Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szekszárdi babavárók fórum

Szekszárdi babavárók (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
987. Filemon79 (válaszként erre: 985. - Jucikata)
2010. szept. 8. 22:13
Az oxigénhiány miatt kellett beindítani a szülést végül, de ezt az oxigénhiányt, az igazit, egy szülésznő okozta.
986. Filemon79 (válaszként erre: 984. - Jucikata)
2010. szept. 8. 22:12

Én is nagyon csodálkoztam! Azon is, hogy nem indítják azonnal a szülést.

Azért lehetett volna másként, mert ha Imre megvizsgál a saját rendelőjében a saját gépével (nyilván itthon lett volna, ha olyan napon megyek, amikor bent van), esetleg megbizonyosodik róla, hogy indokolatlan befeküdnöm. Vagy ellenkezőleg: meggyőz, hogy valóban bent a helyem. Így csak annyit tudott mondani, nem tudja baj van-e, valószínűleg nincs, de nem vállalja a felelősséget, ha itthon maradok.

Legendák keringtek akkoriban arról, milyen gagyi a lenti nst a szülőszobásokhoz képest.

Mindegy, így lett, szerencsésen megúsztuk, de nagyon rosszul érintett akkor a dolog.

985. jucikata (válaszként erre: 983. - Filemon79)
2010. szept. 8. 22:01
És miért alakult volna másként? A doki mondta, hogy feküdj be, illetve az oxigénhiány a szülésnél lépett fel, nem a korábbi nst-n jelzett volt, ha jól értem.
984. jucikata (válaszként erre: 983. - Filemon79)
2010. szept. 8. 21:59
Én totál csodálkozom, hogy nem fektettek be rögtön az első után. Tavaly voltam a nőgyógyászaton, ahol rajtam kívül 3 nő volt, aki nem kismama volt, a többi ágyon csak kismamák voltak - és egy csomó közöttük olyan, akit befektettek, mert 1x volt valami (vagy látni véltek valamit) az nst-n... nem volt hely a "sima" nőgyógyis betegeknek.
983. Filemon79 (válaszként erre: 978. - Berhukri)
2010. szept. 8. 21:44

Én ezt nem tartom hülyeségnek, még akkor sem, ha így nehezebb időpontot egyeztetni. Amikor én az első nst-re mentem, a dokim nem volt bent. Kapásból oxigénhiányt jelzett a gép, de mivel a flow jó lett, nem foglalkoztak velem, csak behívtak hétfőre (ez péntek volt), amikor szintén nem volt bent a dokim. Újabb oxigénhiány gyanúja, erre már vonogatták a vállukat, hogy hát nem is tudják, beszéljek az orvosommal.

Itthonról felhívtam, de nem tudott megnézni, mert nem is volt Szekszárdon, viszont azt mondta, 2 gyanús nst után nem vállalja a felelősséget, ha nem fekszem be. Befeküdtem, és 10 napig ott evett a fene, minden nst, flow jó lett, de nem engedtek már haza.

Végül egy figyelmetlen szülésznő miatt mégiscsak enyhe oxigénhiánnyal született a lányom, márpedig, ha engem akkor Imre meg tud vizsgálni, minden másképp alakulhatott volna.

Szóval ez nem olyan rossz szabály, sőt.

2010. szept. 8. 21:42

Sziasztok!


Igen, az nst-n a másik ágy az osztályosoké, oda nagyon ritkán tesznek "kinti" kismamát.


És tavaly még simán az ügyeletes orvos nézte meg az nst-s papírt. Hülyeség szerintem, hogy csak aznap lehet menni, mikor ott az orvosod - és akinek nincs fogadott dokija? (megint jól kitalálták....)

981. berhukri (válaszként erre: 980. - Bojsza)
2010. szept. 8. 19:37
Na látod, az lehet hogy oda nem is adnak időpontot, hanem a bent fekvőknek van. Ez eszembe se jutott.
980. Bojsza
2010. szept. 8. 17:40
Amikor én voltam nst-n, akkor a második ágyon csak a bentfekvőket nézték.
2010. szept. 8. 16:03
Ja és most csak én voltam.A másik ágy üres volt.
978. berhukri (válaszként erre: 976. - Eperlevél)
2010. szept. 8. 16:02

Most jöttem nst-ről lányok, és megfejtettem az okát, hogy miért kell idősz

mítás előtt kérni időpontot. Új szabály, hogy addig nem adhatják ki a leletet, amíg a dokid meg nem nézte.Tehát mindenkinek arra a napokra adnak időpontot, amikor az ő dokija az ügyeletes.Pl én csak szerdákon mehetek.Hiába volt szabad hely mondjuk kedden, és szerdára nem, akkor is szerdán kellett mennem, csak tegnap kellett telóznom, hogy hányra, melyik időpont üresedett meg. Akinek nincs választottja kapja a maradék helyet.

977. b-zs
2010. szept. 8. 15:54
volumenkorlát..
976. eperlevél (válaszként erre: 975. - B-zs)
2010. szept. 8. 15:49
Hát elég vicces ez az egész. Két éve akkor kértem,amikor már betöltöttem a 36. hetet, kaptam normálisan időpontot. Pedig akkor csak 1 géppel dolgoztak...
975. b-zs (válaszként erre: 974. - Eperlevél)
2010. szept. 8. 15:46

Kértem NST-re időpontot! Váróslistára kerültem.. (mintha műtétre várnék..)Szóval 6-8-10 héttel korábban, de a legjobb, ha a menstruáció kimaradásának első napján kellene bejelentkezni..

(ma kicsit zaklatott napom van..)

974. eperlevél (válaszként erre: 973. - B-zs)
2010. szept. 8. 15:36
:D
973. b-zs (válaszként erre: 968. - Eperlevél)
2010. szept. 8. 15:19

Lemaradtál (bár szóltam), de végül is ezért hoztad létre a fórumot, úgy értem már megérte létrehozni, ha az 1.000 hozzászólás egy új tag megjelenése a fórumon.


Remélem a 10.000 hozzászólást is megéri majd ez az oldal! Köszi, hogy kitaláltad! Szerintem mindenkinek hasznos, akkor is, ha csak olvasgatja.

972. b-zs (válaszként erre: 970. - Sorlyke)
2010. szept. 8. 15:14

Nálunk a legnagyobb is csak 3 és fél lesz októberben. Majd számítok a tapasztalataidra.

Ha van kedved, nézz be a "Jó-e a 3 gyerek egy családban a mai világban" című fórumra! A válasz maximálisan igen, de ha az embernek néha tanácsra vagy egy kis lelki támogatásra van szüksége, nagyon hasznos.

2010. szept. 8. 08:41
Asszem a Pánczél.
970. sorlyke (válaszként erre: 966. - B-zs)
2010. szept. 8. 06:34
nagyfiam 9éves Bence a kicsi Alex 4lesz most 13án:-)
969. Mzsuka (válaszként erre: 967. - Eperlevél)
2010. szept. 8. 06:19
Múltkor a doki a 29.héten azt mondta,hogy ha 5-6héttel előrébb lennénk, lehet beindítanák a szülést/én sem értettem miért/.Most vagyunk 34+2hetesek. Én még szeretném húzni pár hétig.
968. eperlevél (válaszként erre: 966. - B-zs)
2010. szept. 7. 20:25
Lemaradtam az 1000. hsz-ról!:D
967. eperlevél (válaszként erre: 965. - Mzsuka)
2010. szept. 7. 20:24
Olvastam a naplód. Miért indítanának??? Inkább visszatartanák még.
966. b-zs (válaszként erre: 964. - Sorlyke)
2010. szept. 7. 20:22
Gratulálok és üdv a fórumon! Örülök, hogy nem vagyok egyedül! Mekkorák a gyerkőcök, illetve mekkora lesz a korkülönbség??
965. Mzsuka
2010. szept. 7. 19:16

Sziasztok!


Titeket olvasva átpakoltam a csomagomat. Végülis egy táskát viszünk majd,de felül vannak a szüléshez a cuccok,így ha csak az kell,akkor kipakoljuk a szülőszobán,a többi megy majd vissza a kocsiba.Ha meg minden kell,ott lesz.

Holnap megyek a terhesgondozóba,remélem nem nyíltunk jobban és nem tartanak bent.

964. sorlyke
2010. szept. 7. 17:23
sziasztok én szekszárdon fogom szülni 3dik babomat is márc 30 ra vagyok ki irva és öt is a vida dokinál fogom:-)
963. Bojsza
2010. szept. 7. 15:50
az Tenás.... én lenni magyar....
962. Bojsza (válaszként erre: 961. - Jucikata)
2010. szept. 7. 15:50

Engem még meg is dícsértek, hogy milyen jó, hogy csak ennyivel jöttem. :-O (volt ott egy hatalmas bőrönd, mindenkinek csak útban volt....)

Bugyi: nekem bejött az Tenás eldobható bugyi, simán kilötyköltem és újra fel tudtam venni, még a két évvel ezelőttit is használtam. Fel lehet jól húzni a pocakra, valamennyit tart, a gigabetétet pedig nekem nagyon jól megfogta.

Ill. vettem a gyógyászati segédeszköz boltban inkontinenciás bugyit (azt hiszem az a neve) bele van építve a betét. Elég furin néz ki, de ez is jól tartja a hasat, az első nagy "árvízre" kiváló volt.

Fertőtlenítő kendő: drogériást vettem, tényleg olcsóbb, mint a domestosos és ugyanolyan jó, nem lett semmi bajom, pedig nagyon hamar elkapok mindent. A papír wc ülökét sosem volt hangulatom leteregetni...

2010. szept. 7. 10:51

Sziasztok!


Hát ez tök érdekes: én is 2 táskába pakoltam, és először csak a szülőszobásat vittem fel magammal, de apukát leküldték a másikért is...


Fertőtlenítő kendőt drogériában kapsz, pl. a Rossmann-os saját van olyan jó, mint a Domestos, de sokkal olcsóbb ;-)

960. eperlevél (válaszként erre: 959. - Bojsza)
2010. szept. 7. 07:40

Én is raktam össze egy kicsi szülőszobás táskát. Hol vetted a fertőtlenítő kendőt?


Csak sima, magas derekú, jól tartó bugyi kéne az első pár napra. Azért a császár lehetősége még mindig fennáll, és ezért még jól jöhet. Haskötőt nem akarok, csak mégis tartson valamit. Nem akarok sok ezer forintot kiadni egyért, mert max 2 hétig használnám.

959. Bojsza
2010. szept. 7. 07:27

Nem tudom,hogy igazándiból mire gondolsz. De talán próbáld meg valamelyik gyógyászati segédeszközboltban. (Nagy gyógyszertár mellett is van egy.) Mondjuk az nem biztos, hogy olcsó....

Nem tudom,hogy írtam-e már, hogy a szüléskor és csak egy kicsi táskát vittem. (törölköző, wc papír, fertőtlenítő kendő a wc-hez, tusfürdő, zokni, kis innivaló és keksz a későbbiekre) ez nagyon jó volt, mert tényleg nagyon kicsi a szekrény, amibe be lehet pakolni. Apa meg hozta később a csomagokat, emiatt felengedik. Ill. még az bevállt (a neten találtam), hogy a wc-n használt dolgokat egy külön neszeszerben tartottam, így csak felkaptam és kész.

Tollat vigyetek, kell írni a szopikat és mérni a bébit!

Most mennem kell, a főnök (Levi) éhes! :-)

2010. szept. 6. 13:08
Tudtok olyan boltot Szekszárdon ahol olcsó, de jó hasfogós bugyikat lehet kapni?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook