Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szekták - mi a véleményed róluk? fórum

Szekták - mi a véleményed róluk? (beszélgetős fórum)


143. Livia38
2008. ápr. 22. 19:32

"A magyar törvényesség (a parlament) négy szektát ítélt "destruktív" romboló közösségnek.


- a Jehova tanúit, akik nem engedik meg a vérátömlesztést és szétzilálják a családokat,

- a Múnistákat, akik fegyvergyártásból nyerik anyagi forrásaikat,

- a Krisnásokat, a család-eszmény tagadása miatt

- és a szcientológia híveit, akiknek számos országban meggyûlt mar a bajuk kozigazgatasi szervekkel."

142. ab4b6bc17d (válaszként erre: 140. - Sybrrill)
2008. ápr. 22. 19:30
Valószínű azért, mert onnan sem tudsz kiszabadulni, ha egyszer a tagja leszel.
141. ac1096844d (válaszként erre: 140. - Sybrrill)
2008. ápr. 22. 18:48
Az index fórumon találhatsz róla parázs vitákat...
2008. ápr. 22. 17:52

Sziaztok!


A szientologiáról mi a véleményetek?

És a szientologiai egyház tanfolyamairól?

Egy barátom végzi,de azt mondják veszélyes,én nem tudom miért,de megijedek,mert nem akarom,h rossz legyen neki,segítsetek!!!!

2008. ápr. 22. 16:16
Ez így van! Az erős akaratú emberek mindenhol győzedelmeskednek. Csak sajna rosszra használják a képességüket. Magyarán kihasználják a gyengéket.
2008. ápr. 22. 15:28
Ha olyan embert találnak meg, aki nincs tisztában saját magával és befolyásolható, akkor nagyon-nagyon veszélyes. Az ilyen ha ellenállásba ütközik, zsarnokká válik, és a vallásba burkolózva, azzal takarózva enged meg magának dolgokat.
137. ab4b6bc17d (válaszként erre: 109. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 22. 15:24

... még ehhez a hozzászólásomhoz - sose feledjük, hogy:


A GYERMEK NEM A FELNŐTT KICSINYÍTETT MÁSA!

136. ab4b6bc17d (válaszként erre: 76. - 28f16f555c)
2008. ápr. 22. 15:12
Légy szíves, ne hallgatass el senkit! Mindenkinek joga van hozzászólni a fórumomhoz. a kiírást nem úgy fogalmaztam meg, hogy "Tanítvány, mi a véleményed a szektákról?", hanem úgy, hogy: "SZEKTÁK - MI A VÉLEMÉNYETEK RÓLUK?"
135. d3edebbda4 (válaszként erre: 134. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 22. 15:11
Én is ezt mondom. Mindig az emberi élet a legfontosabb! Az orvosi hozzáállásról pedig nem szívesen írnék többet. Amit írtam, az személyes tapasztalat volt, vannak hallott dolgok is.
134. ab4b6bc17d (válaszként erre: 130. - D3edebbda4)
2008. ápr. 22. 15:04

Nem akarlak megsérteni, de ezt most betanították veled?


Az én ismeretségi körömben olyan is van, akire ráesett egy tégla és azért halt meg.


És olyanok is vannak, akik szerint indokolatlanul nagy a császárszülések száma! CSak éppen nem ők vajúdnak a szülőszobán lekötözve 48 órán keresztül...


... ez az indokolatlanul dolog...


Mindig az emberi élet a legfontosabb!

133. d3edebbda4 (válaszként erre: 126. - Ac1096844d)
2008. ápr. 22. 15:00
Szia! :)
132. ab4b6bc17d (válaszként erre: 129. - D55db54550)
2008. ápr. 22. 14:59

Vagy a saját életünkből! Tudod, a tettek... élni és élni hagyni...



Ne futamodj meg a problémák elől!


Csak még egy kérdés: te jehovista vagy?

131. ab4b6bc17d (válaszként erre: 125. - D3edebbda4)
2008. ápr. 22. 14:55
Egyetértek. Fórumom nem azzal a céllal indult, hogy sértegessük egymás felekezetét. Véleményt nyílvánítani egy nagy beszélgetsé keretében is lehet. De ez azzal jár, hogy elmonduk, kinek-mi nem, vagy tetszik a másik vallásában. Mi a probléma ezzel?
130. d3edebbda4 (válaszként erre: 123. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 22. 14:55
Jehova tanúinak igazuk van abban, hogy sajnos sokszor indokolatlanul adnak vért. Az ismeretségi körömben is van olyan, aki ez miatt halt meg, olyan is, aki ez miatt lett halláskárosult. Ma már olyan módszerek állnak az orvostudomány rendelkezésére, melyeket használva az ilyenek elkerülhetőek lennének. Viszont van olyan is, hogy elekrülhetetlen a transzfúzió. Ilyenkkor azt mondom, hogy első az ember élete.
2008. ápr. 22. 14:55
Én elköszönök ,mert itt tényleg elég durva sok ember hozzászólása. Azért annyit fogadjatok meg tanácsként (persze csak aki hisz Istenben és érdekli mi az igazság)hogy ne arra figyeljetek amit emberek mondanak, hanem amit meg is tudnak mutatni a Bibliából.
128. ac1096844d (válaszként erre: 125. - D3edebbda4)
2008. ápr. 22. 14:55

Van egy ari történet Kevin Quick-Az őrtorony zarándoklat c. könyvében arról, hogy nem sok kedvességet kaptak még a magukat hívőknek vallóktól sem, mikor házról házra jártak.(Ő egykos JT volt)


"A hét év során, amíg ajtóról ajtóra jártam Bibliával a kezemben prédikálva, amit az evangéliumnak hittem, egyszer sem hívtak be vagy legalább maradtak kint keresztények (ha a 2Jn 10 aggasztotta őket), hogy megvitassák velem az Írásokat. Visszatekintve, a legkeresztényibb válasz, amire vissza tudok emlékezni, akkor volt, amikor tanulmányoztam a Tanúkkal Potsdamban, New Yorkban. Jim, az újonnan keresztelt Tanú és én mentünk házról házra. Odaértünk egy házhoz, ahol egy idős hölgy jött ki és megkérdezte:

-"Önök Jehova Tanúi"?

-"Igen" feleltük.

-"Ó, kérem, jöjjenek be!" felelte, úgyhogy bementünk.

-"John", -mondta a férjének, amint bevezetett minket a konyhába, -"úgy vélem, imádkoznunk kell ezekért a fiúkért".

És ekkor ő és a férje meghajtották fejüket és imádkozni kezdtek értünk!

De a mi Őrtorony - elménk szerint, ezek a "babiloni vallásoskodók" az ő három fejű istenségükhöz imádkoztak, és valószínűleg démonokat hívtak le ránk! Ki kellett jutnunk minél előbb! Ott hagyva a nőt és férjét a konyhában imádkozva, Jim és én átvágtatunk a nappalin és kimenekültünk az ajtón. "


:)

127. ab4b6bc17d (válaszként erre: 64. - Dawn79)
2008. ápr. 22. 14:53

Én ugyanígy vagyok az unokatestvéremmel. Én is ugyanúgy szeretem! Csak sajna ő fordult ki teljesen önmagából.

Ha a helyzet úgy hozza én is megvédem őt. Mit értesz azon, hogy nem teszed anyukád közszemlére?? Miért kéne közszemlére tenned?


Most megvédem azt is, aki ellen a szavaid irányulnak. A Biblia mindig is a szent könyv marad. A barátnője viszont, ugyanúgy, ahogy az én unokabátyám, más ember lett, miután áttért a jehovista hitre. ERRŐL MIÉRT TEHET Ő, AKIHEZ A SZAVAID SZÓLNA? MIÉRT ŐT HIBÁZTATOD? ÉS MÉGIS MIBEN?

126. ac1096844d (válaszként erre: 125. - D3edebbda4)
2008. ápr. 22. 14:50
Szia tesó ;)
2008. ápr. 22. 14:48

Lehet, hogy valakinek az egyik felekezet szekta, míg a benne levőnek az az egyedüli igaz egyház. Bennem mindig rossz érzést kelt, ha ítélkeznek a másik felett. Nem tudom elképzelni, hogy Isten lehet ott, ahol a másik embert lebolondozzuk, vagy hülyeségnek nevezzük a hozzászólását.

Szerintem vannak szekták, amelyek egyesekre jó, míg ugyanaz a szekta másra rossz hatással van. Nem tudom, hogy van-e egyedüli igaz felekezet. És senki sem várhatja a megváltást egy felekezettől sem. Főleg, ha arra gondolok, hogy Jézus azt mondta, (Mt 18,20) "Mert a hol ketten vagy hárman egybegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük."

124. ab4b6bc17d (válaszként erre: 59. - 7084e2e161)
2008. ápr. 22. 14:47
Na, na... azért köztük a legtöbben ártatlanok! Csak a gyilkosok, pedofilok vesszenek el máglya általi halállal! :)
2008. ápr. 22. 14:40
A furcsa nekem az, kedves Anjou, ha valakinek a halálán van a gyereke, s tudja, hogy transfusióval meg lehetne menteni az életét, de inkább hagyja meghalni azt a drága lényt...
122. ab4b6bc17d (válaszként erre: 119. - D55db54550)
2008. ápr. 22. 14:27

Nehéz elhinni, mert az unokatestvérem azóta fordult el tőlünk, mióta megkértem, hogy ne akarjon minket megtéríteni. Tévedsz! Én ugyanúgy szeretem, keresném is vele a kapcsolatot és nagyon fáj, hogy "ennyiből" elfelejtett. Mintha soha nem is ismertük volna egymást.


A világi világból sem mindenki beszél csúnyán és nem is cigizik. Én pl. 30 éves vagyok, de még egyszer nem nyúltam cigihez. Nem is fogok. A gyermekem sem beszél csúnyán. Ezen nincs semmi furcsa!


Ne haragudj, de az erőszakosságot nem lehet nem észrevenni. Leszámítva ezt, meg az unokatesóm esetét, ha békén hagynak, ugyanúgy, mint pl. a homoszexuális beállítottságú embereket, nincs velük bajom. Tényleg, minden ember úgy él, ahogy akar! Ez olyan dolog, csakhogy egy nagyon egyszerű példát mondjak, hogy én szeretem a csokifagyit, te meg mondjuk az epreset. Szíved joga és nekem is!


Párszor már leírtam. A fórumot azért nyiottam, hogy beszélgessünk a szektákról. Hogy vajon mi indítja őket arra, hogy ha egy család ki akar lépni a közösségből, akkor megölik őket? Vagy miért hiszi úgy sok férfi, hogy uralkodhat a nőkön? Miért nézik őket állatoknak? Miért éheztetik az embereket? Stb... nem a jehovistákra értettem ezeket, általánosságban fejeztem ki magam a filmet nézve!

A jehovistákat mégis ismerik a legtöbben. Azért lett ebből heves beszélgetés. Ami nem is baj, csak ne legyünk durvák egymással, mert nem az a cél!

121. ab4b6bc17d (válaszként erre: 49. - Dawn79)
2008. ápr. 22. 14:14

Magyarán ezek a szerencsétlen gyerekek, akik egy szektának nevezett felekezetben nőnek fel szintén buták lesznek, mert nekik meg nincs kellő információjuk és tapasztalatuk a mi társadalmi életünkről? Hosszú távon ki fogja őket befogadni?


Persze, tudom, ezt ránk, az ellentáborra értetted. Reméltem, hogy nem megy sértegetésbe át a fórumom. Kérlek, tartózkodj az ilyen megnyilvánulásoktól! Próbálj arra koncentrálni, hogy csak beszélgetünk.


Én nem ismerem a három másik szektát, tehát a múnistákat, a krisnásokat és a szcientológusokat (illetve néhány alapvető dolgot azért tudok róluk), de a jehovistákat megismertem negatív értelemben. A filmben is, amit néztem, az egyik rész róluk szólt. Azért róluk elég sok mindent lehet tudni, ha másképp nem, abból, hogy annyira nyomulnak az emberre, csúnyán mondva az ember bőre alá akarnak férkőzni. S a gyenge jellemeket be is hálózzák.


Mellesleg tőlem nyithatunk egy fórumot a nem szektákról is, tehát a hivatalosan működő egyházakról (ne kezdjetek el kekeckedni!), mert senki sem tőkéletes, s "róluk" is leírhatjuk, hogy kinek-mi nem tetszik, de KÉRLEK BENNETEKET, TARTÓZKODJUNK EGYMÁS SÉRTEGETÉSÉTŐL, mert az semmi jóra nem vezet!

120. ac1096844d (válaszként erre: 119. - D55db54550)
2008. ápr. 22. 14:10

"Jehova Tanúi azt sem hírdetik, hogy csak ők jutnak be Isten új világába"


Ez azért ebben a formában nem áll meg...

119. d55db54550 (válaszként erre: 103. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 22. 14:08

Szia!

Jehova Tanúi életében első helyen a család szerepel. Az unoka testvérednek senki sem mondta, hogy szakítsa meg a rokonaival a kapcsolatot. Sajnos inkább a rokonok szoktak eltávolodni attól aki Tanú lesz. A gyerekekről nem tudom miért gondoljátok, hogy rossz gyermek koruk van? mindent megkapnak amit csak lehet, ugyanúgy vannak világi barátaik, legfeljebb mivel nem beszélnek csúnyán, nem cigiznek ... sokan furcsálják őket. Jehova Tanúi azt sem hírdetik, hogy csak ők jutnak be Isten új világába( Ami itt lesz a földön, és nem a mennyben)a biblia azt írja, hogy az jut oda aki cselekszi Isten akaratát.Ezt pedig nem mi ítéljük meg, hogy ki.

A térítésről csak annyit, hogy a világ állapotából látszik, hogy ennek a rendszernek Jehova hamarosan véget vet, És elhozza az új világot(ide a földre) és a Tanúk csak azt szeretnék, hogy mindenki megismerhesse a bibliát (ez volt Jézus parancsa is Máté 28:19,20)és ott lehessen. Ne vedd ezt erőszakosságnak, csak neked akarnak jót, még ha nem is mindíg tökéletesen teszik

118. 7004ca251b (válaszként erre: 106. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 22. 14:02
Igen,ez is érdekes,hogy a legtöbb esetben miért pont férfiak vezetik ezeket a szektákat?Én nagyon fontosnak látom a család szerepté,egy ember életében,hogy kiskorában mit lát,milyen klégkör veszi körbe.És sok helyen talán még mindig az dívik,hogy a nőnek ak onyhában a helye,hogy majd apu eldönti mi legyen,anyu meg megcsinálja,stb...igy aztán sok kislánynak teljesen természetes lesz felnőtt korára,hogy ha egy férfi mond nekem valamit,végig se gondolja,csak ugrik,és csinálja...a másik ok meg a férfiak természetében rejlik talán,de ebbe nem megyek bele,mert még azt hozza ki valaki,hogy férfi gyűlölő vagyok,pedig erről szó sincs,imádom őket:))
117. szanád
2008. ápr. 22. 14:02
inkább nagyívben elkerülöm őket...
116. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 83. - 28f16f555c)
2008. ápr. 22. 14:01

A pünkösdi keresztények néhány "szokását" volt szerencsém ismerni,és egynémely dolgot kifejezetten jónak tartottam,viszont a szélsőségeket bizonyos dologban,pl ital és hasonlók,egyszerüen hülyeségnek és értelmetlennek titulálnám.

A jehovákkal kapcsolatban pedig úgy látom,kb annyira vagy tájékozott,mint mi itt egy páran,semmivel sem jobban....

115. ab4b6bc17d (válaszként erre: 44. - D55db54550)
2008. ápr. 22. 14:01
Mellesleg ma már a vért is gondosan megszűrik...
114. 7004ca251b (válaszként erre: 112. - 7004ca251b)
2008. ápr. 22. 13:59
bort iszol...elnézést,a gyors gépelés következte:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook