Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


424. contu (válaszként erre: 418. - Grenadin)
2008. ápr. 24. 01:13
Köszi! Drukkolok, hogy minden simán menjen! :)
423. contu (válaszként erre: 422. - Contu)
2008. ápr. 24. 01:12
toran=torna
422. contu (válaszként erre: 413. - Ancsa 37)
2008. ápr. 24. 01:12
Régen az előadások ingyenesek voltak, a toran pár száz forint volt alkalmanként. Nem tudom, hogy ez még most is így van-e.
421. contu (válaszként erre: 410. - Halbsuss)
2008. ápr. 24. 01:11
Köszi! Majd meséld el a benyomásaidat a hétfői vizsgálat után.
420. contu (válaszként erre: 408. - 262b7bb370)
2008. ápr. 24. 01:08
Köszi szépen! :)
419. contu (válaszként erre: 406. - Ancsa 37)
2008. ápr. 24. 01:08

Köszi a gyerekek nevében is!


Most olvastam vissza a fórumot. Eredetileg privit akartam írni, de olvastam, hogy Mariettáról negatív véleményeket is lehet olvasni máshol, ezért inkább ide írok róla.

Szerintem dr. Rabóczki Marietta nagyon jó orvos. Mindenkinek bátran ajánlom. Az első terhességem alatt toxémiás lettem. Végig nagyon figyelt ránk. A szülés alatt is komplikációk merültek fel, amiket ő roppant jól kezelt, így se a fiamnak, se nekem nem lett semmi bajom. A 2. szülésem programozott császár volt epidurális érzéstelenítésben. Nagyon féltem tőle. Mivel az első császárom altatásban történt, nem emlékeztem az egészre. Nagyon pozitívan csalódtam. Rögtön a műtét után mondtam a férjemnek, hogy akár jöhet a 3. gyerek.

Marietta a terhesség alatt is végig türelmes, segítőkész volt. Előfordult, hogy hosszú listával mentem hozzá. Minden kérdésemre türelmesen válaszolt. Mindig nagyon óvatosan vizsgál.

A stílusa nekem nagyon tetszik. Közvetlen, barátságos, határozott, de ha kell szigorú. Egyeseknek nem jön be a közvetlensége, furcsának tartják.

Rendelni a magánrendelőjében szokott, illetve valahol Érden is.


A szüléfelkészítő összes előadásán részt vettünk a férjemmel az első terhességemnél. Nem bántuk meg. Szülésznőt is így tudtam választani.

2008. ápr. 23. 21:01

Sziasztok!


Köszi a biztatást! Egyenlőre semmi jele, hogy Vince kiakarózna bújni a fészkéből. Ma voltunk a dokinéninél. Minden rendben, úgyhogy még "türelmesen" várunk tovább.

Contu jobbulást a gyerkőcöknek!

Ancsa sztem. ha eddig tornáztál ezután is tornázhatsz, de inkább egy doki tanácsaira hallgass :)

417. mandy (válaszként erre: 413. - Ancsa 37)
2008. ápr. 23. 19:49

Ancsa a dokik kötelesek ellátni az sztk-ban is!!!

Ahogy írtad, fizetted/fizeted a tb-t, ezért ez jár Neked. Maximum annyi a hátránya, hogy bizony hiába adnak időpontot, előfordul, hogy 30-40 percet várni kell.

416. Ancsa 37 (válaszként erre: 415. - Ikica)
2008. ápr. 23. 18:30

Szia Ikica, 3 heted van még? Hogy vagy-hogy vagytok? Jó nagy pocid lehet!


írnál részletesebb a doktorbácsiról-akár itt, akár privátban...stílus, hozzáállás, ki a favorit szülésznője, Te kit választotál, mennyi a tarifa...a XI. kerületben fogunk lakni, nem lenne gond, ha a budafoki sztk-ba járnék hozzá?


Más...lányok, én idáig rendszeresen jártam alakformáló tornára, szerintetek ezt csinálhatom tovább, vagy hagyjam abba?

415. ikica (válaszként erre: 413. - Ancsa 37)
2008. ápr. 23. 17:54

Szia!

Nekem dr. Tasi Róbert az orvosom, igaz, hogy én a magánrendelőjébe járok, de rendel a budafoki egészségházban is, a Duna utcában. Ez egy sztk. Szerintem nagyon jó doki, elvileg 3 hét múlva szülök nála, csak jó tapasztalataim vannak róla.

414. 262b7bb370 (válaszként erre: 413. - Ancsa 37)
2008. ápr. 23. 14:28

A havi 5 ezer elég kevésnek tűnik. Általában 8-10 ezer a terhességi vizsgálat. Ami tényleg sok sajnos.

Küldök privit.

2008. ápr. 23. 14:21

Lányok, nagyon aranyosak vagytok hogy ilyen gyorsak és segítőkészek vagytok, tisztára meghatódtam!!! :-)


Andra, azért ha megadod a doktornéni számát és hogy hol rendel, azt megköszönném!


Halbsuss, kíváncsian várom a beszámolót, Rabóczki doktornőnek utánaolvastam a neten, háááááát, kicsi elbizonytalanodtam, elég sok negatív vélemény van róla más oldalakon. Ezért külön kíváncsi vagyok majd arra, hogy mit fogsz mondani.

Neked és Mandynak is köszi az előadásos linket, hogy én miért nem találtam meg? Nem tudom. Ez és a torna ingyenesek vagy fizetősek? Be kell rájuk valahol jelentkezni?


A Bálint dokikhoz hogy lehet elkeveredni?


És egy utsó kérdés: ezek az orvosok mind a magánpraxisaikban fogadják a havi kontrollos kismamákat 5E Ft-ért, vagy van amelyik Sztk rendelésen is megvizsgál "ingyér".


Ezt most azért kérdezem, hogy az azért elég húzós, hogy havonta 5E Ft-ot leperkálok a rendelőben, a végén a kórházban még 50E Ft-ot adok borítékben, az már 100...


Ez most lehet, hogy nagyon naív elképzelés, amit leírok, nézzétek el nekem és ne akadjatok ki, de én azt hittem, hogy az életben egyszer a TB valamit értem is tehet-lassan 20 éve dolgozom, fizetem a rengeteg járulékot jógyerek módjára, 1x voltam beteg idáig életemben, kórházban gyerekkoromban voltam utoljára...szóval hogy a szülés végén a dokinak adok pénzt, az OK, de hogy még a rendeléseken is fizetni kell? Erre nem számítottam.


Szóval a kérdésem: van olyan doki, aki az Sztk-ban fogadja a betegeit TB alapon, és csak a szülésért kell fizetni?

412. mandy (válaszként erre: 411. - Halbsuss)
2008. ápr. 23. 12:34

:)


Nem, arra nem jutottam el.

Majd legközelebb :)

2008. ápr. 23. 12:29

Mandy! látom gyorsabb voltál:D

azt szeretném kérdezni, hogy esetleg a csoportrelaxáción nem voltál-e? elég érdekesnek tűnik.

2008. ápr. 23. 12:22

Sziasztok!

Tudom, hogy elég ismeretlenke vagyok itt, de látom Grenadin, hogy szülsz a héten!:) Sok-sok-sok sikert!

és sajnos azt is látom Contu, hogy mindkét gyerek beteg:( Remélem minél előbb meggyógyulnak!! Jobbulást!

Ancsa37! én most megyek először Rabócki doktornőhöz, hétfőn, (bár már 19 hetes vagyok:)) ha gondolod utána leírom, hogy mi volt! A "nyílt napok" pedig fent vannak a honlapon: [link]

Itt megtalálod a tornát is, illetve csoportrelaxációt és kismamaklubról dolgokat. Én még csak egy előadáson voltam, a harmadikon, az nagyon tetszett.

Szép napot Mindenkinek!

409. mandy (válaszként erre: 406. - Ancsa 37)
2008. ápr. 23. 12:14

Ancsa, ezek a nyílt napok, illetve előadások nagyon jók, én voltam többön is :)

Megkerestem Neked a listát -->>

[link]


Én az első kettőről sajnos lekéstem, de voltam a 4. 6. és 8.-on is!

A 4. elég semmilyen volt, csak akkor menj el, ha épp nincs jobb dolgod. Állítólag az 5. jó, de sajnos az pont elmaradt, mert szabadságon volt, aki tartotta volna :-/

408. 262b7bb370 (válaszként erre: 405. - Contu)
2008. ápr. 23. 12:04
Jobbulást Nektek, gyógyuljatok!!!!
407. 262b7bb370 (válaszként erre: 404. - Ancsa 37)
2008. ápr. 23. 12:03

Pont múlthéten beszéltünk róla, hogy annyi a régi kismamája és Őket sem tudja néha vállalni, mert rengetegen járnak hozzá. De egy próbát megér, decemberig még van idő. Hívd fel telefonon és egyeztess vele.

Szülésznőt is érdemes választani, de néha nem mindegy ki az orvos. Általában Ők szoktak ajánlani, akivel szívesen dolgoznak együtt.

2008. ápr. 23. 09:47

Szia Contu! Két gyerekkel alapból sem egyszerű, hátha még betegek is! Nem irigyellek! Gyógyuljatok gyorsan!


Azt írtad korábban, hogy Mariettnak érdekes a stílusa, az mit jelent?

Rendelni is a Szt.Imrében szokott?

És köszi, ha majd részletesen írsz!


Úgy emlékszem, valahol olvastam, hogy a Szt.Imrében vannak nyílt napok, ahol lehet a szülésznőkkel ismerkedni, ill. vannak kismamatornák. A honlapjukon nem találtam erre vonatokozó utalást. Tud valaki esetleg segíteni, hogy hol tudok ennek utánanézni? Előre is köszönöm!

405. contu (válaszként erre: 404. - Ancsa 37)
2008. ápr. 23. 09:33
Én is gratulálok a babóhoz! :) Ma küldöm a privit Rabóczki doktornőről. Lehet, hogy csak este tudok írni, mert a fiam sincs oviban, mivel beteg. Elég nehéz két beteg gyerekkel bírni.
2008. ápr. 23. 09:05

Kedves Lányok!

Nagyon szépen köszönöm a gratulákat. Borzasztóan élvezem, hogy nem fetrengek menstruációs görcsökben, hogy nem vérzem...a nagy hasam meg az aluszékonyságomon kívül még nincs más mellékhatás-még a Grace klinikán is elaludtam tegnap, pedig imádom és soha nem hagynám ki...további mellékhatás csak az, hogy tegnap este 10-kor kb. fél kg kolozsvári szalonnát csaptam be-kenyér nélkül :-) Olyan jól esett!


Akkor köszönöm a kiigazítást, csináltam egy jó kis szimbiózist :-))

Pontosítok: Rákóczi Istvánról és Rabóczki Mariettáról szeretnék infókat kapni, de Kocsis doktornő is érdekel...


Andra, nem tudod, miért nem vállal több kismamát?

Nagyon szorítok neked, hogy minden rendben legyen, Geraldin, neked meg nem is tudom mit írjak-mondjak...nehéz lehet az utsó hét, de azért nagyon irigyellek! :-)

403. 262b7bb370 (válaszként erre: 400. - Grenadin)
2008. ápr. 23. 07:43
Már nagyon várom a beszámolót!
402. 262b7bb370 (válaszként erre: 399. - Ancsa 37)
2008. ápr. 23. 07:42

Szia!


Én is nemsokára itt szülöm a második babámat szintén Kocsis doktornőnél, de Ő ahogy hallottam tőle már nem vállal új kismamákat. Viszont a magánrendelőbe www.mediclinic.hu van két másik doki is aki a kórházban szülész.

Nézd meg az oldalt, ha érdekel. Albertfalván van a rendelő, a külső Fehérvári útnál.

A korod miatt ne aggódj, ma már egyáltalán nem ritka, hogy később vállalnak babát, nem hiszem, hogy ezen az orvosok annyira agonizálnának.

A jézuska pedig meghozza a fa alá a várva várt ajándékot!!!

401. mandy (válaszként erre: 399. - Ancsa 37)
2008. ápr. 22. 19:52

Szia Ancsa!


Gratulálok a kis Babucihoz :))


Rákóczi doktornő nincs a Szt Imrében, Rákóczi István van (ő az osztályvezető), vagy Rabóczki Marietta :)


Itt vannak a Szt Imrés nőgyógyászok --->

[link]

400. grenadin (válaszként erre: 399. - Ancsa 37)
2008. ápr. 22. 17:49

Gratula Ancsa 37 a babához, és az időzítéshez is! Én elvileg a héten szülök a Szent Imrében, ha a kisfiam is úgy gondolja...

A doktornőm Kocsis Éva, ha hazajöttünk beszámolok! :)

2008. ápr. 22. 17:23

Sziasztok lányok, nagyon fiatal kismama vagyok még, orvoskerésben vagyok. Zuglóból nemsokára a XI. kerületbe költözünk a Szent Imre közelébe. Célszerű lenni már most ide járni a kiválasztott orvoshoz. Nagyon sok jótanácsot olvastam tőletek, és megerősítettetek abban, hogy jó kórházat választottunk, bár még soha nem jártam benne, és egyetlen orvossal sem találkoztam idáig :-)


Rákóczi doktornő a leírásataitok alapján egyre szimpatikusabb, bár elég sokan közületek inkább privát üzenetben küldték el a levelüket a kérdezőknek.


Most én is kérném: aki nála szült - akár + akár - a tapasztalata, megosztaná velem? Akár itt, akár privát üzenetben.


De ha mást ajánlotok, mert nála voltak kellemes élményeitek, azt is megköszönöm.

37 éves vagyok, az életkorom miatt idáig elég érdekes beszólásokban volt részem más nőgyógyászoknál-még terhesség előtt is. Ezért szeretnék egy olyan orvost, aki nem azon kezd rögtön agonizálni, hogy mekkora kockázatot vállalok...


A kicsiként nagyon jól időzített, Szentestére programozta be magát. Úgyhogy a Jóisten is megsegít, akkor hozzánk nemcsak a Jézuska, de a gólya is be fog kopogtatni. De milyen orvos-szülésznő fog akkor dolgozni, vagy akár két ünnep között? :-) Egy picit azért félek ettől. Karácsony táján leáll a világ, gondolom, a kórházakban sincs máshogyan.


Hú, jó sokat írtam...előre is köszönöm a segítséget!

És jó babázást mindenkinek!

398. halbsuss (válaszként erre: 394. - Fcica)
2008. ápr. 17. 12:32

Szia!


Köszönöm!:) Szerintem is pénztárcabarát, hallottam én is egész elképesztő összegeket! Illetve, ha tényleg olyan jó, mint amilyennek mondják, (márpedig nagyon valószínű, hogy az:)) akkor szívesen is ad az ember. Mint Ti a szülésznőnek. Contutól is ilyen árakat hallottam, szóval megnyugodtam:) Ez tényleg nem sok. Az inflációval sem:) Köszi még egyszer! Szép napot!

397. Emi1953
2008. ápr. 16. 20:58

Szia Erika!


Nála is szültél? Esetleg tudnál nekem infót adni priviben, ha nem akarod itt a fórumon?

Köszi

396. Erika31 (válaszként erre: 395. - Emi1953)
2008. ápr. 16. 20:09

Szia,


Nekem negatív véleményem van róla. Hozzá jártam.

395. Emi1953
2008. ápr. 16. 13:45

Sziasztok!


Van valaki, aki Dr. Parragh Attilánál szült? Én nyárra várom az első babát és emiatt elég nehéz volt orvost találnom. Eddig semmilyen tapasztalatot nem találtam vele kapcsolatban. Kicsit soknak találom, amennyit a szülésért kér, de már nem merek variálni.

Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook