Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Székletvisszatartás kisgyermek korban fórum

Székletvisszatartás kisgyermek korban (beszélgetős fórum)


29. Molyka (válaszként erre: 28. - Mmona)
2012. aug. 30. 23:26
Hűűűű. Igen, nekem is mondták,hogy felejtsem el, hogy kaka! Mi 10 ml laevolacot nyomtunk bele amikor kétségbeesésembe kiírtam a kérdést!
28. mmona (válaszként erre: 27. - Molyka)
2012. aug. 29. 12:59
Hú de ügyesek vagytok. Nálunk továbbra sincs semmi. Reggel hívtam a gyerekorvost, és elsősorban azt mondta hogy szálljak le a témáról, illetve hogy mindenki. Senki se foglalkozzon a kakilásával, hogy ne legyen központi téma,és a füle hallatára se beszéljünk róla. Másodsorban kenjem be a fenekén lidokainnal hogy ne érezze a fájdalmat. Harmadsorban két hétig folyamatosan minden este szedjen levolacot 2,5mlt. Próbálok nem foglalkozni vele, ami elég nehéz, tekintve hogy ott előttem majd minden idegszálával húzza visszafelé, de mindegy megpróbálom.
27. Molyka (válaszként erre: 26. - Mmona)
2012. aug. 28. 23:30

szerintem ez nem édesség kérdése. :) A fiam pl. a narancslétől szorul be úgy, hogy csak na! Mást hajt.

Várom az ötleted, bár most másfél naponta van kaka, és mintegy negyed órányi járkálás és bilire rohangászás után kinyomja, majd mosolyogva mondja: ez nem szájt! (fájt)

26. mmona (válaszként erre: 25. - Molyka)
2012. aug. 28. 22:06
Nálunk is ez a baj. Most lent vagyunk három hete a balcsin és itt kicsit rosszabb a helyzet. Mi az 5 napig nagyon ritkán jutunk el, de most már azl 5. napon kényten voltam kúpot adni neki, erre mondjuk egyből kinyomta. De nagyon macerás volt használni, a férjem segített lefogni. Az én fiam egyébként 2,5éves. Sosem volt normális a kaki , és pelusos korában is visszatartotta, de úgy érzem most a legdurvább. Ma kérdeztem tőle hogy miért csinálja, hogy nem nyomja ki a kakit, és azt mondta hogy azért nem mert nem jó a pocijának és hogy nagyon kell nyomnia, amitől öreg lesz.... Amúgy értelmes gyereknek tartom, hogy ezt honnan vette, azt nem tudom. Szóval ma már majdnem hisztériás rohamot kaptam, és bőgtem,hogy nem tudom mi a fenét adjak neki. Úgy érzem eszik mindent, jó fagyi, és édesség is becsúszik, de szerintem nem olyan sok. Próbáltam már szilvát adni, az bejött, de 1-2 napig szerette csak, levolac nem használ szerintem, de mondjuk még rendszeresen nem mertem adni. Holnap pont arra készülök hogy felhívom a védőnő hátha mond valami okosat, ha igen majd leírom ide. Amúgy nekem is minden napom arról szól, hogy figyelgetem mit vesz a szájába, és agyalok,hogy na ez most vajon megfogja vagy nem a kakit. Ja és ma leordítottam hogy kivett a hűtőből egy túrórudit, és elvettem tőle. Tény hogy már az idegeimre megy ez a kakikérdés...
25. Molyka (válaszként erre: 24. - Homern)
2012. aug. 26. 16:29
Erre is gondoltunk már... de nagyon rapszodikus, ha iszik, ha nem, van gondja.
24. homern (válaszként erre: 18. - TiffanyMary)
2012. aug. 26. 13:57
ez nem feltétlenül jó ötlet,nekem ilyen idős koromban az volt a tejérzékenység tünete,hogy szorulásom lett.egy bizonyos mennyiség alatt nem,de ha rendszeresen kaptam tejet, 1 héten 1x ha sikerült produkálni valamit..
23. Molyka (válaszként erre: 22. - 118ace9012)
2012. aug. 26. 13:34
Borzalom ez az egész. :( A vicc, hogy tényleg mindent megteszünk azért, hogy laza legyen a széklete. Laza is, bent a pocakban...
22. 118ace9012 (válaszként erre: 17. - Molyka)
2012. aug. 26. 12:23

Először a fiam is ellökte a kezemet, jó nagy hisztit csapott, mindent kitalált csak kakilni ne kelljen... Másodjára már ő nyúlt a kezem után. Mostanra már nem kéri a kezem. Tegnap egyedül kakilt és öntötte a wc-be. :-)

Kb 3 naponta kakil de szerencsére nem kemény neki.

21. Molyka (válaszként erre: 18. - TiffanyMary)
2012. aug. 26. 12:21
Reggelire meleg tejet/karamellt kap...
20. b-zs (válaszként erre: 17. - Molyka)
2012. aug. 26. 12:15
én azt is észrevettem a fiamnál, amikor visszatartotta a székletét, hogy szegény nincs is tisztában azzal, mit is kell tennie, jön az inger és nem nyomja, hanem nyomás helyett visszatartja. ami idáig ösztönösen működött, most nagyon nehezen megy. nyögött ő szegény a wc-n ülve, de csak a hangjával, mert odalent bizony összeszorította a kis popsiját. nehéz ügy. anyu mesélte, az öcsém még a beöntést is visszatartotta..
2012. aug. 26. 12:05

reggel egy pohár (éppen csak) langyos víz.

Nem meleg!

2012. aug. 26. 12:04
egy pohár tej
17. Molyka (válaszként erre: 16. - 118ace9012)
2012. aug. 26. 12:03

Kisfiamnál lehetetlen hogy fogjam a kezét. Már kisebb kora óta: Anyu nézi nem Ottót. (ő hívja magát Ottónak csak ;) ) és tényleg nem szabad nézni.

Hív sírva: anyu gyere, majd amikor odamegyek ellök, majd megint nyúl oda.


Ezt az "elengedés" dolgot több helyről hallottam, ahogy telik az idő, azt mondom, hülyeség. Nem hiszem, hogy ez lenne a gond, vagy egyáltalán hogy lenne ilyen.


Kicsi fiadnak nem keményedik be a kaka amikor visszatartja sokáig? Minden nap sikerül?

2012. aug. 26. 11:19

Kisfiam 2 éves múlt júniusban. Nálunk ugyanez a probléma... Illetve annyiban más, hogy neki nem kemény a széklete, mégis visszatartja. Pszichológus ismerős azt mondta, hogy ez pszichés dolog, nem elég érett az "elengedésre". Borzasztó nagy benne a megfelelési kényszer, ezért lett szobatiszta már júniusban de fejben még nem elég érett hozzá, fél az "elválástól".

Ez mind ok, de arra nem kaptam választ, hogy hogyan kéne kezelnem a helyzetet...

Borzasztó volt látni amikor a gyerek már remeg, annyira tartja vissza a kakát és minél tovább tartja vissza, annál nehezebb utána...

Amikor láttam rajta, hogy kakilni kell ráültettem a bilire. Nagyon tiltakozott... Megfogtam a kezét, közben bszéltem hozzá, hogy semmi baj, most kakilni kell és együtt "nyomtunk". Utána kitaláltam, hogy amikor kiöntjük a produktumot a wc-be integetünk neki amikor lehúzzuk. Lehet hülyeség de ha avval van a gondja, hogy nem tudja elengedni lássa, hogy ez nem rossz dolog. Párszor lehúztuk együtt a wc-t, vidáman integetve és mostanra már egész jól megy a dolog. Minden alkalom után egyre könnyebb.

Kitartás, menni fog csak sok-sok türelem kell hozzá! :-)

15. 051809cc90 (válaszként erre: 12. - Voltam...leszek)
2012. aug. 26. 10:30
Neked mennyi idős a gyerkőc?Nálunk is ilyen gondok vannak mint MOlykánál, csak nálunk idősebb már a kicsi.:-((((Volt hogy rettenetesen szorulása volt, mert ő is visszatartotta, és "belesült"..:-(Mindenkinél más vált be, de itt a rostdús táplálkozáson felül is kell segitség a kicsiknek.Hiába adtam itt mindent már, nem ért semmit.A kúp itt sem segitett.A levolacnak több nap kell mig végigér a szervezetén.Itt is pelusba megy a dolog, sajos..:-((((És tanácstalan vagyok.Van aki azt mondja pszichologus kellene hogy feloldja benne ezeket a félelmeket.Nem tudom..volt hogy vérzett neki.Rossz élmény és visszatartja.Mondom neki ha elfogy a pelus, nem veszek, mert olyan nagyfiuú már.(4 éves)erre ő azt válaszolta:AKKOR ANYA ÉN SZÉPEN VISSZATARTOM DE NEM ÜLÖK BILIRE SE WC-RE.:-(((Pedig a pisi már 2 és fél évesen odament, és éjjel sem kellett akkor már sose pelus.De ez a kaka...egyszóval:Szarügy......:)
14. jooeva
2012. aug. 26. 08:03

Nálunk is volt ilyen, mikor elkezdtünk az ovit, ott nem akart kakálni, itthon pedig már nem sikerült...Voltunk dokinál, sok rostot javasolt és levolac-ot, de ha pszichés a dolog, akkor ezek sem segítenek....Nekünk a nyers káposztát javasolták, nagyon jó székletlazító és a sziruphoz sem lehet hozzászokni, de annak kell pár nap, mire hat és rendszeresen kell használni.

Végül a sok beszélgetés segített és a végén beígértem ajándékot, ha kinyomja a kakit, ez helyretette a dolgokat és azóta rendszeresen kakál. Azért odafigyelünk, hogy sok gyümit-zöldséget egyen és kevesebb édességet, kelttésztát stb. Édes, mert már ő mondja, hogy nem eszik mákosat pl.

13. b-zs
2012. aug. 26. 07:12
1-2 hónapja mi is ezzel a problémával küzdöttünk.. mára megoldódott, de voltak nehéz pillanatok, volt, hogy már azon voltunk, visszük a kórházba beöntésre a gyereket.. napokig visszatartotta, nem akarta elvégezni a dolgát, én úgy vettem észre, tudatosult benne, mi is ez a folyamat, megijedt tőle, így reagálta le.. pelust adtunk rá és vártunk, vártunk, legtöbbször, amikor már tényleg nem tudta tartani, kicsúszott játék közben, vagy épp elmentünk vásárolni és elfeledkezett magáról. 1-2 ilyen alkalom után visszaállt a régi rend, 2-3 nap után van széklete, míg a nehezebb időszakban 6 napba beletelt. Glicerines kúppot adtam neki, de volt hogy ez is hatástalan volt..
2012. aug. 26. 00:05

Azt nem tudott mondani a dokinéni...:) " Majd kinövi..."

Illetve a szokásos: rostdús táplálkozás, sok folyadék, illetve sok mozgás. A mi dokinénink nem ajánlja a kúpot, és bevallom nekem is vannak ellenérzéseim.

Ami nálunk bevált az a lenmag/lenmagolaj.

Illetve látszólag nem görcsöltem rá a témára, ha kérte a pelust szó nélkül ráadtam, amikor elvégezte a dolgát szó nélkül levettem.

11. Molyka (válaszként erre: 10. - Voltam...leszek)
2012. aug. 25. 23:57
Megoldás? :D
2012. aug. 25. 23:47
Ebben a korban van olyan, hogy a gyermek "nehezen engedi el ami az övé". Pszichés gát...Illetve minél tovább tartja vissza a gyermek a székletét, annál keményebb és így fájdalmas lesz az ürítés, így pedig ismét visszatartja. Ezért ördögi kör alakul ki.
9. timycat (válaszként erre: 5. - Molyka)
2012. aug. 25. 23:29
És ha őt nem vinnéd? Csak te mennél tanácsot kérni, tényleg ne legyen ez a gyereknek ciki. Feltéve ugye ha a gyerek totál egészséges és tényleg visszatartás van a dolog mögött.
2012. aug. 25. 23:25
nekem mindig azt mondta a védőnő,ha sékrekedése van a gyereknek,kapjon cukros kamillateát.. édesebb legyen mint amilyen szokott lenni.. a cukor miatt az segíthet.. nekünk eddig bejött!
7. b81fcd1219 (válaszként erre: 5. - Molyka)
2012. aug. 25. 23:23
Kubu sem segít?
6. baybi (válaszként erre: 5. - Molyka)
2012. aug. 25. 23:21
Értem én,hogy nem jó neki,de inkább előzd meg a további problémákat!Biztos tudnak ajánlani valamit amitől jobb lesz!!Drukkolok!Majd írd meg mi lett!Köszi!
5. Molyka (válaszként erre: 4. - Baybi)
2012. aug. 25. 23:18
A védőnő még annak idején elmondta hogy igyon sokat, stb és hát ennyi. Hétfőn viszem orvoshoz, de szerintem ez neki se jó, hogy az amúgy is frusztráló kakilás miatt orvoshoz rohangászom vele.
4. baybi (válaszként erre: 1. - Molyka)
2012. aug. 25. 23:16
Szegényem!Csak óvatossan ezzel a dologgal nehogy bélcsavarodást kapjon!Mindenképp kérd ki a védőnő vagy orvos tanácsát!Jobbulást!
3. Molyka (válaszként erre: 2. - C6766641b8)
2012. aug. 25. 23:15
Ismerős a probléma a gyerekorvosnak, de konkrétan ez a nagyon makacs "szorulás" ami a visszatartástól van, ma kezdődött.
2012. aug. 25. 23:13

Szia.Orvostól kértél már tanácsot?Látta a gyerkőcöt?

Szerintem az lenne a legjobb,mert így csak szenved szegényke:(

Mielőbbi javulást a kisfiadnak!

2012. aug. 25. 23:10

Küzdünk. Kisfiam 2 éves múlt májusban, mindig is gond volt a kakilással, (vegyes táplálkozás bevezetése óta) kemény volt, fájt neki, nehezen jött. Megoldódni látszott a probléma, kapott Pro+Kid probiotikumot, rendbe jött a széklete.

Kb. 2 hete szobatiszta lett, egyik pillanatról a másikra. Bilibe pisi, bilibe kaki... majd pelusba kaki, majd megint bilibe. Azt vettem észre, hogy amikor kemény a széklete, akkor kéri a pelenkát.

Mára eljutottunk oda, hogy sírva kéri a pelust, majd azt, hogy vegyük le.

A kakaót felváltotta a karamell, (engem piszkosul meghajt) eszik szilvát, sok levest, ma pl. van benne 10 ml laevolac, (úgy olvastam nem gyerek adag) és egy fél glicerines kúp. Eredmény semmi! Sírás, remegés, visszatartás. Mit lehet tenni ilyen esetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook