21:57

Szia,pont most kukkantottam be ide.


Én epidurállal szültem. Amikor bementem a kórházba este már voltak fájások, de mint kiderült zárt volt a méhszáj. Majd lassan el kezdett kinyilni. Majdnem hazaküldtek, de aztán mondták, hogy várjam meg az öreg Barnát mert megvizsgál. Szóval bejött és akkor már egy ujjnyi volt. Mondta, hogy nem mehetek haza. Utána erősödtek a fájások, és szóltam a szülésznőnek, hogy kérek epidurált. Ezt elmondtam neki legalább 3szor, akkor látta, hogy komolyan gondolom, és jött a Barna és beadta. Nem is éreztem semmit, se a beadást, utána se volt mellékhatása, és totál nem éreztem a fájásokat.szóval ügyesen adta be. Az epidurált nem beszéltem meg előre a Péterrel, hanem ott döntöttem el, hogy kérek. Ezután pedig már nem kelhettem fel. Ő többször rámnézett, hogy haladok a tágulással.


Igazából elég morcos volt, de szó nélkül, azonnal foglalkozott velem, pedig elhagyta azt a papirt amire a Péter felirta neki, hogy kik azok a kismamák akik várhatóan akkor szülnek amikor ő épp külföldön lesz, ráadásul telefonon se tudott vele beszélni, hanem elég volt annyi hogy én mondtam neki, hogy a Péter betege vagyok. :)


Majd miután megszületett a kislányunk, teljesen felszabadult, és jókedvű lett :) csomót nevettünk, poénkodtunk miközben varrt össze. érezhetően megkönnyebbült. (Sajnos többször leesett a szivhangja a babának, emiatt nagyon gondterhelt volt, de egy lélektani pillanatba elkapta a lábam és rövidre zárta a történetet. 15 perc alatt kint volt a baba, ezen nagyon fellelkesült) És utána is minden nap benézett hozzám a kórterembe, megnézte hogy vagyunk :)


szóval, mivel EDA-val szültem sajnos nem tudom megmondani, hogy amúgy hogy vezet le egy szülést. Nekem sokat segített, és bár a Péternél szerettem volna szülni, egyáltalán nem bántam meg, hogy igy alakult. szerintem az a közel 40 év a háta mögött jó referencia :) ja, és abszolút természetes szülés párti.

nyugodtan kérdezz még..

53. nrit (válaszként erre: 52. - Mancsovics)
2010. márc. 29. 21:43

Köszönöm Nektek a válaszokat!

Próbálom magam nyugtatni, hogy az a lényeg, hogy nagy a tudása, jó szakember, stb... és az én elvárásaimat kell csökkenteni... Majd augusztusban kiderül, ha minden jól megy. :)

Mancsovics, lehet még egy kérdésem? Szülhettél Barnánál úgy, ahogy akartál? Maradinak tűnt, vagy hagyta, hogy a Te kívánságod szerint történjen a vajúdás, szülési pozíció, stb? Köszi :)

52. Mancsovics (válaszként erre: 46. - Nrit)
2010. márc. 23. 18:17

Sziasztok, szia nrit!


Én a Barnáékhoz jártam, nekem a Péter volt az orvosom. De most decemberben amikor a kislányom megszületett (2 héttel hamarabb a kiirtnál) ő pont külföldön volt és igy az István vezényelte le a szülést. Bevallom az elején tartottam tőle pont a stilusa miatt, de nagyon pozitiv élményem volt vele végül. Abszolút profi, figyelmes, és a szülés után hihetelenül felszabadult volt már, és akkor már egyáltalán nem volt mogorva :)) Mivel beugrott a Péter helyett és nem volt választott szülésznőm, igy az éppen ügyeletessel együtt szültem, aki pedig nagyon aranyos volt.

51. 80e79356ac (válaszként erre: 50. - Orsy27)
2010. márc. 23. 18:09
Én először a 21. héten éreztem , kicsit későn a védőnő csodálkozott is, mert sokan első babánál is érzik már a 16-20 hét között, a másodiknál meg már a 14-15 hét körül, én meg csak csöndbe voltam ha kérdezték hogy érzem- e :)
50. Orsy27 (válaszként erre: 49. - 80e79356ac)
2010. márc. 23. 18:03
Én Hannát a 7. hónapig alig éreztem. Szerintem nem is mozgott, vagy csak nagyon minimálisat addig.
49. 80e79356ac (válaszként erre: 48. - Dyra)
2010. márc. 23. 15:20
A mértei szerintem teljesen jók, az enyém is nagyon nyugodt álltalában a fiúk mocorognak-rugdosnak többet :)
48. dyra
2010. márc. 23. 08:11

Sziasztok!

Jó volt az uh vizsgálat.Ők is kislányt mondtak.

A baba nagyon nyugodt volt és rendben volt minden.

21+2 napos vagyok.

BPD:50mm

AC:163mm

EFW:415g

HC:183mm

Fl:37mm

HUM:32mm

47. 80e79356ac (válaszként erre: 46. - Nrit)
2010. márc. 22. 22:54
Szia, gratula a kisfiúhoz, a Barnáékat ismerem, a nagynéném baráti kapcsolatban van a fiával, de nekem ugy mindt orvos egyik sem túl szimpatikus, pedig a nénikém a Péternél szült. Szülésznőhöz én csak Április elején fogok bemenni, szerintem te is ráérsz a szülés elött 1-2 hónappal. Jógára szerintem járjál nyugodtan ha nem vagy veszélyeztetett, vagy nem volt vérzésed vagy hasonló gond. Én csak itthon tornázok dvd-re és sétálok nekem az elég, nem szeretem ha megmondják hogy hány percig csináljam... na meg ha nő a poci az embernek nem mindig van kedve.
46. nrit
2010. márc. 22. 22:48

Sziasztok!

Rég jártam it... Ma voltam UH-on (18-19.hét), és kisfiú lesz, minden rendben :)

Nem tudjátok véletlenül, hogy Barna István melyik szülésznővel dolgozik? Mert ma rákérdeztem, de azt mondta, hogy erről majd májusban... :( Kicsit kezdek aggódni, hogy a fura stílusa mellett még túl hagyományos is! Pl. kérdeztem hogy járhatok-e kismama jógára, és eléggé lehülyeségezte a dolgot.

Ti mikor menetetek be először a kórházba felkészítő tanfolyamra, vagy szülésznőkkel találkozni?

Hú, Orsi, neked már nagyon közeleg az idő :) Nagyon izgalmas lehet! :)

45. 80e79356ac (válaszként erre: 44. - Dyra)
2010. márc. 22. 22:21
Szia, majd irjál méreteket, én a héten kezdem a 33. hetet nagyon gyorsan megy az idő, nemsokára összerakom a kórházi cuccot, de remélem hogy még legalább 6 hetet bennmarad.
44. dyra
2010. márc. 22. 10:00

Sziasztok!

Ma megyek 20. heti genetikai UH-ra.

Már nagyon várom!:-)))))))))))

43. 80e79356ac (válaszként erre: 42. - Orsy27)
2010. márc. 18. 21:34
Köszi, ha normál szülésem lesz akkor gondolom amugy is kiraknak 2 nap mulva, de remélem kedves nővérkéket fogok ki :)
42. Orsy27 (válaszként erre: 41. - 80e79356ac)
2010. márc. 18. 13:06
Szia! A szülésznők, meg a dokik sztem nagyon jók, én senkiről nem hallottam igazán rosszat még. A csecsemősök is kedvesek, van köztük nagyon segítőkész is, meg van olyan is, aki nagyon mogorva. Ha megkéred őket, akkor megmutatnak bármit, szoptatást, pelenkázást stb...de maguktól nem sűrűn ajánlják fel. Ja, meg van egy szülésznő (utóbb tudtam meg, hogy ő az), akit nagyon nem bírtam elviselni, nagyon undok volt mindig. Mintha a fogát húznák...Hál'Istennek az én szülésznőm egy tündér volt, a kistesót is mindenképp nála szeretném szülni! :))
41. 80e79356ac (válaszként erre: 40. - Orsy27)
2010. márc. 18. 11:43
Szia, te nemrég szültél mi a véleményed a kórházi személyzetről? mert valaki dicséri őket, mások meg szidják a csecsemősöket... asszem nekem sem lesz dokim mert pár napja beteg lettem és nem nagyon izgatta magát, pedig a 7. hónap végén nem játék egy lázas betegség... gondolom az ügyeletes is ellát...
40. Orsy27 (válaszként erre: 38. - Dyra)
2010. márc. 18. 10:48
Nekem sem volt orvosom, csak szülésznőm, a legközelebb se fogok orvost választani. És én is csak az sztk-ba járok, nem magándokihoz. :)
39. 80e79356ac (válaszként erre: 34. - Dyra)
2010. márc. 17. 19:51
Akkor nem is olyan kicsi, nem is kérdeztem fiú vagy lány a baba?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook