Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Svájci frank!!! fórum

Svájci frank!!! (beszélgetős fórum)


134. d5ef6da91d (válaszként erre: 130. - Timycat)
2011. jún. 23. 13:48

De, ezt értsd meg, hogy belegondolok. Sőt, már évekkel ezelőtt belegondoltam és mert nem akartam ilyen helyzetbe kerülni, nem léptem azt meg, mint ti.


Tudom, milyen szörnyű lehet. Átérzem. Tényleg.


De nem szabad eltagadni az emberek saját hibáját a saját döntéseiknél.


Ábrándozni jó, meg hinni is jó benne, hogy menni fog. Csak az a baj, hoyg ezek az ügyek nem erről szólnak. Ez a van-nincs játéka, a többi nem számít.

133. Kalomoira (válaszként erre: 127. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 13:48

De bántasz itt mindenkit, aki a saját pénzéből próbált megélni és vállalva a plusz milliók kamatként való visszafizetését is azért, hogy önálló legyen.

Egy oldalból nzed a dolgokat. Mondom engem nem érdekel már a hitelem, de amit te itt művelsz realitás címen az mások nevében is sértő.

132. Vecy (válaszként erre: 127. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 13:47
Remélem olyan fajta ismereteid is vannak, hogy mondjuk hány munkavállaló jut ma Magyarországon egy munkahelyre. Légyszíves ezt is kalkuláld bele. És igenis sokkal több ember végez olyan számára méltatlan munkát, amit muszáj. Mert élni akar. Csak nagyon sok helyen a munkáltató vissza is él azzal a lehetőséggel, hogy tizenhárom másik ember lesz az állásra, akiknek jelenleg sincs munkahelyük.
131. d5ef6da91d (válaszként erre: 125. - Panni58)
2011. jún. 23. 13:46
Internetről, gazdasági könyvekből, független, nem banki szakértőtől, ilyesmi?
130. timycat (válaszként erre: 117. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 13:46
Itt nem nekem kell megbocsátani, csak szajkózod a saját véleményed és egy ici-picit sem gondolsz bele mások helyzetébe...
129. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 112. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 13:46
tudod nagyon sokan ezért árulják a lakásukat ,mert kisebbet akarnak venni. tudod mi van most a lakáspiaccal?? ÁLL!!!! Venni lehet fillérekért. De ehhez el kell adni a sajátodat!!!! AMin hitel van. Svájci frank. Amit kapsz érte, betolhatod a bankba. Örülsz ha marad valamennyi-..
128. Kalomoira (válaszként erre: 121. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 13:46
Persze, kár hogy nem szegényebb körülmények közé születtél...
127. d5ef6da91d (válaszként erre: 114. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 13:44

Az, hogy nem számított rá senki, az nem jelenti azt, hogy nem történhet meg: meg is történt.


Igen, összeszedem a pénzt. 2 állással, durván spórolva és vért izzadva. Nem azért, mert mázlista vagyok, hanem mert kökeményen megdolgoztam érte és méltatlan munkát is bevállaltam pluszban, nem nézve a diplomámat.


Én nem bántalak téged (te meg hiába is próbálsz engem), de a tények azok tények.

2011. jún. 23. 13:44

Én eddig sosem sírtam az életben.Rengeteg rosszbol felálltam újra s újra.

De mikor a bankos kis csaj flegmán hozzám vágja h még mindig ott járok ahol elkezdtem az sok volt.

Hozzá teszem becsületesen dolgozok szaros 80-90eftért napi 10órában vagy többe.

S mellé még keresem a plusz pénzt maszekkal ha hébe hóba megoldhatom.

125. Panni58 (válaszként erre: 120. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 13:44

Honnan szedné össze egy hétköznapi, gazdasági ismeretekkel nem rendelkező átlagember????

A bankok ott ámítják, ahol tudják.

124. Vecy (válaszként erre: 120. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 13:44
Te tényleg nem tudod ezt megérteni egy cseppet sem?
123. Nívea (válaszként erre: 115. - 7a1c4d35f1)
2011. jún. 23. 13:44
Ez nem rossz ötlet! De akkor már az alapoknál adhatnának egy is alapot, amit be lehetne osztani :DD Mert ha még albérletben is élsz a Családoddal, az is belekerül egy havi fizetésedbe, és még nem ettél, nem vettél a gyereknek ruhát. Akkor hogyan is kell gyűjteni sajátra?? És persze bármikor kirakhatnak.
122. Vecy (válaszként erre: 117. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 13:43
Ez rendben is van, és tök jó, hogy van akinek összejött, de ez nem jelenti azt, hogy akkor kötelező mindenkinek úgy csinálni, ahogy neked. Sajnos nem mindenkinek adatik ez meg. És ezt meg neked kell tudni felfogni, és elfogadni, nem pedig köpködni azokat, akik most bajba jutottak, hogy hát ők voltak a hülyék és magukra vessenek....
121. d5ef6da91d (válaszként erre: 118. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 13:42
Igazad van, én kocka vagyok és nem reális, amit írok. De nem is vagyok bajban.
120. d5ef6da91d (válaszként erre: 115. - 7a1c4d35f1)
2011. jún. 23. 13:42

Igen, jó lenne, ha tanítanák, ezt mondom én is.


Meg azt is, hogy akinek nincsneek ismeretei, az addig, amíg nem szedi azokat össze, addig ne írjon alá hitelszerződést a saját érdekében.

119. Vecy (válaszként erre: 115. - 7a1c4d35f1)
2011. jún. 23. 13:42
Meg mondjuk meg kellene nézni a pénz vásárlóértékét is...
118. Kalomoira (válaszként erre: 112. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 13:41
Kocka vagy...ne haragudj ezt tudom mondani. Kár a szóért....úgy hiszem nem érted hogy nem reális amit mondasz minden ponton.
117. d5ef6da91d (válaszként erre: 108. - Timycat)
2011. jún. 23. 13:41
Bocsáss meg, de én is ezen a földön élek és 23 éves koromban kezdtem albérletezni, megkockáztatom, ugyanazokkal az élettervekkel, mint mindenki más.
116. Vecy (válaszként erre: 112. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 13:41
Akkor Te szerencsésnek mondhatod magad, vagy kivételesnek, de kérlek, ne álltalánosítsd itt le az embereket, hogy akinek ez így nem adatott meg, az mind saját maga tehet a jelenlegi helyzetéről. Ha nem lett volna a válság, és nem ugranak el a törlesztők ennyire, akkor most ezek az emberek is boldogan és megelégedetten élnének. Nem felvágásból és sajnáltatásból mondják, hogy baj van, hanem mert tényleg baj van. És ezt valaki vagy felfogja, vagy nem.
115. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 99. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 13:41

Pénzügyek, igen. De akkor tudod hol kéne kezdeni? Az alapoknál. A SULIBAN!!! Akkor tanitsák meg a fiatalokat kalkulálni, annyi pénzt beosztani egy honapra mint más egy héten elkölthet...

Oktatás!!!!

114. Kalomoira (válaszként erre: 106. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 13:40

És ha nem teheti meg hogy annyit keres mint te és félre tesz akor örökre éljen albiban a család, akkor is ha esetleg szépen törlesztgetve 20 év alatt bizonyos keretek közt ki tudna fizetni egy hitelt nem?

Bocs de ekkora válságra sneki nem számított, túl sarkítva látod a dolgokat.

113. Vecy (válaszként erre: 99. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 13:39

Egy cipő esetén ez rendben is. Várok rá egy hónapot, és akkor lesz kétszer ötezrem.


De igazából itt arról kezdődött el a beszélgetés, hogy voltak lakáshitelesek, akik adott esetben mondjuk panelre vettek fel hitelt, mert a fizetésükből összekuporgatva majd csak húsz év múlva lett volna meg a fele... szóval ők hitelt vettek fel, mert sajnos itt tartunk, hogy hitelre van szüksége a lakosság túlnyomó többségének, hogy valahol nevelgesse a gyerekét, meg este nyugovóra hajtsa a fejét. Akkor az akkori helyzetüknek megfelelően megállapítottak egy törlesztési összeget, amit kényelmesen tudnak törleszteni. És most ehhez képest elszaladtak a lovak a CHF-al, amiről azt legkevésbé sem a hitelt felvevő ember tehet, aki csak a saját szerény életét akarta alakítani. Egy váratlan esemény miatt az ember a hibás?

Valóban úgy gondolod, hogy az a helyes, ha az ember csak akkor vegyen meg egy lakást, ha maradéktalanul meg van rá a pénze?

112. d5ef6da91d (válaszként erre: 103. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 13:39

Még egyszer mondom, csak hogy te is értsd: te felvetted a frankhitelt és most kakiban vagy, mert nem bírod fizetni, ki tudja, mi lesz.


Én már leírtam, mit tettem. Azóta nem a hiteles lakásban lakom, hanem építettünk egy házat.


Ki nem jut előre és melyik mentalitás nem visz előre? Csak kérdezem ám...

2011. jún. 23. 13:39

Itt nem az emberek felelőtlenségével van a baj, hanem azzal hogy mindezt az ország vezetősége bologatva nézte.

Persze, mindeki issza a fekete levest most. És arra gondolsz ny.ani, hogy ezek az emberek effektive nulla pénzt forgatnak vissza a gazdaságba? Az igen tisztelt állambácsi meg a bankok nem gondolnak arra, ha bedöntik a hitelket, kirakják az utcára az embereket, akkor ki fog itt bármit is vissza rakni a közösbe??? Nem tudom érthető e. Nincs pénzed, nem veszel szinte semmit csak a napi kajádat. Nem veszel fogyasztási cikkeket, jobb minoségu kaját, se ruhat, se semmit. Eredmény? Megszűnő munkahelyek, munkanélküliek, elbocsátások, ergo az eddig nyögött lakáshiteled odavész.

Nem az a baj, hogy valaki megvesz egy 80 000 Ft-os átlagárú hűtőt vagy ilyesmit. De az, hogy valaki 1 000 000 Ft-ért megvett egy plazma tévét és most sir a szája, na ez a gusztustalan.

Egyébként anyáink idejében is sajnos sokan lakáshitelt vettek fel. Csak ott ugy alakitották ki az egészet hogy az ember vissza is tudja fizetni. Ki gondolt arra, hogy most ez lesz? Ha tudom hogy elesek, akkor előtte leülök. Ha tudom hogy ez lesz, felvásárolok egy csomo frankot, nyitok egy deviza számlát és most oda csöpögtetem a svájci frankot a hitelre. De nem tudtuk!!!!

110. Kalomoira (válaszként erre: 105. - F758a7200f)
2011. jún. 23. 13:39

wááááááááááááááááááááá

utoljára írom le ÉN NEM az Államtól hanem a banktól várom a rugalmasabb dolgokat.....de mindegy. Dögöljen meg minden hiteles :-)

109. Panni58 (válaszként erre: 102. - Noarashi)
2011. jún. 23. 13:39
Nyilván. Ezért nem mindegy, hogy mire költik el... :)
108. timycat (válaszként erre: 95. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 13:38

Ezt ne kényelmi kérdésnek fogd fel! Egy normális kapcsolat pláne ha gyermeket terveznek akkor halálra van ítélve anyósék félszobájában. Mert valaki mindig jobban tudja a családban.


Én anno 20évesen vettem lakást, Szegeden, egyetemre jártam oda, 70nm és volt egy lakótársam; már végeztem a lakás kitermeli a törlesztőmet, de felháborító (pedig én magas árfolyamon vettem fel, az én törlesztőm össz-vissz 5ezret emelkedett) hogy 7,5 év fizetés után a tőketartozás épp ugyanannyi mint amit felvettem (évi kb 800ezret törlesztek)

107. Nívea (válaszként erre: 101. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 13:38
Tudom, de ide tudtam szépen beleilleszteni. Ez ilyen támogató jellegű hozzászólás volt :DD
106. d5ef6da91d (válaszként erre: 100. - Vecy)
2011. jún. 23. 13:38

Nem, nem érzem irreálisnak, egyáltalán.


Addig albérleteztem, ameddig nem tudtam annyit összespórolni, hogy vehessek hitelre lakást, ami forinthitel volt és mellette egy év törlesztője a bankban.


Addig nem vettem föl.


Ne legyetek már szemellenzősek: ÉN NEM MERTEM aláírni, hogy eladósodok ütre-fütre, pedig hamarabb is jó lett volna kikerülni az albérletből, én is tervezek, nekem is van családom stb. De nem merte megtenni, mert nem írok alá BIZONYTALANT.


Nem az a hülye, aki gondolkodik, már elnézést.

105. f758a7200f (válaszként erre: 83. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 13:38

Hát épp ez az, mert ha tényleg futotta volna, akkor most nem lenne bajban. Rosszul mérte fel a helyzetet, azt gondolta, futja rá, és mégsem futotta.


De igazad van, az ember hibázhat. Ha valaki rosszul méri fel a helyzetét, akkor azt más valakinek kellene rendbetennie? Mert állambácsi, olyan nem létezik. Állambácsi, az a többi állampolgár, aki adót fizet, mert állambácsi tőlük veszi el, nem tojja a pénzt, magyarán, hogy valaki rosszul mérte fel a helyzetét, azt a többin kell leverni, akik meg mondjuk igenis leadják, és igenis, nem tartják cikinek, hogy ha kell, akkor anyósékkal élnek.


Ezt velük szemben nem tartom fairnek. Tudod, a hangya és tücsök

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook