Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Székesfehérvári kismamák fórum

Székesfehérvári kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... ❯❯
2012. febr. 10. 13:21

Sziasztok,

Lehet egy baba nyugtalan a fogacska miatt is, de a frontok, az időjárás miatt is.

Viszont ha tápot fog kapni este, akkor a tejtermelés csökkenni fog, mert a táptól jó pár óra hosszat nem lesz éhes a baba, nem cicizik, nem megy az inger a mellnek.

Orvossal kéne mindenképp beszélni.

Hozzátáplálás szerintem is nagyon korai 4 hónapos korban. Tápos bébiknél szokták ilyenkor elkezdeni.

Tejcis babáknál jó megvárni a fél évet, mert addig fejletlen az emésztőrendszer még.

5398. Bonti74 (válaszként erre: 5397. - Yankees)
2012. febr. 10. 13:13

Egyetértek! Én is a fogára gondoltam legelőször.

Nem kell rögtön arra gondolni, hogy kevés a tej. Miért lenne kevés?

Nekem is voltak és vannak is időszakaim illetve a lányomnak, hogy sűrűn felébreszt, de tuti nem a tej miatt.

Szóval a hozzátáplálásra még ne gondolj semmilyen formában, mert akkor tuti kevesebb lesz a tejed!

Én három gyereket szoptattam, az elsőt 2 éves koráig, a másodikat 3 éves koráig, a harmadik mindjárt 2 éves és még szopizik. Nekem is voltak nehezebb időszakaim, de mindenen túl lehet jutni.

5397. yankees (válaszként erre: 5395. - Dea01)
2012. febr. 10. 08:45
első körben én is a fogait tippelném.
5396. jtoth84 (válaszként erre: 5390. - Dea01)
2012. febr. 9. 20:18

Szia,


Ha tényleg nem elég a tejci, akkor szerintem este tápit kellene neki adni kiegészítésként, mivel még anyatejes volt eddig, a hozzátáplálás szeritem korai lenne neki, főleg, ha csak este szeretnél adni egy kis kiegészítést.

Persze tényleg először a védőnővel beszéld meg. Az nem lehet, hogy a fogacskái miatt kel többször?

5395. dea01 (válaszként erre: 5394. - Etkala)
2012. febr. 9. 19:13
Azt hiszem azt is olvasgattam. De benézem gyakrabban, ha tehetem.
5394. Etkala (válaszként erre: 5393. - Dea01)
2012. febr. 9. 16:47

Igen, nehéz...

Miért nem vagy bent a 2011 Októberi babák fórumban, elég jó a csapat ott is!

5393. dea01 (válaszként erre: 5392. - Etkala)
2012. febr. 9. 16:35
Ez valóban egy jó írás! Tanulságos. De azt hiszem, minden kritériumnak próbálok eleget tenni és mégis..
5392. Etkala
2012. febr. 9. 16:30

Egy jó írás:


Aki szeretne még szoptatni, vagy kíváncsi, hogy hol nem klappolt valami:



A leggyakoribb tévhitek az anyatej mennyisége körül


1. Azért sír a baba evés után vagy evés után nem sokkal, mert nem lakott jól, éhes. Ez ilyen formában nem igaz: a születés utáni első hónapban azért is sírhat a baba szoptatás után, mert túl sokat evett, túl sok levegőt nyelt. 1 hónapos kor körül a hasfájás, illetve egyéb emésztési problémák okozhatnak gondot: sok csecsemő szopizás közben vagy utána kakil, hosszasan nyom, ezért is sírhat evés közben vagy utána. Ilyenkor a pocak masszírozásával (akár 1 percre abbahagyva a szoptatást), a lábak tornáztatásával (felhúzni a pici térdeit a pocijához) és hasfájás elleni szerekkel segíthetjük, hogy a bélgázok távozzanak, a picinek sikerüljön kakilni, valamint szoptatás közben is megböfiztethetjük, hogy ne kínozzák a bélgázok.


2. Másik tévhit: ha nem bír ki két etetés között 3 (vagy később 4 órát), akkor kevés a tej. Az anyatej nagyon gyorsan emésztődik meg a kicsi pocakjában, ezért egyáltalán nem “kell” 3-4 órákat kibírnia a kicsinek két etetés között. Az első napokban-hetekben a kétóránkénti evés teljesen normális, aztán idővel magától átáll a kicsi a 3, majd a 4 óránkénti evésre.


3. Ha nem telt a mell, hanem puha, akkor kevés a tej. A szülés utáni első időkben valóban nagyon teltek a mellek, de ez fokozatosan elmúlik, és közel az eredeti méretűre és “állagúra” állnak vissza a mellek. Ennek ellenére ugyanannyi tej van bennük, igény szerinti szoptatás esetén éppen annyi, amennyi a picinek kell. Gyakran tapasztalják a kismamák, hogy reggelre megtelnek a mellek, estére meg lötyögnek, ezért egyes védőnők és orvosok estére hozzátáplálást javasolnak, de ez teljesen felesleges, ugyanis az esti tejmennyiség valóban kevesebb, azonban az esti tej skokal zsírosabb, táplálóbb.


4. Ha nem tudok eleget fejni, nincs elég tej. A legjobb fejővel sem tudsz annyit fejni, mint amennyit a baba ki tud szopizni. Én az első babámnál 2 hetes korában már 10 grammnál többet nem tudtam kifejni se kézzel, se fejővel, a baba mégis mindig jóllakott, fél éves korára közel 10 kiló volt :o )


5. Ha nem szopizik a baba bizonyos mennyiséget, akkor kevés a tej. Mindegy, hogy mennyit eszik a szomszéd gyereke, az ismerős gyereke, vagy hogy mit írnak a könyvek: Te sem mindig a dietetikai szakkönyvekben írt kalóriamennyiségeket eszed meg naponta, mégis élsz és virulsz. A babánál ez ugyanígy van: attól, hogy 1-1 mérésnél “csak” keveset eszik, még egészségesen fejlődhet. Sőt vannak olyan renitens csecsemők, akik folyamatosan keveset esznek, mégis híznak


6. Ha nem hízik eléggé, akkor kevés a tej. Vannak olyan időszakok, amikor a baba hízása megtorpan. Ez akár 1 hónapig is tarthat. Aztán pár hét alatt behozzák a lemaradást. Az első 3 hónapban a heti minimum hízás 100 gramm, ami havonta 400 grammot jelent. De az is lehet, hogy az egyik hónapban csak 300 grammot hízik, a következőben pedig fél kilót.


7. Mindig elalszik szopi közben, csak cumizik rajta, így nem lakik jól. Ez teljesen komoly: hallottam már olyan babáról, aki a kórházban csak cumizott az anyamellen, ezért már az elején tápszeres lett. Pedig az egészen kicsik általában órákat cumiznak az anyamellen, ez biztonságérzettel tölti el őket, és természetesen közben kortyolnak a tejből is. Az is természetea, hogy elalszik szopi közben, hiszen az anyatej kiváló nyugtató hatással rendelkezik a baba és az anya számára is!


8. Ha nem alussza át az éjszakát, kevés a tej. A csecsemők többsége sokáig nem alussza át az éjszakát, sőt még 2-3 éves korban is fel-fel ébrednek, ez nem függ az anyatej mennyiségétől, sem attól, hogy mennyit evett a pici este. Sőt: még rossz is lehet, ha jól megtömjük a kicsit elalvás előtt, gondoljunk csak bele, milyen rossz nekünk felnőtteknek is jóllakottan ágyba bújni.


Miért lesz kevés?


A legritkább az az anya, akinek a mellében kevés vagy egyáltalán nincs tejmirigy, ezért nem (vagy csak kevés) tejet képes termelni. Sokkal gyakoribb az az eset, hogy az anyuka az első 1-2 hét sikerei után másokra hallgatva cumit ad a babának, néha cumisüvegből megitatja, megpróbálja időre etetni, ha pedig esténként vagy a 4-6 hetes korbna bekövetkező növekedési ugráskor úgy tapasztalja, hogy kevés a tej, elkezd pótlást adni a picinek.


Honnan tudhatom elég-e a tej?


Ha a baba naponta 1-2-szer kakil (az első hónap után ez ritkul és a heti 1 kaki is normálisnak számít), és legalább 6-7 alkalommal pisil (pelenkacserekor nedves a pelus), akkor nem lehet gond, hiszen, ami ki tud jönni az be is ment…

Emellett a havi szinten folyamatos hízás még a fő ismérv (nem a heti szinten hízás!!! és a mértéke is csak a fentiekben leírtak szerint számít).

Mindemellett, ha a baba nyugodt, kiegyensúlyozott, akkor nem biztos lehetsz benne, hogy nem éhezik.


Anyatej serkentés


A legjobb anyatej-serkentő maga a baba: ha úgy tapasztalod, nem elég neki az anyatej, kezdd el gyakrabban szoptatni, vagy egy darabig szoptasd két mellből! Egy szoptatáson belül többször is váltogasd a melleket, mert a tej szoptatás közben termelődik.


Ha sokat mászkálsz, leterhel a házimunka, lassíts egy pár napra!


Fontos az is, eleget egyél-igyál. Nem kell mértéktelenül enni, de a szénhidrátszegény étkezés és a napi 2 liternél kisebb folyadékbevitel gondot okozhat.


Ha még így se nő meg 2-3 nap alatt a tejmennyiség, akkor próbálj egy napot teljes nyugalomban tölteni csak a babával kettesben, csak rá koncentrálva, minél többször megszoptatva.


Kipróbálhatsz tejserkentőket is. Ezeket akkor érdemes alkalmazni, ha tényleg kevés a tej, felesleges már a szülés után rögtön elkezdeni a használatukat.

5391. Etkala (válaszként erre: 5390. - Dea01)
2012. febr. 9. 16:26

Üdv. köztünk!

Nekem is 4 hónapos lesz a kisfiam 15.-én és mi is még anyatejesek vagyunk. Tapasztalatom nincs, de v.színű, hogy tejci mennyiség vagy minőség a gond. De mindenképp beszélj a védőnőtökkel - szerintem! Ne kapkodd el hozzátáplálást! Ha megadod a e-mail címed privibe, küldök neked egy könyvet, támpontnak nagyon jó, a későbbiekben meg igen jól fog jönni.

5390. dea01
2012. febr. 9. 16:09

Sziasztok!


Régóta olvasom már ezt a fórumot, de eddig még nem írtam. Most viszont lenne egy kérdésem, hátha tud valaki segíteni, volt esetleg már effajta tapasztalata. A kislányom 4 hónapos, csak anyatejet kap. Az elmúlt éjszakák viszont nem teltek valami jól, amiről arra a következtetésre jutottam: talán nincs elég tejcim. Mivel van mikor

óránként fent van a drága. Nos, a kérdésem az lenne: hogyan miként kezdtétek a hozzátáplálást?

Ha tehetem, egyelőre csak az esti szopizás után szeretném megkínálni a kicsikémet.

5389. Etkala (válaszként erre: 5385. - Peva17)
2012. febr. 7. 10:53
Így van!
5388. jtoth84
2012. febr. 7. 09:59
Köszi csajok a segítséget!
5387. yankees (válaszként erre: 5385. - Peva17)
2012. febr. 7. 09:07
Így van, van ott egy ablak az ajtó előtt, ahol be lehet fizetni. De bankkártyával is lehet, én a személyimet azzal fizettem.
5386. peva17
2012. febr. 7. 08:56
Köszi a dokit, lányok! Teljesen korrekt volt! Meg is lepődtem, hogy főorvos létére nincs elszállva...
5385. peva17 (válaszként erre: 5384. - Jtoth84)
2012. febr. 7. 08:55

Szia!


Nekünk tavaly év elején kellett valamit intéznünk ott (már nem emlékszem mit...), akkor adtak bent egy csekket, és kint a folyosón volt egy másik ablak, ahol egyből be lehetett fizetni. De erősítsetek meg :-)

5384. jtoth84
2012. febr. 7. 08:26

Csajok, ez nem babás téma,


de meg tudjátok mondani, hogy itt Fehérváron az okmányirodában, ha lejárt a jogsim, (ami ugye illetékköteles), akkor az illetéket ott be lehet fizetni rögtön, vagy adnak egy csekket amivel még el kell menni a postára is?

5383. jtoth84 (válaszként erre: 5380. - Patedina)
2012. febr. 7. 08:25

Szia,


Igen, használjuk már, nagyon jó! Kicsit magasabban van így, mint a régi hordozóban, ezért most picit kilát az ablakon, végig nézelődik nagy szemekkel ha megyünk valahova :)

5382. Etkala (válaszként erre: 5377. - Patedina)
2012. febr. 6. 14:28
Én is őt!
5381. patedina (válaszként erre: 5379. - Peva17)
2012. febr. 6. 11:59
Na igen és ha szerencséd van, akkor nem kell fél napot ott ülnöd mire sorra kerülsz...
5380. patedina (válaszként erre: 5378. - Peva17)
2012. febr. 6. 11:58

Nem voltunk sokan, de mindegyik gyerek nagyobb volt a fiamnál.

Ja igen a gyereküléses kérdést azt jtoth84-nek kellett volna címeznem :)

5379. peva17 (válaszként erre: 5377. - Patedina)
2012. febr. 6. 11:47
Köszi! Lehet fel is hívom, mert már szombat reggel óta sajog a fülem... felhívtam a kórházat is ma, ahol azt javasolták kérjek fájdalomcsillapítót a körzeti orvostól, majd időpontot hozzájuk és egyszer majd odaérek... ilyenkor elgondolkodom, hogy minek is fizetjük a járulékokat, mert az ember úgyis magánrendelésre kényszerül...
5378. peva17 (válaszként erre: 5375. - Patedina)
2012. febr. 6. 11:45

A lényeg, hogy akkor jól érezte magát! :-) Sokan voltatok egyébként? Mi is elindultunk Fruzsival, de csak 17:20 körül értünk oda, akkor meg már nem akartam bemenni, csak az épület falán lévő hirdetéseket olvastuk el végül. De ezek szerint akkor ő még úgyis pici lett volna hozzá...

A gyereküléses kérdést gondolom nem nekem szántad :-)

5377. patedina (válaszként erre: 5376. - Peva17)
2012. febr. 6. 11:36

Szia!


A Fehér Dezsőt tudnám ajánlani a Pirosalma utca 2/A-ban. Nagyon jó doki, nekem is úgy ajánlották. Hétfőn 17-19-ig, szerdán pedig 16-18-ig rendel.

Tel: 313-990 vagy (20) 823-6545.

5376. peva17
2012. febr. 6. 10:53

Sziasztok!


Nem ide kapcsolódó téma, de nem tudtok véletlenül jó fül-orr-gégészt Szf-en?

5375. patedina (válaszként erre: 5373. - Peva17)
2012. febr. 3. 10:22

Voltunk kedden. Igazából a mondókázás nem érdekelte Petit, mert ott volt körülötte a sok játék ami elvonta a figyelmét. Viszont nagyon jól eljátszott, alig lehetett hazahozni. Azt hiszem megyünk máskor is csak nem legyen ilyen hideg.

A foglalkozás egyébként úgy vettem észre, hogy nagyobbacskáknak való.

Amúgy már akartam kérdezni, hogy használjátok már a gyerekülést?

5374. jtoth84 (válaszként erre: 5371. - Peva17)
2012. febr. 3. 08:37
Hú ez engem is érdekelne :) Az egyszeri anyasági teljesen ki is ment a fejemből :(
5373. peva17
2012. febr. 2. 22:20
patedina, voltatok a Mikkamakkában? Milyen volt a ringató?
5372. peva17 (válaszként erre: 5369. - Faram)
2012. febr. 2. 22:19
Ma láttam, hogy már sikerült feltetetnie a szervező anyukának a fehervarimami.hu-ra is, ott van telefonszám, ahol lehet érdeklődni. De ha gondolod, átküldöm priviben Neked is!
5371. peva17
2012. febr. 2. 22:17

Sziasztok!


Lenne egy kérdésem az adóbevallás kapcsán. Az Államkincstár küld igazolást a családi pótlékról ill. az egyszeri anyaságiról? Gondolom ennek is szerepelnie kell majd a bevallásban, csak nem adóköteles. Jól gondolom?

5370. patedina (válaszként erre: 5369. - Faram)
2012. febr. 2. 18:39

Szia!


Apróhirdetést úgy tudsz feladni, hogy a Hoxa portál felirat alatt találsz téglalapokban különböző témákat. A középső sor végén kiválasztod az apróhirdetéseket és azon belül az új hirdetés fülre mész. Ott már fel tudod adni a hirdetésed. Remélem egyértelmű voltam :)

❮❮ ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook