Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szemérem ajkak kisebbítése! Volt már valakinek ilyen? fórum

Szemérem ajkak kisebbítése! Volt már valakinek ilyen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. dec. 2. 19:30

Szerintem ez hülyeség... Valamelyik nap láttam erről egy műsort a tv-ben. Minek kell azt kisebbíteni?

Mi nagy abban? Nemis értem a kérdést, és a filmet se értettem. Minek ilyen műtét? Tényleg van aki komolyan vállalja ezt?!

Na mindegy! Én ellenzem!

32. 874eb11dfd (válaszként erre: 31. - Görrrlss)
2009. dec. 2. 16:18

jobb minél elöbb megcsináltatni..

Menj anyuddal nőgyógyászhoz, legalább ő is halja azt amit az orvos mondd...

2009. dec. 2. 16:09
Én nem nagyon vagyok járatos ilyen nőgyógyászatnál.. :/ nemtudom mit tegyek.:/:/ nagyon zavaró
30. **Rita** (válaszként erre: 29. - Görrrlss)
2009. dec. 1. 11:36

14 évesen még talán nemis kéne "komoly" kapcsolatot vállalnod


Ha nem tudod ezt anyukáddal megbeszélni akkor első körben menj el dokihoz, és kérdezd meg hogy szerinte mit, hogyan kéne, hogy jó legyen.

Aztán így már konkrét dolgokkal tudsz anyud elé állni( orvosi véleménnyel alá tudod támasztani a "bajodat" )

2009. nov. 30. 19:05
sziasztok. Én egy 14éves vagyok és nekem a szemérajkaim nagyok és nem merek szólni az anyukámnak mert nemtudom h mit reagálni. Valaki adjon tanácsot mert nagyon idegesít és félek egy komoly kapcsolatot válalni mert ha netán az ágyba kötnénk ki félnék h ez miatt szakítanának velem és porig aláznának.. és egy mütét körül belül mennyibe kerül. SEGÍttsetek léccives.. nagyon kínos :/:/
2009. jún. 26. 15:11
Tudom, és igazatok van. Csak nem fűztem én is hozzá még egyszer, hogy a szeretkezésen kívül milyen hátránya lehet még.
27. 4ab67f870d (válaszként erre: 24. - 656f03db60)
2009. jún. 26. 14:39
Tetszhet, de ha a szeretkezés közben is kidörzsölődik :-( Amúgy meg állandó párkapcsolatban ez nem hangsúlyos. Az a lényeg, hogy mindkét fél jól érezze magát, helyzet közben és általában.
26. **Rita** (válaszként erre: 25. - **Rita**)
2009. jún. 26. 14:37
Sőt szeretkezés közben is lehet zavaró a túl nagy szeméremajak
25. **Rita** (válaszként erre: 24. - 656f03db60)
2009. jún. 26. 14:35
Sokan nem esztétikai okokból műtetik meg hanem azért mert olyan nagy, hogy probléma a fehérnemű, a nadrág viselése
2009. jún. 26. 14:30

Remélem nem törlik eme hozzászólásomat. Ismerek egy oldalt, ahol a férfiak - képekkel illusztrálva - fejezik ki, hogy mennyire tetszik is nekik az ilyen. Főleg az elején - ami több, mint 10 éve indult fórum - írtak oda. Azóta azt hiszem csak rajonganak...

Google: "Ha kilóg a macskanyelv"...

2009. jún. 26. 14:16

Kisajak plasztika

A kis szeméremajkak átlagosnál valamelyest nagyobb mérete zavaró lehet viselõje számára. Az elváltozás gyakran együtt jár a nagyajkak bizonyos fokú alulfejlettségével, amitõl a kisajkak relatíve még nagyobbnak tûnnek.


Az elváltozás mûtétileg korrigálható a kisajkak megkisebbítésével.


Kétféle módszer használatos: egyrészt el lehet távolítani a kisajkak szabad szélénél egy ívelt metszéssel egy sarló alakú részt, a keletkezett sebszéleket egymással összevarrva néhány nap alatt gyógyul a seb. Mi ezt az eljárást alkalmazzuk.


A másik módszernél egy ék alakú kimetszés történik (a háromszög alapja a kisajak szabad szélén van), majd az ék szárainak összevarrása útján történik a sebzárás.


A mûtétet legcélszerûbb a menstruáció elmúltát követõ 3-4 napon belül végezni, hogy a következõ menstruáció idejére a sebek már gyógyulttá váljanak.


A mûtét elvégezhetõ helyi érzéstelenítésben, vagy rövid altatásban. Altatás után néhány órás-, maximum egy éjszakás klinikai megfigyelés szükséges, majd panaszmentesség esetén otthonába távozhat a páciens.


Mûtét után a kisajkak néhány napig duzzadtak, enyhe fájdalom elõfordulhat, nagy fájdalom nem jellemzõ.


Nagyon fontos a mûtét után a higienes szabályok betartása. A napi mosakodáson túl a sebeket a sebgyógyulás ideje alatt fertõtlenítõ kenõccsel (Betadine) ajánlatos kenni, nedvszívó lap (intim betét) használata mellett.


A sebeket olyan fonallal varrjuk, amelyek két-három héttel a mûtét után maguktól kiesnek, így a varratszedés kényelmetlenségei megspórolhatók.


Nemi életet a sebgyógyulás ideje alatt célszerû kerülni, a következõ menstruáció után vissza lehet térni a normális, szokásos nemi élethez.


A mûtétnek a minden mûtét esetén fennálló-, de a gyakorlatban nagyon ritkán bekövetkezõ általános sebészi kockázatok mellett (vérzés, gyulladás, thrombozis, embolia) lényeges szövõdménye nincsen.

22. 4ab67f870d (válaszként erre: 19. - Panka78)
2009. jún. 26. 14:16
Igen, elmentem a nőgyógyászatra és elmondtam a panaszokat. A doktor megnézte, és azt mondta, hogy teljesen indokolt. Ennyi volt.
2009. jún. 26. 14:15
Nem volt katéter. Nekem méhszájsebbel együtt műtötték, hát, a belső seb az kismiska... A varratok rettentően szúrtak, míg egy hét után ki nem szedték őket, és hát igen, csípett minden... Sokáig fájt, vagy fél évig érzékeny volt, de utána rendbe jött. És azóta nem dörzsöl ki semmi. Pedig hozzáteszem, sosem hordtam szűk gatyókat, és mégis.
20. Panka78 (válaszként erre: 19. - Panka78)
2009. jún. 26. 14:13
Meg is kaptam a kérdésemre a választ:))))))
19. Panka78 (válaszként erre: 16. - 4ab67f870d)
2009. jún. 26. 14:13
És akkor ez hogyan működök? Elmész a nőgyógyászodhoz, v. hová?
2009. jún. 26. 14:12
Amúgy nekem a nőgyógyászaton csinálták ingyen, és az orvos egy pillanatig sem tiltakozott, hogy nem indokolt.
17. Panka78 (válaszként erre: 16. - 4ab67f870d)
2009. jún. 26. 14:12
Gondolom utána nagyon fáj... katétereznek v. irány a wc? -húúú hogy az, hogy csíphet.. jajj:(
2009. jún. 26. 14:10
Igen, és komoly oka volt. Nemcsak szépítészeti okból végeznek ilyesmit! Van, mikor túlnyúlik a nagyajkakon, és még a legpuhább fehérnemű is véresre dörzsöli. Vagy ha nem, egyszerűen kényelmetlen. Ilyenkor ajánlott. Én sokat kínlódtam vele, 32 éves koromban csinálták meg, de jelenlegi tapasztalatokkal azt mondom, sokkal hamarabb kellett volna! Akinek ilyen gondja van, nyugodtan menjen orvoshoz. Amúgy tényleg semmi nevetnivaló nincs rajta, már csak azért sem, mert nem egy leányálom a műtét utáni időszak.
2009. jún. 26. 13:52
kb 90-100 ezer forint a kisajak plasztika
14. Ekka
2009. jún. 26. 13:33
Van erre szakosodott plasztikai sebészet is, de az ár nem valami pénztárcabarát! Állítólag már lehet tb-re is kérni a műtétet..
13. fac1932d1d (válaszként erre: 9. - Eddit)
2009. jún. 26. 13:30
Szia!Pedig hidd el van ilyen.Nekem van leszbikus ismerősöm (nem is 1),egyszer mesélte az egyik csajszi,hogy találkozott egy csajjal,tök jól elvoltak,meg minden,de ahogy az ágyba kerültek,háááát....Kiábrándító volt a látvány,annyira nagy és lógósak voltak a szeméremajkai.Addig tartott a kapcsolatuk.Azt mondta szegény csaj,hogy nincs egy rendes kapcsolata ez miatt.Pedig még gyereket sem szült...
12. 656f03db60 (válaszként erre: 9. - Eddit)
2009. jún. 26. 13:26
Pedig sajnos van, ezért nem tartja a kiíró sem viccesnek. Lehet, hogy férfi, de akkor nyilván gondot okoz a dolog a kedvesének. Aztán a hölgy meg nincs itt fent, ezért ő kérdezett rá. Csak találgatok.
11. 656f03db60 (válaszként erre: 6. - Eddit)
2009. jún. 26. 13:23
Komolyan mondtam. Csak tettem mögé egy kedves smileyt. :)
2009. jún. 26. 13:12

Amerikában, Angliában, Olaszországban egyre gyakoribb a nemi szervek esztétikai műtéte. Biztos vagyok abba, hogy amennyiben térségünkben ez megfizethető lenne, a magyar nők jelentős hányada élne ezzel a lehetőséggel. Különösen azok a nők, akik már szültek és a szexuális élvezet érdekében nagyobb örömet akarnak szerezni maguknak és kedveskedni szeretnének párjuknak, egy műtét segítségével még a vaginájukat is szorosabbá tehetik. A hüvelyszűkítés lényege, hogy a szülés alatt megnyúlt hüvelyi izmokat megrövidítik.


Az egyik leggyakoribb kérés a szemérem ajkak kisebbítése valamint a szeméremdomb zsírtartalmának leszívása. A női nemi szervek átszabása nem egyszerű feladat. Néhány szikevágással nem lehet elintézni. Komolyabb problémák kezelésére is alkalmas, így a vizelet visszatartással küszködők, vagy a belső nemi szervek sülyedése kapcsán a hüvelyplasztikát szokták alkalmazni.


A szexibb és esztétikusabb szeméremajkakat létrehozó plasztikai műtétek azonban nem veszélytelenek. Sokan nincsenek tisztában a következményekkel. Ezek a nők többnyire arra panaszkodnak, hogy nemi szervük nagyobb mérete miatt nem tudnak szűkebb nadrágban vagy ruhában járni, komplexusaik vannak az intim együttlétek alatt, sőt egyeseknek még biciklizés közben is zavaró tényező lehet. A vagina lerövidítésével vagy a szeméremajkak kicsinyítésével egy sor kockázati tényező is együtt jár. Ilyen például az erogén zónák érzékenységének csökkenése vagy az idegek sérülése, ami maradandó fizikai és pszichés károsodást okozhat. Ezeknek a műtéteknek a gyógyulási ideje legjobb esetben másfél hét.

9. eddit (válaszként erre: 8. - Jéghegy)
2009. jún. 26. 13:11
én ilyenről még nem hallottam....O_O
2009. jún. 26. 13:09
Minek? ..mert van sajnos akinek túl nagy.. zavaró a mindennapi életben!!!!
2009. jún. 26. 13:08
minek??
6. eddit (válaszként erre: 5. - 656f03db60)
2009. jún. 26. 13:06
igen, én sem :P.....
2009. jún. 26. 13:05

Nem is találom a poént benne!

:)

4. eddit (válaszként erre: 3. - Szemmelver)
2009. jún. 26. 13:05
Hey, könyörgöm , ő PASI!!!!!:)
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook