Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szakítás után hogyan viselkedjünk "helyesen"? fórum

Szakítás után hogyan viselkedjünk "helyesen"? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
47. Érdekes73 (válaszként erre: 43. - Magnumpi)
2015. jún. 9. 23:54
Szerintem az hogy nem reagálsz semmit az a jó megoldás. Ahogy írtad nem laktok közel egymáshoz így nem fogsz vele naponta véletlenül összetalálkozni.A facén nézegetés meg csak önkínzás ilyen esetben... Tréning : látod a gratulációkat így tudatosul benned hogy tényleg vége nincs miben reménykedned.
2015. jún. 9. 22:56
Amúgy, hogy ne csak rólam legyen szó nyugodtan mesélje el bárki ha volt már ilyen helyzetben és gondolkodott rajta mit tegyen. Vagy éppen hogy oldotta meg a hasonló esetét ha volt.
45. Magnumpi (válaszként erre: 44. - Imisz)
2015. jún. 9. 22:55
Szereintem nem fog keresni mert ha akart volna keresett volna eddig. Mondjuk azt sem tudom mit lehetne ilyenkor mondani. Amíg az emberben sértettség van nem tud objektív lenni.
44. Imisz
2015. jún. 9. 22:41

A FB-on a bejegyzésnél a neve mellett van ez a ( ˇ) jelecske. Rákattintva beállíthatod, hogy ne lásd a bejegyzéseit de ismerőse maradsz. Meg más egyéb lehetőség közül is választhatsz. Ezzel nem törlöd (erős maradsz a szemében) mégsem látod, nem fáj/bánt a "boldosgága". Ő pedig nem tudja, hogy Te nem látod.

Szerintem a legjobb amit tehetsz a semmi. Ne reagálj semmit, akkor válaszolj ha személy szerint téged szólít meg.

43. Magnumpi (válaszként erre: 42. - Érdekes73)
2015. jún. 9. 22:08
Igyekszem lekötni magam, nagyjából sikerül is. Lassan csak elapadnak majd a gratuláló beírások is a korábban említett posztban, boldogan köszöngeti a jókívánságokat mindenkinek alatta. Vajon mire gondol közben hogy én mit érzek ha látom? :) Nagyon semmit gondolom. Na ezt volt a kérdés itt, hogy ebben a helyzetben, miként viselkedjen az ember. Jó kis tréning az biztos.
42. Érdekes73 (válaszként erre: 36. - Magnumpi)
2015. jún. 9. 21:24
El kell fogadnod a helyzetet mást nem tudsz tenni.Lehet hogy tényleg bánja az ex hogy így ért véget de ettől se lesz jobb neked. Találj magadnak vmi új elfoglaltságot / hobbit / célt / programokat hogy ne ezen rágjad magad.
2015. jún. 9. 18:48
Sehogy,miért kéne szakítás után még viselkedni. Azért szakít két ember, mert már nem jönnek ki egymással. ilyenkor legjobb, ha messzire elkerülik egymást, bkén hagyják egymást. Szerintem.
40. Magnumpi (válaszként erre: 39. - Tuksika)
2015. jún. 9. 18:35
Köszönöm, hogy leírtad, és tényleg nagyon hasonló a szitu. Azt meg tudod nekem mondani, hogy ha nem volt az eseted, akkor hogy tudtál még is beleszeretni? :) Nekem ez olyan furcsa dolog. Lehet, hogy az én volt párom is így érez ahogy te. Na és azóta is együtt vagy azzal akivel összejöttetek? Nem bántad meg a váltást utólag?
39. Tuksika (válaszként erre: 29. - Magnumpi)
2015. jún. 9. 08:36
Annyira ismerős ez a szitu, csak a másik oldalról... Én hagytam el az akkori barátomat 4 év után, bekavart egy másik pali (aki persze egyáltalán "nem" volt az esetem először ;)), stb... Minden hasonlít. Nálunk is voltak problémák, amikről sokszor beszéltünk, mégsem tudtuk megoldani. Jött ez a kollégám, aki jaj de vicces volt, tök más mint a párom... Satöbbi-satöbbi. Fogékony voltam sajnos a flörtre... Megcsalás, satöbbi. Nem vagyok rá büszke, nagyon nem. A lényeg, hogy otthagytam végül, hatalmas örlődések közepette a páromat, és ne hidd, hogy csak úgy el tudtam felejteni a vele töltött 4 évet... És igen, hiába jöttem össze a kollégával, kezdtem vele új kapcsolatot, attól még rengeteget gondoltam az előző barátomra és igenis fájt az egész. És nagyon szégyelltem magam amiért így bántam vele. Lehet hogy a Te exed is így érez csak épp nem fogja a facebookon hangoztatni ;)) Egyszerűbb boldogságot színlelni...
38. Magnumpi (válaszként erre: 37. - Hesztia.)
2015. jún. 9. 01:37

"Ő mivel most boldog,szerintem egyáltalán nem nézi azt,hogy Te most hogy érzed magad,vagy mit mutatsz"


Nem tudom lehet, hogy velem van a baj, de annyira idegen ez tőlem, hogy ha pl én lennék az ő helyében nem akarnám soha megbántani ilyesmivel. Egyrészt az együtt eltöltött évek miatt, másrészt ahogy vége lett. Figyelmesebb lennék. Biztos buta gondolkodás, de tényleg így érzem. Remélem azért a nők többsége nem így csinálja a dolgokat.


Szeretném a helyén kezelni a dolgokat, szeretnék úriember maradni amennyire lehet még akkor is ha nekem fáj jobban. A környezetem figyel, szerencsére a családom mellettem van és támogat ezekben az időkben is. Sokat segít.

37. Hesztia. (válaszként erre: 1. - Magnumpi)
2015. jún. 9. 00:58

Ilyenkor kell az erős lélekjelenlét.Az,hogy tud,tolerálni a másik viselkedését,még akkor is ha Neked ez megalázó,és nagyon fáj.Ő mivel most boldog,szerintem egyáltalán nem nézi azt,hogy Te most hogy érzed magad,vagy mit mutatsz....de a környezeted árgus szemmel figyel,ebben biztos vagyok....az ember az érzéseit nehezen tudja kimutatni,és eltitkolni egyaránt....normális,kultúrált emberként kell viselkedni,és tudjuk,hogy minden csoda 3 napig tart.

Az,ha bántod Őt,vagy törlöd,vagy lehordod mindennek,az csak Téged minősít.Az,hogy Ő nem volt fair Veled,és nem vallotta be a nyilvánvalót,na az meg az Ő bizonyítványa.....

36. Magnumpi (válaszként erre: 34. - Érdekes73)
2015. jún. 9. 00:49

Nem kell kritizálni őt én ezt nem várom senkitől. Most jelen fórumban csak arra keresek (és nem csak magamnak) választ, hogy hogyan viselkedjünk egy ilyen helyzetben, miként maradhat meg a méltóságunk és hogy mutathatjuk meg az ex-nek, hogy nem hat meg amit művel. Persze őt már rég nem érdekli ez.


S tudod nagyon nehéz ezt megélni, hogy akibe régen szerelmes voltam, és ő szintúgy belém és én voltam a világ közepe számára, most senkiként átnéz rajtam, mert már van más helyettem. Nagyon nehéz ezt feldolgozni. Azt gondolná az ember, hogy nehezen, csak egy kicsit nehezen lép túl azon a 6 éven, kicsit meg gyászolja. Nehezebben engedem el őt mint ő engem egyelőre...persze idővel menni fog, csak most szar. Nem várt sokat a váltással az biztos.

35. Érdekes73 (válaszként erre: 30. - Magnumpi)
2015. jún. 9. 00:15
Csak magadat kínzod vele.
34. Érdekes73 (válaszként erre: 33. - Magnumpi)
2015. jún. 9. 00:14
Persze a hazugság/átverés sose kellemes de saját magadnak azzal teszel jót ha te is tovább lépsz.Attól sem lesz neked jobb ha ismeretlenek kritizálják az exedet ezért se teszem... Vszínüleg ez az új kapcsolat olyan elsöprő most a számára hogy tojik rá hogy ki mit gondol róla csak élvezi a helyzetet.
33. Magnumpi (válaszként erre: 32. - Érdekes73)
2015. jún. 8. 23:56

Ott is leírtam, hogy azért nem ennyire egyértelmű a dolog ami az én hibáimat/felelősségemet illeti.

Azt, hogy nekem mit kellene részéről eltűrni nem volt a mesém része. De ez mindegy...most arról van ahogy reagált a helyzetre.

Azt mondom neked, oké ha baja volt velem hagyjon el beszéljük meg oldjuk meg HA lehet, de ne csaljon meg, mert az egy szemét dolog.


Annak tükrében hogy mindig bőszen elítélte azokat a nőket akik erre képesek, meg hogy őő aztán soha nem tenne ilyet, pláne nevetséges. Mindenki hibázik, mindenkinek vannak nehéz periódusai, de ezért még nem kell megcsalni és aztán áltatni hazugságokkal.

32. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Magnumpi)
2015. jún. 8. 23:26
Semmit szerintem méltósággal viseljed. Volt 6 éved bizonyítani elcartad ennyi. Szerintem volt türelme az exnek ( az előző fórumodból kiderült ) nem is kevés...Miért kellett volna még kitartania melletted ? Jól tette hogy tovább lépett neked is azt kéne . Vonjad le a tanulságokat és a következő lánnyal másképp viselkedjél...
31. Magnumpi (válaszként erre: 27. - Da16da8965)
2015. jún. 8. 22:33
Erre én is gondoltam, hogy trollkodom egyet és lájkolom a bejegyzést :) Vicces lenne.
30. Magnumpi (válaszként erre: 28. - 2c5f60da64)
2015. jún. 8. 22:32
Eleinte nézegettem, mikor van fent mikor nem lehet otthon stb, de már egy ideje nem nézem meg az adatlapját.
2015. jún. 8. 22:30

Köszönöm szépen az eddig leírt tanácsokat mindenkinek! Nehéz a helyzet, mert férfiként igyekszik az ember büszke maradni, még abban a tudatban is, hogy lecserélték egy másikra. Az, hogy hónapokon keresztül nem kaptam tiszta választ tőle, tulajdonképpen már egy válasz volt csak én még bíztam a csodában.


Karácsonykor még együtt voltunk és én kértem őt, hogy csak akkor ünnepelje velem és a családommal ezt, ha biztos abban, hogy mellettem akar maradni és nem a másik srácot választja. Eljött, együtt töltöttük az ünnepeket és úgy nézett ki, hogy lesz folytatás. Persze ekkor már tudtam a kis kalandjukról. Nem mellesleg utána még velem is többször ágyba bújt, én meg hittem, hogy vágyik rám...hát nem biztos, hogy így volt.


Aztán találkoztunk sokat, együttvoltunk én nagyon figyelmes voltam vele végig és nem hoztam szóba a srácot. De már éreztem, hogy valami nem kerek. Aztán valentinnapon jelentette be, hogy vége :) Azóta nem beszéltünk, én nem kerestem őt ő sem engem. Testvérem beszélt vele és neki 2x is azt mondta, hogy semmi köze a srácnak a szakításunkhoz és nem benne gondolkodik.


Az első komolyabb jel, hogy ez nem igaz egy facebook bejegyzés volt ahol megjelölte a srácot, hogy ott van vele. Persz ezt én is láttam. Úgy hogy már számítottam erre. Csak nehéz feldolgozni, mert úgy érzem át lettem verve és most egy idióta vagyok, mert hittem kettőnkben a megcsalás ellenére is. Tíltani nem akarom, mert az olyan mint a törlés. Szóval vagy törlöm őt vagy semmit nem teszek. Eddg többen mondtátok, hogy inkább ne reagáljak semmit. Lehet, hogy ez a legjobb megoldás.


Amúgy miért van az, hogy 6 év után ennyire meg tud változni valaki, egy harmadik miatt? Miért kell mondjuk emiatt engem ennyire semmibe venni? Nem reménykedtem már abban, hogy összejövünk, de úgy érzem nem ezt érdemeltem tőle. Vicces amúgy de amikor még csak mesélt régebben a kollegáiról és konkrétan erről a srácról azt mondta, hogy egyáltalán nem az esete mint férfi csak haverkodnak, és ekkor tényleg csak ez lehetett, mert ez jóval korábban volt még. Aztán még is mi lett...

2015. jún. 8. 20:55

Úgyis nézegetni fogod, ezen csak az idő segít, lehet, hogy kicsit több idő kell.

Szerintem ne írj kép alá semmit, az Neked lesz kínos, ha írni neki akarsz mindenképpen, akkor privátban, de akkor sem gúnyosan kellene, csak nagyon tárgyilagosan leírni, amin rágódsz és ami rosszul esik.

Semmi irónia, semmi érzelgősség, vagy gúny.

27. da16da8965 (válaszként erre: 1. - Magnumpi)
2015. jún. 8. 20:36
Örülj a boldogságuknak! Lájkold őket!
26. Misaki Itó (válaszként erre: 25. - Túrógombócka)
2015. jún. 8. 20:25

Mii?Mit kötözködtem?Mi volt ebben?Írtam,hogy 3hónapja nincsenek együtt..

Én?

Látom front van..inkább elhúzom a csíkot innen..

Nekem tök mindegy,mit csinál.

25. túrógombócka (válaszként erre: 24. - Misaki Itó)
2015. jún. 8. 20:23
jó, tanácsot kért, én ezt tanácsoltam, nem azért írtam, h Te kötözködj.
24. Misaki Itó (válaszként erre: 23. - Túrógombócka)
2015. jún. 8. 20:23
Már 3hónapja nincsenek együtt..
23. túrógombócka (válaszként erre: 22. - Misaki Itó)
2015. jún. 8. 20:21

sztem akkor is ciki, ha törli. akkor is nevetségesen viselkedik, hiszen ismeri a csajt.

amúgy tőlem azt tesz, amit akar. most egyelőre azt tenném, amit írtam. lehet, hogy pár hónap múlva végleg törölném szép csendben, de most még nem.

22. Misaki Itó (válaszként erre: 21. - Túrógombócka)
2015. jún. 8. 20:20

Miért?

Már nem egy pár..nem barátok,a jelenlegi állás szerint egy ideig nem is lesznek azok...

21. túrógombócka (válaszként erre: 19. - Misaki Itó)
2015. jún. 8. 20:19
nem, mert ettől még az ismerőse marad. ismeretséget törölni illetlenség.
20. túrógombócka (válaszként erre: 15. - Magnumpi)
2015. jún. 8. 20:18
ne reagálj rá semmit. akkor tűnsz a legerősebbnek, ha nem teszel semmit, nem foglalkozol vele.
19. Misaki Itó (válaszként erre: 18. - Túrógombócka)
2015. jún. 8. 20:18

Ennyi erővel ki is törölhetné,nem?

Én ezt tenném.

Igaz,én nem vagyok ő.

2015. jún. 8. 20:17
van a FB-n olyan gomb, h leiratkozol az oldaláról, akkor nem teszi be a hírfolyamodba, miket posztol. azt ő észre se veszi.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook