Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Svájci frank!!! fórum

Svájci frank!!! (beszélgetős fórum)


2011. jún. 23. 13:12

Úgy látom sokan támadjátok a fórum indítót, hogy nem az ország vette fel a hitelt. Tényleg nem. De azt gondolom itt mindenki tudja, hogy az akkor 150-160 Ft-os árfomyanom tartott frank MESTERSÉGESEN volt ilyen alacsony, ahogy az euró is. Gondolom azzal is tisztában vagytok, hogy miért csinálták ezt. Pont ezért. Hogy a bankok minél több hitelt tudjanak "eladni". Nekem is van hitelen, igaz nekem jelzálog, és lakásra vettuk fel meg a berendezésre. 26 000 Ft-ról indultunk. Ma már 40-42 000 Ft a részlet. Tudom sokaknak ez semmi. Én nem azért hibáztatom az országot, hogy most ennyi a frank. Hanem azért, mert anno ők is benne voltak abban, hogy minél több ember minél több hitelt vegyen fel, mert nem hagytak más esélyt egy rohadt lakás vásárlásra, mert a bankok folyamatosan azt szajkozták, hogy ne forint alapút vegyél fel mert sokkal rosszabb a kamat,stb. És igen, vegyél csak fel mindenféle más hitelt is, hiszen emberek, fogyasztói társadalomban élünk. Az ország igenis tehet arról, hogy ma egy átlag ember (illetve bocs, 3-4 évvel ezelőtt is) egy havi fizetésből sem tudott megvenni egy nyomorék hűtőt, mert akkor éhen halt. hogy vette meg? HITELRE!!! Mert élni azért csak kellett.

Az a szomorú, hogy ebbe az ország hajszolta bele az embereket most meg, ha segíteni kéne, vagy abankoknak is lenyelni egy minimális árfolyam veszteséget, akkor mindenki felrakja a kezét: De áht aláírtad az árfolyamveszteséggel járó kockázatot. Ja, csak ha belegondolok már ott buktavolt: te svájci frank alapú hitelt vettél fel!!! De a hitelt nem frankban kaptad!!! Már itt átb..ás volt...

Bocs, ha valakit is megbántottam volna....

43. Panni58 (válaszként erre: 39. - Pippotta)
2011. jún. 23. 13:12
jó ötlet! Na, ebbe halnának bele a bankok! :)
42. Kalomoira (válaszként erre: 38. - Timycat)
2011. jún. 23. 13:11

Elég sok bedőlt hitelük van....talán hibáznak...

Olyanról is tudok hogy a bank alkudott sokat akr egy autó árából, mert látta hoy nem jut a pénzéhez...

Mindegy.

Ha minden adós azt mondaná bmeg nem fizetek nézném hova lennének a bankok...

41. Szonja27 (válaszként erre: 35. - Timycat)
2011. jún. 23. 13:11
igen de könyörgöm basszus 600eft ra mekkora kamatot nyomtak rá az én esetemben ha még mindig 620nál vergődök???
40. d5ef6da91d (válaszként erre: 32. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 13:10

Nem, azt írta alá mindenki, hogy változhat az árfolyam és a változásnak nincs határa. Ez azért logikailag pont ugyanazt jelenti.


Nézd, én elhiszem, hogy gáz, de senkit nem kényszerítettek rá, hogy felvegye, aztán meg kiakadjon, hogy de nem rágta a szájába senki, hogy...de, oda volt írva. Én ezért vettem fel forint alapon. Akkor én voltam a hülye. Most meg majd adóforintokból kellene ezt megoldani?

Nem hinném.

És nem bántok senkit, de az anyagiak már csak ilyen érzéketlen dolgok.

39. Pippotta (válaszként erre: 20. - B789d47c89)
2011. jún. 23. 13:10

Ezzel nagyon egyetértek. Mindenki addig nyújtózkodjon...


Amíg nem telik kocsira önerőből, addig lehet gyalog járni. Vagy nagy kocsik helyett egy kisebb, kevésbé divatossal

38. timycat (válaszként erre: 27. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 13:09
Na elhiheted hogy ekkora hibát egy bank nem követ el... piaci alapon működik, csak a befektetőik érdekeit nézik; egy forintot sem hagynak bukni
37. Panni58 (válaszként erre: 13. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 13:09

Én nem csak a bankokat okolom.

Az állam is mindig a bankokat támogatja, a bankokat menti meg, nyújt nekik ilyen-olyan mentőcsomagokat.

Az embereknek ki segít?

Az nem segítség, ha most kevesebbet, később meg még a mostaninál is többet fizethetsz. Ilyen konstrukciói a bankoknak is vannak, de ez nem valódi segítség.

Az emberek nagy része azért vett fel chf hitelt, mert a forint hiteleket sokkal rosszabb kondíciókkal kínálták. A hitelt így is forintban kaptuk, és forintban törlesztjük, chf-et egyikünk sem látott. De a bank sem....

36. Szonja27 (válaszként erre: 30. - Nívea)
2011. jún. 23. 13:09

a fizetés az vicc.

Ezelött 10évveljobban kerestem mint most.

S hozzá teszem h 10éve ugyan annál a cégnél vagyok.

2011. jún. 23. 13:07

Annyiban az ország hibája, hogy amikor látta, már pedig látta, hogy a lakosság nagy része maximálisan eladósítja magát egy olyan pénznemben amilyen bevétele nincs és aminek az árfolyamára abszolút nincs ráhatása, na akkor kellett volna nyomni a társadalmi célú reklámokat, hogy emberek basszus kapjatok az agyatokhoz. TÁJÉKOZTATÁS! Ez rohadtul az ország hibája! Valamint az hogy szabadkezet adtak a bankoknak, az állam szemérmesen távol maradt a témától, mikor a bankok aláíratták velünk, hogy első 5 évben gyakorlatilag csak a 15-20 évre szóló kamatot fizettetik ki veled, aztán kezded törleszteni a tőkét, szépen lassan


Az már a miénk, hogy -ezt egy külföldi közgazdász mondta 5éve- a magyar emberek 2 kategóriával jobb autóval járnak, mint amennyit megengedhetnének maguknak. Ez igaz!


Ami a mostani állami segítséget illeti, ez is csak kaki; rögzítik az árfolyamot, de ezzel nem a hiteled lesz kevesebb, hanem csak a törlesztőrészlet, tehát ha lejár a futamidő, akkor baromi nagy hátralékod marad még, amire végig ketyeg a kamat; hosszútávon rosszabbul jársz; csak ha most nem tudsz fizetni akkor ugye ezt hiába tudod nem tudsz mit tenni...

34. Szonja27 (válaszként erre: 29. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 13:07

na igen,de ezt szerintem senki nem várta,gondolta volna.

Mert még párezer ft bele fér.De több 10eft sztem már az nonszensz

33. Kalomoira (válaszként erre: 31. - Szonja27)
2011. jún. 23. 13:07
Én benne se élek...így nekem tényleg kidobott pénz. Befejeztem.
32. Kalomoira (válaszként erre: 29. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 13:07

Bocs...de a bank nem emelte ki külön, hogy FIGYELJ AKÁR DUPLÁJÁRA IS EMELKEDHET......azért ez nem így volt....

nem emelik ki a kockázatokat annyira....

de mindegy tény hogy alá írtuk lehet ezzel jönni....de ez nem megoldás.

31. Szonja27 (válaszként erre: 28. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 13:06

igen,eddig én is csak fizettem de olyan mintha az ablakon dobtam volna ki az egészet.

Éves szinten több mint 400eft ról beszélek jelenleg:(

siralmas!!!!

30. Nívea
2011. jún. 23. 13:05
De tudjátok mit? Nem is a bankokkal és a törlesztőrészlettel van a gond, hanem a fizetéssel. Ha mondjuk 50-el többet keresnénk mind a ketten, akkor simán tudnánk fizetni az autó hitelét is és a házét is...
29. d5ef6da91d (válaszként erre: 15. - Szonja27)
2011. jún. 23. 13:04

Ne haragudj, de nem ezt mondták Azt IS mondták és azt IS aláírtad, hogy az árfolyam változhat.

Arra normális ember nem alapoz, hogy majd 25 évig hátha nem fog...aláírtátok, hogí korlátlan árfolyamváltozás lehetséges.

2011. jún. 23. 13:01

A bankoknak is fle kell fogniuk nem csinálhatják ezt a végtelenségig...

eddig 3 év alatt nyertek 5 milliót.....csak rajtunk...szép summa...

27. Kalomoira (válaszként erre: 25. - Szonja27)
2011. jún. 23. 13:00
Mi lenne? Elálverezik a lakást a fennmaradt összeget meg rám terhelik, de ha nincs bejelentett állásom és semmi más nincs a nevemen a bank semmit nem tehet. Amíg BAR listán vagyok és a bank követel nyilván semminem lehet a nevemen de nem izgat. 5 év alatt elévül a követelés ha nincs felszólítás.....meglátjuk...
26. Nívea (válaszként erre: 20. - B789d47c89)
2011. jún. 23. 12:58
Egy WagonR+ szerintem marhára nem versenyképes autó egy BMW-vel szemben :DDD Csak a faluból szerettem volna eljutni dolgozni máshová, na meg vásárolni...
25. Szonja27 (válaszként erre: 22. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 12:57

Igen,de ha nem fizetsz akkor a következményekkel mi lesz??

Mert a kamatot ezerrel teszik rá.

Ez egy olyan ördögi kőr amiből talán sosem lehet kiszállni.Jelen állás szerint.

24. Szonja27 (válaszként erre: 20. - B789d47c89)
2011. jún. 23. 12:56

Már most bocsánat.

Én pl anno nem e miatt vettem fel.

Konkrétan nem tudott nekem senki segíteni semmiben sem.

S nem volt annyi önerőm h saját pénzből megvalósítsak bármit is.

Engem sosem érdekelt h kinek mije van.

Csak átlagos életet szerettem/szeretnék élni.

Igaz ez is relatív manapság h kinek mi az átlagos.

23. b789d47c89 (válaszként erre: 22. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 12:55
Az a baj, hogy ez nem megoldás.....ezzel csak fokozod a bajt.
22. Kalomoira (válaszként erre: 20. - B789d47c89)
2011. jún. 23. 12:54

Igazad van, szerintem sem az ország hanem a bankok hibája a jelenlegi helyzet.

Mondom nekem többszörösen szar a helyzetem, így ott tartok nem fizetek nem érdekel.

21. Szonja27 (válaszként erre: 18. - Nívea)
2011. jún. 23. 12:53

na igen külön élet s gyerek...

Hova s mire???

Ez egy olyan dolog amire jelen pillanatban nem is gondolkozok.

Mert ha gyereket vállalnék nem biztos h tudnám a hiteleket miből fedezni.

20. b789d47c89 (válaszként erre: 13. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 12:52

Persze, tényleg rossz lehet ilyen csapdában, de azért ez tényleg nem az ország hibája, hogy mindenki felvette a hatalmas hiteleket.


Ez a társadalom hibája, mert az emberek belehajszolják egymást. Kinek van több nagyobb, ez a módi.


Ha van 5 milliójuk építenek egy 30 milliós házat ahelyett, hogy vennének egy kisebb lakást kevesebb kölcsönnel.

19. Szonja27 (válaszként erre: 17. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 12:52

igen mert nem tud mit csinálni az ember.

Be kell fizetni amíg tudja az ember.

Csak néha röhej h azért dolgozunk szinte h a hitelt ki tudjuk fizetni.

Manapság már ilyen h nyaralás vagy egyebek nem is álmodozik az ember.

Legalább is én nem.

18. Nívea
2011. jún. 23. 12:52
Mi is megszívtuk a kocsival. 1,5 millióért vettük fel 6 évre a lízinget. Első törlesztő részlet 29e volt, azóta már 42-nél tartunk. Ki akartuk most fizetni egybe (még 2 év van hátra a 6-ból), és 1millát kellene kézben odaadni. Hát menjenek a francba. És emellett miből kezdenénk külön életet, család, gyerek, ház, kaja... Ha nem örököl az ember, és mellé nem vesz fel még hitelt, semmit sem tud lépni előre. Felháborító!
17. Kalomoira (válaszként erre: 15. - Szonja27)
2011. jún. 23. 12:50
Mi a dupláját...de befejeztük vegyék el a lakást....
16. Szonja27 (válaszként erre: 14. - 9536810fa1)
2011. jún. 23. 12:48
na most ezt nem értem,h te h érted illetve mire gondoltál pontosan.
15. Szonja27 (válaszként erre: 13. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 12:48

pontosan ebben igazad van.

Mert anno mondták h ennyi és ennyi lesz a havi törlesztőd.Max emelkedik egy-két ezer forinttal.

De manapság az emberek a dupláját vagy a tripláját fizetik mint anno.

És ezt már nehéz bele kalkulálni a családi költségvetésbe.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook