Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Súlyos beteg a családban fórum

Súlyos beteg a családban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2007. nov. 6. 09:14
Na de nem akarok politizálni nehogy meg rójanak érte.
78. keju 72 (válaszként erre: 77. - Csibe78)
2007. nov. 6. 09:13

Kis porszemek vagyunk hiába tudjuk mi az igazság még sem tudunk tenni semmit. A kismamáknak is sztrájkolni kellene a gyes miatt, vagy a családipótlék miatt. Nevetségesen alacsony, vagy a nyugdíj is (ekkora különbségek vannak). Nem sajnálom senkitől de apósom is mindig azt mondja ledolgozta az életét ne sajnáljam tőlle. Csak míg ő kap kb:75-ezret én kapok 36-ezret, de nekem két kiskoru gyerekem van akit fel kell nevelni míg neki senki már magára van gondja. Nem kell neki évente 3-4 pár cipő mert nem növi ki, vagy ép nem focizza szét. Az ilyen dolgokat nem nézi a parlamentbe senki, csak azt hogy hány milliós az órája meg hány kalapja van Ibolyának pl. Hogy holnap mi lesz neki nem kell törni a fejét rajta.

Ez a szomorú valóság Magyarország több millió szegény ember országa nem lesz már az!!!!!!!!!!

77. Csibe78 (válaszként erre: 76. - Keju 72)
2007. nov. 3. 21:32
Na igen! Akik ott fent üldögélnek, és megszabják, hogy mennyi legyen a GYes, rokkantnyugdíj, stb azt elfelejtik, hogy akkor sem lenne nagy gondjuk, ha ezt a pénzt nem kapnák, mert valószínű a párjuk sem keres rosszul, vagy esetleg már összelopkodták a magukét, és kitart míg vissza megy a Parlamentbe. :(
76. keju 72 (válaszként erre: 75. - Csibe78)
2007. nov. 3. 16:11

Akkor egy cipőbe járunk, én sem sokat kapok.

Rokkantnyugdíjas vagyok 36-ezret kapok, persze azt mondták gyes után nem tudnak többet adni. Mintha én tehetnék rólla hogy gyes után lettem beteg, na meg miért nem adnak több gyest. Akkor most több lenne a nyugdíj is. Bár ne kellene a nyugdíj szivesen oda adnám annak aki megszabja mennyi legyen.

75. Csibe78 (válaszként erre: 74. - Keju 72)
2007. nov. 3. 16:01
Igen, most mi sem szedtük, mert eddig gyest kaptam, és az a 24 ezer forint...hát hagyjuk, de most visszamentem dolgozni, és most már én is fogom adni a Gergőnek, mert muszáj, főleg a bölcsibe.
74. keju 72 (válaszként erre: 73. - Csibe78)
2007. nov. 3. 15:45

Rá kellene állni a vitamin szedésre, csak olyan drága amit szoktam most nem fér bele a keretbe.

Remélem a téli időszakra meg tudom majd venni, muszáj lesz. Eddig mióta beteg voltam minden télen szedtem, sőt a gyerkőcöknek is adtam.

73. Csibe78 (válaszként erre: 72. - Keju 72)
2007. nov. 3. 13:03
Igen, sajnos ez az idő kedvez a baciknak. Mi is most estünk túl rajta a Gergővel. Apa eddig megúszta :)
72. keju 72 (válaszként erre: 70. - Csibe78)
2007. nov. 2. 12:57
Köszi én türhetően. Igaz alaposan megfáztam, de már kifelé megyek belőle.
71. mazsi-drazsi (válaszként erre: 67. - Eva7)
2007. nov. 2. 10:19
Szerintem attól nem gyógyul meg, de szerintem rosszabb sem lesz tőle. Nehéz feldolgozni egy ilyen betegséget, ezt csak az tudja, aki megélte. Ha ez könnyít a feldolgozásán, lehet hogy még jót is tesz.
70. Csibe78 (válaszként erre: 66. - Keju 72)
2007. nov. 1. 21:11

Szia!


Mi a helyzet felétek? Hogy vagytok?

69. Csibe78 (válaszként erre: 67. - Eva7)
2007. nov. 1. 21:10
Ez semmire nem megoldás! Az alkohol nem tesz jót, a mája sincs biztonságban ezáltal.
68. keju 72 (válaszként erre: 67. - Eva7)
2007. okt. 30. 14:06
Szerintem az alkohol semmire sem megoldás, attól is függ mennyit poharazgat? Beszélj a fejével nem lesz jó vége ha ezt csinálja. Vagy az orvosával is beszélhetsz ha nincs más megoldás.
67. eva7
2007. okt. 30. 13:42
Sziasztok!Apukámnak nyirokcsomorákja volt a nyelve alatt...Kivették,és a többit is a nyakából,a nyelvét pedig levarrták...majd sugarazták.Most még tünetmentes,de egyszerűen nem képes a poharazgatást abbahagyni....Szerintetek attól meggyógyul,hogy iszik?Én mindig imátkozom a JoIstenhez hogy vigyázzon rá...
2007. okt. 30. 13:28
Hahó innen mindenki eltünt??
65. keju 72 (válaszként erre: 64. - Ági28)
2007. szept. 30. 20:13
Sosem felejtem el mikor oda kerültem és csak a nevét láttam telefonon volt megbeszélve a sebész küldött hozzá. Nagyon féltem mindentől de annyira rokonszenves lett hogy szinte minden szava szent nekem.Szóval mikor megláttam az ajtón oszt vez főorvos egy kicsit meglepődtem de most már így visszagondolva nem volt mitől félnem főleg nem az orvostól. Köztünk igazi orvos beteg kapcsolat van és csodálom is nagyon nagy erő kell a sok beteget lelkileg elviselni mert ő sincs fából és naponta több ember sorsa van a kezében.
64. Ági28
2007. szept. 30. 20:06
Az tök jó! Apámnem így volt vele. Kezdőt kapott. Volt h napokig be sem ment hozzá a kórterembe. Komolyan! Eszem megáll! Vége felé jobb lett, de nem az a tök jó orvos beteg kapcsolat! MAjd írj, mi a helyzet. Örülök, h vannak sikertörténetek!
63. keju 72 (válaszként erre: 62. - Ági28)
2007. szept. 30. 19:56

Nagyon jól kijövök a dokimmal, szerintem a legjobb a környéken. Én az életem köszönhetem részben neki, nagyon sokat segített, és nem csak a gyógyszerekre értem. Lelkileg is csakis jót tudok mondani.

Isten áldja meg a Debreceni onkológia oszt vez főorvosát Fábián Ferencet minden jót neki.

62. Ági28
2007. szept. 30. 19:38
Kéz és lábtörést 4.-re! (csak nehogy bejönnön! :-)) Milyen az orvosod? Én kivagyok apámétól! És apámis! Remélem nem rajta múlik majd a dolog! Bizakodom nagyon. Világ omlik össze, ha baj van. Majd írj mi volt 4.-én
61. keju 72 (válaszként erre: 60. - Ági28)
2007. szept. 30. 18:58
Én 4-én megyek,ugyhogy kemény hetem lesz. Előtte én is pánikolok, de remélem nem lesz semmi baj. Nem tudom meddig kell járnom kezelést már nem kapok tünet mentes vagyok, eljárogatok még vagy 40évig.
60. Ági28 (válaszként erre: 59. - Keju 72)
2007. szept. 30. 10:42
És maradj is ilyen! :-))) Sokáig! Tart még a kezelés? Ha nem akarsz ne válaszolj! Hogy érzed magad? Én kicsit kezdek aggódni, h nemsokára jön a kontroll ideje...
59. keju 72 (válaszként erre: 58. - Ági28)
2007. szept. 28. 18:09
Nem egyáltalán nem hangzik hülyén a nevetés sokat számít nekem azt mondták amikor a kezeléseket kaptam hogy mindig nevetek és olyan jó rám nézni. Sok mindenki azt mondta ilyen helyzetben is tudok nevetni az nagy dolog. De én mindig ilyen vagyok.
58. Ági28 (válaszként erre: 54. - Keju 72)
2007. szept. 28. 07:53
Köszönöm, Keju! Remélem így lesz! Apu nem adta fel, és ez sokat számított! Amennyire lehet humort belevinni ebbe a dologba, mi belevittük. Ez is sokat segített neki, persze magunkban mindannyian félünk, még akkor is ha épp nevetünk a dolgon! A nevetés is sokat segít. Lehet hülyén hangzik, de így állunk bosszút azon, amin nem lehet. Na ne nézzen hülyének senki, még akkor is ott csillog a könny a szemünkben, és ha tovább írnám, akkor itt pityeregnék...
57. Ági28
2007. szept. 28. 07:50
Kedves Doma! Sajnálom ami anyukáddal történt! Remélem, azért jól vagy! Már amennyire lehet. Én nem akarok belegondolni, mi lesz ha... Apunál most "szünet" van a kezelésben. Októberben kell menni kontrollra. Remélem, nem történt rosszabbodás, és nem nagyobbodtak az áttétek. És azt meg pláne, h nem lett máshol. Sok rémhírt hallottam, hogy a kezelésben tartott szünet után rosszabb lett valaki állapota. Annyi rossz dolog történt/nik mostanában velünk, hogy remélem legalább ebben az egyben nem lesz rosszabb a helyzet. Kitartást kívánok neked és a hugodnak!
56. DOMA
2007. szept. 28. 07:28
Anyukám ez év júl. 12-én halt meg. Őt is ez a fránya rák vitte el. Vastagbél. Sajnos későn ment orvoshoz, volt más baja is. 3 hónapot ápoltuk felváltva, a hugommal, egymást biztatva, reménykedve. Nagyon jó asszony volt. Azóta rendszeresen látogatjuk a temetőben. Még most is hihetetlen, sokszor arra ébredek, hogy reggel első dolgom elmenni hozzá, segíteni mosakodni stb. Aztán rádöbbenek a valóságra. Szőrnyű. Nagyon sokat gondolok rá, milett volna, ha..... de ezt már nem tudjuk meg. És ahogy múlik az idő egyre jobban hiányzik.
2007. szept. 26. 19:50
Nem akar ide írni már senki sem??
54. keju 72 (válaszként erre: 53. - Ági28)
2007. szept. 3. 18:48
Szia! Azt én is osztom veled hogy mindenkinek nehéz, csak minden jót akarok kívánni apukádnak. Nem szabad fel adni soha.
53. Ági28
2007. szept. 2. 11:25
Sziasztok! Csak azt tudom mondani, h nehéz a betegnek és nehéz a családnak is egyaránt! De bízni, akarni és hinni kell, hogy meggyógyulhatsz! Apunak most van 6 hét szünete a kezelésben. Nem volt változás az áttétekben a máján az utolcó CTn, és nagyon remélem, h ez nem annak a jele, h nem hat a gyógyszer, hanem azt jelenti hogy 20 kemoterápiás kezelés után elhaltak. Majd 6 hét múlva kiderül. Addig is jól érzi magát, és az elmúlt egy évben a műtét óta felszedett 20 kilót. Igaz ez meg sok, de jól van és ez a lényeg. Ja és így sem kövér, csak van egy kis pocakja. De ez legyen a legnagyobb baja! Minden jót kívánok mindenkinek, és azt hogy tartsatok ki! Akármelyik oldalon álltok! A családunk többi tagjának sem könnyű ez. Szerintem még mindig nem fogtuk fel mivel állunk szemben! NEHÉZ!
52. keju 72 (válaszként erre: 50. - Mimmi)
2007. szept. 1. 07:29

És meg kérdezhetem mi a baj vagy inkább ne??

Bocsi ha tolakodó vagyok.

51. Donyta
2007. szept. 1. 06:58

Mi számít súlyosnak? Minden nem gyógyítható, és esetleg veszélyes vagy maradandóan komoly betegség?

A párom előrehaladott skrizofrén, sajnos 100%-os rokkant, mert kiugrott a 3. emeletről.

50. mimmi (válaszként erre: 49. - Keju 72)
2007. szept. 1. 00:33
igen az is.de igyekszem még élni az életem ameddig lehet.na és bizakodom hogy lesz majd valami nagyon okos dr aki megtalálja a gyogyszert nekem.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook