Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Svájci frank!!! fórum

Svájci frank!!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
254. d5ef6da91d (válaszként erre: 250. - 7a1c4d35f1)
2011. jún. 23. 14:50

A minimálbérből élőknek sajnos tudomásul kell venniük hogy ők nem tudnak maguknak lakást venni, amíg minimálbéresek.


nem azért, mert gonosz vagyok, hanem mart az közgazdasági nonszensz.

253. Vecy (válaszként erre: 242. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 14:49

Saját magaddal úgy vagy kemény, ahogy tetszik. De másokat becsmérelni mert szorult helyzetbe jutottak a válság okozta dolgok miatt, nem szép dolog.

És a Te általad itt megfogalmazott dolgok alapján igenis az jött le, hogy az összes aki chf alapú hitelt vett fel anno, mind meggondolatlan volt. Nem csak az, aki a semmire vette fel, hanem mindenki. Én ezt értettem.


Azt pedig, hogy már biztos nem jöhet közbe semmi, ne mondd... nem tudhatod, hogy holnap mi történik, és nem akarok brutál dolgokat felhozni példának, mert az egyrészről nem illő, másrészről más téma.


A másik meg az, hogy nem a hitelben van a biztosíték, hanem a körülményekben, hogy visszafizesd. Pl. munkahely, szociális ellátások, egészségi állapot. Mondjuk sokszor ez a biztosíték a hitel visszafizetésében. Nem az, hogy most chf vagy huf. Én most is tudnám fizetni nagy nyögve, ha lenne miből. Ha lenne munkahelyem, és mint már írtam, paradicsomozástól kezdve mindent próbáltam már, de nem rég hallottam vissza, hogy egy adminisztrátori állásra a városban 70-en jelentkeztek.

252. Kalomoira (válaszként erre: 249. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 14:49

Magánklinika....egy összeg....hm..tényleg soha nem fogod megértni a mi helyzetünket....nincs is miről vitázni.

Ez olyan mint amikro a főnököm lazán közölte, csak 20 ezeret nem adott még oda a fizumból..JAAAAAA csak....neki...

na hagyjuk.

251. b789d47c89 (válaszként erre: 239. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 14:48
Lehet a hitelszerződést is így olvasta el...
250. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 151. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 14:48

ha nekem lenne pár millám a bankban, már rég visszafizettem volna a hitelemet.

Azért azt csendben megkérdezem. Ha nekik nem engedi a bank, akkor a min.bérből élők mit szoljanak??

249. d5ef6da91d (válaszként erre: 245. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 14:47

Sajnos, de itt lép be a kocka: pár hónap és ki lesz csengetve a hitelem, egy összegben. Van megtakarításunk, ami hosszú időre elég lehet. Évente pedig teljes kivizsgálás egy magánklinikán, hogy nehogy legyen egy lappangó betegség.

Ilyen kocka vagyok :-) Óvatos :-)


De, amit már írtam: már megérte ez a hitelválság, ha innentől többen nem követnek el ilyen őőőőőrült hibákat, mint nagyon sokan.

248. kevian
2011. jún. 23. 14:47
Nem mondom, hogy végigolvastam, de beleolvastam a fórumba. Nekem is svájci frank alapú hitelem van, még 3,5 évig. Amikor felvettük, 20 körül fizettünk, most majdnem a dupláját. Viszont még így sem panaszkodom, mert ha forintban vettem volna fel, ez idáig is sokkal, de igen sokkal többet kellett volna még visszafizetnem. Amit lehet majd az elkövetkezendő 3,5 évben "behajtanak" rajtunk, de még akkor is max null szaldósra jövünk ki. Igaz, most idén gyesen vagyok és nagyon nem jön jól ki, hogy így emelkedik a hitel, de majd csak átvészeljük valahogy. Egy biztos halasztást nem kérünk.
247. d5ef6da91d (válaszként erre: 244. - Vecy)
2011. jún. 23. 14:45
Ez volt benne és nem több, ezt garantálom neked. Komolyan.
246. d5ef6da91d (válaszként erre: 240. - Vecy)
2011. jún. 23. 14:45

Nem gondolom, hogy az állam dolga ez, máshol van a helye az adónak.

Egyébként meg engem nem látnak el. Soha, semmilyen tb szolgáltatást nem veszek igénybe, csak fizetem a járulékokat, de ez nem tartozik ide.


Az állam tartsa fenn a közutakat, a rendőrséget, az oktatás egy részét meg az eü egy részét.


De jelenleg erre sem futja, nemhogy arra, hogy fizetéskönnyítést adjon egy magánszerződéshez.

245. Kalomoira (válaszként erre: 242. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 14:44
Ezt sose mond....hogy nem jöhet közbe semmi, nem Isten vagy....vitán kívül nagyon sok rossz közbe jöhet sajnos.
244. Vecy (válaszként erre: 228. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 14:44
Ez így szép. De nem így fogalmaztál. Lehet ez volt benne, de elég megvetőek voltak a soraid, kivétel nélkül mindenkire vonatkozóan.
243. kri76 (válaszként erre: 241. - Vecy)
2011. jún. 23. 14:44
Hitel fedezeti biztosításunk van ugyan. De a saját családomnak nem mondhattam, halj éhen, nem fizetjük a temetést...stb.
242. d5ef6da91d (válaszként erre: 236. - Vecy)
2011. jún. 23. 14:43

Jó, akkor neked is:

AZT olvasd ki a soraimból, amit odaírtam és nem többet.


A világ változik: pár éve rajtam csodálkoztak, hogy lehetek ilyen hülye kretén a forinthitelemmel, de én ugyanezt mondtam, mint most. Hogy nem aludnék jól, ha másként lenne és nincs biztosíték a chf hitelben.


Ezt mondom ma is.


A jókívánságodat köszönöm, elhiszem, hogy gúny nélkül mondtad. Hála istennek nem jöhet már közbe semmi.


Azt értsd meg: nem én vagyok az antikrisztus. Csak pénzügyekben kemény. Megedzett az élet erre.

241. Vecy (válaszként erre: 238. - Kri76)
2011. jún. 23. 14:42
Hát igen. Ez megy most. És erre próbáljuk felhívni itt egyesek figyelmét, hogy hiába a jól megfontolt hitelfelvétel, a soknak látszó biztosíték, igenis egy csomó olyan dolog van, ami befolyásolja a dolgokat. És ezek nem csak azon múlnak, hogy chf vagy huf alapú a hitel. Mert ha a munkahely szűnik meg, akkor tök mindegy, hogy milyen hitel, fizetni nem tudunk.
240. Vecy (válaszként erre: 235. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 14:41

Tehát a saját eddig befizetett adómból sem érdemlek némi segítséget? Mert az én pénzem is itt van. És ugyenezen elvek alapján akkor Téged ne lássanak el a kórházban az én adómból...

Ez megint nem életszerű, amit írsz.

És a banktól kért segítség meg nem az adófizetők pénze. Csak az államnak ehhez mondjuk annyit kellene megtennie, hogy törvénykezik valami kedvezőt. Az még nem olyan nagy pénz.

239. d5ef6da91d (válaszként erre: 234. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 14:40

Hmm...megkérlek, hogy NE A SOROK KÖZÖTT próbáld meg olvasni, amit írok, hanem AZT, amit leírtam.

Azok az én gondolataim, semmi egyéb.


Leírtam: ezek pénzügyek. A pénzügyek nem érzelmi kérdések.

Gy: ez nem jelenti azt, hoyg de jó nekem, mert neked rossz, ui. nem befolyásolja a boldogságomat, hogy neked jó-e vagy ossz. Ez annyit jelent, hoyg a pénz a pénzről szól, nem másról.


Ja és nem én vagyok az ellenséged :-)

238. kri76 (válaszként erre: 232. - Vecy)
2011. jún. 23. 14:40

Az az baj, hogy nem lehet 15-20 évre előre kiszámítani, hogy nem lesz munkahelyi probléma, családi esemény...stb.

Mi sem számítottunk betegségre, halálra, válásra, temetésre. Ezek kemény pénzeket vittek el:(

Nagyim rákos volt, mikor apum elvált és közben még a munkahelyéről is kirúgták. (Ez a terhességem alatti időszak.)

237. Kalomoira (válaszként erre: 235. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 14:39
Én nem tudok értelmezni mi, de kb 3szor írom le, hogy NEM AKAROK AZ ÁLLAMTÓL pénzt...pfff...felületesen olvasol...
236. Vecy (válaszként erre: 231. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 14:39

Csak tudod a nem sajnálomban van némi nagyképűség. Méghozzá az, hogy Te mennyivel különb vagy, mert Te biza tudtad ezt előre... na mind1. Remélem majd az ismerőseid sem kell nem sajnálnod egyszer, meg magadat sem. És ezt tök komolyan, most minden gúny és megvetés nélkül kívánom, hogy legyen ez a döntés számodra tökéletes, és azt kapd tőle majd az évek alatt, amire számítottál. És ne jöjjön közbe semmi.

Semmi.

235. d5ef6da91d (válaszként erre: 230. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 14:38

Én nem gratulálok neked. S nem hiszem, hogy az "államnak", azaz a becsületes adósok, adózók és nem hitelesek adóforintjait a devizahitelesek kipótlására kellene fordítani, akár közvetetten, akár közvetlenül.


Ugyanis az egy magánszerződés, amihez az államnak semmi köze. Ez adósságlevél bank és egyén között. Ahogyan az enyém is az.

234. Kalomoira (válaszként erre: 231. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 14:38

Ne haragudj de jó a szövegértelmezésem, sőt!

Tudok olvasni a sorok közt és egy csepp olyat nem találtama soriadban, hogy jolvan te barom, elszúrtad de tényleg kéne segítség a bankoktól...

233. f758a7200f (válaszként erre: 210. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 14:38
Igen, ez kb egy alap amivel indulni kéne. Vagyis addig szorítani a nadrágszíjat, míg ennyi össze nem gyűlik, és addig semmi hitel stb. Ha ennyi megvan, sőt én mondjuk a törlesztőt inkább 25%-ra csinálnám, akkor el lehet gondolkozni hogy felvegyen az ember egy hitelt. Nem a semmire.
232. Vecy (válaszként erre: 223. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 14:37

Szerintem már szépíted a soraid. De ez az én véleményem.

Remélem, hogy a Te hiteled lejártáig semmi olyan nem történik az életedben (válság, munkahely, családi esemény), ami miatt megszorulsz majd. Legyen ez így, őszintén ezt kívánom. Mert mindannyian így vágtunk bele. Mindannyian átszámoltuk hidd el. De engem nagyon bántott, hogy engem hibáztatsz, pedig én most is szeretném fizetni, és mindent megteszek, hogy visszafizessem a hitelem. És nem érzem, hogy az én döntésem volt a hibás, amikor egyről a kettőre akartam jutni valahogy.

231. d5ef6da91d (válaszként erre: 230. - Kalomoira)
2011. jún. 23. 14:36

Ismételten, immár harmadszor javaslom neked az értő olvasás elsajátítását, hasznos dolog.


Most is az lenne, hogy értelmezni tudd a különbséget a "nem sajnálnom" és a "hű, de jó nekik, hogy nyomorognak, trallalllalla"-között.


Továbbá megkérlek, hogy ne is próbálj a számba adni szavakat, köszönöm.

230. Kalomoira (válaszként erre: 229. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 14:35

Tehát kár örvendesz....mindegy.

Figyelj nemkérek sajnálatot, se tőled se mástól, de az nem realáitás, hogy ma a bankok ezt elvárják...

Tényekről beszélsz az is tény hogy a te megnyivánulásodból az árad,hogy rajtunk senki ne segítsen. Gratulálok!

2011. jún. 23. 14:33
Ja, meg hogy nem sajnálom az ilyen embereket, MERT engem sem sajnált senki, amíg 5 éven át albérleteztem és bkv-val jártam, meg akkor sem, amikor az én törlesztőm az elejétől kezdve volt baromi magas, nem csak mostanában. Ui, , ó, én kocka, nem mertem felvenni a frankhitelt.
228. d5ef6da91d (válaszként erre: 225. - Vecy)
2011. jún. 23. 14:31

Nem.


Határozottan nem.


Nem írtam sehol, hogy micsoda hülye alakok ezek stb. Azt írtam, hogy az a hitelfajta SOHA nem volt jól kiszámítható, mert korlátlan árfolyam-ingadozást írtak alá a hitelesek. Meg az is felvette, akinek erről nulla ismerete volt vagy azt sem tudta mit jelent.

Sőt, azt is írtam, hogy ezt megtette, az magát okolhatja, ui. ő írta alá. ezt írtam, mert ezt gondolom, mindig is ezt gondoltam.

227. Kalomoira (válaszként erre: 225. - Vecy)
2011. jún. 23. 14:29
ott a pont
226. Kalomoira (válaszként erre: 222. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 14:28
Mindenből kimagyarázod magad-.---
225. Vecy (válaszként erre: 218. - D5ef6da91d)
2011. jún. 23. 14:28
Szerintem nem egyedül olvastam úgy a mondandód, hogy Te nem az általnáos adós-fizess elvet képviseled, hanem zéró empátiával elítéltél mindenkit, aki egy akkor jól kiszámítható hitelt vett fel, bizonyára vésztartalékokkal megspékelve, de mára önhibájukon kívül ez a hiteltörlesztés a duplájára emelkedett, és nem javul, tehát a vésztartalék lehet kezd elapadni, de nincs remény, hogy javul a dolog.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook