Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sürgősségi, több órás várakozás, bunkó orvosok? fórum

Sürgősségi, több órás várakozás, bunkó orvosok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
48. Sort (válaszként erre: 44. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 7. 11:37
Hat esznel kell lenni az biztos. Vannak nagyon durva esetek, egyet en is ateltem; 2004. Szabadisosto, gyorsvonat vs. nemet turistabusz. 27 halott 8 serult, korhazba szallitas utan sjanos ketten meg meghaltak. A vonat 120 km/h val oldalrol rongyolt bele a buszba, kb. 300 m-t tolta maga elott a busz roncsait. Gondolom el tud kepzelni, hogy ott volt minden. A legidegesitobb a vonat utasainak sopankodasa volt. Mindenki ott nyivakolt, hogy jaj, en mindjart elajulok, meg ez milyen szornyu. 3-an probaltunk segiteni osszesen, ekkor meg ugye nem tudtuk, hogy nagyreszt mar nincs mit tenni. Az egyik ugyeletes sapitozo egy jajgato serult mellett integetet meg kiabalt velem, hogy menjek mar oda. Na igen aki nincs esznel, az ilyenkor rogton a hangosan jajgatokhoz megy, mert ugye az segitseget ker, meg szegeny embertt nezze mar meg valaki. Pedig ugye aki beszelni tud, annak van legzese, keringese es szabad legutja, kvazi stabil, tehat mindig a csendes serultet kell eloszor vizsgalni.
47. Várhegyi Márton (válaszként erre: 41. - Jersseygirl)
2011. aug. 7. 11:36

Sajnálom a történteket!

Ez mikor volt? Csak mert ha valaki ma mellkasi panasszal megy be a belgyógyászati ügyeletre, akkor rutinszerűen kell kizárni bizonyos súlyos (akutan életveszélyes) eltéréseket, pl. tüdőembolizáció, szívinfarktus. Keresztapádnál milyen vizsgálatok történtek?

46. Sort (válaszként erre: 43. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 7. 11:21
Igen a kert, hat gyerekkoromba en is sokat jartam a nagyszulokhoz. Sajnos akkor meg en sem fogtam fel milyen ertekes tudas ez. Nagyapamtol megtanultam gyumolcsfat metszeni, sajnos tobb nem igen rgadat ram. Meg az alatokkal talan elboldogulnek, de az nem nekem valo szakma, nalam minden haszonallat vegelgyengulesben hallna meg. :DDDD Pedig nem vagyok vega, de hogy megolni azt az allatot, akit en nevelgettem, etettem... Na ne.
45. 5e1b581a2e (válaszként erre: 41. - Jersseygirl)
2011. aug. 7. 10:18
Nagyon durva eseteket írtál le.Igazán szomorúak.Én még ilyennel nem igen találkoztam.Mindig csak hallom.Érdekes...Ezek amolyan szakmai inkompetenciát mutatnak,vagyis nehezen elképzelhető,hogy az illető orvos,milyen erőteljes indokot tud felmutatni ezen gondolkodásmódra.Dehát igen...Vannak durva esetek.:(
44. 5e1b581a2e (válaszként erre: 39. - Sort)
2011. aug. 7. 10:14

Érdekes vagy.:)

A múltkor detto ugyanígy jártam én is.Strandoltam és végre nagy nehezen találtam magamnak egy olyan startkövet,ahonnan jókat ugrálhatok.Boldogan mászok fel a kőre,hogy én most ugrok.Erre egy fazon a homlokától a nózija hegyéig piros,úszik keresztbe a sávomon,körülötte mindenki rosszul van.Nézem,hogy ez most szivat,vagy mi van?Végülis amellett döntöttem,hogy valami boltban vett egy ilyen marhaságot(tudod vannak ilyenek,műseb,meg mittomén mik vannak még ott) és most nála az a menő,hogy ezzel rémisztgeti az embereket.Úgyhogy ugrottam.Végre.:)Erre látom,hogy megy kifele,meg a fejét rázza,meg rosszul van.Huh...Ne tudd meg.Szóval kimentem utána,mivel senki nem mozdult,mindneki csak "fú,vér",azt kész(ez egyébként tipikus),aztán felvettem vele a kapcsolatot,ahogy kell,stb-stb.Igazából "szétnyílt" a feje egy helyen,abból dőlt a vér,de nem tudta megmondani miért.Na?Ez mire elég?Semmire...Vagy banális és tényleg semmi komoly érte,vagy becsókolt egy olyat,ami miatt kiesett az egész.Szeva.Nyílván elsősegély és sürgősségi.Derítsék ki ők.

Amúgy...múltkor felülök a vonatra.Mögém beül egy család(apuka,anyuka,anyós,gyerek)Alig indul el a vonat,csörög apuka telefonja,hát aki kereste lebetegedett,bekéne menni helyette.Közölte,hogy ő most épp pestre megy kirándulni,vonaton ül,úgyhogy várhatnak a betegek.Meg hogy ő megmondta,hogy ő most x napig nem létezik,felejtsék el,ő is elfelejtette az egészségügyet,egészségügy-mentes napokat tart,stb-stb...Szegényt úgy sajnáltam.Utána kb. egyórába telt neki lenyugodni,úgy felzaklatta a hívás,de látszott is az arcán a gondterheltség.:(


Na de amúgy igazad van,vagy empátia,vagy munka.Képzeld el,hogy végtagot kell visszavarrni,de a doki csak egy szegény embert lát,akivel rettenet,hogy mi történt,nem pedig feladatot,amit precízen végig kell csinálni.Háááát...abból "mossuk fel a dokit a padlóról" esetek lesznek csak.Nem?:DDDDDDDDDDD

43. 5e1b581a2e (válaszként erre: 38. - Sort)
2011. aug. 7. 09:59
Ja-ja.Én is pont így vagyok.Csak pillázok rájuk és pont ez jut az eszembe.Egyébként nekem konkrétan a mamám tudása hiányzik.Keveset tanított,mert nem voltam tanítható.Mindig rohantam a hülyeségeim után.Most meg bezzeg...Pedig van egy-két emléknyomom,hogy mentünk és magyarázta,hogy ez a virág ez,az a növény az.Már akkor felismerte,mikor csak pár centire bújt ki a földből.Mindig tudta,hogy mikor kell a kertbe kiutazni és ott mit kell csinálni.Na,próbálnék meg én most kertet fenttartani,azt hiszem...Meg szorgalma is volt hozzá.Pont tegnap a vonaton ülve méláztam ezen,mert mindig elmegy a volt kertünk mellett,hogy ő így nőtt fel.Hogy amíg ma egy tini riszacica és azzal jön be,a srácok meg macsó-janók és ha már nem úgy áll a szemöldöke hegye,már szóba sem állnak vele,addig anno dolgos kezek voltak a jó ajánlók.Nem egy ma nyerő divat,vagy manikűrözött körmök,sőt...Ja,én is agyalok ilyeneken.:)
42. 5e1b581a2e (válaszként erre: 37. - Sort)
2011. aug. 7. 09:52
Ó,hát én természet és séta imádó vagyok,szóval...:)
2011. aug. 7. 05:22
A másik a keresztapám volt aki 40 évesen szúrást érzett a mellkasában és alig kapott levegőt. A háziorvos rögtön a kórházba küldte. Ott avval fogadták hogy nem péntek délután kellenne az ilyenekkel jönni már mindenki menne haza. Na azért jó megvizsgálták, persze nem találtak semmit, menjen haza, pihenjen. Másnap a kocsiját szerelgette amikor összeesett és meghalt. Már nem tudták újraéleszteni. Tüdőembóliája volt, dehát péntek délután ki várhatja el hogy mindenre odafigyeljenek és kizárjanak az orvosok igaz?
2011. aug. 7. 05:17
Nekem két dolog volt amik után sajnos nem nagyon tudok bízni az orvosokban. Az egyik amikor a nevelőapámnak éjszaka epilepszia rohama volt ( nem epilepsziás) kihívtk a mentőt, én mentem be vele a kórházba. Az ügyeletes orvosnő meglátta az épp magához térő nevelőapám és elkezdett orditozni velem a mentősök előtt hogy nem kellett volna ennyit innia, akkor nem történt volna ez. Mondtam neki hogy dehát nem szokott inni alkoholt aznap sem ivott az biztos. De nem hitte el tovább alázott. Másnap hazaengedte hogy semmi baja csak részeg volt.Egy hónap múlva egy ujabb rohamsorozat után jöttek rá hogy agydaganata van, a fél agyát kiműtötték, és közölte a sebész hogy jobb lett volna ha az első roham után megyünk kivizsgáltatni mert akkor még valószínü meg lehetett volna menteni. Egy évet élt még a nevelőapám fel aggyal.
39. Sort (válaszként erre: 31. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 7. 00:48

Ezzel egyet kell ertenem, nem varhato a mentostol (es tuzoltotol, renordtol, orvostol sem), hogy egyuterezzel minden serulttel, beteggel meg a hozzatartozoival. Bele is orulnenek rovid tavon. Barmilyen furcsan hangzik, aki eredmenyesen es hosszutavon akarja csinalni az ilyesfajta munkat, annak kozonbesnek kell lennie a masok szenvedesei irant. Miert ne viccelodgetne, aki konyvel az lehet vidam munka kozben, miert ne lehetne egy mentos is az. Neki ez nem szemelyes tragedia, nem egyedi eset, naponta lat ilyesmit es a legmagasabb szakmai szinvonalon akkor tudja ellatni a feladatat, ha higgadtan, odefigyelessel teszi a dolgat, es ez az aldozatot is megnyugtatja. Amig nem a serulttel, beteggel kapcsolatosan viccelodnek, addig nincs ebben semmi kivetnivalo.

Amikor a munkahelyemen az egyik kollega odajott ugy, hogy spriccelt az ujjabol a ver, akor azt mondtam neki, "ha ez etelfestek, akkor rossz vicc, ha nem akor viszont ulj le, mert ennyi vervesztesegtol akar el is ajulhatsz." Es erdekes modon o is elmosolyodott, lathatoan megnyugtatta, hogy engem higgadtnak lat. Ha elkezdek sopankodni, hogy jaj, uristen mi tortent, az a legrosszabb. Kulonben is nem az a lenyeg, hogy mi tortent, hanem hogy mi van elottem, es mit kell tenni. Pl. ebben az esetben; a bal kez huvelykujjanak volaris oldalan mintegy 4-4,5 cm hosszu verticalis mely vagas amely az arteria priceps pollicist is erintette. A serultet ultetjuk, a bal kart a fej fole emeljuk, verzescsillapitas es nyomokotes felhejezese, mentok ertesitese. Ennyi.

38. Sort (válaszként erre: 36. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 6. 23:53
Hat ige, en mindig csodalattal nezek az "oregjeinkre", milyen elni akarassal es eleterovel rendelkeznek. Tuleltek egy-ket vilaghaborut, jegyrendszert, szamtalan miniszterlnekot, egy kiralysagot, egy-ket koztarsasagot, nepkoztarsasagot es semmi nem torte meg oket.
37. Sort (válaszként erre: 35. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 6. 23:50
Libego, hmm. Par eve ultem rajta utoljara. Haza meg majd csak telen megyek, ugyhogy azt hiszem egy ideig meg kimarad. Jol tetetted, ki kell hasznalni a jo idot, meg ezek ertelmesebb dolgok mint a TV elott dogleni.
36. 5e1b581a2e (válaszként erre: 34. - Sort)
2011. aug. 6. 21:58
Uh,szegény...Sajnos ilyenkor már igen törékenyek azok a csontok.Igazából ezért is kell átadni az ülőhelyünket,mert egy törés akár halál is lehet könnyen.Örülök,hogy mamád ennyire szerencsés volt.Ügyes,talpraesett asszonyka,ilyet annyira jó olvasni.:)
35. 5e1b581a2e (válaszként erre: 33. - Sort)
2011. aug. 6. 21:53
:)Libegni voltam.Megszüntették már régen a Moszka tér-libegő járatot,fogaskerekűzni,meg kisvasútazni most nem volt kedvem,meg amúgyis oda-vissza utat akartam.Aszongya a lökött pénztáros,hogy előbb a villanyossal utazzak el a 291-es busz induló helyére,az visz oda.Na ne...fogok két jegyet fizetni.Úgyhogy térképnek "nekifeküdtem",lenéztem,melyik az a buszocska,ami a legközelebb visz,(no jó...volt is rá tippem)egy utcát lesétálva máris ott van az ember a libegőtől olyan 500m-re...:)Azt hittem elmossa az eső,de nem...Mire séta jött,eső ment...:)Jó volt.:)Ma is eszembejutott,el tudnám megint viselni,de szerintem őszig nem igen lesz rá lehetőségem.:P
34. Sort (válaszként erre: 32. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 6. 21:47
Tenyleg eleg gyors volt, sajnalom, hogy igy tortent. Az en nagymamam meg az ellenpelda. 89 evesen elesett, combnyaktorest kapott. Hihetetelen, de felalt, bottal meg utana is jart. 3 ev mulva megint elsett, ismet combnyaktores. Utana jarni mar soha nem tudott. A tudogyuladast meguszta mindketto esetben. Tornazott az agyban. Igaz, ertelemszeruen csak derektol felfele tudta mozgatni az izuleteit meg az ep labat, de ez elegnek bizonyult, hogy atveszelje. A masodik tores utan amikor hazakerult, akkor sem fekudt. Ulve nezte a TV-t, horgolt, szoval a lehetosegihez merten aktiv maradt. Meg tolokocsiban nagynenikemek neha kivittek a kertbe, ha jo ido volt. Bo masfel evig nem es volt semmi baj, utanna kezdett felrebeszelni, ez mar valoszinuleg az agyi erek meszesedesere es keringesi elegtelensegekre vezetheto vissza, bar hypertonian kivul egyeb sziv- es errendszeri problemai nem voltak. Aztan 94 evesen egy oszi delutan lepihent kicsit es nem ebredt fel tobbe. Az orvos a halal okanak szivmegallast jelolt meg, mivel nem intezmenyben halt meg, hivatalbol nem rendeltek el boncolast mi meg nem kertuk.
33. Sort (válaszként erre: 30. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 6. 21:34
Akkor jo, a kirandulas azert kellemesebb idotoltes. Most, hogy beszelunk rola kicsit hianyoznak a budai hegyek.
32. 5e1b581a2e (válaszként erre: 31. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 6. 16:37
Egyébként az én mamám is így halt meg.Először is volt egy rektális tumora,amit kioperáltak,hát...mindenestül,szóval érted mivel jár az ilyen,de:jó esélyek,áttét nem volt,szóval sima ügy.Nem akart gyógyulni a seb,a sebváladék szörnyű volt,felvitték mentővel pestre vizsgálatokra.Akkoriban még mentő vitte az embereket,nem csupán betegszállítók,ami totál jó,mert mire visszaértek pestről és ahogy a kórháznál leparkoltak,kapott egy agyvérzést.Még ott a mentőben.Hát...ilyet mentőben kapni a legcélszerűbb,ha már mindenképp így jár az ember.Na,onnantól kóma volt neki,szóval azt hiszem esetében mindegy,hogy mentő,avagy nem.Erre kapott egy tüdőgyulladást és végülis a halál tényleges,megállapított oka ez lett.A pesti út volt kedden,a halál csütörtök reggelre ugyanazon a héten.Elég gyors ütem,nem?
31. 5e1b581a2e (válaszként erre: 28. - Sort)
2011. aug. 6. 16:19
Ez szép(tényleg),de a hangsúly a mozdulatlanságon van.Te is simán tüdőgyulladást kaphatsz pusztán attól,hogy a hátadon fekszel megszakítás nélkül,nem kell hozzá hideg.Profilaxis ügyében nem akarok ítélkezni,mert nem ismerem az idevonatkozó előírást,vagy egyáltalán a lehetőséget.De elvileg a felfekvés profilaxisa ez ellen is védene...Azt is akár már pár óra háton fekvéssel be lehet gyűjteni adott esetben simán...:S Szóval a mentősök tuti nem hibáztak.Hogy vidáman csevegtek?Na és,hát az nem jelenti,hogy ne lennének a helyzet magaslatán.Sőt...Nem munkaköri leírásuk,hogy velünk együtt megijedjenek.Azt meghagyják nekünk.Munkamegosztás!;)
30. 5e1b581a2e (válaszként erre: 27. - Sort)
2011. aug. 6. 16:13

Nem kórházban voltam.Kirándulni.:)

Igazából maga a János kórház nem mondott semmit,csak amikor felért az emelkedőre és bemondta a köv. megállót,hogy Kútvölgyi,meg traum,akkor így hirtelen beugrott a hsz-d.Egyből kiakadtam,mert ugye visszapörgettem magamban a távot,meg az emelkedő szögét,háááááát...Én lehet félúton meghalok!:)

Szóval nem kórház volt aznapra betervezve,nem is ott szálltam le,meg ilyenek.Hál'Isten!:)

29. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 28. - Sort)
2011. aug. 6. 14:56
Érdekes, amit írsz!
28. Sort (válaszként erre: 26. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 6. 12:26
Csak tippelek; az idoskori traumak szovodmenyekent gyakran jelentkezo tudogyulladas oka elsodlegesen a mozgas hianya es a gyenge immunrendszer. Kulonosen nagy a veszely posztoperativ statuszban mert ekkor a legyengult szervezet a sebfertozes ellen, illetve a sebgyogyulas szolgalataba allitja az immunrendszert. E mellett a tartos fekvesre kenyszeritett beteg hata nagy feluleten es foyamatosan erintkezik egy hideg felulettel, ami egy legyengult szervezetben konnyeden meghulest es tudogyulladast valthat ki.
27. Sort (válaszként erre: 24. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 6. 12:17
Remelem Neked nincs semmi bajod, nem azert jartal a Janosban?
26. 5e1b581a2e (válaszként erre: 25. - Rochlitz Szilveszterné)
2011. aug. 5. 17:52

Jajj Istenem...Az idősnéni nem ezért kapott tüdőgyuszit,ahogy általában az idősek ilyen esetben...Jelzem: a combnyaktörés,vagy bármi,ami tartósan(pár nap is akár) a hátára kényszeríti az idősembert a következményes tüdőgyuszi miatt halálos...Na?Ki tudja a megoldást,apardon az okát,az ilyenkor fellépő tüdőgyuszinak?

Legyünk már,próbáljunk már meg józan ember módjára gondolkodni,ha kérhetem...Igazán köszi.

25. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 23. - 0532da2111)
2011. aug. 5. 17:25
Hát ez borzasztó felelőtlenség volt a mentősök részéről ! Felháborító!
24. 5e1b581a2e (válaszként erre: 21. - Sort)
2011. aug. 5. 00:04

"Itt a portas kozolte, hogy naluk nincs traumatologia, menjek a Janos korhazba. Na ezen a ponton taxit hivtam, mert mar nem kicsit fajt a labam, pedig vagy nem vagyok kenyes, meg reggelre azert meg akartam jarni :-). A taxi teljesen logikusan kirakott a korhaz fobejaratanal. A portas kozolte, hogy a traumatologia fent van a hegy tetejen, a Kutvolgyi lejto felol van a bejarat. Hat felmasztam a hegyre,"


Hú szegény...Pont ma jártam arra...:S...Ne félj egyből eszembejutott a bejegyzésed...:S...uh...:S

2011. aug. 3. 23:45
Életem nagy besérülése volt, mikor a mamám agyvérzést kapott, 12 éves lehettem, én voltam otthon vele. Mentőt hívtam, furcsa mód jól kezeltem a helyzetet. Jöttek a mentők, lementem értük, beszálltunk a liftbe. Elkezdtek egymásnak viccet mesélni. Azt már fel sem fogtam, hogy végül a mamám azért halt meg, mert télen kitolták a folyosóra egy lepedővel leterítve, és tüdőgyulladást kapott.
2011. aug. 3. 22:32

Affene...Hát nem tegnap is,meg ma is világ-édes dokibácsikba botlottam???Egyik segítőkészebb és normálisabb volt velem,mint a másik!Hogyénmindigígy járok!!!Hát én most kit szidjak???


:PPP

21. Sort
2011. aug. 3. 21:40

En is leirnek egy tapasztalatot;


Egyszer munkahelyemen megserultem a bokamon, kesobb elegge megadagadt, fajt es nem tudtam hajlitani, gyakorlatilag vonszoltam a jobb labamat. Ejjfel korul volt, indultam haza eppen. Meg akartam nezni a neten melyik az ugyeletes korhaz, persze semmi infot nem talatam. Jozan paraszti esszel elmasztam a lakohelyemhez legkozelebbi korhazhoz, a Szent Imre korhazhoz. Itt a portas kozolte, hogy naluk nincs traumatologia, menjek a Janos korhazba. Na ezen a ponton taxit hivtam, mert mar nem kicsit fajt a labam, pedig vagy nem vagyok kenyes, meg reggelre azert meg akartam jarni :-). A taxi teljesen logikusan kirakott a korhaz fobejaratanal. A portas kozolte, hogy a traumatologia fent van a hegy tetejen, a Kutvolgyi lejto felol van a bejarat. Hat felmasztam a hegyre, vegre leultem a varoban. Kb. perc varakozas utan behivtak, majd megkerdeztek mit keresek ott? Mert hogy a lakohelyem (Budafok) es a baleset helyszine (5. kerulet) alapjan is a Merenyi Gusztav Korhaz az illetekes. Mondtam, hogy na ez az informacio, amit sehol nem talatam meg, bocsi, azt meg nem gondoltam, hogy ha Budan lakok, akkor a Merenyihez tartozom, mert hogy pl. a Janos Korhaz egy villamos, a Merenyi meg 2 atszallas.

Persze ellatak, csak szoltak, hogy maskor nem oda kell menni. Fel ora alatt megvolt minden, rtg., rogzites (reszleges bokaszalag sszakadas volt a diagnozis), es vegig nagyon rendesek voltak, pedig 2 szer jott amneto, plusz volt egy reszeg hajlaktalanjuk meg egy nagyszaju falubikaja, akit kicsit levertek mint vak a poharat, szoval volt melo. A doki megis raszanta azt a 2-3 percet a reszletes es vilagos betegtajekoztatasra, hogy mi a teendo.


Masnap egy kedves levelet irtam a Nemzeti Eroforras Miniszteriumanak, hogy az rendben, hogy nincs par tiz milliard az egeszsegugyre, de egy normalis tajekoztatassal, ami nem tul magas koltsegveteseel megvalosithato, mar tehetnenek az allampolgarokert, hogy a szerencsetlen legalabb tudja, hova kell mennie, ha a haziorvos eppen nem rendel. Meg talan a korhazak ellatasi teruleteit is ujra lehetene gondolni.

20. Sort
2011. aug. 3. 21:21

Lehet szidni a magyar egeszsegugyet. Lehet. Csak aki nagy szajjal tudja szajkozni, hogy ez a magyar egeszsegugy, az meselje mar el hol tapasztalat jobbat? Mert ha elmondjatok, hogy itt es itt sokkal jobb ezert meg ezert, akkor ok, de amig valaki csak dobalja a szart, ugy hogy azt sem tudja mi megy mashol, azt nem birom.

En kettot tudok leirni;


USA; Ott mindig a korhaz surgossegijen kell jelentkezni betegfelvetelre, ha sajat labon mesz be, illetve a mento is oda visz be. Mentos eset mindig elsobbseget elvez. Ha beulsz a varoba atlagos varakozas egy nagyvarosban 2-6 ora. Ha 911-et hivsz es a mentosok vagy a tuzoltok ugy itelik meg, intezmenyi elletasra van szukseged, akkor beszallitanak a legkozelebbi klinikara. Ha ott eppen sok melo, pl. egy baleset vagy bandahaboru utan, es stabil az alapotod, az osztalyvezeto orvos donthet ugy, hogy nem fogadnak, ilyenkor tovabbvisznek.

Ha bekerultel, vizsgalatok, szukseg eseten szakorvost hivnak, par oraig eltarthat a dolog. A felszereles viszont kb. 50 evvel elozi meg a magyar korhazaket.


UK; A haziorvoshoz idopontot kell kerni, nem mehtsz ugy, hogy lazas vagyok, tessek felirni valamit. Idopontot szezontol fuggoen 1-2,5 hetre adnak. Vagy kibirod addig, vagy hivj mentot, ha nagyon szarul vagy. Vannak surgossegi centrumok, ahova labon is bemehtsz, ha eppen szarul vagy, de azert mento nem kell. Itt a szukseges surgossegi mertekben ellatnak, akkut problemakkal beutalnak szakrendelesre, ahova persze idopontot kell kerni, 1-4 het rendelestol fuggoen. Az orvosok nagy resze arab vagy indiai, angolul ugy-ahogy beszelnek. Felszerelessel kb. 40 evvel jarnak elottunk.


Es akkor nehany gondolat a magayar egeszsegugyrol;

Orvosokkal noverekkel kapcsolatban veszeleyes altalanositani, vannak ilyenek is es olyanok is, nekem jo es rossz tapasztalatom egyarant van, mikeppen emeberek, ok is kulonbozoek. Vegyuk figyelembe milyen korulmenyek kozott es milyen felszerelessel kell dolgozniuk, kivancsi lennek egy buszvezeto mennyire lenne kedves, ha a busz pl. kb. szedrohadna es vagy mukodik a fek meg a kormany vagy nem, vagy ha egy irodai adminisztratornak kb. 2 percenkent lefagyna a szamitogepe fel orara.

Vegyuk figyelembe, mennyit kell dolgozniuk, mert Magyarorszagon nagyon durva az orvoshiany, hogy miert az megerdemelene egy kulon forumot. Kevesen tudjak, de vannak, huszon meg harmincegynehany oras muszakok, ki lehet probalni akarmilyen szakmaban, ne vegyunk egy ennyire felelosegteljes beosztast. Kivancsi lennek ki lenne a topon es ki lenne kedves, megerto empatikus a 32. oraban.

Vegyuk figyelembe, hogy az orvostol altalaban mindenki csodat var azonnal, meg ha eppen lehetetlen is. Ha meg nem sikerul, akkor persze a doki a szemet. Sajnos ez alapveto emberi tulajdonsag. Lehet hogy az a szerencsetlen koppeneyes nem akarattal volt bunko, csak rosszul fejezte ki magat, a beteg vagy hozzatartozo meg abban az alapotaban amugy is erzekenyebb.


Ezzel egyutt nemelyik orvos viselkedese valoban felhaborito, sajnos vannak akik nem valok oda ahol vannak, de vagy ok, vagy senki. Viszont azert nem kellene altalanositani.

19. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - 3b41f6053f)
2011. aug. 3. 18:41
Tudom, hogy nem mai a fórum, de csak annyit mondanék rá: ez Magyarország :S
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook