Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯
2014. febr. 10. 14:17
Úgy hallottam, hogy az Imre már nem számít bababarát kórháznak. Van ennek valami valóságalapja?
12273. BRita29 (válaszként erre: 12269. - H. Enikő)
2014. febr. 9. 18:40

Szia!

Én Kocsis Éváról tudok csak nyilatkozni, nagyon alapos (minden alkalommal van UH és vizsgálat is), nagyon kedves, árad belőle a nyugalom. Nagyon kellemes környezetben rendel, de úgy tudom csak magánban. Nekem mindkét terhességemnél Ő volt a fogadott orvosom. Második szülésemnél volt egy kis komplikáció a baba mérete és a nyakára tekeredett köldökzsinór miatt de nagyon örültem, hogy ott van velem és mindent nagyon profin csinált, egy pillanatra sem estem pánikba. Szülés után is meglátogatott, érdeklődött felőlem. Ha esetleg lesz még harmadaik babám is, akkor is Őt fogom választani.

12272. LiliumSouliei (válaszként erre: 12271. - Mitierra)
2014. febr. 8. 22:37
Szia! Szerintem az sok a csecsemősnek, a többségük nem is mond konkrét tarifát, hanem rádbízza. Általában az anyukák 10 ezer/napot fizetnek, de az különböző hogy melyik mennyit van a mamával-babával, lehet hogy van aki csak napi 1 órát és akkor tényleg annyi. De ezt úgyis megmondják ha beszélsz párral, melyik mit vállal és mennyit lesz veletek.
12271. mitierra (válaszként erre: 12264. - Chillam)
2014. febr. 8. 21:08
Kedves chillam! Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat. Megnyugtató volt olvasni, amiket Barna dokiról írtál. Stílusáról nekem is hasonló véleményem van és ez engem sem zavar. Mivel nekem is első baba, gondolkodom csecsemős nővér felfogadásán. Az viszont elég durva, hogy 1 óra 10 ezer Ft. De mivel szükségem lenne segítségre, kérlek írj elérhetőséget privátban! És a választott szülésznőd ki volt?
2014. febr. 8. 19:19
Köszi a válaszokat! :)
12269. H. Enikő
2014. febr. 8. 17:08
Sziasztok! Kérdésem lenne, remélem tudtok válaszolni. Második babánkat várjuk, és szerettem volna, ha Bálint Balázshoz kerülhetek, azonban a szülés várható időpontjában totálisan szabin lesz. Ő a következő dokikat ajánlotta: Bálint Mihály, Gutmann Orsolya, Kovács Zoltán és Kocsis Éva. Minden információnak örülnék! :-)
12268. Carpediem* (válaszként erre: 12264. - Chillam)
2014. febr. 8. 16:50

lehet rosszul írtad, inkább rákérdezek ha nem gond :)

Azt írtad , hogy felfogadtál egy csecsemős nővért kerek egy órára kereken 10 ezer forintért??


Ezt jól olvasom, ez igaz?

És mi történt abban az egy órában?


Tényleg érdekel, köszönöm.

Ilyenről még nem hallottam.

12267. devonshire (válaszként erre: 12263. - Yuribathory)
2014. febr. 8. 13:42

Ha csak nem 5percesekkel állítasz oda, hogy rád most jött rád a szülés...

Tehát ha már idő van, nem fognak kidobni, de csak úgy előre nem tudom.


Meg lehet próbálni, hogy bementek és azt mondod itt voltál az ismerőseidnél, és azért futottatok be ide :)

12266. devonshire (válaszként erre: 12262. - LiliumSouliei)
2014. febr. 8. 13:40

Ohh köszi, a sürgősségi bejárata, sajnos ismerem :(

Szerencsére akkor most már csak örömteli események miatt megyünk :)

12265. chillam (válaszként erre: 12263. - Yuribathory)
2014. febr. 7. 21:16
Sajnos elvileg akkor nem kötelesek fogadni! Fent van a honlapon! és már szülésznőt sem lehet doki nélkül fogadni:(
12264. chillam (válaszként erre: 12246. - Mitierra)
2014. febr. 7. 21:14

Kedves mitierra és akik Barna Péter dokinál fogtok szülni: én tavaly szeptember végén szültem nála, császárral. Utolsó pillanatban(37. hét)mentem át hozzá a Sote 2-ről és életem legjobb döntése volt. bár terhesgondozásra nem jártam hozzá, a kórházban maximálisan meg voltam elégedve vele, összesen 1 hétig voltam bent. Barna doki nem az az ajnározó és lelkis típus, gyakorlatias és vicces, és nagyon laza. úgyhogy aki nem ilyen lazább felfogású és parás nem jó választás. a pénzt csak a varratszedéskor fogadta el, azt mondta az a lényeg hogy minden rendben legyen. Szerintem nincsen tarifája, mert nem pénzéhes! Szülésznők akikkel az 1 hét alatt az osztályon találkoztam, mind nagyon nagyon rendesek és kedvesek voltak, szinte hihetetlen, mert össze sem hasonlítható a Sote II-n dolgozókkal. Nekem első baba volt, és császárral úgy döntöttem az első nap délutánján , hogy másnap igénybe veszem egy csecsemős nővér segítségét ! Ez nagyon jó döntés volt szintén, legalább egy alkalomra fogadjatok csecsemőst mert általában csak 1-2 fő van beosztva és rengeteg a munkájuk. ha szükséged van némi segítségre megéri, 10 ezer Ft egy óra, de abba az órába csak veled és a babával foglalkozik, sőt apuci is felosonhat és együtt fürdethettek, szoptathattok és közben mindent elmond. Priviben szívesen küldök csecsemős nővér elérhetőséget!

Mindenkinek sok sikert kívánok!

2014. febr. 7. 21:07
Nem tudja valaki, hogy lehet-e úgy szülni az Imrében, hogy nincs fogadott orvosom és nem is tartozom területileg oda. Két éve lehetett, mikor a lányom szültem, de azóta nem tudom, hogy állnak a dolgok és amint látom a Kismamaklubok sem akarnak összejönni...
12262. LiliumSouliei (válaszként erre: 12261. - Devonshire)
2014. febr. 7. 18:47
Az autós kapun mész be nem a főbejáraton, és az épület oldalán van a mentős bejáró, ahol a rámpa van, ott kell. :)
12261. devonshire
2014. febr. 7. 18:25

Csajok eszembe jutott mégegy fontos kérdés :D


Ha éjszaka jönne rám a szülés,hol kell bemenni a kórházba? A főbejárat mindig nyitva van, vagy másfelé kell menni?


Éjszaka arra ébredtem, hogy ezt nem tudom, és ott fogunk bolyongani :D

Nem hiába így a 35. héten már para van :D

12260. agigib
2014. febr. 6. 13:47

Sziasztok!


Ma voltam dokinál az érdi sztk-ban, és megvan az első orvosi lelet: 6 hét + 3 nap :)

A doki nagyon jó fej volt, amit kérdeztem, mindenre rendesen válaszolt. Arra, hogy most mi a teendőm, csak ennyit mondott: "Csak annyi, hogy növessze a babáját!"

Sztk-s rendeléshez mérten nagyon normális stílusban vizsgált és nem volt sem lekezelő, sem kioktató. Az, hogy sokat kellett várni, nem volt meglepő. Három hét múlva kell visszamennem, és akkorra az asszisztensnő adott időpontot, mert szerinte annyit kell várni, hogy a végén még megszülök a folyosón. Nem tudom, alapból ilyenek-e, de úgy tűnt, ma vicces kedvükben vannak.:)

Úgyhogy egyelőre marad a terv, miszerint sztk-s terhesgondozás és Szent Imrés ügyeletes szülés lesz. Remélem nem fog változni a véleményem.

Mindenkinek kellemes babavárást!

12259. Mesike18
2014. febr. 4. 19:43

Sziasztok!


Most jöttem kismama tornáról. Nem, nem lesz jövő héten KismamaKlub, és az előadások állítólag febr 25-vel kezdődnek, heti rendszerességgel lesznek, keddenként. Ma legalábbis ezek az infok hangoztak el...

12258. susu66
2014. febr. 4. 16:02
Sziasztok! A Szent Imre kórházba fogok szülni és eddig dr. Zsigmond Tamáshoz jártam a SZTK-ba, nagyon meg vagyok vele elégedve, és szeretném felkérni a szülésre. Ha valaki esetleg nála fog szülni vagy már szült nála megírná, hogy mennyibe kerül a magánrendelés és a szülés? susu66@gmail.com.
12257. mitierra (válaszként erre: 12249. - Grafviki)
2014. febr. 4. 14:25

Szia!

Az imreszul.neologik. honlap szerint a jövő hét csütörtökön lesz Kismama klub. De nem árt előtte rájuk telefonálni, hogy biztosan lesz-e.

12256. mitierra (válaszként erre: 12247. - Wewe)
2014. febr. 4. 14:20
Igen, megkaptam, köszönöm! Nagyon hasznos!
12255. Mesike18 (válaszként erre: 12254. - Grafviki)
2014. febr. 3. 22:02

Múlt hónapban gondoltam, elmegyek egy ilyen kismama klubba, hogy én is megtudjam, mi merre hány méter (még én sem voltam sosem). A kismamák gyülekeztek szépen, de sajnos a szülésznők közül senki nem jött el, csak telefonálgatások után tudtuk meg, hogy elmarad... Pedig nem is kevesen érkeztünk!

Bízom benne, hogy holnap erre is mondanak valamit, lesz-e vagy sem, amint tudok valamit megírom!

Júni 8? a lagzink évfordulója! :)

Nekem május végét jósolnak (talán 31?), szintén Lengyel Doki! :)

12254. grafviki (válaszként erre: 12252. - Mesike18)
2014. febr. 3. 19:33

Tornára nem az Imrébe fogok járni, mert nekem 30p autóval; Százhalombattán lakom. De láttam kismama klubbot jövő csötörtök 17:00 -kor, arra szerintem elmegyek. Te voltál már olyanon?

Ha kapsz új infot az előadásokról majd megosztod?

Mi júni 8-ra vagyunk kiírva. Ti hol tartotok?

12253. ksk84 (válaszként erre: 12250. - Lurkobaba)
2014. febr. 3. 18:29

Szia!

Olvastam az írásodat, és hogy érdekelne Szigeti Katalinról vélemény, infó. 2012-ből találtál róla negatív információt? Mi volt az? Megkérdezhetem?

Én most a második babámmal hozzá járok, előzetesen csak jókat hallottam róla. Elég későn jutottam el hozzá, még csak egyszer voltam nála 14. héten, de nekem csakis pozitív a véleményem róla! Beutalókat ad, nincs vele semmi probléma, nagyon kedves, nem lekezelő, nem nagyképű. Én nagyon örülök, hogy rátaláltam mint doki, mert nagyon flottul megy nála minden. Vérvételre például egy olyan helyre küldött, ahol két nap múlva meglesz az eredmény, ő fogja elhozni, és felhív az eredménnyel! Már most az első alkalommal azt érzem vele kapcsolatban, hogy nagyon is pontosan nyomonköveti a kismamáinak a dolgait, és az ismerősömtől is ezt hallottam, aki ajánlotta. A magánrendelésen 10.000 Ft egy alkalom, és én úgy hallottam többektől, hogy a szülés nem fix tarifás, mindenki annyit ad, amennyit tud.

12252. Mesike18 (válaszként erre: 12249. - Grafviki)
2014. febr. 3. 16:13

Szia!


Türelmetlenl várjuk mi is a kiírást, épp az előbb nézegettem végig az összes általam ismert oldalt, hogy hátha van már program, de még én sem találtam... :(

Holnap megyek kismama tornára, ott talán majd mondanak vlamit. Te nem jössz el? :)

Mikorra vagy kiírva? :)

12251. lurkobaba (válaszként erre: 12201. - Fildus)
2014. febr. 3. 14:08

Szia Fildus!


Szeretnélek kérni, hogy írj Nyulasi doktorról. Sajnos Lengyel doktor nem vállal, mert szeptemberben szabadságon lesz, amikorra várható a szülés. Pedig ő nagyon szimpatikus volt, csak pozitív infókat találtam róla. Érdekelne Nyulasival kapcsolatban,hogy hol van a magánrendelője, ad-e beutalót a különböző vizsgálatokra (UH, vérvételek), milyen a stÍlusa, mennyi nála a magánrendelés és a szülés. Ill. mennyi volt 3 éve. Köszönöm előre is!

12250. lurkobaba
2014. febr. 3. 13:45

Sziasztok!

Sajnos Lengyel doktor úr nem vállalt el, szeptemberben szabadságon lesz :( Nagyon elszomorodtam, mert róla én csak pozitív véleményt találtam. Ő Szigeti Katalint és Csabafy doktort javasolta. Előbbiről találtam egy elég negatív leírást 2012ből. Szeretném kérdezni, van-e valakinek személyes tapasztalata, tudni lehet-e a terhesgondozás alkalmankénti és a szülés díját. Nagyon köszi előre is!

12249. grafviki
2014. febr. 3. 09:51

Sziasztok!

23. hetes kismami vagyok. A Szt.Imre kórházban tervezek szülni. Mivel területileg mi a SOTE II-höz tartozunk, ezért fogadott orvossal -Dr Lengyel Dániel- és szülésznővel, első baba lévén. Szeretnék eljárni a Szt.Imrébe kismama klubba, meg hallottam, hogy vannak különböző előadások is, amit csak évi 2 alkalommal tartanak. Az imreszul.hu oldalon csak a tavalyi előadások dátuma van fent, tud valaki esetleg friss infót? Esetleg, ha megvan a program, szívesen fogadnám.

Köszönöm előre is!

12248. agigib (válaszként erre: 12244. - Devonshire)
2014. febr. 3. 09:07

Na, ezek miatt ijedtem meg, amikor pozitív lett a teszt. Mert hiába döntöttük el, hogy elértünk abba az életszakaszba, amikor jöhet a baba, amíg nem szembesültem a "dologgal", addig olyan megfoghatatlan volt az egész. Most, hogy valószínűleg állapotos vagyok, minden olyan végleges. Hogy mostantól nem csak magunkért vagyunk felelősek, hanem a babáért is, egy új életért.

És ahogy érzem magamon a "tüneteket" és szenvedek a rosszulléttől, nem merek panaszkodni sem, mert ez az élet csodája, és én boldog lehetek, hogy ilyen hamar összejött. (Nővéremnek 6 év, műtétek, és lombik után sem sikerült még). És csak azt kívánom, hogy egészségesek legyünk.

Szóval csütörtökön megyek dokihoz, számításaim szerint akkor leszünk 6hét 6 naposak. Akkor már okosabb leszek.

12247. wewe (válaszként erre: 12246. - Mitierra)
2014. febr. 2. 19:51
Ment az üzi :))
12246. mitierra (válaszként erre: 12234. - Wewe)
2014. jan. 31. 19:44

Kedves wewe!

Kérlek küldd el nekem is a word doksit, nagyon érdekel. Április végén fogok szülni a Szent Imrében, dr. Barna Péternél. Úgy gondolom, hogy minden információ hasznos lehet. Én is megosztok majd itt minden infót, amit megtudok. Privátban küldök e-mail címet. Előre is köszönöm :-)

12245. fildus
2014. jan. 31. 09:26

A második lányomnál még nekem sem tudta megmondani egyértelműen, mert csak megnagyobbodott méhnyálkahártyát látta a doki, a következő alkalommal már a kicsi szíve is dobogott :-)


Istenem, de "rég" volt, már a kicsi lányom is lassan 3 éves :)

❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook