Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯
12154. wewe (válaszként erre: 12153. - Devonshire)
2014. jan. 15. 19:53
Köszi! Hát, ez a jövő zenéje, mindenesetre kíváncsi leszek...
12153. devonshire (válaszként erre: 12151. - Wewe)
2014. jan. 15. 18:51

Ha Szent Imrés dokihoz jársz magánba, ő biztosan tud sztk-s beutalót adni mindenre!

Esetleg az általa végzett plusz Uh-kat fizetteti ki veled, de az a 10ezren felül max ilyen 2-6 ezer forint lehet. De elvileg mivel szerződésben van állami intézménnyel, mindenre kell tudnia sztk-s beutalót adnia.

12152. 94f7f6068c (válaszként erre: 12150. - Fildus)
2014. jan. 15. 18:09
Oké,köszönöm!:-)
12151. wewe
2014. jan. 15. 14:06
Megint jövök egy hülye kérdéssel... a magándokihoz, ha megyek, és ált. 10e volt, amit mondtatok, h ilyen árakon rendelnek.. no de.. egy kismamának rengetegféle vizsgálatot kell csinálni.... azok mind külön pénzek, kemény pénzek?? UH, mindig a 10e felett van, meg a többi? Vérvétel, stb.? Vagy lehet menni sztk-ba is ilyenekre és a dokihoz az eredményekkel magánba? Ez hogy megy? Nekem nincs havi 20-30 ezrem magándokira, főleg, ha még a végén is tejelni kell...
12150. fildus (válaszként erre: 12149. - 94f7f6068c)
2014. jan. 15. 13:05
Ha van némi időd olvasd vissza, többször le volt már írva :-)
12149. 94f7f6068c
2014. jan. 15. 12:12
Sziasztok!Első babánkat várjuk,áprilisban fogunk szülni a Sz.Imrében.Információkat gyűjtök,hogy mit kérnek bent,mit kell vinni a babának,mit saját részre,mert azt olvastam ez mindenütt változó.Tök hülye vagyok ebben a kérdésben,szóval minden infónak örülök.Előre is köszönöm.
12148. fildus (válaszként erre: 12146. - Yoppa)
2014. jan. 15. 11:35

Ezeket én is hallottam róla, amiket írtál...


Nekem Tóth Irén volt a szülésznőm, kétszer is, maximálisan elégedett voltam vele!

12147. devonshire
2014. jan. 15. 11:31

Ezzel én is így vagyok, szép dolog a gátvédelem, örülnék neki, kezdjük így, de ha a feszül inkább végjanak, minthogy szakadjak.


Szép dolog a természetesség, de sajnos túl szkeptikus vagyok, így a homeopátiával is, viszont ez nem jelenti azt hogy nem kapkodnám őket magamba, ha már úgy érzem semmi nem segít :D


Én most próbálom az agykontrollt, igyekszem elhinni, hogy képes leszek megszülni, elviselni, túl lenni rajtam.


Én valahogy a szülést nem tartom egy amolyan hatalmas misztikumnak, ami életem nagy nagy meghatározó folyamata, amit testen kívüli állapotban kell megélni. Én inkább amolyan essünk már túl rajta, és had tartsam a karomba a lányomat. És had felejtsem el az egészet a kistesóig.

Nem akarok szülőszobai fotókat, pláne nem videót, és egyenlőre még abban sem vagyok biztos hogy megsimogatnám a kis fejét, amikor bújik kifelé. Én ezt nagyon orvosi dolognak élem meg addig a pillanatig amíg a hasamra nem teszik a kicsit :)

12146. yoppa (válaszként erre: 12131. - Fildus)
2014. jan. 15. 07:17

Nyulas Jolánt ajánlották. Viszont azt hallottam róla, hogy nagyon homeopátia párti (egy nyilatkozatában olvastam), illetve másik kórházban szülésznőként dolgozó barátnőm mondta, hogy felkapott és emiatt horror összegért dolgozik állítólag.


Főleg a nyilatkozatai alapján bizonytalanodtam el, hogy ő nekem már "túl természetes". Ha feszül a gát, akkor nem homeopátiás bogyókat szeretnék kapni, hanem egy biztos kezű orvost/szülésznőt éles szikével.


Nem tudom, hogy mennyire megalapozottak az információim, de a fentiek alapján erősen elbizonytalanodtam, hogy rá van-e szükségem.

12145. yoppa
2014. jan. 15. 07:00

A tutujgatást olyan értelemben írtam, amikor úgy beszélnek az emberrel, mintha kisgyerek lenne. Persze, a bátorítás jól esik, de ne hívjanak anyukának és ne használjanak ún. édinyelvet és többesszámot, ezekre vagyok talán kissé érzékeny :)

Ha felnőtt emberként kezelnek és tájékoztatnak mindenről, az nyugtat meg. Az orvosomban is többet között azt kedvelem, hogy ha valami negatív gyanú van, száraz anatómiával, de elmondja a legrosszabb kimenetelt is. (Pl. felmerült a petefészek daganat gyanúja, szerencsére vizsgálatokkal kizártuk, de tabu nélkül szóba került a terhesség alatti műtét lehetősége is)


Az tény, hogy szülőszobának még a közelében sem jártam, sem érintettként, se látogatóként, így lövésem sincs mire számítsak, hogyan fogok viselkedni. Annyit tudok, hogy erős fájdalomra agresszióval reagálok, így nem árt, ha a szülésznő is olyan, aki ezt nem veszi fel...

Egyszer volt vesegörcsöm, akkor az urológus főorvost egy vizsgálat alatt úgy háromszor küldtem el az anyjába - majd mentem vissza másnap sűrűn bocsánatot kérni, hogy a fájdalom beszélt belőlem...

12144. wewe (válaszként erre: 12143. - Ksk84)
2014. jan. 14. 23:40
Ezek nagyon jó gondolatok, milyen igazad van! A megértés és a türelem a legfontosabb... Mert abból kell nem kevés, mert mindenki kb. "kikel" magából szerintem olyankor... :)
12143. ksk84 (válaszként erre: 12139. - Vikki86)
2014. jan. 14. 23:12

Szerintem itt igazából egyik szülésznő sem tutujgatós, viszont gondolom a legtöbb bátorítja a szülő nőt, hisz én is percenként azt mondogattam, hogy nem bírom tovább, mikor lesz már vége! :)

Nekem az, hogy ügyes vagy, csak így tovább, jól csinálod, mert sokat haladt előre a baba, erőt adott a folytatáshoz! Ennyire szerintem mindenkinek szüksége lehet, hisz tudni kell, hogy hol tartunk. Lehet, hogy valakinek ezmár tutujgatás, de nekem nem.

Amikor jártam a korházi előadásra, akkor számtalan példát hallottam arra vonatkozóan az előadóktól, hogy mennyire másképp viselkedik sok ember, mint ahogy azt előre eltervezte, és sok esetben mennyiremásra van szüksége, mint ahogy azt előtt gondolta. Van, akihez még a doki sem nyúlhatott hozzá, sem a férj, de mindenkit maga mellett akart tudni, hogy biztonságban érezze magát.

Illetve azt is mondogatták sokszor, hogy ne döntsük el előre, hogy hogyan szeretnénk szülni, meg mit szeretnénk csinálni, mert az adott helyzetben lehet, hogy teljesen más fog jólesni. Illetve ami nem esett jól, az nem biztos, hogy egy óra múlva sem fog jólesni. Mint nálam. guggolva, lábujjhegyen egyensúlyozva szültem meg a kisfiamat. Nem akarta elhinni még a szülésznő sem akkor, hogy az esett jól, de hagyta, és nekem így volt a legatékonyabb a folyamat.

12142. wewe (válaszként erre: 12141. - Mesike18)
2014. jan. 14. 22:04

Naa szupiii, alig várjuk! :))

És ezek szerint jó volt a torna, remek :-)))

12141. Mesike18
2014. jan. 14. 19:26
Voltam kismamatornán, jó sok másik kismamával együtt. Úgy tűnik, népszerű óra, tény, hogy igen jól esett, jól átmozgatott, és klasszisokkal jobb volt, mint amin múlt héten voltam (nem a kórházban). Ja, és itt is azt az infot kaptam, hogy az előadások februártól várhatóak, elvileg fent lesznek majd a honlapon is...
12140. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12126. - Yoppa)
2014. jan. 14. 10:59

Nyugi, alapból a normál menet nem az alteros. Viszont annak, aki a keresi, annak megvannak a lehetőségek, és ez igenis jó..

Én négyet szültem ott, az utolsót most októberben, és a 10 év alatt nem láttam egyetlenegy labdát, kádat, guruló homeós bogyókat..


Viszont láttam a mai magyar egészségügyhöz képest normális ellátást, attól függetlenül, hogy valaki éppen milyen tipusú, attól is függetlenül, hogy akkor szedték fel éppen az utcán, vagy már hónapok óta odajár..


Szóval ettől ne félj..

12139. Vikki86 (válaszként erre: 12129. - Ksk84)
2014. jan. 14. 10:06
Nekem is inkább határozott, karakán típusú - nem mézes-mázas szülésznőm van. 40 éve(!) bába. Számomra sokkkal megnyugtatóbb a szakmai felkészültség, mint a tutujgatás. Emberfüggő.
12138. Vikki86 (válaszként erre: 12124. - Bocikapitány)
2014. jan. 14. 10:04
Nekem az a visszatérő ,,rémálmom", hogy megszülöm a kisfiam és beszél hozzám újszülött létére. Mintha már sokkal idősebb lenne. Próbáltam fejtegetni, hogy ez mit jelenthet, de nem jutottam semmire.
12137. Carpediem* (válaszként erre: 12133. - Devonshire)
2014. jan. 13. 13:18

2 éve 3000 ft ba került.

nem lövik, hanem szúrják! ( jelentebb sokkal egészségesebb is)

és vinned kell, az arany fülbevalót, vagy ha nem arany akkor maximum orvosi fém lehet, de nekünk kimondottan aranyat mondtak!!

12136. LiliumSouliei (válaszként erre: 12133. - Devonshire)
2014. jan. 13. 00:34

Mi nem lövettük ki, majd ha már ő kéri csak akkor fogjuk. De nem is jött oda hozzánk senki, hogy lenne ilyen lehetőség a kórházban.


1 szolgáltatást ajánlottak csak fel, az a fényképezés volt 1 naposan. De az árára már annak sem emlékszem.

12135. wewe (válaszként erre: 12132. - Panda862)
2014. jan. 12. 20:52
Köszi előre is :)
2014. jan. 12. 19:00

Sziasztok!

Valaki tudja esetleg mi az a VZR vizsgálat?

Köszi előre is!

12133. devonshire
2014. jan. 12. 12:15

Arról valami információ, hogy a kislányom fülét kilövik ott a kórházban?

Mennyibe kerül, hogyan működik? Fülbevalón kívül valamit kell-e vinni-,

12132. Panda862 (válaszként erre: 12103. - Wewe)
2014. jan. 11. 20:42
Szia!Oksa, priviben majd megírom.
12131. fildus (válaszként erre: 12126. - Yoppa)
2014. jan. 11. 18:34
Kit ajánlottak?
2014. jan. 11. 18:34

Tudja valaki, hogy a Szent Imrében van-e, és ha igen, mikor van szülésfelkészítő, vagy bármilyen hasznos előadás?

Köszi előre is.

12129. ksk84 (válaszként erre: 12126. - Yoppa)
2014. jan. 11. 16:14

Én csak annyit mondok, hogy nem biztos, hogy a szülésnél is a nem tutujgatós típusú szülésznő fog beválni. senki sem tudja előre megmondani, hogy milyen hangulatban lesz akkor, és lehet, hogy éppen arra lesz szükséged, hogy bátorítsanak! Az én szülésznőm nagyon jó volt, és nem mondom, hogy tutujgatott, de a háttérben bíztatott,hogy ügyes vagyok, jól csinálom! És ha tudnátok, hogy ez mekkora erőt adott akkor, hogy kibírjam egészen a végéig!

Egy szülésnél nem lehet előre tervezni, hogy ki hogy fog viselkedni, mert vannak, akik teljesen másképp, mint ahogy eltervezték. Szerintem nincs olyan szülésznő a korházban, akivel ne értené meg az ember magát, és ne válna be, de nekem az volt a legjobb biztosíték a választásomat illetően, amikor a kismamatornát tartó (ha jól emlékszem a nevére) Anditól megkérdeztem, hogy szerinte jól döntöttem-e, ha őt választom, és azt mondta, hogy ne aggódjak, mert a lehető legjobb szülésznőt választottam a korházban, és mellette a legjobb kezekben vagyok. Ezt így is éreztem a szülésem során mindvégig!

Mindenképpen találkozni kell a kiválasztott szülésznővel személyesen is, és az alapján dönteni, hogy szimpatikus-e. Utána is lehet olvasni, de szerintem a legtöbbről nem lehet találni infót, mert vannak a kismamák között nagyon felkapott szülésznők, és mindenki azokhoz akar kerülni, pedig szerintem nem mindig az a legjobb választás.

12128. ksk84 (válaszként erre: 12127. - Devonshire)
2014. jan. 11. 16:03

Nekem volt fogadott dokim, de szabin volt a szülés időpontjában, így az ügyeletes dokinál szültem az első babámat. Semmi probléma nem volt, végül nem bántam meg, hogy így alakult, mert a pénzem is megmaradt, és a fogadott szülésznőmmel maximálisan meg voltam elégedve.Egy komplikáció mentes szülésnél igazából a dokinak nincs is dolga (nálunk szó szerint feküdt az ágyon, és tartotta a tükröt. én az alternatív szobában szültem), ellenben a szülésznőnek nagyon sokat lehet köszönni!

Mi az ellenvetésetek a homeós bogyókkal? Én az első 4020g-os babámat, spontán, gátvédelemmel szültem meg. (terhesen 65 kilós voltam akkor) Málnalevél teát ittam, homeós bogyókat ettem, és gátmasszázst csináltunk. Úgy voltam vele, ha nem segít, akkor is adtam egy esélyt, de ha segít, akkor meg segítettem magamnakabban, hogy problémamentesen menjen le a szülés. Szerintem segített, mert álmomban nem gondoltam volna, hogy gátvédelemmel egy ilyen hatalmas babát szülök meg!

Anno a korházi előadássorozaton is mondtak egy jó példát a szülésznők. Akik az előadássorozatra járnak, és megfogadják a tanácsokat, azoknál az a tapasztalat, hogy sokkal jobb, gördülékenyebb a szülés. Viszont ha időnként beesik egy kismama, aki nem csinálta végig ezeket az alternatív módokat (mert például eredetileg más korházban is akart szülni), annál érezhetőbben más, nehezebb a szülés.

12127. devonshire (válaszként erre: 12126. - Yoppa)
2014. jan. 11. 15:40

Szerintem egyik sem fog tutujgatni :D

Én biztosra mentem, nem fogadtam orvost, így tuti nem fognak tutujgatni és tuti nem kapok homeós bogyókat sem :D



Amúgy valaki tudna tapasztalatot írni, akinek nem volt fogadott dokija?

12126. yoppa
2014. jan. 11. 07:37

Sziasztok!

A Szent Imrében fogok szülni, körítés nélkül: be vagyok tojva.

Első gyerek/szülés, illetve a kórházról olvasgatva az én nézeteimhez képest egy pöppet "túl" természetességpárti.


Doki van, szülésznőt keresek. Értelemszerűen olyat, akinek a mentalitása közel áll a sajátomhoz. Ha nem hiszek a homeopátiában, zavar a tutujgatós, becézgetős stílus, akkor kit javasolnátok? Durvább humorra is vevő vagyok, egyetlen "feltétel" a türelem, mert gondolom vajúdás/szülés közben nekem kevés lesz belőle :)


A dokim ajánlott egy szülésznőt, de utánaolvasva nem biztos, hogy ő az emberem...

12125. LiliumSouliei (válaszként erre: 12123. - Bocikapitány)
2014. jan. 10. 23:44
Én a Születéskönyv című könyvet vettem meg és szerintem nagyon jól végígkíséri a terhességet és a szülésről is csak annyit ír amennyit érdemes tudni. Nagyon szép kidolgozású, jó felépítésű könyv.
❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook