Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szekszárdi babavárók fórum

Szekszárdi babavárók (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
1017. vikibene
2010. szept. 10. 19:51
Én is szoritok mindenkiért, hogy gyors és sima szülésetek legyen! Ügyesek vagytok hamar túl lesztek rajta!
1016. vikibene (válaszként erre: 1015. - B-zs)
2010. szept. 10. 19:49
Bár nem tőlem kérdezted, de leírom! Nálunk 21 hónap volt a korkülönbség köztük és én is nagyon féltem, mert Olcsikám nagyon anyás volt! Dettóra ez volt a délutáni alvásnál, hogy nekem kellett odamennem! Valamiért azt gondolom, hogy ilyenkor a gyerekek tudják, hogy valami van ami más és nem úgy lesz minden ahogy eddig és alkalmazkodnak! Apa mondta, hogy tök jól elvoltak napközben is és az altatásoknál sem volt gond! Néha megkérdezte, hogy hol van anya, de tök jól elvoltak! Szerintem én jobban szenvedtem nélküle mint fordítva!
1015. b-zs (válaszként erre: 1014. - Bojsza)
2010. szept. 10. 19:31

A gyerekorvosnál voltatok már? Szoktak rá krémet írni. Nem olcsó, 2.000 alatt nem úszod meg és elég kétszer bekenni, a többit meg vagy elhasználod kézkrémként, vagy idővel kuka, mert gyógyszertári..

Nekem sincs semmi bajom a kórházi hálóinggel, durvának elég durva az anyaga, de egyengönc..

Kezdek fáradni, pedig a kistörpe után most lehet igazán trappolni, pár nap és 17 hónapos, no meg nagyon anyás, így nem is tudom, mi lesz vele, míg nem leszek itthon. A lányom el volt a férjemmel, de a Zsombor már nehezebb. Este a férjem fürdeti, viszi aludni, nincs gond, de a déli alvásnál, mikor felébred addig üvölt, amíg meg nem fogom, ugyan ez éjszaka, hiába itatja meg az apja, anya kell.

Nálatok nem volt gond, míg bent voltál?

Majd viszem magammal, a csajokkal már most nagyon is el van..

1014. Bojsza (válaszként erre: 1004. - Rutteredit)
2010. szept. 10. 17:31

Szió! A neten ezer lista van, ha beírod a keresőbe találsz egy csomót, aztán szelektálsz. :-) Nekem a Tena jött be, mert rengeteg vért vesztettem, de a kórházban is adnak, annak sincs semmi neve, úgyhogy gondolom a Jessa is jó. Most ilyet használok, a vékony fajtát (nem tudom van-e vastag) szerintem is jó, csak nekem az első napokra a TEna kellett.

Popsitörlőből a Dm-est használjuk, pelusból a Pamperst. (kipróbáltunk több fajtát, ez jött be, babája válogatja).

Tényleg csajok van egy akció, aki ezt használ: a DM honlapján a nyereményjátékok, Pampers hűségprogramnál megtaláljátok.

Kórházi dolgok: én pl. nem vittem hálóinget sem, ott adtak, minden reggel kértem tisztát, így nem apának kellett vele kínlódni. Embere válogatja, van, aki fel nem venné semmi pénzért, ez is érthető.

1013. Bojsza (válaszként erre: 997. - B-zs)
2010. szept. 10. 17:22

Én is úgy tudom,hogy a 36. héttől már nincs gond.

Gondolom már nyűgös a dolog, még vannak emlékeim :-)

Ovi: sajnálom a óvónő dolgot, pedig milyen sokat számít, hogy milyen! A mai napig emlékszem, hogy melyik óvónénim szerettem! Remélem megtaláljátok a jó megoldást a nagylánynak!

1012. b-zs (válaszként erre: 1011. - Eperlevél)
2010. szept. 10. 12:32
Ha jól tudom keddre, mármint most keddre. Még nem beszétem vele, csak az anyukájával, mert dada az oviban és voltam a kislányért. Majd este felhívom, nem akarom zavarni, biztosan ki van merülve.
1011. eperlevél (válaszként erre: 1010. - B-zs)
2010. szept. 10. 11:55

Dejódejódejóóóó!


Mikorra volt kiírva?

1010. b-zs (válaszként erre: 998. - Eperlevél)
2010. szept. 10. 11:43

Ma hajnalban született meg a szomszéd kislány.

Naná, hogy a Kovács doktornál, mondtam a barátnőmnek még tavaly, hogy máshoz nem mehet, mert nem engedem..

1009. berhukri (válaszként erre: 1004. - Rutteredit)
2010. szept. 10. 11:42
Én is Jessat vettem, pár hét és kiderül. Holnap töltjük a 36-ot:)
1008. Mzsuka (válaszként erre: 1007. - Padry)
2010. szept. 10. 10:12
Én is izgulok már.Elvileg 5hetünk lenne,de a doki szerdán max 2hetet jósolt.
1007. padry (válaszként erre: 1006. - Mzsuka)
2010. szept. 10. 10:00
Már izgulok is nagyon! :) Pedig ha minden papírforma szerint megy, akkor még van 8 hetem. :) Úgyh még kár izgulnom. :D
1006. Mzsuka (válaszként erre: 1003. - Padry)
2010. szept. 10. 09:57
Hamar eljön a nagy nap.:)
1005. Mzsuka (válaszként erre: 1002. - Eperlevél)
2010. szept. 10. 09:54
Bizony.:)
1004. rutteredit (válaszként erre: 994. - Bojsza)
2010. szept. 10. 09:51

Szia Bojsza!


Én jan.5-re vagyok kiírva csak szeretnék mindent időben összekészíteni.Mivel első gyerek, nem igazán tudom, hogy mit is kellene összekészíteni.De gondolom majd a kórházban úgyis felvilágosítanak, hogy mit kell vinnem a babának. Csak a Tena betét jó, mert valaki azt is írta, hogy DM-ben van egy Jessa nevű termék és neki az is tökéletesen jó volt és árban olcsóbb. Popsitörlőből milyen fajtát használsz?

1003. padry
2010. szept. 10. 09:43
Fúú, lányok! Akiknek már közeledik az idő, nekik nagyon drukkolok, hogy minden rendben menjen! Én is legsziveseben már a karomban tartanám a csöppem, de még csak a 32. hetet töltöttük. Még korai lenne.
1002. eperlevél (válaszként erre: 1001. - Mzsuka)
2010. szept. 10. 09:37
:) Bármi lehetséges!:)
1001. Mzsuka (válaszként erre: 1000. - Eperlevél)
2010. szept. 10. 09:33

Igaz,te már rutinos vagy.:)

Akkor majd lehet a kórházban azért találkozunk.:)

1000. eperlevél (válaszként erre: 999. - Mzsuka)
2010. szept. 10. 09:15
Hát így, a második gyermeknél már nem. :)
999. Mzsuka
2010. szept. 10. 08:59
Voltatok szerdán a szülésfelkészítőn?Vagy jöttök jövő héten?
998. eperlevél (válaszként erre: 997. - B-zs)
2010. szept. 10. 07:59

Mi meg már 36. Nagyon nem bánnám, ha hétfőn mondjuk a doki azt mondaná,h. itt a héten baba lesz...:D vagy 2 héten belül....


Már nagyon-nagyon nyűgös vagyok. Borzalmasan nézek ki, iszonyatosan nyúzott vagyok, már nincs semmihez erőm. A hasam is egyre lejjebb van. A tegnap éjszakai fájáson kívül csak szimplán keményedik a hasam, most épp fáj.

997. b-zs (válaszként erre: 996. - Bojsza)
2010. szept. 10. 07:52

Holnap már 34 hetesek leszünk, de már úgy érzem vannak jósló fájásaim. Derekam, hátam, meg rendszeresen bekeményedik a hasam. Lehet, hogy a 40. hétig nem húzzuk el, nem is bánnám, 36. hét után már nem lesz koraszülött, ha jól tudom. Most még ami hiányzik összekapom, meg a táskát összekészítem, ha lesz rá időm..

A nagylányt hordjuk oviba. Egyenlőre el van, remélem így is marad. Oviváltáson gondolkodunk, (nagyon zavar a csoport összetétele..), no meg az óvónő sincs a helyzet magaslatán. Jövőhéten másik óvónő lesz, egy idősebb, remélem vele jobban kijövünk.

Azért a beszoktatás sem egyszerű kérdés, bár idáig nem volt gond, se sírás, se hiszti, nem a gyerekkel van a gond igazából. Teljesen kiakadtam szerdán, amikor azzal vár az óvónő, hogy a gyerek tépte a kilincset, mert az ajtó be van zárva, mármint a csoport folyosóra vezető ajtaja. Itthon is ezt hallgattam a lányomtól, hogy ki akart jönni a folyosóra, de nem tudott, mert be volt zárva az ajtó, az óvónéni nem engedte ki. Na másnap már szóba se akart állni az óvónővel.. Szóval érdekes dolgok ezek, de ha más nem, akkor én elmagyaráztam neki, hogy ne tépkedje a kilincset, úgyis megyek érte, mert kifutnak a gyerekek az utcára és elüti őket az autó..Értelmes gyerek, megértette. Viszont az óvónő tényleg gáz, még csak 5. napja járunk, de már nekem is meg a férjemnek is helyre kellett tennünk. (nem véletlenül ugrál az ideg a szemem alatt 2 napja, szóval nem egyszerű ez sem)

996. Bojsza (válaszként erre: 995. - B-zs)
2010. szept. 10. 07:24

Képzeld! Én is alig hiszem el! :-)

Szegény kis Hannim pofija csupa pötty. A védőnő azt mondta, hogy ez még nem is annyira durva! SZegénykém! A tejci kipöttyösíti és még a pocakja is fáj tőle.... de azért nem ment el a kedve a szopizástól. :-)

Ti jól vagytok?

995. b-zs (válaszként erre: 994. - Bojsza)
2010. szept. 9. 20:52
Már egy hónapja?? Rohan az idő!
994. Bojsza
2010. szept. 9. 18:15

Szia! A 783-as hozzászólásomban felraktam egy hosszú listát, ezt a netről szedtem le, ez kicsit segíthet. A 904 és 905-ös hsz.-ben írtam még, hogy én mit tapasztaltam. De nyugodtan kérdezz még! (egy hónapja szültem)

Mikorra vagy kiírva?

2010. szept. 9. 15:22

Sziasztok!


Tudna nekem valaki segíteni, hogy aki mostanában szült Szekszárdon mit kellett magával vinnie a kórházba?

992. sorlyke (válaszként erre: 972. - B-zs)
2010. szept. 9. 08:31
Rendben majd meg irom a tapasztalatokat..most kicsit tanácstalan vagyok tegnap voltam vidánál uh-n meg álapitota 34mm a babo és 10hetesnek felel meg.aztán ugye adtam neki pénzt elö jegyzet jövö hét csütre 12hetes uh-ra azt mondja utána majd találkozunk gondolom akkkor nem fog vizsgálni stb akkor is fizessek neki szerinted?
991. b-zs
2010. szept. 9. 07:45

Sziasztok!

Más téma: tudna nekem valaki valamit a Waldorf oviról írni??? Nagyon megköszönném! Vidékieket is felvesznek oda?

Ahová most hordjuk, illetve szoktatjuk a lányunkat elég gáz, valószínűleg dobbantani fogunk..

990. Mzsuka
2010. szept. 9. 07:06

Pánczél mondta ezt múltkor.De most a Vida volt.És minden rendben,nem nyíltunk tovább.Nagyon megkönnyebbültem és nagyon örülök.:) Azt mondta kb 2hetet még kinéz belőlünk.Az már pont jó.Pihenni kell továbbra is sokat.De ezt már kibírjuk.

Tegnap voltam a szülésfelkészítőn is.A szülőszobát sajna nem tudtuk megnézni.

989. Bojsza
2010. szept. 9. 06:49
Az nst tényleg sz@r lent. Nekem állandóan kiakadt, csak egy egyenes vonalat húzott sokszor (azt már nem tudom, hogy melyikre) az a gomb is állandóan beragadt, amit a mozgásokkor kell nyomkodni. Editke (aki ott van) mondta, hogy ezerszer szólt már, hogy meg kellene csinálni, de azt mondták, hogy majd ha teljesen elromlik, akkor csináltatják meg vagy cserélik ki..... már két éve is állandóan beragadt az a gomb
988. berhukri (válaszként erre: 983. - Filemon79)
2010. szept. 8. 22:28
Szerintem is jó ez így.
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook