Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szegedi Kaáli-s lombikosokat keresek fórum

Szegedi Kaáli-s lombikosokat keresek (beszélgetős fórum)


2575. Lyana (válaszként erre: 2574. - Maryenn24)
2010. febr. 16. 15:05

Kedves Maryenn!

Én is a doktor úrhoz járok. Nem is értem miről beszélsz te itt. A doktor úr egyáltalán nem bunkó, minden kérdésre őszintén válaszol csak kérdezni kell. Velem a kezelés alatt mindig türelmes, kedves, vicces és őszinte volt. Pedig egy fillért nem adtunk neki. Sőt amikor mondtam hogy pozitív tesztjeim vannak és pecsételgetek még be is rendelt vérvételre. De megnyugtatott minden rendben. Ellátott tablettákkal és tanácsokkal még orvosi igazolást is adott a tp-hez.

Holnap megyek hozzá ultrahangra ahol kiderül hány kisbabánk van.

Rengeteg betege van és mégis rám néz és tudja ki vagyok. Pedig soha semmit nem adtunk neki. És ugyanezt mondja még sok más nő is.

Úgyhogy a doki nevében kikérem ezt a hangnemet és a bunkózást.

2574. Maryenn24
2010. febr. 16. 14:19
Sziasztok! A barátnőmnek januárban végén volt a beültetése. Sajnos hiába lett a teszt pozitív pénteken, hétfőn már nem mutatott ki semmit sem. Pénteken visszament, és csináltak vérvételt. Kiderült, hogy a hormonszintje lement, 80-ról, 8-ra!!! A "drága" doktor úr, ezt úgy említette, hogy egy KICSIT csökkent a hormonszint! Nem mondott ezek után neki semmit sem, ezt is telefonon közölte Vele. Mind ezek után, az egyik nővér elmagyarázta a barátnőmnek, hogy mit is jelent ez pontosan. Ma kellett felhívnia a barátnőmnek a doktor úr-at telefonon, és csak annyit mondott neki, hogy ne szedjen tovább semmit sem, majd hívja fel, ha legközelebb megjön neki a menszesze. Ahogy ezt elmondta, már le is rázta. Nagyon bunkó volt Vele, talán azért, mert nem tömte a zsebét pénzel, minden alkalommal, amikor ment hozzá!!!
2010. febr. 16. 07:20

szia mindenki!

Köszönjük a drukkokat,aranyosak vagytok.

Megy a pihi 1000el

Primula!

Megy a drukk ma nagyon innen az ágyból,minden rendben lesz!

Erika!Remélem minden rendben ment a 7végén!Gondoltam rád sokat!

Többség? Mizú?

Megpróbálok még jönni ma,ilyenkor telóról nyomom.bocsi ha félreírok vmit.

2572. anta03
2010. febr. 15. 19:41

Primula,

gondolunk rád holnap!!!

Triniti,

pihenj sokat!

2571. primula35
2010. febr. 15. 18:36

Sziasztok!!!


Mára elköszönök, holnap jelentkezem!!!


Szép estét Mindenkinek!!!


Erika, ha holnap "talizunk", akkor jók az eredményeid!!!!

2570. ded
2010. febr. 15. 16:57

Sziasztok lányok!


Remélem mindenki jól van!

Triniti!

Babaragacsok mennek++++++++++++!

Primula!

Drukk holnapra+++++++++++++++!

Puszi mindenkinek!

2010. febr. 15. 10:57

Hahó, Lányok!

Nagyon drukkolok Nektek!

Nem tudom, Era hogy lehet...

2568. primula35 (válaszként erre: 2567. - Lyana)
2010. febr. 15. 09:32

igen, 11,00-kor

Mára már jobb, valószínű a hormonok játszanak velem )))-:


Szép napot!!!

2567. Lyana (válaszként erre: 2566. - Primula35)
2010. febr. 14. 20:15

Kedden lesz a punkció primula??

Én jól vagyok. szerdán megyek baba számolós uh-ra.

2566. primula35 (válaszként erre: 2564. - Lyana)
2010. febr. 14. 18:04

Hát!!!

Hányinger, fejem teteje fáj, émelygés, ill. a balpf. igen érzékeny.

Remélem az izgalomtól van, és nem egy bacitól.

Mai romantikám egy éjféli szurival fog zárulni.

Amúgy minden okés.

Te jól vagy???

2010. febr. 14. 17:58

Sziasztok!


Köszönöm a jeleket mindenkinek!

Jól vagyok, kicsit leültem a gép elé... Meg most mentek el a vendégeink, az egyik legjobb barátnőmék....

Remélem mindenki jól van, most viszont lépek, nem akarom megszegni a szabály!

Meg kapok a fejemre!!

2564. Lyana
2010. febr. 14. 16:17

Szia primula!!!

Hogy érzed magad?

2563. primula35
2010. febr. 14. 16:15
Kellemes Február 14.-ét!!!!
2562. Lyana
2010. febr. 14. 15:44

Szia Triniti!


Remélem jól vagytok és fekszel ahogy az elő van írva. Nagyon fontos hogy nyugodt legyél és bízz a kisbabátokban hogy most ágyazódik be és szépen növöget. tudod sok múlik a gondolatokon, mert azok vonzzák a dolgokat - történéseket.

Hiányzanak a beszélgetések:-)

Üzenj nekünk a párodon keresztül, hogy tudjuk minden rendben veled.

Puszi

2561. Lyana
2010. febr. 13. 22:53
hajráááááá triniti babóca!!!!!!!!!!!
2560. anta03 (válaszként erre: 2557. - Triniti1020)
2010. febr. 13. 21:35

nagyon szorítunk neked!!!

pihenj sokat és vigyázz magadra!


primula!

természetesen téged sem felejtünk ki a sorból!

2559. triniti1020 (válaszként erre: 2558. - Primula35)
2010. febr. 13. 21:23
Nagyon köszönöm és ez megy viszont is! :)
2558. primula35 (válaszként erre: 2557. - Triniti1020)
2010. febr. 13. 18:47

KITARTÁST EZERREL!!!!!!!


FEKVÉS, LUSTULÁS, KÉNYEZTETÉS!!!!!!!


Sokat gondolva Rád, megy a drukk!!!!

2010. febr. 13. 18:33

Sziasztok Csajszikák!!!


MINDENKINEK NAGYON-NAGYON KÖSZÖNÖM A SZURKOLÁST ÉS MÉG RÁNK FÉR! KÉT HÉT MÚLVA TESZT! CSÖPPSÉG A POCAKBAN!!!


Én is drukkolok az ágyból mindenkinek és sokat gondolok rátok!!


Primula!

Gyorsan hama bírtunk csak pár szót váltani ma du! Nagy drukk keddre!!!


Erikának is szorítok, hogy minden rendben legyen feléjük is!


No meg hát mindenkinek!


Kb. 3 nap múlva jövök!!!!

Vagy telóról próbálok majd írni Nektek!


Pussz mindenkinek!

2556. Lyana (válaszként erre: 2553. - Primula35)
2010. febr. 13. 15:02

Punkciókor 9 mm volt ha jól emlékszem. Beültikor 10 mm volt azt hiszem.

Gratula a tüszőkhöz.

2555. anta03 (válaszként erre: 2554. - Primula35)
2010. febr. 13. 14:15

szia!

remélem tudja valaki hasznosítani az infókat, nekem is hamarabb kellett volna rátalálni.


nálam asszem 8mm volt a punkció körül a mnyh vastagság és a transzfernál 9mm volt az uh-s papíron

2554. primula35 (válaszként erre: 2552. - Anta03)
2010. febr. 13. 14:09
Köszi az infókat!!!
2553. primula35 (válaszként erre: 2549. - Lyana)
2010. febr. 13. 14:08

Fontos, hogy a kaáli az élő terhességet állapítson meg, azaz szívhang hallható legyen. Ez 6. héttől már hallható. Utána mégy a dokidhoz, ill. a védőnőkhöz.

Most jöttem haza a kaáliból.

Kedden punkció. 6 tüszőm van, majd látjuk!

Szép délutánt.

Mennyi volt punkciókor a mnyh vastagsága????

2552. anta03
2010. febr. 13. 13:37

[link]


az előző 2 hozzászólásom tartalmát itt találtam...ha valakit érdekel még hasonló téma.

2551. anta03
2010. febr. 13. 13:33

1. Vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek


Ezekről már volt szó (lásd néhány fejezettel alább), most csak néhány momentumot emelnénk ki:


- Megfelelőnek tartott magzatvédő multivitamin (orvosod segít a kiválasztásában) szedése a terhesség előtti hónaptól (mert ugye feltételezzük, hogy terhesek leszünk :))


- C-vitamin: kollagéntermelést szabályozza, segít a petesejt utáni sebgyógyuláskor, és segít a vetélés megelőzésében is;


- E-vitamin: gyógyulást támogatja, elősegíti a beágyazódást


- Cink: sebgyógyulás, beágyazódás, hormontermelés szabályozása


2. Egészséges életmód


- Kerüljük a cukor- és a koffeintartalmú ételeket, a szénsavas üdítőket és az alkoholt! (Beültetés után viszont sok orvos javasol minőségi száraz vörösbort, max napi fél - 1 dl-t! :))


- Ne dohányozzunk, kerüljük a füstös, szmogos levegőt!


- Fogyasszunk sok folyadékot (gyógyteák, szénsavmentes ásványvíz, min. napi 2 l)


- Mérsékelten sportoljunk! Kerülendő a megerőltető mozgás (aerobik, súlyzózás, futás stb), lehet viszont nagyokat sétálni, légzőgyakorlatot végezni, meditálni, jógázni. Cél az alhasi vérbőség előidézése!


- Fontos a megfelelő pihentségi szint! Aludjunk sokat (legalább most, kivételesen :))



3.) Gyógyteák, étrend-kiegészítők



Van, aki a stimuláció alatt is fogyasztja, de mások szerint "bekavarhatnak" a gyógyteák, ezért érdemes kikérni a kezelőorvos véleményét is!Menstruációtól tüszőrepedésig: málnalevél + cickafark tea, tüszőrepedés (punkció) után: palástfű tea.


Méhpempő: segíti a méhnyálkahártya felépülését (beültetéskor 8 - 14 mm vastagság az ideális). Kapható tabletta és ivóampulla formában is.


Omega3 zsirsav (halolaj kapszula): az egész folyamat alatt igen kedvező a hatása, roborál, immunrendszert erősít.

2550. anta03
2010. febr. 13. 13:32

sziasztok!

látom mindenki jól van, örülök.

én még mindig nagyon vérzek. :(


bemásolom mit találtam


A "lombikosok" 10 parancsolata:


1. A kezelés alatt nem olvasgatunk internetet, „szakirodalmat", semmit, ami a lombikkal, meddőséggel kapcsolatos! Csak felesleges agyalásra ad okot.


2. A stimuláció alatt pontosan követjük az orvos utasításait, ha nem értünk valamit, rákérdezünk, és feltétel nélkül megbízol abban, amit az orvos mond, akármivel beszélték tele a fejed a fórumokon, a váróban, mert lehet, hogy Neked ez az első lombikod, de neki már a több ezredik, tudja, hogy mit csinál!


3. A stimu idején nem figyeljük a testünk minden rezdülését, hogy feszít-e a hasam vagy nem, van-e hányingerem vagy nincs, szédülök-e vagy nem, fáj-e a fejem vagy nem. Akár érzel valamit akár nem, abból nem lehet semmilyen következtetést levonni a tüszők éréséről. Erre való a vérvétel és az ultrahang.


4. Nem aggódunk az érő tüszők mennyisége, a nyh-a vastagsága miatt, és legfőképp nem foglalkozunk azzal, hogy a másiknak milyenek az eredményei. Ez nem verseny!


5. A punkciókor nem foglalkozunk azzal, hogy a többieknek hány sejtje lett. Egy gyerekhez elég egyetlen női és egyetlen hímivarsejt is. Ez nem verseny!


6. A beültetéskor nem foglalkozunk azzal, hogy a többiek hány sejtesen kapták vissza az embrió(ka)t, és milyen vastag volt a méhnyálkahártyájuk! Ez nem verseny!


7. A beültetés után nem keresünk tüneteket! Ha keresel, találsz is, és akkor az a baj, ha meg még sem találsz, akkor az a baj. A premenstruációs tünetek egyébként tökéletesen megegyeznek a koraterhességi tünetekkel, a megtapadást amúgy sem lehet érezni.


8. Az Utrogestan vagy más progeszetron tartalmú készítmény használatát akkor se hagyd abba a beültetés után, ha esetleg vérzés jelentkezik. A vérzés önmagában nem jelenti azt, hogy nem sikerült, viszont progeszteronhiány miatt megszakadhat az elindult terhesség.


9. A vérvételkor nem beszélgetsz a többiekkel arról, hogy ki mit érez, és milyen tünetei vannak, a hetes pontban már részletezett okok miatt.


10. Akárhányadik lombiknak futsz neki, nem latolgatod a statisztikai esélyeket a sikerre

2549. Lyana (válaszként erre: 2548. - Primula35)
2010. febr. 13. 11:19

szia.

Tehát ugye a hcg meghatározás megvolt, jövő hét szerda uh. és utána már a saját nődokimhoz kell menni??

húú akkor tényleg kell beszélnem szerdán a nődokimmal. köszi az infot.

te hogy vagy?

2548. primula35 (válaszként erre: 2546. - Lyana)
2010. febr. 13. 11:15

Szia Lyana!!!


A terhesség ténye után a saját nődoki, de a 12. heti szűrésről az eredményt/másolatát be kell vinni a kaákiba.

2010. febr. 13. 10:51

Húha, az izgi lesz, nagyon szorítunk Neked. :)

Én sajnos nem tudok erről semmi infót. :)


Köszönöm, jól vagyok, rég volt az, hogy bmivel is biztattak babatéren, így bizakodó vagyok. Majd sírok, ha lesz rá ok (benne van a pakliban, hogy nagy valószínűséggel lesz), de most élvezem a békés várakozás napjait. :)

2546. Lyana (válaszként erre: 2545. - 08e46ada5d)
2010. febr. 13. 10:37

szia kekmeggy!

Igen még megyek a kaáliba szerdán délután egy órára ultrahangra.

Arról fogalmam sincs hogy utána kell e még menni vagy a választott nődokimhoz megyek már. Tényleg tud erről valaki valamit?

Te hogy vagy csajszi?????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook