Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Régi, büdös ház szagtalanítása fórum

Régi, büdös ház szagtalanítása (beszélgetős fórum)


24. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Levarosbukta)
febr. 11. 07:55

Olvasd vissza! Én lerakott hajópadlóról beszéltem, és nem parkettáról.

Ha hajópadló, akkor festve szebb, ha parketta, akkor viszont (ahogy te is írod!) lakkozva.

Csak olvass figyelmesebben!

23. pneandi (válaszként erre: 15. - Arxfatalis)
febr. 10. 22:39

Először is le a kalappal előttetek, hogy így gondoskodtatok (gondosodtok)a családtagokról.

Amit lehet Domestossal - hipóval fertőtlenítenék. A vilin padlót nem annyira ajánlanám, főleg a klikkeset, kevesebből kijön egy olcsóbb laminált. Szedjetek le mindent a falról amit csak lehet és vigyetek fel folyékony fóliát arra lehet burkolni és szerintem leszigeteli a szagokat. Sok minden függ attól, hogy hol van a ház, kiadni, eladni vagy lakni szeretnétek.

febr. 10. 21:07
Illatos füstölővel befüstölni és utána minden ajtót,ablakot kinyitni
21. Anyagi
febr. 10. 21:04

A vakolatot (ha amúgy nem mállik-omlik ) valószínűleg elég lehet "macskamagasságban leverni...

De sajnos a macska jelölő pisije beszivárog, beivódik a vakolatba.


És a parkettával kapcsolatban is van egy olyan félelmem, hogy ott beszivároghat a pisi a rések közé...

De talán ez a kevésbé veszélyes hely, mert a macska állva, hátrafelé jelöl - valamire! Fára, falta, kerítésre.

Ha onnan lefolyik, csak egy vékony sávban veszélyeztetett a parkett!

febr. 10. 20:19

Szellőztetés! Kipakolni mindent. Takarítani! Nagyon nagyot!!!!


Szerintem egy alapos takarítás és szellőztetés sokat segít.


Aztán jöhet, amit meg kell csinálni, majd fogod látni, hogy mit fontos és azt, hogy mire telik.


Nagyon drága az építő anyag...

19. Regin_a (válaszként erre: 15. - Arxfatalis)
febr. 10. 17:25

Akkor megvan/volt a keresztetek

Csak ismételni tudom, humor akart lenni

18. levarosbukta (válaszként erre: 15. - Arxfatalis)
febr. 10. 17:00
Azta! Nem irigyellek.
17. levarosbukta (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
febr. 10. 16:59
Parketta szebb lakkozva!
16. arxfatalis (válaszként erre: 12. - Regin_a)
febr. 10. 16:00
Tényleg hàlásan köszönöm, ez nagyon részletes és hasznos vàlasz, ez biztatótan tűnik. Épp most mondta egy ismerősöm, hogy a pici fürdőszobájukat tavalyelőtt vakoltàk és nagyon nagyon dràga :(
15. arxfatalis (válaszként erre: 12. - Regin_a)
febr. 10. 15:54

“ Aki majmot tart annak legyen pénze banánra is/nem megsértődni/“

Ehheh hozzàfűzném, hogy így is segíteni kellett őket anyagilag. Négyen laktak ott, anyós após két felnőtt “gyerek”. Pàr hónap alatt haltak meg hárman, mind a hàrom temetést nekünk kellett

fizetni, és még életükben közölték azért a kivánsàgaikat. Hàrom sírt kellett évekre megvàltani,mert nem akartak egy helyen “élni” holtukban. A 3 temetés bizony 2 millió fölött volt. Erőn fölül segítettük őket és teljesítettük az utolsó kívánsàgaikat! A másik testvér testvér nem maradhatott a hàzban egyedül, születésekor agyvérzést kapott, épelméjű ugyan de pelenkàs, mozgàsképtelen, így hozzànk költöztettük. Nem részletezem mennyibe kerül és milyen egy ilyen emberrel együtt élni, mert nem egy leányálom. Úgyhogy egy kicsit azért sértő a mondatod.

Na de ezen túl is lépek, mert nem vagyok azért annyira sèrtődős és a többi válasz nagyon hasznos, köszönöm :)

febr. 10. 15:46
Egy kérdésem van. Hogy tudnak igy élni emberek? Ez betegség. Kezelni kellett volna őket.
febr. 10. 15:42

Köszönöm a válaszokat. A falon klórmésszel teszünk majd egy próbát.

A parkettat megpróbáljuk csiszolni, ha esetleg arra tennénk ragasztós vinyl padlót? Az is àtengedné a szagot? De valószínű igazatok lesz, ezen semmi nem

segít csak a teljes téglàig leverés és parketta meg járólap felbontàs :(

Azért reméltem, hogy van valami

csodaszer amivel el lehet tüntetni/zárni a szagot.

Bemegyek és képtelen vagyok elhinni, hogy emberek így élnek. Egyszer amikor voltam nàluk leültettek ebédelni, három macska mászott ràm, egy meg fent az asztalon jàrkàlt és belelefetyelt mindenki levesébe. Enyémbe is. Amúgyis volt benne négy macskaszőr szàl nem ettem volna bele de úristen..és a macska még csak nem

is volt egészséges, full csipa volt az egész szeme. Köszöntem, hazajöttem, soha többet nem mentem. 18éve vagyok pàrommal de nem tettem be oda többé a lábam. Ugyan ez nem

a fórum témàja volt de köszönöm, hogy elmesélhettem :)

12. Regin_a (válaszként erre: 1. - Arxfatalis)
febr. 10. 15:34

Ràadásul nagyon minimàlis összegből tudunk gazdàlkodni"


Aki majmot tart annak legyen pénze banánra is/nem megsértődni/

Vakolatot nem verném le mert horribilis az is és az ujravakolás+glettelés


Ózon helyett Wallkyd,

[link]

mint alapozó festék, ez lakkbenzin higitású. Beázást, dohányszagot kormot ezzel szokás elöbb lekenni, aztán valami erős takaró vízbázisű falfestékkel pl. Héra, Dulux


Parkettát elmondták, csiszolni, lakkozni, ha lehet kétkomponensű lakkal

Ajtó ablak leégetni hőlégfúvóval a festéket, megcsiszolni, üveg felületeket leragasztani a keretnél és kis szivacs teddyhengerrel

[link]

hengerelni, szép lesz


Ha mindez nem menne, akkor ott laktok és egy idő után nem fogjátok érezni a bűzt, csak vendégeket ne fogadjatok/humor/

11. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Levarosbukta)
febr. 10. 15:23
A csiszolás után miért is nem kell ismét lefesteni?
10. arxfatalis (válaszként erre: 2. - Enissa)
febr. 10. 15:09
Ettől féltem pont :( Biztos, hogy nem voltak ivartalanítva, egyszer voltam náluk akkor is épp a ruhásszekrényben szült egy macska. És még notórius gyűjtőgetôk is voltak ráadásul :(
9. levarosbukta (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
febr. 10. 14:23
Festeni kész vétek, lakkozni. Amúgy ha régi békebeli parketta szerintem a csiszolással megoldódik a probléma.
8. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Arxfatalis)
febr. 10. 13:41
Ha a padló u.n. hajópadló, és nem szögekkel van lerakva, hanem mint a parketta, akkor a csiszológéppel lecsiszolni a felső néhány mm-t. És utána ismét újra festeni.
7. R.Eszter (válaszként erre: 1. - Arxfatalis)
febr. 10. 13:14

Klórmész használatát javasolnám a falakra, fertőtlenít és szagtalanít és talán a legolcsóbb megoldás.

Fehérek lesznek a falak.

febr. 10. 13:13

Nekünk 1 kandúrunk van, aki néha elfeledkezik magáról és spriccel a lakásban is ( egész télen 2x lepleztem le ). Én azonnal ecetes vizzel mosom le és utána szellőztetek.( és jól meghúzom a farkát ).

Szerintünki nincs szaga, de néhány vendégünkre rákérdeztem, ebben megerősitettek, megnyugtattak, és illatositót is használok az ominózus esetek után.

5. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 1. - Arxfatalis)
febr. 10. 13:10

Sajnállak.


Először is a bűzt kell megszüntetni, illetve valamilyen szinten elviselhetővé tennetek, hogy egyáltalán képesek legyetek dolgozni abban a házban.

Bizony, egy napos szellőztetés se nem oszt, se nem szoroz ez ilyen házban. Szinte állandó szellőztetésre, kereszthuzatra van szükség, de az is hosszú ideig, a leírtak alapján.

Az ózongenerátor ezen az irdatlan szagon nem segít, csak a kitartó szellőztetés.

Amennyiben módotokban áll (nem túl távoli tőletek ez a ház), akkor reggeltől estig szellőztessetek. A helyetekben én egész napra nyitva hagynám az ablakokat, onnan biztosan nem fognak elvinni semmit. Ha valaki ilyenre vetemedne (bár kétlem), azzal ti csak jól járnátok. Úgyis meg kell szabadulnotok mindentől, ami a rémtanyában van.


Tehát: első kör a szellőztetés. Az anyagi nehézségetek miatt, amiről írsz - nem tudok tanácsot adni, hogyan tovább. A helyetekben (ha nem sürgős a tatarozás) inkább gyűjtenék pénzt, mert ebben az állapotában minden toldozás-foldozás kidobott pénz. Szerintem.


De talán valaki tud érdemi segítséget is nyújtani.

4. simple (válaszként erre: 1. - Arxfatalis)
febr. 10. 13:01
Semmi más nem fog segíteni, le kell bontani falig, padlóig. Tehát mindent kidobni, felszedni a padlót is, leverni a vakolatot, ablakcsere, komplett felújítás.
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Arxfatalis)
febr. 10. 12:58
Én a vakolatot is leverném, a padlót is felszedném. Az újra vakolást, a padló alatti föld cseréjét magatok is meg tudjátok csinálni. Aztán folyékony ajzat betonnal szigetelném. Friss padlólapot pedig olcsón is be lehet szerezni. Az ablakokat, ha fa, le kell csiszolni, kezelni kell a fát, majd újra festeni.
2. Enissa (válaszként erre: 1. - Arxfatalis)
febr. 10. 12:52
Volt egy ismerős 25 macskával, falig kellett a fiának leverni a vakolatot, mert nem ivartalanította a macskákat, összespriccelték a falat, az egész vakolat beitta. egy nyáron át volt szellőztetve, pedig ott az öregúr évente festetett is, az semmit nem ért. Ha a vakolat beszívja, az a szag ott is marad.
febr. 10. 12:30

Adott egy ház, amit lakhatóvá kellene tennünk. A hàzban anyósomék éltek akik úgy 60éve festettek ki utoljára és kb ablak is akkor volt utoljára nyitva. Voltak macskáik az évek alatt folyamatosan, hol kettő hol 24. Hugyoztak, piszkítottak ahova csak tudtak. Nyílván felmosták de a szag az szag. Hosszú évek förtelmes bűze van bent. Szerintem csak az segít ha felgyújtjuk az egészet a francba, de nyílván ez nem

opció. Az nyílvánvaló, hogy mindent ki kell dobni, de akkor is maradnak a falak, padló, ablakok. Anyagi okokból ezeket cserélni egyelőre nem tudjuk, csempefestékkel és padlófestékkel javîtanánk valamit a helyzeten. Tud-e valaki olyan módszert ami ezt a rettenetes bűzt eltüntethetné? A szag leírhatatlan, amit elképzeltek azt szorozzátok meg szàzzal. Egyelőre beszaladtam a hàzba, kinyitottam az ablakot és kifutottam de még ez is embert próbáló volt (és nem vagyok finnyás). Egy egész napos szellőzetés semmit nem

csinàl, így a lomtalanítàst is igen nehezen tudom elkezdeni. Szóval a lényeg, hogy létezik e valami szagzàró festék (a régi festéket lekaparjuk) falra és padlóra? Vagy hogyan lehetne a szagtalanítani? Ràadásul nagyon minimàlis összegből tudunk gazdàlkodni :( Egy ózongeneràtort vettünk, de nem tudom ez majd javít e valamit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook