Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


2008. ápr. 29. 11:38

Sziasztok!

Először priviket akartam írni Contunak és Ancsának, de gondoltam, ha közben valakinek még segítenek ezek az infók, akkor hagy lássa mindenki:)

Szóval én tegnap voltam először Rabócki Mariettánál, a vizsgálatért, meg mindenért (jól kivesézte az eddigi leleteimet:)) 7ezer forintot kért. Kb. fél órát kellett várni, de megérte!:) Írták a lányok, hogy fura stílusa van, én meg nagyon vártam már milyen is az:). Közvetlen, kedves és vicces:) Tényleg hihetetlen óvatosan vizsgál! Ilyennel még nem találkoztam! Még majdnem zavarba jöttem, hogy ennyire foglalkozik velem:) Egyszóval engem maximálisan meggyőzött. Nagyon jól esett, hogy amiket kérdeztem (egy-két panasz), azt komolyan kezelte, megpróbálta megkereseni az okokat és elküldött még egy vizsgálatra ezzel kapcsolatban. Míg a régebbi dokim csak átfutotta a leletemet (az első vér- és vizeletvizsgálatomat) és azt mondta okés. A doktornő is megnézett minden papíromat természetesen, és ő már nem talált mindent annyira rendben, és aztán mikor mondtam a panaszaimat is, akkor azonnal mutatta is a leletemen, hogy igen észrevette az előbb, hogy lehetnek ilyen problémáim. Na most ezt jól elmagyaráztam:) Annyi a lényeg, hogy nem vette félvállról a leleteimet, és aztán a panaszaimat sem. Ez nagyon jól esett, és megnyugtató volt így a jövőre nézve:)

Köszönöm akik meggyőztek, hogy hozzá menjek:) Hatalmas nagy mosollyal jöttem ki a rendelőből:)

453. kangababa (válaszként erre: 450. - Hold2)
2008. ápr. 29. 08:04
Ja akartam kérdezni, hogy nincs msn-ed? Ott beszélhetnénk.
452. kangababa (válaszként erre: 448. - Hold2)
2008. ápr. 29. 08:03
Szia! Nem is hagyom!:) Én most vagyok 22 hetes, szeptember 4-re vagyunk kiírva. Van egy ismerősöm Pesten akit meg szeretnék fűzni, hogy hagy menjek fel hozzá két hétre, remélem benne lesz. Te mennyi idős vagy? Orvost nem is fogadsz? Szülésznőt már néztél ki?
2008. ápr. 29. 07:03

Sziasztok!


A születés hete keretében nyílt nap lesz május 8.-án a kórház szülészeti osztályán, ahol a szülésznők és orvosok várják szeretettel a kismamákat. Bejelentkezés: Mészáros Erzsébet szülésznőnél 464-8600/1164

450. Hold2 (válaszként erre: 440. - Kangababa)
2008. ápr. 28. 16:44

Szia Kangababa!


Nekem az is megfordult a fejemben, hogy itt járok orvoshoz a végéig, a Szent Imrében szülésznőt fogadok, nekem az Ő személye lenne nagyon fontos. Még nem tudom...

449. Hold2 (válaszként erre: 438. - Mandy)
2008. ápr. 28. 16:37

Szia Mandy!


Köszönöm az információt. Megerősítettél elhatározásomban.

Üdv, Hold2

448. Hold2 (válaszként erre: 440. - Kangababa)
2008. ápr. 28. 16:33
Jól szülni csak ott lehet, ahol biztonságban érzed magad! Ha te a Szent Imrében tudnád elképzelni, akkor úgy is kell lennie. Nem vagyok orvos, de ha az első jeleknél elindultok, oda kell érnetek egy óra alatt. De ha ez megrémiszt, esetleg vegyetek ki albérletet. Lehet, hogy én is ezt fogom tenni szülés előtt kb 1-2 héttel odaköltözünk, hiszen tél lesz ki tudja milyen útviszonyokkal. Még nem tudom igazán. (Én Veszprém mellett lakom.)Én a kisfiammal átéltem milyen érzés szüléskor és utánna is, ha nem úgy történnek a dolgok, ahogyan szeretnénk. Ha elhatároztad magad, szerintem ne hagyd magad eltéríteni, életed egyik legfontosabb eseménye ott történhessen és úgy, ahogyan szeretnéd! Mennyi idős terhes vagy? Biztosan van olyan orvos, aki elvállal. Üdvözlettel, Hold2
447. kangababa (válaszként erre: 442. - Nreva)
2008. ápr. 28. 06:36
Igen tudom, hogy igaza volt, én sem tenném ki a babát veszélynek. Akkor mennék csak fel ha lenne ahol legyek előtte 2 héttel. Az a baj, hogy ez még intéződik...
446. contu (válaszként erre: 445. - Bonifac78)
2008. ápr. 27. 22:00

Szia!


Mariettánál van ultrahang, de hüvelyi nála sincs. Amúgy is az a véleménye, hogy az UH vizsgálatokat szakemberre kell bízni (szonográfusra), mert a szakember pontosabban látja a dolgokat. Szóval Marietta a terhesgondozás alatt minden alkalommal csinál UH vizsgálatot, de csak azt nézi meg, hogy hogy ver a baba szíve, megvannak-e a végtagjai, hogy fekszik. Amúgy elküld a rendelőbe UH vizsgálatra. Ott érdemes időpontot kérni. Ott készítenek képet, videofelvételt kazetta és 2000 forint ellenében. Egyébként nyáron kaptak egy új gépet, ami hihetetlen jó minőségben mutatja a babát. Majdnem, mint egy 4D-s. A lányomnak még a hajszálai is látszottak.

Marietta rendelője egyébként nagyon szép, az asszisztensei aranyosak.

2008. ápr. 27. 21:52

sziasztok!



Azt szeretném kérdezni, hogy dr. Rabóczki Mariettának a magánrendelője mennyire felszerelt, mert én még nem döntöttem el, hogy kihez menjek, de róla szimpatikus dolgokat írtatok és akkor lehet hogy bejenentkezem hozzá. Múltkor voltam valakinél, de nála egyáltalán nem tetszett az, hogy még hüvelyi ultrahangja sem volt....

444. ikica (válaszként erre: 434. - Kangababa)
2008. ápr. 27. 14:00

Szia!

Én nem lakom végülis túl messze, a Csepel szigetről fogok bemenni szülni. Kb. 25 km.

443. Fcica
2008. ápr. 26. 14:40

Sziasztok!


Látom nagyon felpörögtek az infók Rabóczki doktornő körül. Én épp a héten jártam nála, most várom a második gyermekem. Nem akarom megismételni amit Contu vagy Nici írt. Teljesen egyetértek velük.

Egy kicsit tartottam attól, hogy a súlyom miatt piszkálni fog, mert ez anno is téma volt. Viszont még ebben is teljesen pozitívan csalódtam. Most még az volt a jó, hogy a két évvel ezelőtti állapotokhoz képest keveset kellett várnom. Szinte a megbeszélt időpontban mehettem a vizsgálóba.

Áremelés minimális, az egykori 5 EFt helyett 6-ot kért, pedig 2,5 év telt el azóta.

442. nreva (válaszként erre: 441. - Kangababa)
2008. ápr. 26. 08:46

Szia! Az én véleményem az, hogy az orvosnak teljesen igaza volt. Nem bántani akarlak ezzel nehogy azt gondold!!! Csak az a helyzet, hogy messziről feljönni szülni ezerszer veszélyesebb mint egy nem olyan szuperül felszerelt kórházban szülni mint a Szent Imre. Az első babámat én is ilyen körülmények között hoztam a világra (front volt és 5-en szültek mellettem)tudom, hogy nem egy leányálom, de a baba nagyobb biztonságban van mintha az út közepén születne meg. Vagy ne adj isten de mivel hosszú az út és amúgy is ez egy erősen stresz helyzet nehogy valami bajotok legyen. Biztos volt aki már ilyen mesziről ment szülni, de az én vélemyénem az, hogy a kényelemért nem szabad veszélyeztetni a babát! Egyébként ilyen

helyen is lehet nagyon jó dokit találni, nekem is sikerült! Vagy esetleg közelebb nem találsz egy olyat ami megfelelne? Gondold át! A baba biztonsága megéri a kényelmetlenséget! Remélem nem bántottalak meg nem az volt a szándékom!

Üdv. Mindenkinek!

441. kangababa (válaszként erre: 436. - Nici.)
2008. ápr. 26. 06:50
Szia! Hát lehet hogy ezért mondta, dehát egy kicsit elsomorított...Itt Szolnokon nagyon gáz a szülészet, és semmiképpen sem akarok itt szülni. 6-an vannak a szülőszobában, a vajúdóban, és csak egy függöny választ el mindenkit. Szóval ha épp te vagy a hatodik a sorban aki szül, akkor kénytelen vagy végighallgatni a másik 5 szenvedését. Nincs fájdalomcsillapítás, alternatív szülés, homeopátia, szülési pózt sem lehet választani stb. Ezért mennék Pestre.
440. kangababa (válaszként erre: 435. - Hold2)
2008. ápr. 25. 20:53
Szia! Én szolnok mellett lakok, és most hívtam tegnap Barna dokit, aki azt mondta nem sok értelmét látj annak hogy ott szüljek, mert mi van ha egy óra alatt megszülök útközben, meg amúgy is szabin lesz aug 20-ig és nem igazán vállal e körül senkit! Úgyhogy egy kicsit elkeserített...Te hol laksz? Van pesten ismerősöd?
439. Nici. (válaszként erre: 437. - Mandy)
2008. ápr. 25. 18:32
Lehet, nem tudom, én csak a jelenlegi helyzetet látom, ahogy bejárok a szülésznőmhöz! Na meg a 2002-est tudom, mikor a nagyot szültem :)
438. mandy (válaszként erre: 435. - Hold2)
2008. ápr. 25. 18:08
Persze, hogy lehet. Sokan választanak csak szülésznőt!
437. mandy (válaszként erre: 436. - Nici.)
2008. ápr. 25. 18:07

Szerintem, most hogy újra megnyit a Margit Kórház szülészete, már nem lesz tumultus.

Az én kisfiam egy éve született, és csak egy baba született akkor a miénken kívül (akkor még megvolt a Margit szülészete).

436. Nici. (válaszként erre: 434. - Kangababa)
2008. ápr. 25. 17:19

Azt gondolom ez azért is lehetett, mert nagyon "sztárkórház" lett a Szent Imre, mindenki itt akar szülni, nagyon sok szülés esik egy napra, és akik a kerültebe tartoznak a kórházba, szinte azok szorulnak már ki... volt ebből már felháborodás, és vita, talán ezért is mondhatta ezt, csak burkoltan?!

Az biztos, hogy mikor 6 éve szültem ott a lányom, akkor aznapra esett 2 szülés, tök kényelmes, szellős volt a kórház, most meg hallom, és látom is ha bemegyek, hogy zsúfolásig tele van, és amiatt sajna hallottam már azt is, hogy mivel kevesebb ideje jut az ugyanannyi orvosnak/csecsemősöknek/szülésznőknek, mint 6 éve az anyukákra, babákra...


De nem biztos, ez csak egy gondolat volt, mivel én mint kerületi hallom néha a vitákat, felháborodásokat, és olvastam is már az Újbuda újságban!

435. Hold2
2008. ápr. 25. 17:06

Sziasztok!


Először is köszöntök mindenkit! Még csak 3 hete fogant meg a babám, de már tudom innen 130km-ről, hogy a Szent Imrében szeretnék szülni. Azt hiszem nem szeretnék orvost választani, csak szülésznőt. Az orvos akkor kell, ha gond van, akkor meg mindegy ki jön, szakmailag mindenki biztosan nagyon jó. Szerintetek lehet csak szülésznőt választani? Látom kangababa te sem vagy pesti! Majd mesélj, hogyan oldottad meg a dolgokat...

Sziasztok!

2008. ápr. 25. 10:47
Ikica! Te merrefelé laksz? Csak mertén sem pesti vagyok és az egyik orvos engem "elküldött", hogy ezt gondoljam még meg, hogy feljárok- e hozzá, illetve szülni felmegyek-e.
433. Nici. (válaszként erre: 432. - Ikica)
2008. ápr. 25. 10:02

Szia!


Nekem is Nagy Éva a szülésznőm :) Szerintem nagyon szimpatikus, helyes nő :)

432. ikica (válaszként erre: 416. - Ancsa 37)
2008. ápr. 25. 08:41

Szia Ancsa!

A pocim tényleg hatalmas, a kicsim már több, mint 3,5 kg volt a hét elején. Ennek ellenére jól vagyunk, én már nagyon mennék szülni, szeretnék már végre találkozni a kisfiammal...

A doki fiatal, kb 40- 42 éves lehet, és nagyon jó fej. Ezelött a bébim elött sajnos elvesztettem egy babát, végig nagyon rendes, tapintatos volt. Leginkább az emberséges szó illik rá. Kiváncsi leszek a szülésnél milyen lesz, de nem hiszem, hogy csalódást fog okozni.

Az sztk-ban nem kell fizetni természetesen, a magánrendelőben 8000 Ft a dij. Nekem Vastagné Nagy Évát ajánlotta szülésznőnek, vele szokott dolgozni. Ő is szimpatikus, picit idősebb nőci. Szerintem mondjuk ha idősebb a szülésznő, az csak előny, hisz a korral a tapasztalat is nő.

Egyszóval most teljesen meg vagyok nyugodva, ismerem a segitőimet, és megbizom bennük. Szerintem ez fontos egy ilyen hatalmas esemény- élmény elött.

Egyébként én nem budapesti lakos vagyok, úgy járok hozzá, szerintem a lakcim nem számit.

Remélem tudtam segiteni.

431. Nici. (válaszként erre: 428. - Bonifac78)
2008. ápr. 24. 17:29

Szia!


Egyszer voltam nála, még a terhességem közepén, mikor picit fájdogált a hasam, és jobbnak láttam bemenni az ügyeletre! Nagyon kedves volt, óvatosan vizsgált, szinte észre sem vettem! Lelkiismeretesnek tűnt!

430. Nici. (válaszként erre: 429. - Contu)
2008. ápr. 24. 17:27

Köszönöm :)

Igen-igen, én is így gondolom! :)

Nekem Ő az első, sajnos elég hamar kerültem hozzá, mivel egész kicsiként kezdtem az úszást, és hamar összesezdtem egy fertőzést (10 évesen), így anyu hozzá vitt el! Kicsi voltam még ahhoz, hogy pasihoz vigyen, Ő jó hírben állt, közel volt, és mai napig nem bántuk meg :) Magáért beszél a 17 év :)

429. contu (válaszként erre: 427. - Nici.)
2008. ápr. 24. 16:08

Gratulálok a lányokhoz!

Én a szigorúságát abszolút jó értelemben írtam. Amikor toxémiás lettem, úgy úsztam meg a hosszú kórházi tartózkodást, hogy néhány dolgot szigorúan be kellett tartanom, amiket ő számon is kért. De ez a babám és az én érdekemet szolgálta, fontos, volt, hogy olyan legyen. De nem bántóan szigorú, hanem határozott, belevaló nő. Nem ő az első nőgyógyászom, de akárcsak Te, semmi pénzért nem cseréltem el. Már a lányommal kapcsolatban is adott tanácsot.

2008. ápr. 24. 15:32

Sziasztok?



Nyulasi Gábor doktorúrról mi a véleményetek?Jó szakember? Emeberileg? Jár valaki hozzá vagy szült már valaki nála?


Várom válaszotokat! Köszi

427. Nici.
2008. ápr. 24. 11:28

Sziasztok!


Olvastalak titeket, és gondoltam én is megosztom a véleményem Rabóczki Mariettáról!

Nekem 17 éve Ő az orvosom, és semmi pénzért nem cserélném le! Tényleg van egy stílusa, de aki megismeri, és elfogadja, az rájön, hogy ez csak a mi érdekeinket szolgálja! Ha szigorú is néha, és hangot ad a nem tetszésének, azzal is csak jót akar nekünk!

Nála szültem nagylányom is, és most 38 hetes vagyok második lányunkkal, akit szintén nála fogok szülni!

A magánrednelője kultúrált, óvatosan vizsgál, és segítőkész mindenben!

Tényleg rendel Érden sztk-ban, de épp a múltkor mondta, hogy már nem sokáig, mert sok ez neki, és ezentúl csak a magánrendelőben lesz, meg a kórházban (elvileg keddenként ügyel).

Szóval én ajánlom mindenkinek :)

2008. ápr. 24. 10:43

Sziasztok!


Légyszi segítsetek abban, hogy a Szent Imrében szeretnék kereni egy jó, megbízható, és alapos szülészt-nőgyógyászt. Párommal szeretnénk kisbabát, de jelenleg senkit sem ismerek az ottani szülész-nőgyógyászok közül.

Kérlek írjatok véleményeket, tapasztalatokat.


Köszönöm a segtséget.

2008. ápr. 24. 08:51

Jó reggelt lányok, aranyosak vagytok, köszönöm szépen!


Szóval az úgy is tud működni, hogy kinézek magamnak egy dokit Tétényi rendelőben, elmegyek hozzá vizsgálatra, amikor ő rendel - mondjuk Bálint Balázshoz-és mondom neki, hogy akkor szeretném, ha ezentúl ő lenne az orvosom, nála szeretnék szülni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook