Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Székrekedés hozzátáplálás kezdetén fórum

Székrekedés hozzátáplálás kezdetén (beszélgetős fórum)


22. f8db0709b8 (válaszként erre: 20. - Bozsu55)
2019. jún. 5. 05:10
Glicerines kúp most is van😉
21. elemző (válaszként erre: 1. - Blue24)
2019. jún. 4. 23:11

Szia!

Érdemes lenne a forever natur aloe vera géljét adni neki.

20. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Blue24)
2019. máj. 29. 18:43

Valamikor volt kúp, vagy hőmérővel ingereltük,kamilla.Csak halkan mondom 40éve.

Akkor jó volt.

19. Lávli (válaszként erre: 17. - Blue24)
2019. máj. 29. 15:45

Megnéztem az összetevőjét, ott van benne a vas.

Nyugodtan növeld a mennyiséget krumplival, minden babás oldal, minden védőnő azt javasolja.


3-4 krumplit ha megfőzöl héjában, az 2 napra bőven elég, vagy akár háromra is, ha hűtőben tartod, semmi baja nem lesz.

Minden nap tudsz valamit hozzá főzni frissen: répát, almát, paradicsomot, sütőtököt, cukkinit, barackot, vagy édesburgonyával (azt a babák nagyon szeretik!)ugyan ezeket. 2-3 hét múlva mehet már a brokkoli, borsó passzírozva, majd a csirkemell.


Soha nem szabad a kisbabák érzékeny kis bélrendszerét hashajtókkal megzavarni, inkább az étkezés változtatásával kell a széklet állagán javítani!


Az almát egyébként nyersen, reszelve kétféleképpen használhatod:

ha reszelés után rögtön adod a babának, akkor hasmenés ellen jó, ha pedig állni hagyod kicsit, míg megbarnul kissé, akkor székrekedésre hatásos.


Vannak babakekszek, babapiskóták, 6,5 - 7 hónaposan szerintem ki lehet már váltani a tízórait reszelt almával, reszelt keksszel. (a maradék mindig az apukák nagy kedvence! :D)


Hagy azt a tápot, ne azzal sűríts.

18. blue24
2019. máj. 29. 15:27
Szilvalekvárt lehet? Nincs benne se cukor se tartósító
17. blue24 (válaszként erre: 10. - Lávli)
2019. máj. 29. 15:25
Erre nem is gondoltam a gyerekorvos azt mondta hogy a Sinlacot próbáljam székrekedésre mert az jó. Meghát a mennyiség növelésére alkalmaztam mert a krumplit nem mertem. Meg az almábol sem sokat. De akkor miből adjak többet mert olyan 130 gr ot megeszik?
2019. máj. 29. 14:15
Lenmagpehely bármibe belekeverve, amit megeszik. Napi egy kanálnyi pár nap alatt rendezi a dolgot.
15. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - Domimami)
2019. máj. 29. 13:57
Aszalt szilvalé...1 üveggel icce 2500ft bio boltban,qva ramaty az íze,nekem ezt se itták meg.
14. epervirág (válaszként erre: 1. - Blue24)
2019. máj. 29. 13:49
A sárga rèpa sem jó szèkrekedèsre mert az a krumplival együtt hasmenès ellen van.Nálunk is volt ilyen a nagynál akkor csak 1 hónapos volt.Tápsteres is meg anyatejes is.A doktornő azt mondta egy modszer van csak a hőmèrőzès na ezt szinte mindenn nap csináltam kb : 3 hètig.Utána minden jó lett csak hát a módszer ugye règumodi ennek lassan 15 ève.De valamit tenned kell mert szegènyke a vègèn mèg bèlcsavarodást kap.
2019. máj. 29. 13:43
Sinlacot váltsd le sinemilre. Lényegében ugyan az de még sem és jobban is szokták szeretni a babák. Babafüggö kinek mi fogja a hasát. Nagyobbikomnak pl a sütőtök alma banán tömény krumpli. Kicsinek csak a krumpli. Alma pedig nyersen savat okoz.
2019. máj. 29. 13:42
A Laevolac szirup anno nekünk is rendezte ezt a kaka dolgot,de a szomszéd szerint a szilvalé is használt volna.Hát...attól még nekem is megfájdul a hasam.
11. Százas Evelin (válaszként erre: 7. - Ab3619a9cd)
2019. máj. 29. 13:06

Talán akkor babafüggő. Az én gyerekem imádta, cuppogott érte, és soha semmi baja nem volt tőle. Senki nem mondta azt a vérhast sem, a kijárogató gyereknővérkének sem volt kifogása a banán ellen.

Az én babám viszont már felnőtt. :-) Rég volt ez.

10. Lávli
2019. máj. 29. 12:45

Szerintem a Sinlaccal van a baj, nem azzal, amit hozzá adtál.

Répa, sütőtök, burgonya, paradicsom, cukkini, édesburgonya mehet bőven, ami így eszembe jut, de baba oldalakon utána tudsz nézni pontosan, meg látod a boltban kapható bébikonzerveket is, hogy miket árulnak 6 hónapos babáknak, azokat te is mind meg tudod főzni, pépesíteni.

A Sinlacban vas van, az nagyon meg tudja fogni a székletet.

Semmi értelmét nem látom azzal kevergetni a zöldségeket.

2019. máj. 29. 12:38

Babafüggő kinek mi fogja meg a hasát...az enyéimnek konkrétan semmi, ht elkezdése után,míg csak anyatejesek voltak,viszont előfordult.

Nekünk a doki szélcsövet mondott,de én ezt sose vettem meg.

Ami jó lehet,glicerines kúp vagy a levolac(,nem tudom hogy kell leírni)

8. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Blue24)
2019. máj. 29. 12:21
Szerintem a meggy és a sóska csikarja a beleit. Még eléggé savasak. A banán valóban nagyon fogja és nehezebb lazítani. Valóban a hipp, sütőtök tökéletes, de keverj bele egy deci kis kamilla teát. Egy nap egyszer délelőtt mindenbe tehetsz kamilla teát 1 dl. Ha látod hogy hígul a széklete, akkor csak minden másnap. Különben már őszibarackot lehet kapni. Sárgát is, de az talán még nem édes. Viszont narancsot is lehet kapni és az 100 %-os ha te csavarod ki otthon. Nagyon jó , mint vitamin, mint bélre. Csak persze átszűrve. Sárgarépa főzelék sütőtökkel keverve nem csinál székrekedést. teljesen átturmixolva, nem lesz semmi baj. Kamilla tea elég egy nap egyszer reggeli után a tízóraiba, valamibe. Jó egészséget.
7. ab3619a9cd (válaszként erre: 6. - Százas Evelin)
2019. máj. 29. 11:56
De bizony hogy az! Sőt nekem anno azt mondták banánt ne is adjak a babának, mert vérhast okozhat!
6. Százas Evelin (válaszként erre: 4. - Blue24)
2019. máj. 29. 11:30
Szerintem éppenhogy nem. De mégis eléggé ártalmatlan.
5. gabbbicica (válaszként erre: 4. - Blue24)
2019. máj. 29. 11:26

banán, répa, krumpli, alma - mind hasfogó.


Avokádó esetleg?

2019. máj. 29. 11:19
Úgy tudom a banán is hasfogó
2019. máj. 29. 11:14
Talán egy kis banánt.
2. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Blue24)
2019. máj. 29. 11:13

Ha nem akarsz üvegeset adni, akkor esetleg próbáld meg a MIRA bébi vizet.


De szerintem nem lesz semmi baja, ha néha a kaki miatt kap üveges barackot, szilvát vagy sütőtököt, amíg nincs szezonja. Én úgy vagyok vele, hogy amit nem a saját kertemben termelek, azok nincsenek bevizsgálva, ki tudja, hol, ki, mivel permetezte.


Az én fiam nagyrészt Hipp és Univer bébiételeket evett, ha nem házi készítésü dolgokat. A Hipp sütőtök és az Univer alma-őszibarack szépen rendezte a kaka dolgot.

2019. máj. 29. 10:10
6 és fél hónapos a babám. Kb3 hete kezdtük a hozzátáplálást almát ettünk kb 1 hétig székrekedése lett. Párolva mondták de úgyse lett jobb .Sinlacot javasolták azt is adtam meggyel de a meggyet nem igazán tudtam neki lepépesíteni. Aztán a répát adtam sinlaccal meg cukkinivel. Kis sóskát is belecsempésztem. A sinlacot főleg azért mert mennyiséget nem tudok miből adni.Krumpli sem jó gondolom. DE a széklete nem rendeződött. Már most is szinte 8 napja nem volt csak 1x de kb kisujjnyi. Barackot szilvát körtét sütőtököt nem tudok venni ilyenkor. Akkor most mit adjak enni neki? Üveges kaját nem akarok maximum biot de azt sem kizárólag és sokáig

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook