Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szakítsak vagy ne szakítsak? fórum

Szakítsak vagy ne szakítsak? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. nov. 20. 14:41
Pedig ő nem az a romafajta:) Nagyon is gyerek, mindenben hallgat rám, barátai sincsenek mióta Velem van, beszámol mindenről, nagyon kedves, sosem bántana meg... De a családja fontos neki, s Én is. Rengeteg terveim voltak, de így túl egyszintű az életem...
16. g_eszter (válaszként erre: 11. - Cb82b220ce)
2009. nov. 20. 14:40
kedveskedhet, de alapvetoen a szabalyokat az allitja fel, akie a lakas.
2009. nov. 20. 14:39
igen náluk az anyáknak nagy szavuk van! sztem vele beszélj tényleg jó lenne ha tőle tudnád meg h később mire számíthatsz,mit várnak el a fiuktól és a leendő menyüktől
14. g_eszter (válaszként erre: 9. - Brigitta2121)
2009. nov. 20. 14:39
elete vegeig nem elhet az anyukajaval. Te meg fiatal vagy, ha o nem hajlando a kompromisszumokra, akkor vagy "a szolgaja leszel" egesz eletedben, vagy tovabballsz
2009. nov. 20. 14:38
"a romáknál-főleg ha hagyománytisztelők komolyan be van szabályozva mit lehet a nőnek és mit nem"---ezt hol olvastad?????
2009. nov. 20. 14:38
Mindegy, hogy cigány, arab vagy akármi, minden nemzetnek megvan a saját kulturája. Nekem voltak szomszédaim, akikkel mellesleg nagyon jóban voltunk és nagyon rendes emberek, de ez igy van, őket igy nevelték, hogy a nő kiszolgál, és otthon várja a férjét még akkor is ha tudja, hogy ő épp megcsalja. Igy lettek nevelve, a férfinek szabad, a nőnek nem. És a romáknál a férfi családja nagyon nagy befolyással bír, és a roma férfiak a legtöbb esetben inkább a régi mint új családjuk mellé állnak. Ez igy van, ez a szokás, hagyomány náluk, valaki vagy megtanul velük élni vagy nem. És nem melleseleg, nem tudom, hogy téged mennyire fogadtak el, de nehezen tűrik, még a romákon belüli más csoportból való házasságot, nemhogy még a nem romát
11. cb82b220ce (válaszként erre: 6. - G_eszter)
2009. nov. 20. 14:38
Most azért mert én ott lakok de a párom kedveskedni akar...szerintem azzal nics semmi baj,de ők elnevezik csicskának meg hasonló...nyilván ők nem ehez vannak szokva.
2009. nov. 20. 14:37
kár,hogy csak a médiából tudtok dolgokat ezekrőla témákról! :S sok mindent elferdít!!!!!!!!!!!!!
2009. nov. 20. 14:37
Én költöznék, de azt mondja, hogy albérletet nem fog fizetni, mikor így ingyen van, elég így is fent tartani magunkat. +nagyon anyás:( 2napja úgy beszéltük, hogy januárban szétmegyünk, de ezzel a gondolattal mind2-en nagyon szenvedünk........ Nem tudom miért vagyok féltékeny, pedig nincs rá olyan okom, s mégis megemészt..
2009. nov. 20. 14:36

igen,a romáknál-főleg ha hagyománytisztelők komolyan be van szabályozva mit lehet a nőnek és mit nem. a házasságban pl a nő nem dolgozik,csak a család és a gyerekek. neked kell eldöntened,vállalod-e ezt. és azt is tudnod kell, h neki mennyore fontos h tartsa a szokásokat. ha pl tudod h ha külön költöznétek más lenne minden,akkor egyelőre próbálj türelmes lenni és legyetek azon h külön tudjatok költözni.


a féltékenység meg..hát az nagyon nem jó.. adott rá okot? mik a tervei veled? el akar venni feleségül?


próbáltál már beszélni az anyukájával pl h mire számíthatsz ha komolyra fordul a dolog? akkor könnyebben tudsz dönteni,de mondom,az is kell h tudd: ő mennyire akar modernebbül vagy éppen nem, élni veled majd

7. 07c4794583 (válaszként erre: 1. - Brigitta2121)
2009. nov. 20. 14:35

A romáknál az van, hogy rettenetesen kiközösítenek mindenkit, aki nem tartja be a szokásrendszerüket. Például azzal a cigánnyal, aki tanulni megy, vagy dolgozni közhivatalnoknak, nem állnak szóba, leköpködik, leszólják, rettenetesen megnehezítik az életét, keresztbe tesznek neki.

Éppen ezért a legtöbbjük meghajlik, megalkuszik, különben szörnyű élete lesz. Vagy elfogadod, hogy te is az ő szabályaik szerint élsz, tehát asszonyként hallgass a neved, kiszolgálsz, mosol, főzől és elnézed, ha az urad nőzik, vagy sem ő, sem a közösségük soha nem fog befogadni. Ritka esetben a cigány elég "tökös gyerek", és szembeszegül a közeggel, de akkor egész más életet él és nem is jár össze velük, máshonnan vannak a barátai és más életet él.

Hát te döntsd el, a partnered melyik kategória és bevállalja-e a másmilyen életet érted.

6. g_eszter (válaszként erre: 3. - Cb82b220ce)
2009. nov. 20. 14:34
ha valakinel laksz, akkor alkalmazkodnod kell hozza, s nem neked kell feljebb alljon..szerintem.. foleg egyeseknel
2009. nov. 20. 14:33
Miért nem költöztök külön?Ott minden kiderülne biztos.
2009. nov. 20. 14:33
koltozzetek el a csaladjatol
2009. nov. 20. 14:33
Szerintem romával ha te nem vagy az kár kikezdeni,nem fog megváltozni senki kedvéért,főleg ha a szüleire hallgat.Nem vagyok rasszista de ez így van.
2009. nov. 20. 14:32

Szerintem költözzetek külön és onnantól senkinek semmi köze ahhoz, hogy hogyan éltek, mit tartatok elfogadhatónak. Senkire nem tartozik és nincs is beszámolási kötelezettségetek.


Féltékenység: nem tartod magad elég szépnek?! Okosnak, stb?! Akkor nem lenne veled, ha nem te kellettél volna neki! De veled él, nem?! Akkor meg minek foglalkozni ezzel?! Tereld el a gondolataidat. Nem mindenki vágyik arra, hogy "kiélje" magát. És szerinted ez mit jelent? Van, akinek 100, van akinek 1 is elég... Szerintem... :)

2009. nov. 20. 14:28

Sziasztok! Van egy nagy problémám, s nem találok rá megoldást! 2éve élek párkapcsolatba Én22 ő21 éves. Nagyon szeretjük egymást. 1éve őnáluk lakunk,(mindenkivel jól kijövök) Csakhát mivel ő roma, náluk az a szokás, hogy a nő kiszolgálja a férfit, fordítva pedig nem. Nekem más az elméletem, mivel ugyanúgy dolgozom, mint ő, sőt többet, s gondolom akkor minden megoszlik..... Ő ugyanúgy megtenne nekem mindent pl. vacsi készítés,stb.., de a családja piszkálja, hogy ő csicska, stb.. S már nem nagyon mer ilyenekt tenni. Egy kicsit többre vágyom igazából, de viszont nagyon imádom! A fő probléma pedig, hogy betegesen féltékeny vok, hogyan lehet ezen segíteni??? Szerintem még nem élte ki magát, nem bízom benne! De tényleg még 1szer: nagyon szeretjük egymást!


Segítsetek kérlek!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook