Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Skinny shaming - a testszégyenítés kettős mércéje fórum

Skinny shaming - a testszégyenítés kettős mércéje (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Skinny shaming - a testszégyenítés kettős mércéje

1 2 3 4 5 6 7
191. massalhangzo (válaszként erre: 189. - Bözsi néni)
2017. aug. 9. 18:32
szerintem sem kell ennek nagy feneket keriteni. akinek szamit a velemenye, az ugyis az igazat mondja az embernek, arra erdemes odafigyelni, mert sokszor sokakkal elszalad a lo, akar fogyasrol, akar hizasrol van szo
190. Channa* (válaszként erre: 183. - Gatitaaa)
2017. aug. 9. 16:00

Persze, hogy érzem, mert nem akarom megbántani, de az aggodalmam teljesen őszinte volt, mert a srácot ismerem gyerek kora óta és sosem volt ilyen sovány, és persze tudom a hátterét is, amibe az orvosk sodorták bele, hiszen ő elment a dokihoz, hogy lenyelt, azaz megakadt egy fogpiszkáló a torkán, de ott hagyták, semmit nem tettek vele, hanem hagyták, hogy szenvedjen és félelmei legyenek, azaz pánikbeteget csináltak belőle és nem mert enni....Már annak is örültem, hogy kijött a lakásból:)



Egyébként attól függetlenül, hogy tudom, hogy talán nem kellene, a rokonaimnak simán mondom, hogy sokat híztál/fogytál. Mert ki mondja el nekik, ha nem én? Inkább én mondjam, mint az utcán szóljanak be nekik, nem?

És ez sem irigység és bántás.

2017. aug. 9. 15:57

Szerintem tök felesleges ezen lovagolni már lassan 3 hónapja.


Mindenkinek beszólnak, kinek ezért, kinek azért. Marhaság, hogy kettős mérce van, beszólnak a kövérnek is, soványnak is, örgenek-fiatalnak, szépnek-csúnyának, tök mindegy, indok mindig van és olyanok is mindig vannak, akik állandóan a másikkal foglalkoznak és szapulják.


Tudomásul kell venni, és csak annak a véleményére odafigyelni, aki fontos számunkra.

188. massalhangzo (válaszként erre: 182. - Gatitaaa)
2017. aug. 9. 15:09

szerintem felreertelmezted, amit irtam, mert egyaltalan nem huztam altalanos cm/kilo aranyokat


de akkor leirok egy peldat. itt a hoxan is kitett egy csajszi kepet, hogy vajon fogynia kell-e, nem tul vaskos-e, mert o annak erzi magat, es ez szornyen bantja, mar nemnormal modon. a valaszolok 99,9 szazaleka azt irta, jaj dehogy, teljesen normal, milyen jo. csak nehanyan mertek, hogy ha ot zavarja, akkor mozogjon, figyeljen az etkezesere


en azt irtam volna, hogy huszonevesen nem kene elfogadni ezt, plane ha ot zavarja, mert le lehet adni azt a pluszt es formasodni is lehetne. de ha korulnezel, az atlagemberre nem az a jellemzo, hogy normal testalkatu lenne. szamukra egy fiatal csaj plusz 8-10 kiloval (onmagahoz merten, nem altalanos skalval) meg teljesen okes, mert magukhoz merik. a vaskossag sem problema, mert az is a normalis kategoria.

187. gribedli*** (válaszként erre: 186. - Gatitaaa)
2017. aug. 9. 12:05

Nem is kell! Magadra koncentrálj, ne törődj velük! Ez nem jelenti, hogy nem védheted meg magad, nem kötelező mosolyogni rá, de nézd, ők is tudják, hogy ha olyan rossz lenne egészséges súlyban lenni, akkor nem diétázna az egész világ:) vagyis a fele, mert a másik fele meg azért éhezik mert nincs mit ennie.


A kövérség betegség,már az ókori görögök is annak nevezték.


Úgyhogy inkább azokért kell aggódni, akik felette vannak a normál súlynak, nem azokért, akik beleesnek a normál tartományba.


Ha te jól vagy, csinos vagy, energikus vagy, akkor a többit zárd ki, annyi érdekesebb dolog van!

186. Gatitaaa (válaszként erre: 185. - Gribedli***)
2017. aug. 9. 11:57
Nyilván számít az egyéni csontozat, én speciel eléggé törékeny vagyok. Van akin látszik, hogy alapból vaskos. Nem is azt mondom. Az a baj, hogy a többség nem a csontozatával együtt viseli a pluszokat ÉS ehhez viszonyít. Én tudom, hogy amikor azt mondják nekem, sovány vagyok, nem igazán arra gondolnak, hogy 5-6 kg plusszal igazából hivatalosan is a tökéletes tartományban lennék, hanem inkább 15-20 kilókat pakolnának az emberre. Ez meg nálam nem reális.
185. gribedli*** (válaszként erre: 182. - Gatitaaa)
2017. aug. 9. 11:01

Hát azért 5-10 kiló belefér, mert különböző testalkatok, típusok vannak. Én 161/48 vagyok, de ektomorf, szóval egy erősebb, vaskosabb csontozatút sose dagadtoznék le csak mert 10 kilóval több, sőt, ha olyan magas mint én (bocs, ha olyan alacsony mint én:D), akkor úgy 60-65 kilóig szerintem oké, a testalkatától, típusâtól függően, de én szörnyen zsírosnak érezném magam annál a súlynál, hiszen még szüléskor is csak 56 voltam. Nem testképzavar vagy anorexia miatt, hanem mert az én vékony csontozatommal ez a súly rendben volt terhesség végén.


Mellesleg, én nem is kérném valakitől, hogy legyen ennyi, ha alkatilag sosem lesz ilyen. Pislogok is, amikor erős testalkatúak, túlsúllyal pluszban, akik még fénykorukban sem voltak 48 kilók, célsúlykènt kitűzik ezt, vagy egy nem reàlis súlyt.


Ettől függetlenül tartom, amit a fórum elején is írtam, hogy a cikkírónak igaza van a kommentekkel kapcsolatban, ha ő így érzi. De nem kell foglalkozni ilyenekkel, lényeg, hogy aki egészséges és jól érzi magát a bőrében, arra összpontosítson. Nem kell összehasonlítgatni, mert nem vagyunk egyformák.

184. PöttyösPanka (válaszként erre: 183. - Gatitaaa)
2017. aug. 9. 09:49
Igen, lehet, hogy valaki csak jót akar, de attól még nem biztos, hogy jót is tesz vele.
183. Gatitaaa (válaszként erre: 179. - Channa*)
2017. aug. 9. 09:43
Igazad van, van aki nem irigy, szimplán akadékoskodik. Ritkán van szó valódi aggodalomról. Szerintem nincs ilyen megjegyzéseknek helye, ha egyébként csak köszönőviszonyban vagyok valakivel. Engem felháborít, hogy elkezdenek indiszkrét módon olyan dolgokról faggatni, amik csak rám tartoznak. Szerintem nem vagyok köteles beszámolni senkinek az egészségügyi állapotomról. Egyébként sem lenne mit mondanom. Főleg egy idegennek - félidegennek. Bezzeg ha valakinek a kövérségét kezdené el valaki firtatni, elhordanák mindennek. Kissé visszás a dolog. Te is érzed, hogy nincs rendjén a megjegyzésed, de azért teszed. Sem kövérnek, sem soványnak, sem félszeműnek vagy féllábúnak nem illik a külsejét firtatni, főleg ha a napi "hello" - n kívül nincs kapcsolatotok. Még egyébként sem, ha ő láthatóan nem vevő rá.
182. Gatitaaa (válaszként erre: 180. - Massalhangzo)
2017. aug. 9. 09:28

Nem kötekedésből, de leírom, mert pontosan ez az általános gondolkodás az, ami végtelenül helytelen és káros.


"ha odatennel egy not, akin nincs semmi felesleg, egy kilo sem egy par kilo tobblettel rendelkezo, egy duci es egy vekony ember ele, az utobbin kivul mindenki azt mondana, hogy sovany "


Csakhogy az egészséget és az egészséges súlyt nem másokhoz kell mérni és főleg nem 80 kilós emberekhez, ha te magad még 160 centi sem vagy! Attól pedig, hogy valaki a normál tartományban van, bomba alakú és a másik öthöz képest kicsi vagy "sovány" - brrr, még nem lesz sovány. Ezt még olvasni is rossz volt. Most pontosan leírtad azt a jelenséget, ami a mai társadalmat körbeszövi. Fordított testképzavar. A túlsúlyos, elhízott lett az átlag, de valójában az sosem lesz normális és egészséges.


"az atlagember arra mondja a normal alkatut, akin van 5-10 kilo felesleg"


Ezt túlsúlyosnak hívják. Valójában sokkal veszélyesebb a játék innentől, mint egy sovány embernél, aki egészségesen étkezik.


"egy valoban normal alkatu ember altalaban total realisan latja a sovany, karcsu, normal, telt es kover allapotokat"


A sovány ember is teljesen reálisan látja önmagát és másokat is.

Csak hát ugye mivel fordított testképzavarral él a túlsúlyos és elhízott többség legnagyobb része, ezért a kisebbség lesz a hülye. Sajnos már sok átlagos és sovány alkatú nőt is belehúztak a hülyeségbe. Pedig nem a soványság a népbetegség.

181. gribedli*** (válaszként erre: 178. - Gatitaaa)
2017. aug. 8. 09:56

Nőtől a másik nő felé ez egy gyakori dolog, amit leírsz.


De még testképzavarosoknál is előfordul, pl ha valaki vékony, de önmagát zsírosnak találja, beszól a másik vékonynak, hogy milyen rosszul néz ki meg ilyenek.


Szóval sokféle motiváció van, nehéz lenne mindet leírni, vagy mindet tudni.

180. massalhangzo (válaszként erre: 179. - Channa*)
2017. aug. 7. 22:03

tobbnyire nem irigyseg szokott lenni, inkabb csak mas merce. nem a te peldadhoz, de ha odatennel egy not, akin nincs semmi felesleg, egy kilo sem egy par kilo tobblettel rendelkezo, egy duci es egy vekony ember ele, az utobbin kivul mindenki azt mondana, hogy sovany


az atlagember arra mondja a normal alkatut, akin van 5-10 kilo felesleg. egy valoban normal alkatu ember altalaban total realisan latja a sovany, karcsu, normal, telt es kover allapotokat

179. Channa*
2017. aug. 7. 19:05

Hát nem tudom...

Nem vagyok benne biztos, hogy irigység. Én inkább aggódásból mondok ilyet, aztán meg is bánom...


Nem rég találkoztam a fiam egyik régi barátjával. Tudtam, hogy gondjai vannak, mert lenyelt egy fogpiszkálót, amit nem szedtek ki neki Hogy miért? Nem tudom.

Tehát, tudtam, hogy mi történt vele és azt is, hogy valószínüleg pszichés problémái lettek, mert nem szeret kimenni azóta a lakásból és enni sem nagyon szeret. Ez ment közel 1 évig. Kb. ezután kezdett "újra" élni és ekkor futottam vele össze. Sajnos az első mondatom az lett, hogy nagyon sovány vagy! Próbálj meg többet enni és többet mozogni. Nem zavarta, amit mondtam, mosolygott és azt mondta, hogy egyre jobban megy neki minden.

És tényleg nem vagyok irigy rá! Csak aggódok miatta. Egy magas normál súlyú 29 éves fiú volt, 1 év alatt viszont teljesen összeesett...

2017. aug. 7. 18:26

Azoknak akik szerint ez így oké és hízelgésnek kellene venni a gebézést, csak annyit, hogy az ilyen megjegyzések nem a jóindulatú emberektől erednek. Azt ugyanis kedvesen szokták előadni, nem orrfelhúzások közepette és nem is azt ecsetelgetve, hogy valószínűleg ilyen meg olyan betegséged van és egyébként is, neked rákos emberek képeit kellene mutogatni, azt érdemled, mert mégis mit képzelsz, hogy ennyi kilóval élsz és bla bla bla... (Neten ilyennel nagyon gyakran találkozni és megdöbbentő, hogy ilyet ember képes egyáltalán egy pillanatra is kívánni valakinek - mert legbelül ez kívánság.) Egyszer még lehet, hogy pofán vágok ezért valakit, mert bizony a pofátlanságnak is van határa, amit sokan átlépnek ezekkel a megjegyzésekkel. Ezek NEM kedvességből jönnek és NEM elfogadható ahogyan éppen azt ecsetelgeted, hogy fiatal, boldog családban élő, egészséges anyukaként ilyen meg olyan betegségem van.


Kedves cikkszerző, kihagytad a pajzsmirigyet. :D Kedvencem. Amúgy nagyon jó cikk, ezeket én is elég gyakran megkapom. A vicces az, hogy irigylésre méltó a véreredményem. Én rendszeresen nézetem, sok "egészséges alkatú" nővel ellentétben, akik este tízkor még bevágják a pacalt, a vérkép meg le van szarva.


Személyes tapasztalatom az, hogy azok az emberek, akiknek a száját hasonló megjegyzések hagyják el, kivétel nélkül irigyek. Ez nem vádaskodás, nem is vigasztalás, hanem tömör tapasztalat. !!! Tessék csak megfigyelni, általában hogyan húzzák fel az orrukat amikor ilyen dolgokat vágnak a fejünkhöz. :) !!! Nagyon jellegzetesen. Kiérződik belőle a rosszindulat. Egyszerűen csak bántani akarnak.


Hoztam volna fel saját példákat, de rájöttem, hogy nehéz velük azonosulni. Túl hosszan kellene taglalnom. Röviden annyi, hogy én személy szerint olyanoktól kapok megjegyzéseket (nem interneten), akik irigyek rám valamilyen okból.


Szóval nem árt egy kicsit körbenézni, mert az ilyen megjegyzések minden esetben a sértegetőről árulkodnak, valami náluk nem szokott oké lenni. Ahogyan élőben is az irigyektől jön, úgy a neten is csak a saját sikertelenségüket élik ki ezek az emberek mások bántásával. Egyébként meg előszeretettel szólnak meg bárkit, végül is nem csak a soványakat.


Ja, és csak úgy érzékeltetésképpen: Engem nem érdekel ha más dagi és még fogyni vagy hízni akar. Abszolút semmilyen érzés nem kerít hatalmába ha bármelyiket hallom tőle, mert az ő dolga. Nem vagyok rá irigy. Sem rá, sem másra. Hogy Ő mit szeretne és hogyan érzi jól magát, az maximálisan a magánügye. Attól lesz a legszebb, ha elégedett. A szerencsémet magamnak alakítom. Ahogyan mindenki. Szóval akit zavarnak a soványak esetleges megjegyzései arra vonatkozóan hogy nem akarnak felszedni többet mert így pont jó, egy kicsit gondolkodjanak el ezen az irigység dolgon és ha már nem megy hogy visszaszorítsák, legalább ne bántsanak másokat a tulajdon lustaságuk és töketlenségük miatt. Mert te - bizony te - rohadtul nem aggódsz senkiért, egyszerűen csak jól esik valakit leszólni, csámcsogni rajta. Addig sem a saját szőnyeg alá söpört dolgaiddal vagy elfoglalva. Ez ilyen egyszerű.

2017. jún. 17. 13:27
Köszönöm a bátorítást! Az a helyzet, hogy sokszor gondoltam arra, hogy visszaszólogatok,de akkor elég gyakran konfrontálódnom kellene emberekkel.Az a helyzet, hogy szinte mindenkinek van kiemelhető ("vicces") szépséghibája amivel meg lehetne bántani, de nem érezném jobban magam tőle. Az a tapasztalom, hogy azok szeretnek gúnyolódni ( persze csak kedvesen) a leginkább, akik tele vannak komplexusokkal. De akkor is zavaró, néha nagyon ki tudnak borítani...
176. 8a65af67ce (válaszként erre: 171. - F6f578b5ce)
2017. jún. 16. 09:34
Szólj csak vissza!
175. gribedli*** (válaszként erre: 171. - F6f578b5ce)
2017. jún. 16. 08:52

Viccelj egy jót te is, aztán majd kiderül, hogy ők is tudnak nevetni a jó viccen, vagy ha visszafelé jön,akkor már lefagy a mosoly az arcukról:DDD


Aki legény a poénkodásban, annak illik egy jóízűt nevetni akkor is, ha egy poén őt célozza meg.

174. l.luiselotte (válaszként erre: 171. - F6f578b5ce)
2017. jún. 16. 08:46

dehogynem illik visszaszólni, ne add meg nekik azt az örömet, hogy csendben mosolyogva végighallgatod.

Keress rajtuk hibát ! és tedd szóvá ! ( pl lófejű, kapafogú, bajszos, X vagy O lábú, kopaszodó meglátod, le fognak állni )

2017. jún. 16. 08:33
Senkinek nem izgat az alkata és nem is teszem szóvá. Szép vagy csúnya ugyanúgy lehet egy vastag vagy vékony alkatú egyén. Azt sem értem, kit miért bánt ,ha valaki csúnya. Ha nincs vele dolgod akkor azért, akit meg rendszeresen látsz és rendes hozzád, az meg idővel megszépül a szemedben.
172. globus
2017. jún. 14. 17:13
2017. jún. 13. 19:23
Köszönöm ezeket az őszinte gondolatokat. Teljesen megértelek. Én is ezt tapasztalom a hétköznapokban csak én az alacsony növésem miatt. Amorf, kisebbségi komplexussal küzdő emberek állandó "poénjait" kell mosolyogva elviselni. Visszaszólni persze nem illik, mert csak viccelnek és a kövérségen nem illik tréfálkozni, őket sajnálni kell, ja és persze megdicsérni, mert gyönyörűek mind egy szálig:-D
2017. jún. 13. 13:06

ami a cikkedben említett embereket hajtja: irigység.

szerintem inkább irigyeljenek, mint sajnáljanak ;)


engem általános iskolában azért csúfoltak, mert szép, dús ajkaim vannak, amik akkoriban alapállapotban olyan színûek voltak, hogy szívesen vennék ma olyan színû rúzst 😂

2017. jún. 6. 18:22

Manapság szerencsére nem csak Amerikában és Európában, hanem itthon is



Nem vagyok nyelvtanár, sőt itt már tovább sem olvastam,,,,,, miért akkor mi Magyarok, hol élünk???

Csupán ezt tessék javítani, a többi, sanyarúság, önsajnálat, kilátástalanság, nem érdekel!!! Köszönöm!!! Csupán a magyar nyelv és irodalom, ha már nyitunk valamit!!!!

2017. máj. 31. 11:46

Én két gyerek után kövér vagyok. Még.

A 150cm 40 se kilós ismerős meg rinyálva mondja nekem,hogy "híztam két kilót!!!"

Na,ilyenkor mi van?

Megkérdeztem tőle,hogy dicsekszik vagy panaszkodik. Most akkor szégyelljem magam?

167. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - Netbarátnő)
2017. máj. 30. 21:31

1. Az ismerőseid bunkók. Ilyen szimpla. Még olyannal nem találkoztam volna, hogy valaki szembe legebézett volna valakit. Az ilyentől nem kár megszabadulni. Mondjuk az elefánt láb típusu kifejezések inkább gyakoribbak és Téged sem dicsérnélek meg érte.

2. Ha úton-útfélén megkérdezik tőled, hogy jól vagy-e, akkor lehet, hogy tényleg ezt a benyomást kelted az emberekben. Egy vékony lány is lehet fitt, sőt a sportolok jó része, pld a futók mind. Lehet, hogy Neked sem ártana sportolni, hogy egészségesebbnek lássanak.

3. A polkorrektség csak papíron működik és a Te példád is bizonyítja, hogy a gömbölyűbbeknek is be lehet szólni - lám Te is megtetted.

4. Mindenki tanulja meg elfogadni magát egy egészséges szintig. Ha Te tudod, hogy minden rendben van veled (mert nem csak a cukor v. bulimia miatt lehet valaki egészséges súly alatti)és szépnek tartod magad, akkor kevésbé fognak a megjegyzések zavarni, mert lepereg.

166. akác56
2017. máj. 29. 06:19
Sokan mit nem adnának azért, hogy gebének nevezzék őket! Szerintem te saját magaddal sem vagy elégedett, csak nem mered még magadnak sem bevallani! Barátkozz meg magaddal, fogadd el olyannak magad amilyen vagy! Az ízléstelen megjegyzéseket engedd el a füles mellett! (azért az elefántláb-kar erősebb volt)
165. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 162. - Channa*)
2017. máj. 21. 06:26
hú jó hogy ezt írtad most, jó volt olvasni.
164. 8a65af67ce (válaszként erre: 163. - Channa*)
2017. máj. 20. 21:13
:D
163. Channa* (válaszként erre: 157. - 8a65af67ce)
2017. máj. 20. 21:12

Köszönöm!

A súlyom alapján egy bálna vagyok:DDD

162. Channa* (válaszként erre: 161. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 20. 21:11

Nem kell elhinni!

Szerintem a kis mell sokkal csinosabb. Elnézést a nagyobb mellűektől!

Sok férfinak sem tetszik a nagy cici.

Nekem sincs nagy, de ha nő, akkor kifejezetten zavar.

1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook