Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szakítópróba fórum

Szakítópróba (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szakítópróba

127. Katthy
2009. márc. 30. 22:51
Neked is jó éjszakát! Álmomban még gondolkodom a kérdéseken!
126. Katthy (válaszként erre: 123. - 2d5a00656a)
2009. márc. 30. 22:42
A fehérjediétán kívül még csak nem is ismerősek (na jó az atkinsről már hallottam). Olyat már csináltam, hogy elsősorban húst, tejet, joghurtot, tojást, zöldséget, meg néha gyümölcsöt ettem - nem esett annyira nehezem, bár a tészták nagyon hiányoztak.
125. Katthy (válaszként erre: 122. - 2d5a00656a)
2009. márc. 30. 22:40

Hát ja, úgy tűnik sehogy se fog úgy menni a fogyás, hogy csak várom, hogy a számba repüljön a párolt sárgarépa... :)

Ide nekem az oroszlánt...hmm... ja, roston sütve! :DDDD És igen, könnyen feladom, de nem csak akkor, ha nem megy valami, akkor is, ha már átlátom a rendszert, és már rutinom van benne - abbahagyom, mert egyszerűen elunom a dolgot. Azt hiszem, nekem sokkal megerőltetőbb a rendszeresség, mint egy átlagembernek, mert alapvetően taszít a gondolat, hogy mindig mindent ugyanúgy és egy meghatározott időben csináljak. (Persze könnyen lehet, hogy most is csak kifogásokat keresek).

Ettől függetlenül könnyen megoldható lenne a rendszeres kajálás, mivel most szakdogát írok, és ezért nem dolgozom, ráadásul alig vannak óráim, így nem sokat kell rohangásznom (májusig, de akkor is meg fogom oldani).

2009. márc. 30. 22:21

Azzal nagyon jól lehet fogyni,ha bírod a sok fehérjét hosszútávon.

Holnap jövök,addig szedd össze a maradék kérdéseidet:)/már ha vannak:)/

Most jó éjt!

Kati

2009. márc. 30. 22:13
Szénhidrátmentessel próbálkoztál már???/Fehérjediéta,south beach,atkins,kekwitck...???/
2009. márc. 30. 22:09

De már válaszoltál azzal hogy ch függő vagy.

Nincs olyan hogy nem lehet lefogyni,csak van akinek könnyebb van akinek nehezebb.De a mozgást nem lehet megúszni.:)Nem tudom mennyire tudnál rendszert vinni a koliban a kajálásodba?!Visszaemlékezve a régi szépidőkre annyira nem:)?!

Szóval olyan ide nekem az oroszlánt azonnal típus vagy??ha nem jön be két nap alatt akkor lemondás a dologról??Vajon honnan ismerős ez??

121. Katthy
2009. márc. 30. 22:07
jaaaa... (most megjelent egy szőke tincs a hajamban). Igen, feltétlenül. Húst hússal. Nyami.
120. Katthy (válaszként erre: 117. - Csgal)
2009. márc. 30. 22:06

A 90 naposat én is próbáltam, de nagyon nem jött be. A gyümölcsnap kész katasztrófa volt a gyomorsav szempontjából, ráadásul ott se mindegy, mit eszel (egy kiló banán pl minden, csak nem fogyókúrás kaja). Meg amúgy sem voltam oda a szabálytól, hogy répát csak brokkolival, tésztát meg csak kenyérrel ehetek.

Remélem, neked azért sokkal jobban sikerül, mint nekem! Hajrá!!

119. 2d5a00656a (válaszként erre: 118. - Katthy)
2009. márc. 30. 22:04
ragadozó mint húsevő:)
118. Katthy (válaszként erre: 115. - 2d5a00656a)
2009. márc. 30. 22:02

Nah, örülök, h máris reagáltál :D

Igen, jelenleg 91.4 kg (tonna, mázsa, stb.) vagyok, ehhez 176 centi társul. Egy 10 centis magassarkúban :P. Jó, 166, bevallom töredelmesen. Tehát gááááááááz a 91 kiló, vastagon és dőlt betűvel szedve.

A túlsúly nálunk valóban erőteljes családi vonás, egyedül a nővérem tudott kitörni belőle, bár neki igen súlyos pajzsmirigy túlműködése volt, és csúnyán lefogyott emiatt - azóta rendben van, de focival karban tartja magát.

Nem emlékszem, hogy lett volna olyan, hogy nem voltam túlsúlyos. Szerintem már úgy születtem :) És most tudom, mi következik... amit 23 év alatt felszedtem, azt ne két hónap alatt akarjam leadni. *letörten tudomásul vesz* Sajnos a kitartás határozottan a leggyengébb pontom, nem szeretem a monoton dolgokat, ezért vérzek el általában.

Ja, azt azért megemlíteném, hogy nekem is van egy enyhébb pajzsmirigy túlműködésem, szedek rá gyógyszert, de remélem, már nem sokáig.

Ami meg a kaját illeti... mi az a ragadozó?! :DD Egyébként rémesen édesszájú vagyok, a rágcsálás annyira nem jellemző rám (a sós cuccok hála az égnek a mekis kajával együtt hidegen hagynak).

Várom válaszod, és előre is köszi! ;)

117. csgal (válaszként erre: 113. - Katthy)
2009. márc. 30. 21:49

Szia!

Én egy picit sem vagyok szakértő, egy egyszerű földi halandó, akinek a szülés után fent maradt egy pár kiló, ami ráadásul olyan igazi lötyi-pötyi-féle háj, ami alatt jól megbújik az izom. :-)) A kitűzött célom 8 kiló leadása, ami eléggé elmarad az általad megnevezettől, viszont az okosok szerint kevesebb kilótól nehezebb megszabadulni. Egy hónapja kezdtem a 90 napos diétát, rendesen betartom, ami azért lehet, mert mindent lehet enni, csak a megfelelő időben. Tegnap pl. jót ettem lekváros núdliból, ma viszont csak gyümit eszem. Közben három hete kondizni kezdtem, heti háromszor, csak szép nyugodtan, mert állóképességem és kondim is nulla, ráadásul a gyereket is emelgetnem kell, nem mondhatom neki, hogy bocs kicsim, anyának izomláza van. A lényeg: 4 kiló mínusz (azaz heti 1), a derekamat tudom csak, 2 centivel csinosabb. Szóval, csak tarts ki, diétázz és mozogj!

2009. márc. 30. 21:44
Igen a szóközzel kicsit hadilábon állok,bocsi:)
115. 2d5a00656a (válaszként erre: 113. - Katthy)
2009. márc. 30. 21:44

Na én iscsakennyitgondoltam hogy reagálsz:)

A heti egy kiló az tök jó.És ebben aza jó,hogy nem kell megszakadnodérte,nem kell sanyarogni és lemondani.Úgy emlékszem egy régebbi hsz.-ből ,hogy 90 kiló körüli,és huszonegynéhány éveske vagy?!Amit a naplódból megtudtam az az hogy össze-vissza eszel,de nem túl sokat,ami túlsúlyod lehet ,én azt hiszem hazúlról hoztad:)

/Cáfolj meg minden hülyeséget majd amit leírok ezzel segítesz nekem./Szóvalhosszútávon viszonylag fiatalon felszedted,és most a fősulinpróbálod lenyomni.A magasságod kéne kiindulásnak hogy miből kilencven a kilencven,/mert ha pl 180 vagy akkor rögtön nem is olyan gáz:)/

De kilencvennél semmiképp nem egy ilyen drasztikus jojós diéta kéne ,az tuti.nem tudom milyen fan vagy,édességes ,kecske,vagy netán ragadozó.Ez nem mindegy,mert számtalan diéta van ,és a hozzád legközelebbit érdemes felpróbálni.Egyenlőre ennyi kérdésem jött össze.

Ja és örülök ,hogy nem vetted támadásnak,nem annak szántam,tényleg:)

114. *Királylány* (válaszként erre: 112. - 2d5a00656a)
2009. márc. 30. 21:42
Nekem mit javasolnál? 95kg 158cm. Futást hány kgnál érdemes elkezdeni? Mikor lesz az , hogy nem halok meg 5 perc után?
113. Katthy
2009. márc. 30. 21:28

Wow, eltűnök egy délutánra, és itten elszábádul a pokol! :))

De azért örülök, hogy magatoktól is rendeztétek soraitokat, és nem kellett nekifognom rinyálni, hogy "béke veletek, testvéreim", meg előkaparni a virtuális békepipámat.


@melcseee - nagyon rendes volt tőled, hogy így kiálltál mellettem. Tényleg jól esett, de megnyugtatlak, hogy vagány kislány vagyok, és én is megvédem magam, ha arról van szó ;) Ettől függetlenül még 1x köszönöm, ne veszítsd el az empátiádat, kihalófélben lévő tulajdonság :)


@csalánlevél - nem találtam bántónak a hsz-dat, épp ellenkezőleg, az őszinteség mindig jó pont nálam. Az meg külön öröm, hogy kitüntettél az aggódásoddal :D És most a téma:

Határozottan elgondolkodtattál, elsősorban azzal, hogy nem te vagy az egyetlen, aki erőteljesen beszél lefele erről a diétáról. És mivel tudásod és képzettséged feljogosít arra, hogy figyelmeztess, hogy feleslegesen teszem ki a szervezetem egy f.ságnak, kérdezősködnék egy kicsit (egy kanyim sincs, úgyhogy tagadd meg a válaszadást nyugodtan, ha :

- milyen diétát javasolnál hosszú távon, hogy 30-35 kilótól tudjak megszabadulni?

- heti 1 kilós fogyás már egészségtelen?

-> ha nem, mennyi sporttal kellene kiegészíteni?

-> ha igen, mi az elfogadható "sebesség"?


Hirtelen ennyi jut eszembe, remélem, nem veszed tolakodásnak - de ha egy szakmabeli kerül az utamba, azt pofátlanul ki is használom. Ha meg igen, akkor monnyad, nem fogok megsértődni :PP

2009. márc. 30. 21:09
Okés Melcsi,de most inkább nem fűzök hozzá sokat:)De itt a Hoxán is találsz sok baromira látványos példát.Valaki a múltkor összegyüjtötte,már nem tudom ki volt ,a naplójában!!Kéne ilyen képfórum:Ilyen volt ilyen lett...De ha felfedezem majd megírom,tök jó nézni:)
2009. márc. 30. 20:57

Lányok, egy kis dopping, a csaj ledobott magáról 80 kilót, és tréner lett!


[link]

110. 2d5a00656a (válaszként erre: 109. - 2df174aa9c)
2009. márc. 30. 20:44

Ha nem vagy idős,és nem produkálsz semmilyen "fájásokat" akkor nyugodtan kezdj neki.Ha már nem vagy fiatal akkor lightosan.Ne lepődj meg ha először inkább csalódás lesz a dolog,mert a futás nagyon megterhelő ,de ha eztszeretnédakkor biztos belerázódsz:)

A 174 centihez a 80 kiló annyira nem gáz,azzal még simán lehet kezdeni valamit,diéta és edzés szempontjából is!!

109. 2df174aa9c (válaszként erre: 108. - 2d5a00656a)
2009. márc. 30. 20:40
174 cm vagyok. No én a futást 60 kilós koromban is utáltam a gimiben is, és meghaltam már 5 méter után mindig. De mostanában a lassú kocogásra gondolatban már próbálom rávenni magam, csak gondoltam megkérdezem, hogy az ízületek miatt hány kilónál érdemes egyáltalán megpróbálkozni vele.
108. 2d5a00656a (válaszként erre: 107. - 2df174aa9c)
2009. márc. 30. 20:28
Milyenmagas vagy a 80 kilcsihez??és futottál-e már rendszeresen??
107. 2df174aa9c (válaszként erre: 106. - 2d5a00656a)
2009. márc. 30. 20:16
Futni hány kilónál érdemes már az ízületek miatt? 80-al már lehet? Te a torna dvd-ék közül kiét ajánlod kardióra?
106. 2d5a00656a (válaszként erre: 105. - Tafonta)
2009. márc. 30. 19:52
Csak az a kérdés hogy honnan indul az a valaki,mert ha pl.110 kiló,és sose sportolt,viszont már tönkre tette terheléssel a térdeit akkor nem biztos ,hogy rögtöntud gépeken bármit is kezdeni.Ezért kérdeztem,hogy mik a kiinduló paraméteri:)De egyébként persze,mindenképp kardio.
105. tafonta
2009. márc. 30. 19:30
Részemről a kardioedzést javasolnám azoknak, akik nagy súlyfelesleggel rendelkeznek (többek között én is :(). Egy kis gyaloglás a futópadon, meg egy kis tekerés a biciklin nem annyira megterhelő és lehet fogyni tőle. A konditeremben az egyik lány -aki még most is "sok"- mondta, hogy csak kardiózik és 5 hónap alatt 15 kilót fogyott (heti 5x1 óra edzéstől). Szerintem ez pont jó ütem és ki lehet bírni.
104. 2d5a00656a (válaszként erre: 102. - 2df174aa9c)
2009. márc. 30. 19:19
20-30 kiló nem olyan sok ,ha az elhízás teljes testen fedettséget jelent.Az hogy milyen mozgással kezdenék egyéni edzettségi szinttől függ,kinek milyen kapcsolata van alapból a sporttal.De afogyasztást mindenképp kardiómozgásokkal kezdeném,bár a fogyásnagy százalékban diéta és nem sport kérdése.
2009. márc. 30. 19:13
Ha már annyit edzesz egy adott időszakban ,hogy a tested negatív reakciói meghaladják a pozítívakat.Pl.Nem nő az izomcsoport/vékonyodik ha arra irányul az edzés/csakfáradtnak érzed magad,és nincs változás.Ilyenkor egy jó pihi csodákra képes:)
102. 2df174aa9c (válaszként erre: 100. - 2d5a00656a)
2009. márc. 30. 19:12
Te a fogyizóknak - akiknek nem 5 kiló feleslegük van, hanem 20-30 - milyen testmozgást javasolsz és heti hányszor? Annyit hallok mostanában erről a túledzettségről, meg, hogy átesnek az emberek már az elején a túl sok mozgásba és ahogy az nem jó a szervezetnek.
101. 2df174aa9c (válaszként erre: 98. - 2d5a00656a)
2009. márc. 30. 19:07
Teszteltelek. :D A túledzettség konkrétan mit jelent?
2009. márc. 30. 19:05
Oké akkor túltárgyaltuk.
99. 2df174aa9c (válaszként erre: 97. - 2d5a00656a)
2009. márc. 30. 19:04
Persze, dicsérendő, hogy figyelmezteted a bukatókra, ezt nem is vitatja senki, én sem tettem, sőt. De nekem akkor is kioktatós volt kicsit a stílusod, de hagyjuk, túl van tárgyalva. Te is elmondtad, amit akartál, meg én is.
98. 2d5a00656a (válaszként erre: 96. - 2df174aa9c)
2009. márc. 30. 19:04

MIért a férjem kérdezed egy szakon egy évben egyszerre végeztünk az egyetemen,és egy fitness klubban dolgozunk délutánonként.Miért ő??:))))

Naná mert neki kék a szeme:)


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook