Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szakítópróba fórum

Szakítópróba (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szakítópróba

157. tafonta (válaszként erre: 152. - 2d5a00656a)
2009. márc. 31. 15:30

Pedig de! Lásd: atibiotikumok kiirtják a jókat, azok helyére jön mindenféle egyéb, ami nem kéne.

Lásd: Normaflore reklám, joghurt reklámok, stb.

156. Katthy (válaszként erre: 153. - 2df174aa9c)
2009. márc. 31. 15:30
Nem hallottam róla, de megnézem. Köszi!
155. Katthy (válaszként erre: 149. - 2d5a00656a)
2009. márc. 31. 15:29

Egyelőre útjában áll egy pici gond - képtelen vagyok lediplomázni :)

Most júliusban talán csak-csak sikerül, de persze a kitartással van némi... :))

154. tafonta
2009. márc. 31. 15:28
Nem mindenki azért kövér mert. Ez is egy lehet az egyéb okok közül, mint pl. a pajzsmirigy betegség is, amit személyemnek is sikerült beszereznie. Hurrá! :(((
153. 2df174aa9c (válaszként erre: 146. - Katthy)
2009. márc. 31. 15:27
A neten a Kreatív Online oldalt ismered? Ott is vannak mindig ilyesmi álláshirdetések.
2009. márc. 31. 15:27

Nem hiszem hogy a baktériumok játszanak benne:)

Vagy igen??

151. tafonta (válaszként erre: 148. - Katthy)
2009. márc. 31. 15:25
Ez is egy egyensúlyról szól a szervezetben: jó baktériumok kontra nem jó baktériumok és gombák.
150. Katthy
2009. márc. 31. 15:24
Szóval tényleg gombás a dolog... ehhh. :)
149. 2d5a00656a (válaszként erre: 146. - Katthy)
2009. márc. 31. 15:24
...és megvalósít!!!Ez mégnem merült fel???
148. Katthy (válaszként erre: 144. - Tafonta)
2009. márc. 31. 15:23
Nem, azon kívül, hogy rémületesen hajaz a gombás fertőzés nevére, nem sokat tudok róla XD
2009. márc. 31. 15:22
Ez szintén ch mentes diéta ugye???Minél gombább annál ch mentesebb?
146. Katthy (válaszként erre: 142. - 2df174aa9c)
2009. márc. 31. 15:21

A szövegelős részét még csak-csak értem, de az agyasat már annyira nem :D

Szerintem, én azért vagyok ilyen, mert nincs is olyanom. De amúgy meg kiderült, hogy valójában nincs is szükségünk az agyunkra. Komolyan. Brit tudósok jöttek rá. Nézzetek utána. XDD

Amúgy a szójátékokkal beletrafáltál, szeretek ilyeneket fabriálni (a lakótársaim lassan listát írnak a kitalált szavakról, amiket akkor alkotok, mikor nem jut eszembe az igazi szó), de az a "sajnos", hogy rengeteg, rengeteg, rengeteg kreatív ember van, akik ráadásul még kitartóak, okosak meg szépek, és nem utolsó sorban kurva jó kapcsolataik vannak.

Amúgy egy saját, helyes kis újságsarok vagy gyerekkönyveket (imádom a J.K. Rowling, Neil Gaiman és Eoin Colfer műveit)fordító cég alkamazottjaként már tuti a kilencedik felhőn lennék... *álmodozni kezd*

145. tafonta
2009. márc. 31. 15:20

Én ezt anno elsősorban az egészségem miatt kezdtem el, mert a szépség az belülről jön, ugye? :) Fél év alatt 18 kg-ot fogytam torna nélkül! Narancsbőr is eltűnt! Sajnos abbahagytam később, amit már bánok. Azóta többször is voltam kontrollon, próbálkozok az újrakezdéssel.

a diéta előnye: mindig ehetsz, amikor megéhezel. Hátránya: csak a rádszabott diétában szereplő dolgokat edheted (ez persze annál változatosabb, minél jobb az állapotod gombailag).

144. tafonta
2009. márc. 31. 15:10

Szia Katthy!

A candida diétát próbáltad már?

143. Katthy (válaszként erre: 141. - 2d5a00656a)
2009. márc. 31. 15:06

Köszi szépen!!

Nekem szimpatikus a dolog, éjjel sztem utánaolvasok mind2 diétának. A Tu.bónak is utánanézek.

Hálám a sírig üldözni fog (vagy még tovább, muhaha :D)!


Kiegészítés: rákerestem egy Tu.bós weboldalra, és mit találtam:

"A legújabb tudományos tapasztalatok viszont azt igazolják, hogy a sikeres fogyás titka a pajzsmirigy optimális szinten való működtetése a diéta alatt."

És mim nem működik nekem rendesen? Háperszehogy a pajzsmirigyem. Mer mé ne.

Néha az az érzésem, hogy Murphy nem kifejezetten komál engem. *zokog*

142. 2df174aa9c (válaszként erre: 137. - Katthy)
2009. márc. 31. 14:35
Nem véletlenül fogalmaztam úgy, hogy hol "szeretnél" :):( Ilyen aggyal és szövegládával én a helyedben biztos megpróbálkoznék a reklámügynökségeknél, szerintem te szenzációs dolgokat tudnál ott produkálni, kitalálni,játszani a szavakkal, ötletelni. Valahogy hivatali alkalmazottnak rutinszerű betanított munkavégzésre nehezen is tudnálak elképzelni. :)
141. 2d5a00656a (válaszként erre: 139. - Katthy)
2009. márc. 31. 14:20

sZIA!

Én igazán a south beachben és az Atkinsben vagyok jó.A két diéta lényegében az első szakaszában szinte ugyanolyan paraméterekkel halad.

Fehérjék/hús tojás tejföl tejszin/és zöldségek komlexe egy napod,és 20 ch alá fogyasztasz ami kiváltja a ketózist ami dióhéjban testzsír bontás energiává/Az alapégetésnél cukorbontás energia a menet,itt miután nincs gyakorlatilag cukor ezért kénytelen a szervezet elkezdeni a "másodlagos protokollt,ami az emlősök esetében atestzsír felhasználása.Régen ennek funkciója volt,téli időszakban életmentés.Most már nem használjuk,mert mindig van elég kaja/

Egy tipikus nap pl.:

1 zacsi füstli majonézzel

Ebéd:kelkáposztafőzelék/kicsit másképp/+pöri

Vacsi:Sülrcsirke salival

Kb. ennyi dióhéjban.

Amit mégfehérjeügyileg választhatsz a Tu.bó/közötte r/ami egy tejshakes dolog .

Attól függ mennyit tudsz erre rászánni időileg és főzésileg.De egy biztos egy hét után már sem éhes,sem kívánós nem leszel.

140. Katthy (válaszként erre: 135. - B4a3a4979d)
2009. márc. 31. 14:03

Hája, én is ettől félek... de hát ugye minden kezdet nehéz, hiszen Róma sem épült fel egy nap alatt, ráadásul a leghosszabb út is egy kis lépéssel kezdődik, arról nem is beszélve, hogy nem a teher tör meg minket, hanem az, ahogy visszük ;)

A fogyás(otok)hoz meg nagyon erőteljesen gratulálok, csak így tovább!

Jókívánság meg elmentve valamint visszaküldve!

139. Katthy (válaszként erre: 134. - 2d5a00656a)
2009. márc. 31. 13:58

Üdv csalánlevél!

Figyi, egy kérdésem maradt mindössze: azt mondtad, a fehérjediétával jól lehet fogyni, ráadásul a husit meg a többit szeretem is :). Néhány diétát fel is soroltál korábban (atkins, stb.), ezek küzül javasolnád is valamielyiket nekem?

Köszi!!

138. Katthy (válaszként erre: 133. - S.irma)
2009. márc. 31. 13:54

Hali!

Ne is mondd, még mindig kapkodom a fejem (néha be is mászom az ágy alá lányos zavaromban)... utoljára legfeljebb a születésemkor arattam ilyen zajos sikert *megvakarja a fejét*

Fogyibogyi téma: igen, folyadék, kell, muszáj, hörr, grr, nyaff. Igazatok is van. De mér mindenki a forralt borral jön!? Kezdem azt hinni, hogy kezditek azt hinni, hogy zugalkoholista vagyok Pedig én nyíltan iszom. :DD

Ha például a Radler nem lenne oly hízlaló, kacagva menne az a 3 liter... és még kellemesen jókedvű is lennék mellé ;)

Amúgy meg pontosan ezért gyűjtöm az infókat, hogy mindenből kimazsolázzam azt, ami tetszik. Általában ezért tart évekig, mire egy döntést meghozok - túl sokáig vizsgálgatom a lehetőségeket. Aztán hirtelen elvesztem a türelmemet, és zsigerből választok... XD

Bíztatás meg jöhet dögivel, külön raktárhelységet kapott, hogy mind beférjen!

137. Katthy (válaszként erre: 132. - 2df174aa9c)
2009. márc. 31. 13:23

Hogy szeretnék dolgozni? Ahová felvesznek babám, ahová felvesznek... :D

De tényleg, nem hiszem, hogy frissdiplomásként (mellesleg a sulimban a szakomat "némi" iróinával csak Büfészaknak hívják) dúskálni fogok az ajánlatokban. Van mondjuk 2 évnyi munkatapasztalatom (informatikai ügyfélszolgálatos voltam), de hát ott legfeljebb azt tanultam meg, hogy mi németül a feladatkezelő vagy hogy van angolul a Nato abc :D.

De hogy válaszoljak is, akkor persze olyan helyen szeretnék dolgozni, ahol elég "tág tere nyílik a képzeletnek". Nem áruld el senkinek, de az az igazság, hogy nem túl jól viselem a monoton, földhözragadt dolgokat... ;)

136. bobimami (válaszként erre: 133. - S.irma)
2009. márc. 31. 11:37
csak folyadékot fogyasztasz ????????? mennyi ideig csinálod??
135. b4a3a4979d (válaszként erre: 131. - Katthy)
2009. márc. 31. 11:22

Szia, igen, még 5 kg mínusz kell az Álomsúlyig, amit aztán szándékomban áll életem végéig megtartani. Sajnos, ez egyre lassabb, de ezt már tényleg csak a teljes életmódváltással csinálom, (csinálunk a párommal, ő is 5 hónap alatt 102-ről 87-re fogyott).

Valószínű sokszor fogsz még "újratervezés"-t csinálni a fogyásod alatt, kívánom, hogy találd meg a legmegfelelőbb -legrövidebb és legbiztonságosabb- "útvonalat"..

134. 2d5a00656a (válaszként erre: 129. - B4a3a4979d)
2009. márc. 31. 09:20
:)))Eléggé szőr mentén:)
133. s.irma (válaszként erre: 128. - B4a3a4979d)
2009. márc. 31. 09:19

Szia Katthy!

Úgy tűnik Te nagyon sokunk kedvence lettél az utóbbi néhány napban. Egy lavina szerű visszajelzés folyam indult el az irásaid nyomán.

A Nagy Zsirfaló Legyen Veled szlogen mindenki álma vágya. Ki bevallja ki pedig nem. Én is vallom, hogy kilókat elveszteni viszonylag kicsi kinszenvedéssel úgy lehet ha a napi 3 liter folyadék legurul az ember lányának torkán. A forralt bor sem rossz de most a teákra, ásvány vizre zöldségleves levére tejre gondolok. (Sajna nálam a tej nem megy mert tej allergiám van.)

A zöldségleves elkészitése kb 15 perc idő. Mindent megpucolsz. Picinyke oliva olajon megdinszteled és felengeded kb2 liter vizzel. Aztán befűszerezed. És fedő alatt megfőzöd. Én a levest két napra főzöm meg. A zöldséget kidobom és a levét iszom melegen. ( ez egyébként egy speciális léböjt kúra alapja)

Azt gondolom ERICIKA is ezt a kúrát csinálta kezdetben.

Mint látod tanácsokat tippeket saját bevált recepteket mindenki tud adni. De azt az egyet esetleg kettőt vagy néhány kúra kombinációját ami Neked hatásos lesz azt NEKED kell kitalálni.

Mi itt a fórumon csak biztatni tudunk.

HAJRÁ!!!!

CSAK IGY TOVÁBB!!!!

A NAGY ZSIRFALÓ LEGYEN VELED ÉS VELÜNK !!!!

132. 2df174aa9c (válaszként erre: 131. - Katthy)
2009. márc. 31. 09:13
Hol szeretnél dolgozni a suli után?
131. Katthy
2009. márc. 31. 09:11

Szia Ericika!

Köszönöm a bókot, és lehet, hogy most meg fogsz lepődni, de kommunikáció szakra járok :DD

Igaz, a diplomámban (ha végre egyszer megkapom) az lesz, hogy "közgazdász, nemzetközi kommunikáció szakon", de nem sok közöm lesz a közgazdasághoz, az tuti...

Ami meg a fogyit illeti, igen, a folyadékbevitellel mindig is gondom volt, világ életemben napi fél liternél nem volt szükségem többre. Próbálom erőltetni, de nem nagyon megy. Ugyan ez a helyzet a levesekkel - nem szeretem, és kész. *morc*

De hát ugye a diéta nem feltétlenül arról szól, hogy mit szeret az ember... mert aki zöldség és teljes kiőrlésű kifli fan, az nem valószínű, hogy túlsúllyal küzd... az élet olyan igazságtalan. :(

A diétát egynél többször semmiképp sem szeretném végigcsinálni, mert ahhoz túl durva az én véleményem szerint. De ha már itt tartunk, a dohányzás és a túlzott alkoholfogyasztás is rendkívül ártalmas, mégis igen sokan tojnak erre.


Köszönöm szépen a véleményt, ezt is elrakom a többi mellé, aztán azt csinálok, amit akarok :PP

Az utolsó mondatodból pedig azt olvasom ki, hogy legalább részben te is érintett vagy a fogyókúrában, így ezúton is kívánok neked is kitartást és sok sikert!!

130. b4a3a4979d (válaszként erre: 129. - B4a3a4979d)
2009. márc. 31. 07:48
Nem lehet, hanem kell.
2009. márc. 31. 07:47

Remélem a szakemberek nem köveznek meg a következőkért.

Diétád a Mayr féle böjtnek is felfogható, csak ott száraz zsömlét is lehet rágcsálni, és tisztító hatása van.

Ha csak bevezetésnek szánod, és nem huzamos időn keresztül csinálod, és mozogsz mellette, én nem látok benne kivetnivalót.

2009. márc. 31. 07:40

Szia Katthy!

Tegnap olvastam a cikkedet és a hozzászólásokat és a naplód is végig. Ismétlem a többieket, de le kell írnom, hogy tényleg élvezetesek az írásaid. (Milyen szakra jársz, mert csak az internethasználatos extra tárgyat tudtam felfogni.- Ez a fogyással nincs összefüggésben, csak maszek kíváncsiság.)

Ami feltűnt, hogy iszonyatosan keveset iszol.

A naplódban naponta néha csak 1-2 tea (plusz 1-2 forraltbor néha)volt és slussz. Persze lehet, hogy melette 2 másfél literes ásványvizet iszol, vagy a vízcsapon lógsz naphosszat, de erősen kétlem.

Eszembe jut a cigánygyerekes vicc, amikor a cigánygyereknek egy rúd szalámit ígérnek, ha megiszik egy-kettő-három-stb... liter vizet. Amikor ezt megteszi, persze nem kapja meg a szalámit, mondván: nem is éhes voltál te, hanem szomjas.

Na jó, nem passzol teljesen ide, de nekem tetszik.

Mindenesetre ebben a diétádban az mindenképpen jó, hogy 2- 2.5 liter tejet iszol. FOLYADÉK!!!!!

Én az utóbbi fél évben adtam le 14 kilót, és a kiindulásom szintén egy elég drasztikus diéta volt, a fehérjeturmixdiéta. Lökést adott az elején, hogy két hét alatt lement 5 kiló. Itt a napi kalóriám a tejjel és a turmixporral 900-1000 kcal volt, de ebben vitaminok és az esszenciális aminósavak is benne vannak. És napi min. 3 liter folyadék.

Mindenesetre ennek ellenére sokan próbáltak lebeszélni, hogy mennyire egészségtelen, de ahogy a naplódban írtad:"Nekem meg jogomban áll eldönteni, hogy érdekel-e a szakértők véleménye, vagy sem."

Vigyázz magadra, és legalább igyál napi 3 liter folyadékot (nem forralt bort feltétlen), akkor tényleg nem vagy annyira éhes. Próbáld meg a mate teát, csökkenti az éhségérzetet.

Miért nem eszel leveseket? Nem zacskósra gondolok. És nem is krémlevesekre persze. Nem is nagy szentírás megcsinálni, telít, folyadék, ha sok zöldségből csinálod, lúgosít.

Szép napot, és kitartást.

A Nagy Zsírfaló Legyen Veled (Velünk).


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook