Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szemétszállításkor megrongálódott kukát hogyan lehet kicseréltetni? fórum

Szemétszállításkor megrongálódott kukát hogyan lehet kicseréltetni? (tudásbázis kérdés)


26. Mné Erzsébet (válaszként erre: 22. - Sirga)
2023. jan. 11. 18:50
Miért lenne az gond, hogy kb. 20 éves a kuka? Ha eddig jó volt, miért cseréltettem volna le? A faluban sokaknak van még ilyen "első" kukájuk.
25. tumbo2 (válaszként erre: 23. - Józsibirka)
2023. jan. 10. 19:48
hoznak,de pénzért,és chipesek.nekem a szerződésemben havi két ürítés van,egyszer véletlenül harmadszor is kitettem,nem vitték el a szemetet.de az is lehet,hogy csak a matricát kell megvenni,a kuka mindegy.
24. Mné Erzsébet (válaszként erre: 22. - Sirga)
2023. jan. 10. 19:33
Pont azért kellene szerintem újra cserélni a kukát, mert ez még az első, amit anno, mint írtam, már min. 20 éves, de lehet több is, már nem tudom visszakeresni...
23. Józsibirka (válaszként erre: 4. - Levarosbukta)
2023. jan. 10. 15:37

Tuti nem, mert chippes a zújfajta kukák,

Ha meg beazonísati megy oda, akkor meg már hozhat onnan a telepről kukát cakk pakk,

22. Sirga (válaszként erre: 1. - Mné Erzsébet)
2023. jan. 10. 15:22
Néhány éve történt hasonló, akkor jeleztük a szolgáltatónak, hogy a dolgozók eltörték a kerekét. Ingyen cserélték. Hogy most hogy működik, nem tudom, de szintén Fehérvár. :) (Azt nem említeném a Helyedben, hogy 20 éves kukáról van szó, nehogy erre hivatkozva akarjanak kibújni a felelősség alól.) Sok sikert! :)
21. tumbo2
2023. jan. 10. 13:52
régen ingyen kicserélték,mikor kitörött a kereke,most fizetni kell érte.igaz,akkor az önkormányzathoz tartozott,de visszapasszolta a szemeteseknek,mert nem tudta behajtani a sok tartozást.
20. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 19. - Levarosbukta)
2023. jan. 10. 13:10

Igazad lehet, erre nem gondoltam.-)

Le vagyunk mi maradva mint a borravaló..-)

19. levarosbukta (válaszként erre: 5. - 5d8fd6c5cb)
2023. jan. 10. 13:03
Nálunk mindenkinek meg kell vennie a kukát. Nálatok meg pofátlanul magas lehet emiatt a szemétszállítási dij.
18. levarosbukta (válaszként erre: 6. - Channa*)
2023. jan. 10. 13:02
Nálunk nincs.
17. ssueB
2023. jan. 10. 10:50

A mi kukánkat ürítés közben törték el, mondjuk attól, ahogy odaverik amikor visszateszik a földre, nem is csodálom...

A cégnek küldtünk emailt, leírva a panaszt, amire reagáltak is. Fotókat kellett csatolni minden irányból, és egyszer megjelent egy kolléga, hogy a törött részt lecserélje.

16. simple (válaszként erre: 1. - Mné Erzsébet)
2023. jan. 9. 22:01

Nekem 2 éve volt ugyanez, csak mire kimentem, hogy behozzam a kukát, már rá volt tűzve egy papír a kukások által, hogy mivel megrongálódott cseréltessem. Letöltöttem ezt, és elküldtem nekik postán, majd telefonon hívtak egyeztetni, hogy mikor hozzák az új kukát. A sérültet elvitték.


[link]



Én budapesti vagyok, nem tudom felétek ki a hulladékszállító, de biztos van nekik is oldaluk, ahol be lehet jelenteni, és hoznak másik kukát.

2023. jan. 9. 22:01

Országon belül is változik.

5800-ft egy negyed évre. A kuka mindenkinek a sajàtja.

Ha törik akkor veszünk másikat, de vigyáznak nem törik össze.

A sárga kukát,azt kaptuk.

14. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 13. - Channa*)
2023. jan. 9. 21:59

A logikus az lenne ha ingyen lenne mindenkinek.

hogy lehet egy rendelet országon belül eltérő?

13. Channa* (válaszként erre: 12. - 5d8fd6c5cb)
2023. jan. 9. 21:54
Úgy tűnik, hogy országon belül is eltér...
12. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 8. - Rabankari)
2023. jan. 9. 21:53

Ok, írtam is, hogy nálatok nem vagyok ezzel képben, nálunk ez szolgáltatás.

Minden ország más.

11. Channa* (válaszként erre: 8. - Rabankari)
2023. jan. 9. 21:30

Nálunk havi 6300 Ft.

2 db 120 literes kommunális hulladék, hetente egyszer, havonta egyszer egy műanyag és egy papír szelektív kuka ürítése, illetve évente 10 db zöldhulladékos zsák + összekötött gallyak. Ha több zöldhulladék van, akkor ahhoz venni kell még zsákot.

A kukákat ingyen cserélik, ha kérjük.

10. rabankari (válaszként erre: 9. - Ágio8405)
2023. jan. 9. 21:24
Régebben itt is,azt nem tudom pontosan mióta nem,de tavaly már fizetni kellett,sőt még a matricát is újra meg kellett venni 500 Ft-ert,amit rá kell ragasztani 😃
9. Ágio8405 (válaszként erre: 8. - Rabankari)
2023. jan. 9. 21:15
Nálunk 6000 valamennyi negyed évente és kicserélték.
8. rabankari (válaszként erre: 5. - 5d8fd6c5cb)
2023. jan. 9. 21:10

Az akinél a szolgáltató nem cseréli.

Pl.náluk sem.

Negyedéves díj kb 5000.

Ez heti egy 120l es ürítés,havi2 zöldhulladék,és havi egy szelektív műanyag stb.

Ezért ha sérül a kuka azt a szolgáltató nem cseréli ingyen.

Azt hiszem tavaly 8000 Ft volt.

2023. jan. 9. 21:07
Kérdezd meg nálatok hogy van. Nekünk hoztak másikat. Használtat de legalább nem törött. A töröttet elvittèk.
6. Channa* (válaszként erre: 4. - Levarosbukta)
2023. jan. 9. 21:00
Nehogy vegyen! Benne van a kukadíjban!
5. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 4. - Levarosbukta)
2023. jan. 9. 20:52

de miért venne?

a szemétszállítók dolga egy újat adni, nem?

Azért fizet szemétdíjat

Ki vesz pénzért kukát?

4. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Mné Erzsébet)
2023. jan. 9. 20:22
Kidobod és az OBI-ban veszel egy újat. Ennyi!
3. Channa* (válaszként erre: 1. - Mné Erzsébet)
2023. jan. 9. 19:43

Én telefonon intéztem el. Felhívtam, kivártam és kértem új kukát, amit kb. 2 hét alatt kihoztak.


A kuka kicsinek bizonyult, így felhívtam őket újra és azt mondták, hogy írhatok emailt, de sokkal gyorsabb a személyes ügyintézés, így bementünk és rendeltünk 2 db új kukát 2 db 120 literest az egy 110 literes helyett.


November vége felé voltunk bent, kb. 1 hét múlva már hozták az új kukákat.


Nekünk már többször előfordult, hogy valamelyik szelektív kukánkat nem ürítették ki. Ilyenkor is felhívom ket, érdeklődöm, hogy mi volt a gond. Visszahívást ígérnek, ami a következő napon megtörténik és megkérnek, hogy rakjam ki újra a kukát, mert jönnek érte. És mindig így van. 2 napon belül elviszik.


Türelem! Telefonon, munkaidőben keresd őket. Azt hiszem 9-től vannak és talán 15-ig.

2023. jan. 9. 19:38

nem értek hozzá, gondolom írsz nekik egy e-mailt és hoznak egy újat.

Nálunk így működik.

2023. jan. 9. 18:49
Sziasztok! Múlt héten, mikor behoztuk a kukánkat ürítés után, akkor vettük észre, hogy letört belőle egy rész, ill. nagyon szennyeződött, mintha beesett volna a puttonyba a szemét közé. Próbálkoztam sokszor felhívni az NHKV-t, hogy mi a teendő ilyenkor, de hosszú percekig csak hallgattam, hogy ha ilyen meg olyan problémám van, akkor nyomjam meg a O-tól a sokadik számot, mikor sikerült végre, mindig foglaltat jelzett. Fehérvárhoz tartozunk. Mit tehetnék még ezen kívül? Ki szeretném a több mint 20 éves kukánkat egy újra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook