Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szekszárdi babavárók fórum

Szekszárdi babavárók (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
1047. Bojsza
2010. szept. 17. 08:46
Egy kis tanács kellene lányos anyuktól. Hanni sokszor rottyant a pelusba alvás közben, vagy rögtön elalvás előtt. (ált.elalszik egyedül a kiságyában) Nem tudom, hogy mit csináljak, ha átpelusozom felkel (párszor sikerült álmában) Mennyire gáz, ha egy-két órát így alszik? A fertőzésveszélyre gondolok. (A fiam nagyon keveset aludt, ezért erre nem volt gond. :-)
1046. vikibene (válaszként erre: 1045. - Eperlevél)
2010. szept. 17. 07:51
Sajnálom, hogy így alakult! Gondolom milyen odafigyelést igényel ez, hogy mindig csak olyan élelmiszert fogyasszon amit szabad! kitartást!
2010. szept. 16. 19:12

Én kértem ételallergia vizsgálatot, mert gyanítottam,h. valami nem ok. Egy nap 4-5-6 kaki is volt. A liszt és a tejcukor-érzékenység merült fel. A cölikáliára levették a vért, a másik csak október 7-én lesz. A vérteszt arra utal,h. lisztérzékeny. Nagyon alacsony a vasa és egyéb értékek is erre utalnak, bár a tipikus külső jelei nincsenek meg nála. Mint pl. a puffadt has, fogyás vagy a hízás hiánya. A családban több lisztérzékeny is van.


2 és fél éves, 13 kg, szóval teljesen jó súlyban van.


Ez egy életen át tartó diétával jár.


De hogy ez igazolva legyen még egy vérvizsgálat lesz és ha az is pozitív szükséges egy vékonybél biopszia.

1044. vikibene (válaszként erre: 1043. - Eperlevél)
2010. szept. 16. 18:39
Mennyi idős is ő? MI kapcsán derült ki? Mivel jár ez? Húú jó sok kérdés!
2010. szept. 16. 11:15
Úgy néz ki lisztérzékeny a fiam...:(
1042. jucikata
2010. szept. 14. 20:49
Minden betegnek jobbulást!
1041. jucikata (válaszként erre: 1035. - B-zs)
2010. szept. 14. 20:49
Nekem is tetszik a Waldorf-pedagógia, de csak ovis szinten. Nálunk is játszik a Waldorf-ovi, de suliba már nem íratnám oda semmiképp.
1040. berhukri (válaszként erre: 1038. - B-zs)
2010. szept. 14. 20:29
Igen. sőt már múlt héten is kellett mennem. Szerdán voltam, és szombaton töltöttem a 36. hetet csak be. De amikor időpontért voltam, Editke így számolt, hogy már akkor is mennem kell.
2010. szept. 14. 20:16

NST-n minden rendben volt, ilyen lapos nst-m még sosem volt. Egy hét múlva újra. 11-re megyek.


Aneszt is megvolt, remélem nem lesz szükség a papírokra.


Komáromi tök aranyos volt, bejött az nst szobába és megismert, így 2 és fél év után is! :)


Beszéld meg vele, lehet kihagyhatod.


Nálunk is torokfájós lázas náthás vírus megy. A férjem egész éjjel lázas volt. Bercuson még nem látom, de a családban többen is elkapták.

1038. b-zs
2010. szept. 14. 20:04

36. hetes?? Én még csak a 34. hétben vagyok, de elég. Remélem a 40. hétig nem húzom ki, nem bánnám, ha 1-2 héttel korábban születne.

Benne vagyunk/leszünk a tutiban, lányomnak fáj a torka, náthás, már hőemelkedése is van, még max 2 nap és a fiam is elkapja. Ennél már csak az lesz jobb, ha majd a három egyszerre lesz beteg.. (kukába az ImmunoTabs Multivitaminnal, vagy csak csodát nem kell tőle várni)

1037. berhukri
2010. szept. 14. 19:56
Holnap nekem is nst.
1036. b-zs (válaszként erre: 1033. - Eperlevél)
2010. szept. 14. 19:39

NST-n minden rendben volt??


Én azért bízok benne, hogy nekem a 36. hetes kihagyható, a védőnői papíromra is az van írva, hogy 37. héttől. Nem vagyok orvos, de ha ulrahangot csinál, megnézi a pici szívhangját, köldökáramlást, akkor talán másnap nem kellene NST-re mennem. Majd beszélek vele.

1035. b-zs (válaszként erre: 1032. - Jucikata)
2010. szept. 14. 19:35
Köszi szépen! Utánaolvastam és érdeklődtem, a baráti körünkben van, aki oda járatja a gyerkőcöket, mondjuk ők művész család. Tetszik a Waldorf felfogás, de csak egy része. Gyűrjük az ovit, imád járni a nagylány, bár egy hét után sikerült lebetegedni, holnap már nem is viszem.
2010. szept. 13. 12:32
ja és az új bababoltban jó hasfogós bugyikat lehet kapni
2010. szept. 13. 11:36

Nos, megjöttem a dokitól. A méhnyak megrövidült, a méhszáj egyenlőre zárt. A hegem továbbra is 7-8 mm vastag, ami nagyon jó. Nem változott semmit, amióta méri. 2800 g körül van a kicsi, azt mondta a doki,h. nem lesz négy kilós gyermek. :)


Holnap nst és egy anszetes vizsgálat az előzetes császár miatt.

1032. jucikata
2010. szept. 13. 09:11

Valaki kérdezte a Waldorf-ovit.

Szerintem simán fogadnak vidékről gyereket, mivel magánovi és fizetős.

1031. jucikata (válaszként erre: 1021. - 7a1f358a7e)
2010. szept. 13. 09:09

Gratulálok, Isten hozta Ivett babát!


Á, szóval takargatta magát :-) de milyen ügyes volt, hogy végül mégis befordult! :-))))


Amint lesz egy kis időd, szívesen olvasnánk a kórházi tapasztalatokat!

2010. szept. 13. 08:14
Barátnőméknél másfél év van /lesz a gyerekek között. Októberben születik a 3. Ő is azt mondja sokkal jobb így, bár most a kisfiú nagyon anyás, de náluk be lehet vinni a kórházba is a kisgyereket.
1029. eperlevél (válaszként erre: 1021. - 7a1f358a7e)
2010. szept. 13. 08:09
Gratulálok! :)
1028. vikibene (válaszként erre: 1021. - 7a1f358a7e)
2010. szept. 13. 08:09
Gratula a babucihoz, sok-sok tejcit!
1027. b-zs
2010. szept. 13. 08:04

Bocs, a sok hozzászólásért, kicsit ráérős vagyok most reggel..


Eperlevél! Mikor mész orvoshoz? Én 36. hetesen szeptember végén, így szerintem a másnapi NST-t akár ki is hagyhatnám, nem?? (úgy is megvizsgál, megnézi a babát. Gyermekelhelyezési gondjaim vannak továbbra is. Legalább a férjemnek keddre nem kellene szabit kivennie.)

1026. b-zs (válaszként erre: 1022. - Bojsza)
2010. szept. 13. 07:48
Nekem vágás is meg 7 cm-es repedésem is volt az elsővel. Hadd ne mondjam, hogy a férjem hosszú ideig még a közelembe se jöhetett.. Másodikkal már nem volt szükség gátmetszésre, máshogy feküdt a baba, no meg nem úgy lett kirángatva belőlem.
1025. b-zs (válaszként erre: 1023. - Bojsza)
2010. szept. 13. 07:43
Én is ebben bízok!
1024. b-zs (válaszként erre: 1021. - 7a1f358a7e)
2010. szept. 13. 07:43

Gratulálok Ivett babához! Sok boldogságot és jó egészséget!!


Csak én várok fiút?? Ennyire beindultak a csajok?? Az nem baj, mert a lányom korosztályában itt a környéken alig van kislány, az ovis csoport 70%-a fiú..

1023. Bojsza (válaszként erre: 1020. - B-zs)
2010. szept. 13. 07:23

A terhességem elején beszélgettem egy csajszival, náluk 15 hós volt az első lányzó, amikor született a tesó és azt mondta, hogy szerinte könnyebb volt, mint majd nálunk lesz a 23 hó különbséggel.

Remélem, hogy nálatok is így lesz!

Ha apátok ilyen segítőkész, biztos, hogy megoldja!

1022. Bojsza (válaszként erre: 1021. - 7a1f358a7e)
2010. szept. 13. 07:17

Gratulálok! Sok örömet a csöppséghez!

(Én azt mondom, hogy jobb lett volna, ha vág egy kicsit a doki. Még mindig nem százas a gátam, szerintem ez a repedés miatt van.)

2010. szept. 12. 22:41

Sziasztok! Pénteken hazatértünk Ivett babával. Hétfőn született 02:45kor 4 nap túlhordás után. Jucikata régebbi kérdésedre a válaszom: Mi akartuk tudni a nemét csak a 34.hétig faros volt és a 35.-en fordult meg és természetes úton meg tudtam szülni, minden komplikáció nélkül(bár a gátmetszés sajnos nem maradt el).

2,5 hetet töltöttem a kórházban, úgyhogy most lett bőven tapasztalatom mindkét irányba. ..

1020. b-zs (válaszként erre: 1018. - Bojsza)
2010. szept. 12. 19:43

A lányom 2 éves volt, mikor a fiam született, ő tudta, hogy lesz kistesó, rengeteg babás képet nézegettünk. Férjemmel nagyon el volt itthon, jót is tett nekik, egymásra találtak. Néha keresett, de a férjem elmagyarázta neki, hogy a Zsombor megszületett és majd hozom haza. Engem sokkal jobban megviselt az a pár nap, míg nem voltam vele, amikor a hangját hallottam a telefonba, no az volt a legnehezebb..

Most, hogy pár hét múlva újabb kistesó érkezik, a lányomat nem féltem, nagyon is el lesz a férjemmel. A Zsombor viszont csak 16 hónapos és nagyon anyás. Egy 16 hónapos gyereknek nem lehet megmagyarázni, hogy jön a kistesó, anya pár napig nem lesz. A férjemmel el van, csak a délutáni és éjszakai ébredés a nehéz..

"Gyakorlásképp" egyik éjszaka a férjem ment át érte a gyerekszobába, hogy megitassa, de nem maradt el, hozta át hozzánk az ágyba, kifeléjövet úgy belerúgott a trambulinba, hogy másnapra elfekedett a lábujja.. (szerencsére nem törött el, a lámpázás tényleg csodákra képes) Bele se merek gondolni, mi lesz, míg nem vagyok itthon..


Szerintem, ha gond lett volna, a gyerekorvos írt volna krémet. Erős a tejed, majd megszokja.

Ez a váltás a gyerekek között ismerős. Különös érzékük van hozzá, anya mikor "ér rá".

2010. szept. 12. 11:12

Az én fiamnak is nagyon csúnya volt az arca jó pár hétig. Igazából semmi nem használt rá. Sűrűn tele volt kiütéssel, szerencsére pirosnak nem volt piros. Már nem emlékszem milyen krémet írtak fel neki rá.


Én is nagyon félek mi lesz Bercussal, mert nagyon anyás. Remélem nem lesz gond ez alatt a pár nap alatt.

1018. Bojsza (válaszként erre: 1015. - B-zs)
2010. szept. 12. 09:42

Szerdán voltunk a dokinál, de nem mondott rá semmit, a védőnő mondta, hogy nem is olyan csúnya. De a héten megint jelenése van a védőnőnek, rákérdezek, köszi, hogy írtad a krémet!

Fáradtság: hát, igen, amikor már magad is alig tudod vonszolni és ott a manó! Megmondnom őszintén én lefeküdtem vele délután aludni. Ha tehetem most is, habár akkor tuti, hogy Hanni kezd nyekeregni, de nagyjából együtt alszanak még du.

Nekem is az volt a legnagyobb félelmem, hogy mi lesz Levuval nélkülem. Ő is nagyon anyás, úgy alszik el, du és esete is, hogy fogja, simizi a kezem, meg ugye ő velem aludt a szülésig. A felriadásokkor is általában én kellettem/kellek.

Mi azt mondogattuk már régóta neki,hogy anya elmegy majd a kórházba a hugiért, ott lesz pár napig, addig apával buliznak. Ha megkérdezted el is mondta, hogy buli lesz. :-) Azt mondta a párom,hogy jól elvolt, volt kicsi anya-anya, de nem volt vészes. (Azóta az apjával is alszik.)

Ahogy írta Vikibene is, inkább engem viselt meg, hogy nincs velem. A fényképezőbe csináltam pár képet, azokat nézegettem a kórházban.

Egyszer még be is hozták a kórházba a legényt, de amikor mentek el, volt kicsi sírás, úgyhogy többször nem hozta be a párom.

Szerintem vannak ők olyan értelmesek, hogy ha elmondod neki, tuti, hogy megérti a helyzetet.

(Ja, ráadásul én úgy mentem el szülni, hogy Levu a du-i alvását nyomta, amikor felkelt már nem voltam ott, de előtte mondtam neki, hogy nemsokára elmegyek a hugiért a kórházba. És hagytam ott neki ajándékot, amit már a hugi küldött neki. )

Bocsi, már megint szómenésem volt.....

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook