Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sikerülhet-e visszaszoktatni a babát a szopizásra? Néhány napja csak üvegből hajlandó enni. Ha igen, hogyan? fórum

Sikerülhet-e visszaszoktatni a babát a szopizásra? Néhány napja csak üvegből hajlandó enni. Ha igen, hogyan? (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 8. 22:44

Köszönöm a hozzászólásokat, a tanácsokat! Mindent elfogok követni ami tőlem telik, NEM ADOM FEL!


Várok még további tapasztalatokat, ötleteket akinek van!

2013. jan. 8. 21:28
Tehèn-tej csak telóról írok és néha mást ír be mint amit akarok!
2013. jan. 8. 21:26
Szia!mit ki nem találnak!elmúlik a szopóreflex!vicces!az én lànyom 3 hónapig szopcsizott mikor kevesebb lett a tehén üvöltött a cicin, mert nem jött eléggé a tej.8 hónapos koráig kapott tejcsit tápival kiegészítve,de mindent fejtem neki.2 mellszívót tettem tönkre végül vettem egy elektromos aventet.a fiam most 8 hós mikor megszületett szopcsizott,de nagyon lusta volt.hívtam tanàcsadót azt mondta nincs mit tenni ha azt akarom,hogy tejcsit kapjon fejjek.fejtem is de néha próbáltam szoptatni is.kb 3 hónapja szopcsizik egyáltalàn nem fejek!!!ne add fel!!!
27. rena.b
2013. jan. 8. 20:32

Ne haragudj, nem olvastam el a többi vlaszt.

NEkünk nem volt mérlegünk, de mérni kellett, mennyit eszik, ezért pár napig fejtem és üvegből kapta az anyatejet.

Mivel abból könnyebben jön a tej, nem kell érte annyira küzdeni, hát az én lusta lányom utána nem akart cicizni.

A védőnő tanácsára legkisebb lyukú cumival kapta párszor, és utána simán visszaszokott mellre és küzdött a szívással :))

26. sookye (válaszként erre: 25. - Mirjam27)
2013. jan. 8. 20:24

Először, mikor a kórházból hazajöttünk, én se mertem beletenni a tápszert, együtt bőgtünk a lányommal, hogy nem elég a tejci, aztán a férjem közölte, hogy próbáljuk már ki azt a marhadrága cumit, hátha. És bevált :)

De igyekezz inkább növelni a tejmennyiséget, mert azt fogod észrevenni, hogy egyre több és több tápszer fog kelleni, és már a cumit is meg fogja unni kicumizni (ebből jóval tovább tart, mint másfajta, akár "szoptatásbarát" cumikból), és meg fogod venni a nagyobb lyukú cumit...

Egyél, igyál sokat, fejjél, amennyit csak tudsz, akár szoptatás közben a másik melledből, akár utána, amíg a párod eteti tápszerrel őt...

És keresd az LLL-eseket, vagy IBCLC-seket, úgy tudom, telefonon is szívesen nyújtanak támogatást.

25. mirjam27 (válaszként erre: 24. - Sookye)
2013. jan. 8. 19:43

Köszi a választ!! Azon kívül még egy tommie tippee üvegünk van, ami elvileg szintén szoptatás barát, de azért nem olyan. Akkor azt is kiiktatjuk.


Akkor én is kipróbálom tápszerrel. Nem tudom miért mondták, hogy nem lehet, a papírjában sem találtam ilyen tiltást.

24. sookye (válaszként erre: 20. - Mirjam27)
2013. jan. 8. 17:59

Igen, én szinte csak tápszert raktam bele, m il upa ha-t.

De csak azt a cumit használd, ha mellette másmilyet is használsz, akkor nem ér semmit a C a l m a!

Nálunk az működött, hogy mérés, cici, mérés, másik cici, mérés, üvöltés, aztán csináltam tápszert, üvöltés közben... néha teljesen elég volt a cici, éjszaka szinte sose adtam tápszert, csak szopizott. Aztán 4 hónapos kora körül már olyan sok kellett volna neki, amennyi tejem nem volt, úgyhogy akkor vettem a nagyobb cumisüveget a nagyobb cumival, és már egyáltalán nem fogadta el a cicit, be sem akarta kapni, éjszaka vagy félálomban se, úgyhogy még pár napig fejtem, de egyre kevesebb lett...

23. katie_rose (válaszként erre: 22. - Mirjam27)
2013. jan. 8. 17:01
Az én tejem már csak nasinak elég. De annak elfogadja. Viszont jóllakni tápszerrel szokott. ez van. majd a következőnél okosabb leszek :)
22. mirjam27 (válaszként erre: 19. - Katie_rose)
2013. jan. 8. 16:53

Kösz a tippet, megnézem! (nyelv)


Az én manómat nem lehet megnyugtatni ha éhes. Próáltam már úgy hogy előte kicsi kaja, aztán elvesz és cici, de nem kell.


Neked is szépen apadozik a tejcsid. :(

Nekem is kevesebb, fejéssel próbálom szinten tartani. Legalább a telet bírja ki, én most is taknyos vagyok. Kell a tejcsi, remélem nem lesz ő is beteg.

21. mirjam27 (válaszként erre: 14. - Cac78ceb03)
2013. jan. 8. 16:48

Megpróbáltam. A reggeli első szopi csak ami valamelyest működik.


Hívtam már tanácsadót. Annyit mondott próbáljam meg bimbóvédővel, mert akkor olyan lesz neki, mintha üvegből jönne. 5 percig működött.


Lehet felhívok egy másikat is. Az a baj, hogy kb 60km-re van az első ilyen szakember tőlünk. :(

20. mirjam27 (válaszként erre: 12. - Sookye)
2013. jan. 8. 16:43

Tegnap vettünk! Mégcsak egyszer próbáltuk...jó.

Nekem azt mondták tápszert nem lehet bele tenni. Nem értem, te ahhoz is használtad?

19. katie_rose (válaszként erre: 18. - Mirjam27)
2013. jan. 8. 16:43

Nézd meg (amikor sír),hogy hol van a nyelvfékje (nyelve alatt kell keresni, nézd meg a sajátod összehasonlításnak).

Beninek elöl van pl. és ha kinyújtja a nyelvét,akkor középen "behorpad" a nyelve. De nem emiatt nem tud szopizni...

18. mirjam27 (válaszként erre: 11. - Temmp)
2013. jan. 8. 16:41

Most az előbb megpróbáltuk. Elfogadta ugyan, párat kortyolt, tehát megindult a tej, de ennyi volt. Abbahagyta és jött a szokásos hiszti.


Nyelvfék... ezt én is megtudom állapítani hogy áll?

17. mirjam27 (válaszként erre: 10. - Veroniks22)
2013. jan. 8. 16:31
Értem. Hát nem tudom nálunk ezen a téren hogy áll a helyzet.
16. katie_rose (válaszként erre: 3. - Mirjam27)
2013. jan. 8. 16:26

Ennyire rossz már nálad is a helyzet? Sajnálom. :(

Benit naponta kétszer tudom már csak én is cicire tenni. Az előbb úgy csináltam,hogy adtam neki kb. 50 ml tápszert. Utána elvettem és megnyugtattam,mert persze sírt. de mikor megnyugodott utána elfogadta a cicit. Erre most jöttem rá, lehet a következőnél már nem hagyja magát.

de nekem már eleve csak a jobb mellem szuperál. A balból tök konkrétan egy csepp se jön...

2013. jan. 8. 16:02
bocsi: szoptatási :)
2013. jan. 8. 16:02
Vedd fel a kapcsolatot haladéktalanul egy zsoptatási tanácsadóval!!! Most! Telefonálj! Lent valaki adott linkeket, ott találsz telefonszámot is! Addig meg próbáld fálálomban szoptatni, úgy jobban elfogadják a cicit!
13. Babeck (válaszként erre: 7. - Mirjam27)
2013. jan. 8. 15:58

Én mindenképpen az SNS készüléket javasolnám Nektek! Úgy van sikerélménye, hogy szopizik és jön az anyag, meg persze szopik közben :)


Bérelni is lehet!

12. sookye
2013. jan. 8. 15:55

Szia!

Remélem, nem törlik reklám miatt, de a M e d e l a -nak van egy cumija, a C a l m a, amit direkt anyatej adására fejlesztettek ki, ugyanúgy kell szívni, mint a cicit. Ugyanúgy erősen meg kell dolgozni vele, mint az anyamellel, akár anyatejet, akár tápszert teszel bele. Ameddig ezt használtuk a lányomnál pótlásra, addig cicizett is mellette rendesen. De amint áttértünk egy másik, könnyebb cumira (mondván, ne szenvedjen a gyerek a kajáért), nem szopizott többet. :( 4,5 hónapos volt.

Ha még van tejed, érdemes megpróbálni, nagyobb babaáruházakban kapható.

11. temmp
2013. jan. 8. 15:50

Ha túl lassan indul meg a tej, akkor próbálj meg közvetlen előtte fejni, hogy mire megkapja már csorogjon valami.

Nekünk 3 hetesen kellet pótolni tápszerrel eleinte kevéssel, de aztán egyre többet kellett adni, de 10,5 hónapig tudtam tejet adni a tejindítással.

Még ne add fel!

A nyelvfék nincs letapadva? Az én kisfiam 2 hetes volt, amikor felvágták, ha előbbb észreveszik lehet könyebb dolgunk lett volna.

10. veroniks22 (válaszként erre: 9. - Mirjam27)
2013. jan. 8. 15:50
Én nem jöttem rá, a Doktornő mondta az ambulancián miután megvizsgálta. Azt mondta, ha hamarabb odajutunk, akkor még menthető lett volna a szopi, de mivel megszűnt a reflex, így már szinte lehetetlen lett volna visszacsalogatni. Látszatra szopott/cumizott, mert a cumisüveget pl. szívja, de valahogy bedugta a szájába az ujját és rosszul szopta, de ne kérdezd, hogy mi volt benne a rossz, a Doki tudja. :-) Jó sokáig haragudtam a védőnőre, mert szerintem neki kellett volna odaküldenie, nem nekem hetekig nyomozni a neten, hogy mit tehetek. Szóval ha tudsz lépj mielőbb, ne járj úgy mint mi.
9. mirjam27 (válaszként erre: 8. - Veroniks22)
2013. jan. 8. 15:37
Azt honnan tudtátok, hogy már nincs neki szopóreflexe?? Az elején, az első pár hétben nagyon erős volt ez a reflex nála is, a páromnak még a könyökére is rácuppant.
2013. jan. 8. 15:30

Ha fontosnak tartod, hogy szoptass, akkor keress fel egy szoptatási tanácsadót vagy ha pesti vagy, akkor a szoptatási ambulanciát (Szent István Kórház). Nem lesz egyszerű dolgod. Sajnos mi későn jutottunk szakemberhez és már nem volt a Manómnak szopóreflexe (a védőnő és a gyerekorvos semmit nem segített), így csak 3,5 hónapig szopott a lányom, utána még egy hónapot fejtem, de a kezem kikészült.

[link]

[link]

7. mirjam27 (válaszként erre: 5. - Jucás)
2013. jan. 8. 15:28
Nekem sajnos a tejcsi max a napi adag felére elég, szóval kell a tápszer mindenképpen. Sajnos!
2013. jan. 8. 15:27
Én is azért szeretném, mert egyrészt szeretek szoptatni, másrészt ez az örökös fejegetés borzasztó!
2013. jan. 8. 15:25

Nekem egyiknél sem sikerült, sajnos. De 9 hóig csak anyatejet kapott, igaz sok energiámba került. Most kezdtük el a tápit.


Sok sikert Nektek!

4. mirjam27 (válaszként erre: 3. - Mirjam27)
2013. jan. 8. 15:23
Mármint az eleintét úgy értem, hogy amióta tart a sztrájk!
2013. jan. 8. 15:21

9 hetes a Manókám és pár napja úgy döntött neki nem kell a cici. Eleinte még csak csak szopizott, de mára már egyáltalán nem kell neki, elfordítja a fejét, tekereg, csápol, hisztizik. Üvegből megissza a tejcsit. Valószínüleg cumizavaros. Tápszer miatt kezdtünk üvegezni már az első két hétben.


Visszafordítható ez a folyamat??

2013. jan. 8. 15:20

Az üveg tartalmáért nem kell "megdolgoznia"...

Szóval nehezen...

2013. jan. 8. 15:19
Sikerültlhet e visszaszoktatni a babát a szopizásra? Néhány napja csak üvegből hajlandó enni. Ha igen, hogyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook