Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szekták - mi a véleményed róluk? fórum

Szekták - mi a véleményed róluk? (beszélgetős fórum)


173. ac1096844d (válaszként erre: 169. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 22. 21:06

Előfordult hogy nőket is tömegek követtek, akiket én igazi keresztényeknek tartok, karakteres egyéniségek voltak:

Kathryn Kuhlman, Aimee McPherson, vagy Maria Woodworth-Etter...

Hallottál róluk?

172. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 171. - 28f16f555c)
2008. ápr. 22. 21:04
ne hari,te nagyon buta vagy....csak ámulok és gondolkozok érted e amiket leirtál???????
171. 28f16f555c (válaszként erre: 167. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 22. 21:03

"Egy szónak többféle értelme is lehet! Ráadásul mindenkinek mást jelenthet. Hadd ne írjam le, hogy ezek mitől függnek, mert reggelig itt ülhetnénk"


Kisegítelek, mert láthatóan foggalmad nincs a dolgokról, pedig te egyházi iskolába jártál(látod én nem jártam, de tudom-dicsőség Istennek)

A kenet és az áldás két teljesen klülönböző dolog és mindenkjinek ugyan azt jelenti, mert egy jelentése van. Ennyit erről.


ui: megkérdőjellezem, hogy te egyáltalán egyházi iskolába jártál.

170. Livia38 (válaszként erre: 164. - 28f16f555c)
2008. ápr. 22. 21:03

Szia Tanitvány, (látom, megint csinálod a müsorod)

Koncentráj már egy kicsit jobban,- légyszi, mert szerintem, Ö református és nem katolikus, meg ha nem ütnél annyit félre, akkor talán érthetöbb is lehetnél

169. ab4b6bc17d (válaszként erre: 162. - Ac1096844d)
2008. ápr. 22. 21:02

Ezt meg én köszönöm :)


Egyébként kellemesen csalódtam Tanítványban, mert azt hittem, hogy férfi. De legalább ez az egy az előnyére írható, hogy nem :) Ezt csak azért írom, mert amúgy a szektavezetők 99%-a férfi.

168. 28f16f555c (válaszként erre: 161. - 7004ca251b)
2008. ápr. 22. 20:58

Buta vagy-mert minden saját tapasztalat és hozzáértés nélkül véleményezel egy olyan dolgot, amihez lővésed sincs, de olyannyira, hogy azt ki sem lehet mondani.Max. pocskondiázni, ás ócskán rágalmazni tudsz-ennyi, de sem hozzáértésed, sem rálátásod nincs a dolgokra.

Vedd a kezedbe a Bibliát olvasd el-keress, kutass, gyüjts anyagot, tapasztalatot és majd utána mondj bármiről is véleményt.


ui: az meg egyenesen érdekes: hogy egy topikon miért vagy 2 reg-gel önmagadat minősioted evvel.

Vajon miért nem lep ez meg engem?

167. ab4b6bc17d (válaszként erre: 164. - 28f16f555c)
2008. ápr. 22. 20:58

Egy szónak többféle értelme is lehet! Ráadásul mindenkinek mást jelenthet. Hadd ne írjam le, hogy ezek mitől függnek, mert reggelig itt ülhetnénk.


Lassan teljesen kiismerlek és nem vonom vissza az előzőekben leírtakat, mert azzal, hogy azt írtad: "ne beszélj ekkora butaságot..." - csak megerősíted a rólad kilakított képet :)

166. ab4b6bc17d (válaszként erre: 156. - 28f16f555c)
2008. ápr. 22. 20:55

Nem gyalázzuk az egyházakat. Már megbocsáss! Olvass vissza az elejére, hogy miért nyitottam a fórumot, nem kívánom még egyszer leírni, mivel párszor már megtettem.


Lehet, hogy nem veszed észre, de igenis kevélyek a szavaid és a felsőbbrendűség érzése süt belőled. Én azt tartom érdekesnek, hogy nem veszed észre, hogy milyen fárasztó vagy!

2008. ápr. 22. 20:54

mit jelent az hogy "még a katolikusok is tudják".....mennyivel jobbak vagy rosszabbak???

tanítvány,már én sem értelek....

164. 28f16f555c (válaszként erre: 155. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 22. 20:52

Ha te egyházi iskolába jártál feltételezem-olvastad az Űj Szövetséget-nos ha olvastad-akkor pontosan tudnod kell, hogy mi a kenet és mi az áldás.

Igy megkérlek ismét ne beszélj ekkora butaságot, mert ezt még a katolikusok is tudják.

163. 7004ca251b (válaszként erre: 152. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 22. 20:52
köszönöm szépen :)
162. ac1096844d (válaszként erre: 154. - 28f16f555c)
2008. ápr. 22. 20:52

"mivel kevélység nincsen énbennem"


Szerintem ezt nem igy akartad mondani.


Az embert akkor ragadta meg leginkább a büszkeség, mikor azt gondolja, hogy megszabadult tőle...

Nem véletlenül kérte a Zsoltáros is: "tarts távol az elbizakodottságtól"

161. 7004ca251b (válaszként erre: 148. - 28f16f555c)
2008. ápr. 22. 20:52

Nem hiszem,hogy bocsánatot kértem volna Tőled bármikor is,amennyiben így értelmezted,akkor azt gondolom,kettőnk közül neked kéne megtanulnod olvasni,amennyiben pedig pusztán azt gondolod,hogy bocsánat kérést érdemelnél bármiért is,úgy pedig pusztán egy kis önkritikát kéne gyakorolnod.Nem én vagyok az,aki a másik véleményét lenézi,vagy aki a másikat hülyének/butának/olvasatlannak bírálja,továbbá nem én vagyok az sem,aki külön kérés ellenére nem csak engem,de másokat is csendre,hallgatásra utasítottál.Ezekért előbb kéne bocsánatot kérned neked,mint nekem bármiért is amit leírtam.


Nem vagy felsőbb rendű senkinél,itt legalábbis egészen biztosan nem.Ez egy fórum,ahova az ír aki akar,azt amit gondol.Vélemények-ellenvélemények összeütköztetése,viták helyszíne egy fórum.Amig te mindösszesen ennek csak úgy tudsz eleget tenni,hogy közben hallgatásra utasítod azt,aki nem ért veled egyet,esetleg felvet olyan kérdét amire nincs ellenérved,vagy pusztán csak nem szimpatikus számodra illetve ha a fórumozás számodra csak személyeskedés árán megy,úgy azt gondolom neked kéne némineműleg több olvasottság.Bár az olvasásánál-amit Te állításod szerint jócskán megtettél-talán fontosabb lenne,hogyy értsd is amit olvasol.Többet közt,mint a fórum fő kereszténye a Bibliát is!Én nem rohangálok templomba és nem verem a mellem,hogy hívő vagyok,de tiszteletet az igyekszem gyakorolni mások iránt.Kár,hogy ez pont neked nem megy,már csak a korodból adódóan is illendő lenne,hogy 40éves korodra ne csapkodj magad körül ha valami nem tetszik,hanem próbáld kultúráltan tisztázni azt.

160. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 157. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 22. 20:51
szivesen:))csak gondolom elkerülte e figyelmét mert már sokadszorra nem válaszolt,gondoltam kisegítem:D
2008. ápr. 22. 20:51
és ha pontosabban
158. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 155. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 22. 20:50
mintha az én gimis vallástöri tanáromrol beszélnél:))fantasztikus ember volt és véletlenül nem helyben dolizik,még arra sem jöttünk volna rá milyen vallásu
157. ab4b6bc17d (válaszként erre: 153. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 22. 20:49
Ó, köszönöm Jutka!
156. 28f16f555c (válaszként erre: 152. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 22. 20:48

Demokrácia akkor van ha becsület és minden pocskondiázástól, és rágalmazástól mentes beszélgetés folyik-de itt nem ez van.Már megbocsáss.

Vagy ezért nyitottad a topikot, hogy gyalázhasd a hívő embereket?gyülekezeteket?


"Luxi védelmében: én őt tartom az egyik leginteligenesebb hozzászólónak a témához :) "


Érdekesnek tartom, hogy neked pont egy olyan emberke a legintelligensebb aki hozzánemértésből jelesre vizsgázott, és semmiféle tapasztalattal nem rendelkezik, ellenben bőszen pocskondiázza a hívőket-galád módón, tapasztalat nélkül.

Mondjuk én nem aggódom, mert az aratás az ő életében sem marad el.Tudod: ki mint vet-úgy arat.

155. ab4b6bc17d (válaszként erre: 150. - 28f16f555c)
2008. ápr. 22. 20:46

Attól függ, mit értesz a kenet alatt. Áldást? Ne haragudj, de azért, mert bibliai idézetekkel dobálózol, az én szembemben még nem leszel szentfazék!


Nem véletlenségből, egyházi gimnáziumba jártam. A hittanoktatóm szimpatikus ember volt. Ő is mondott idézeteket, történeteket a Bibliából és őt szívesen hallgattam, mert őszinte, megggyőző volt, de ami a legfontosabb, nem erőltette ránk a dolgokat, humoros volt, magyarán nem éreztem azt a rossz érzést vele, mint hívővel szemben, úgy, mint irántad, mint hívővel (? Még mindig nem árultad el, hogy hova tartozol?) szemben.

154. 28f16f555c (válaszként erre: 147. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 22. 20:44

"Én a Biblia erkölcsi tanításai szerint próbálok élni. Pl. nem paráználkodom, stb. "


Ez kevés.A halott hit nem egyenlő az élő hit-el.

E szép dolog-de ne felejtsd el a hazug rágalmazásra vonatkozó igéket sem.


3Móz 19,16 Ne járj rágalmazóként a te néped között; ne támadj fel a te felebarátodnak vére ellen. Én vagyok az Úr.


"akkor is ember, s vétkezni fog, míg világ a világ! Én is! Te is! Mindenki! Mert emberek vagyunk. "


Azért küldetett a Szent Lélek a hívőknek(Istenben hívő embereknek)hogy az élhetetlent élhetővé tegye.Tehát ha Ő veled van akkor koránt sem igaz az amit mondtál-mert arra törekedik a hívő, hogy mennél jobban megfeleljen az Igének-ez által mennél kevesebbet vétkezzen-természetesen bűnismeret az alap.


"Nagyon okosnak képzeled magad "


talán vagy ismét mint mindig magadból indulsz ki, mivel kevélység nincsen énbennem.

Én azt mondom amit az ige is mond.


"sokszor teljesen összefüggéstelen, amit írsz."

abszolút nem összefüggéstelen-max. nem ismered a Bibliát és ezért nem érted.

Isten Igéje mindig elevenit élő és ható, amely olyan mint a két élű kard, a sziklazúzó pöröly amely elhat a csontok és a velők megoszlásáig..


Pl.

153. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 149. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 22. 20:39
83 hozzászólása szerint pünkösdi keresztéyn
152. ab4b6bc17d (válaszként erre: 148. - 28f16f555c)
2008. ápr. 22. 20:38

Kértelek már, hogy ne hallgattass el senkit! Vicces! Máris úgy viselkedsz, mint egy szektavezető! Az én fórumomon azonban demokrácia van és mindenki hozzászólhat!


Luxi védelmében: én őt tartom az egyik leginteligenesebb hozzászólónak a témához :) Hát, igen, ízlések és pofonok.


Nem akarlak megsérteni, de neked viszont minden szavadból süt a lekezelés, a fellengzős stílus, hogy "Na, majd egyszer talán nektek is lesz annyi sütnivalótok, mint nekem..." Valahogy úgy tűnsz nekem, már bocsi, hogy hozzájuk hasonlítalak, de olyan típusú ember vagy, mint az Arab országok fanatikus öngyilkosjelöltjei, akik a "jó ügy" érdekében se látnak, se hallanak, felrobbantják magukat és persze még 50 ártatlant... mindezt "nemes" célokért.

151. ac1096844d (válaszként erre: 146. - 28f16f555c)
2008. ápr. 22. 20:26

Mégis sok sok imitálás látható.

Talán nem kéne eröltetni, ha a Szellem nem adja ama ajándékot...

A testi megnyilvánulás szánalmas...

Nemde?

150. 28f16f555c (válaszként erre: 144. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 22. 20:25

És mi van azokkal akikre egyetlen pont sem illik, amit te itt leirsz-és tapasztalják Isten kenetét, aminek látható és tapasztalható ereje van-mind az illető mind aki felé szolgál(legyen az hívő vagy világi)?


Nos?


Kiváncsian várom mit fogsz mondani.


ui: tudod mi a valódi Istenfélelem?

149. ab4b6bc17d (válaszként erre: 146. - 28f16f555c)
2008. ápr. 22. 20:23

... és ne feledjük, hogy Isten nem ver bottal! - én ezt így értelmezem.


Mellesleg milyen Tanítvány vagy te? Én már írtam, hogy a református egyházhoz tartozom. Te hova?

148. 28f16f555c (válaszként erre: 112. - 7004ca251b)
2008. ápr. 22. 20:22

Szerintem maradj csendben.Majd ha tapasztalsz, és tudsz különbséget tenni-ráadásul megtanulsz olvasni(remélhetőleg)hisszen pár dolgot irtam már majd akkor bírálj valamit.Addig pedig jobb, hogy ha csendben maradsz.

Ráadásul elég érdekesnek tartom, hogy te birálsz egy olyanhivőt(mondjuk szerény személyemet)aki vette a fáradságot és mind két oldalt ismeri cca7 éve.Majd ha te mindezt megteszed, majd akkor mondj rám bármit.



Addig is elfogadom a bocsánatkérésedet.

147. ab4b6bc17d (válaszként erre: 145. - 28f16f555c)
2008. ápr. 22. 20:20

Én a Biblia erkölcsi tanításai szerint próbálok élni. Pl. nem paráználkodom, stb.


Azonban, hiába idézel állandóan bibliai szövegeket, (nemcsak) manapság lehetetlen a teljes Bibliai tanítás szerint élni. Hiszen, legyen egy ember legálisan egyházi, vagy szektatag, akkor is ember, s vétkezni fog, míg világ a világ! Én is! Te is! Mindenki! Mert emberek vagyunk.


Sokszor olyan fellengzően beszélsz, hogy nem lehet téged megérteni. Nagyon okosnak képzeled magad - ezt megállapításként írom. De hidd el - és nem csak én vettem ezt észre - sokszor teljesen összefüggéstelen, amit írsz.

146. 28f16f555c (válaszként erre: 104. - Ac1096844d)
2008. ápr. 22. 20:10
Aki imitálja a kenetet az rövid időn belül megnukik, mert Istennek gondja van a hamis keresztényekre és rendszerint lép is.
145. 28f16f555c (válaszként erre: 106. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 22. 20:09

"Az ilyesmiket, hogy csak "akkor leszek Isten báránya, stb. ha.." - "


Konkrétasn mindent megtslálsz a Bibliábsn-mit kell csinálnod-ha nem tetszik és nem akarod-akkor ne tedd.

A te életed a te választásod.


Akkor nem kell erölködnöd itt, hanem tovább lépsz.

2008. ápr. 22. 19:56

A szekták a következőkkel érik el az egységüket:


1. A választott, vagy magát megválasztott vezető(k) totális hatalommal bírnak, nekik abszolút engedelmességgel tartoznak a hívek.


2. A tagok állandó "fejmosása", belenevelése az összejövetel és a tanulmányozási segédek által


3. Szervezet megkérdőjelezésének félelme, mivel az az istenek nemtetszését vonja maga után


4. Törvények szabályozzák az emberek viselkedését és a legkisebb dolgokban is engedelmeskedniük kell!


5. Az elbátortalanítás és a besúgói hálózat kialakítása, melyben felfedik a kételkedőket és a távozókat.


6. Ezek a technikák egy bizonyos testvéri szolidaritás érzetét eredményezik, ami egy bizonyos elitista mentalitást fejleszt ki. Isten választott népe. Ez egy megemelkedett érzést okoz és a szektaszervezet elhagyása ennek a magas érzésnek a felhagyását jelentené.


Mivel az ellenszegülőket azonnal kizárják, a szekták mindig csak olyanokból fognak állni, akik szóban teljesen támogatják a tanításokat. Ezért tűnik olyan egységesnek.


Magyarán, ha a vezető azt mondja egy tagnak, hogy ugorjon a kútba, az bele is fog ugrani, mert ha nem, akkor belelökik!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook