Skizofrénia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
403. realbrigitte (válaszként erre: 402. - Eb5c1063c1)
2010. jan. 22. 18:41

szia!

úgy volt, hogy hazaengedik szomszédomat, de most beszéltem a férjével, hogy kikötözték a klinikán. ennyit tudok róla. 1-2 hét múlva elviszi a férje pestre, hátha ott jobban kezelik.

2010. jan. 20. 13:47
Szívesen,kérdezz bármikor.Ne felejtsd el ha beszedi a gyógyszereit ,nem árt senkinek.Szia!Böbi.
401. realbrigitte (válaszként erre: 400. - Eb5c1063c1)
2010. jan. 20. 13:39
majd még lehet, hogy kérdezgetlek. mert mi szomszédok egy teljesen új helyzet elé lettünk állítva. Félünk tőle mert nem ismerjük. Nem tudjuk, mi a dolgunk. addig is köszi a válaszokat.
2010. jan. 20. 13:31
Ha így viselkedik itt volt az ideje,hogy kórházba kerüljön.Nem olyan rossz ott,inkább a tudat,hogy a zártosztályon vagy..Vannak akik szeretnek visszajárni.
399. realbrigitte (válaszként erre: 398. - Eb5c1063c1)
2010. jan. 20. 13:22
ha jön a férje megkérdezem, mit tervez a jövőben. most a héten engedik a beteget haza a klinikáról. hétfőn, azt mondta a férje, hogy 3 pizsit hozott haza mert letépte a gombokat és meztelenül járkál. és mindig cigizni akar. 2 évig nem láttuk cigizni, amióta ismerjük. karácsony óta láncdohányos lett.
2010. jan. 20. 13:19
Csak sajnálni lehet Őket. De tartsuk szem elött,hogy a szomszédasszonyod nem akarattal lett beteg.De ha a gyerekek így nőnek fel,lehet,hogy betegek lesznek ők is.Az apuka nem indított még gyermekelhelyezést?
2010. jan. 20. 13:11
10 éves fiú. Ő nagyon aggreszív, ha anyukájával van, és egy 13 éves lány. Ő depibe szokott esni, és mindig sír.
396. eb5c1063c1 (válaszként erre: 395. - Realbrigitte)
2010. jan. 20. 13:09
Ha kihívjátok rá a mentőt,lehet,hogy leszedálják ,ha sokat ellenkezik.Mennyi idősek a gyerekek?
2010. jan. 20. 13:04
anno,amikor már kezelték, akkor elvették a gyerekeket tőle. nem tudom, hogy kaphatta vissza. Mindegyik gyermek az apját akarja. bezárkozva a szobájukba kiabálnak az anyjukkal, hogy anya te bolond vagy.
2010. jan. 20. 13:02
ha nem birunk vele és kihivjuk a mentőt, mit csinálnak szegénnyel? szedálják?
2010. jan. 20. 12:58
Jól feladtad a leckét.. Azt ,hogy veszélyes -e a gyermekeire igazságügyi orvosszakértő döntheti el.Az,hogy a családja,barátai ellen fordul tipikus skizofrén vonás..A legközelebbi hozzátartozója kérheti a kényszergyógykezelését.Jelen esetben a volt férje ,mivel az anyja beteg.Az csak átmeneti megoldás,hogy buliztok vele ,de így nem marad magára.Konkrét segítséget sajnos nem tudok adni,esetleg tanácsot.14 éve kezelnek ,és annak a tapasztalatábol merítek.Ha van itt egy orvos segíthetne.Böbi
2010. jan. 20. 12:45
nem lehet veszélyes a gyermekeire?
2010. jan. 20. 12:39
mindenki ellen fordul, aki azt mondja, hogy ő beteg vegye be a gyógyszereit. ezért nem mondtuk neki még szedje. csak azt, hogy bulizzunk együtt.
390. realbrigitte (válaszként erre: 389. - Eb5c1063c1)
2010. jan. 20. 12:36
a férjétől elvált. nekünk azt mondta, hogy a férje késziti ki. ezért régen átesett egy idegösszeomláson. de a hülye orvosa szerint ő skrizó. elektrosokk kezelést akart régen neki adni, és olyan gyógyszereket kapott amitől habzott a szája. Ezt mesélte. a férje tök normális. elváltak, de ő viszi be a klinikára, menti ami menthető. még a hölgy állását is. a nő mégis szapulja a férjét. a beteg anyja mániákus depis, kezelés alatt áll, apja nincs, testvére vmi vallási szekta tag. csak mi és a volt férj vagyunk.
389. eb5c1063c1 (válaszként erre: 388. - Realbrigitte)
2010. jan. 20. 12:31
A karácsony hozhatta ki belőle ezt az állapotot,mint írtad egyedül neveli a gyermekeit.Hol a férje?hol vannak a szülei?Szerintem valami bánthatja és így védekezik,hogy "buli van"Lehet beképzelt barátnője.Mivel hangokat hall{ez a skizofréniával jár}Mindenképpen szólnotok kéne a kezelőorvosának,mert ebben az esetben az alkohol duplán méreg..Ha képes lesz tünetmentes lenni{be kell,hogy vegye a gyógyszereit}nevelheti a gyermekeit,munkája is megmaradhat.De inni ne hadjátok.Szia.Böbi.
2010. jan. 20. 12:13
2 éve vagyunk szomszédok. nem szedett gyógyszert, és mi nem tudunk ilyen rohamokról. most karácsony óta mindennapos nála. az baj hogy karácsony óta elkezdett inni, "mert buli van" ezt mondja. Bort energiaitallal. karácsony óta nincs józan pillanata. klinikán lebukott, hogy gyógyszereit kiköpdösi. Végén már intravénásan kapta. most újra tablettát kap. nem veszi be. röhögve elmeséli mindenkinek még az orvosának is, hogy a szájában lévő rágóba rejti a gyógyszert. Lehet-e ilyenkor egy számára beképzelt barátnő? Azt mondja, hogy a barátnője mondja neki, hogy ne szedje be a gyógyszert. de mi vagyunk a barátai a szomszédai. félek, hogy elveszítjük őt. nagyon jó állása van, álom fizetéssel. ott ezt nem tudják róla. mi lesz a gyerekekkel ilyenkor?
387. eb5c1063c1 (válaszként erre: 386. - Realbrigitte)
2010. jan. 20. 10:51
Szerintem csak bent kéne tartani a kórházban amíg be nem állnak a gyógyszerek.Amit leírtál az alapján sajnos a kórházban lenne a helye.A rohama magátol nem fog elmúlni..Vannak neki józan pillanatai?Akkor kellene beszélni vele.Mielőbbi gyógyulást.Böbi.
386. realbrigitte (válaszként erre: 385. - Eb5c1063c1)
2010. jan. 20. 10:00
amikor jön a rohama vagy hogy hívják, mit lehet vele csinálni itthon. 3 napig pörgött mint egy drogos. az arcát körberúzsoszta és meztelenül táncolt üvöltő zenére az ablakban éjjel 3-kor. a karácsonyfa diszeket kidobálta, úgyanígy a függönyt karnisostól, gyerekek ruháit is. a gyerkőcök kint sírtak az utcán. lépcsőházban gyertyákat gyújtogatt és kiabált, hogy buli van. Mi van akkor, ha nem foglalkozik az ember vele? elmúlhat a roham magától?
385. eb5c1063c1 (válaszként erre: 384. - Realbrigitte)
2010. jan. 20. 09:04
Amíg nincs betegségbelátása,elég nehéz.Próbáld meg elfogadtatni vele,hogy mindez az Ő érdekében van.Mond neki,hogy bírod az orvosát ,tök jó fej.Mert ha elfogadja az orvosát,könnyebben rá lehet venni,hogy bevegye a gyógyszerét.Szia.
2010. jan. 20. 08:53

Sziasztok!

Hogy lehet rávenni egy skizot, hogy vegye be a gyógyszereit? vagyis most engedik ki a klinikáról a héten. a doki azt mondta rosszabb állapotban van, csak nincs pénz benttartani. hazaengedik de délután be kellene járnia a kezelésre. Nekem ő a szomszédom,és birom a csajt.segíteni szeretnék neki. egyedül van 2 kicsi gyerekkel.

2010. jan. 20. 08:42
Sziasztok!Most egy rögtönzött közvélemény kutatást végzek.Régóta nem jelentkezett nálam a skizofrénia negatív tünete,de most utolért .Van egy ismerősöm {csoporttársam}aki miatt kész lennék otthagyni az egész csoportot.Annyira rossznak látom.Azt hiszem sugdolózik mögöttem,a régi beszólásain rágódok.Tudom ,hogy ez a betegség része,de vele se tudok egy légtérben lenni.Holnap lesz csoport foglalkozás,nem tudom egyáltalán elmennyek-e.Ha végleg ott hagynám a csoportot biztos megbánnám,mert szeretek oda járni.Vele nem akarok beszélni.Ti mit csinálnátok?Ha felhívom a csoport vezetőt,az szól az orvosnak.Ja a bizottságnál minden rendben volt.Sziasztok .Böbi.
2010. jan. 7. 00:37
Sziasztok!És megéltük,hogy megcsinálják a masinámat .Most már itt tudok lenni.Hogy telt a szilveszteretek?Az enyém jól sikerült,szép emlék marad.Remélem az a 7 kg is csak emlék marad amit felszedtem .De ebbe benne van az is,hogy lecserélték a gyógyszerem olyanra ami hajlamosít a hízásra.Mindent egybevéve jól vagyok.ma megyek a bizottság elé majd délután leírom ,hogy mi volt.Sziasztok!Böbi.
381. Orr56
2010. jan. 1. 17:55
BUÉK vagyok és leszek.Mindig ilyen macerás ide jutni.
2009. dec. 30. 21:27
:)Nektek is legyen szebb és boldogabb a következő év:)És a többi 40-50 év is:)Egy francokat!Nekem 40...Akkor Nektek 50-60:)
379. saca78
2009. dec. 30. 14:32
Kedves fórumozók, szeretnék nektek boldog új évet kívánni. Úgy érzem, nagyon nehéz év elé nézünk jövőre is, de talán kicsit könnyebb lesz, mint a 2009-es esztendő. Kívánom, hogy gyógyuljatok, és a legszebb álmaitok váljon valóra 2010-ben.
2009. dec. 30. 13:35
Sziasztok!Most már elvittem a számítógépem szakemberhez,szombaton kell érdeklődnöm.Kölcsön gépről ugyan de BOLDOG ÚJÉVET MINDENKINEK!!!
377. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 376. - Eb5c1063c1)
2009. dec. 28. 07:39
:)Miért nem 24 órával előbb kérdezted?:)Nem is!48 órával előbb,mert akkor négy órakor feküdtem le,tegnap valamivel hamarabb.Tegnap...Az már tegnap volt,éjjel két óra.Francokat...Szombaton azt hittem,hogy péntek van.
2009. dec. 28. 03:37
Sziasztok!Fogadjunk,hogy még alszotok....Legyen boldog ébredésetek!Velem minden rendben jól telnek az ünnepek.Böbi.
2009. dec. 28. 03:37
Sziasztok!Fogadjunk,hogy még alszotok....Legyen boldog ébredésetek!Velem minden rendben jól telnek az ünnepek.Böbi.
374. eb5c1063c1 (válaszként erre: 372. - D4464aaf8a)
2009. dec. 19. 17:07
Szia Hajni! Most hogy említed a cigaretta füstöt...Majd ha gépezni támad kedvem,akkor arra gondolok ,hogy több mint 4 éve nem dohányzom.És ha azt meg tudtam állni,akkor a gépet is megtudom.Szerintem.Böbi.
❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook