Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Sikeres fogyózók! Mennyit, mennyiből, mennyi idő alatt, hogyan, hány centivel? fórum

Sikeres fogyózók! Mennyit, mennyiből, mennyi idő alatt, hogyan, hány centivel? (beszélgetős fórum)


1 2
27. patapucs (válaszként erre: 25. - Patapucs)
2013. júl. 27. 00:17
Ha esetleg félreértettem vmit és nálad már nem aktuális a fogyi dolog, akkor ezer bocs.
26. f3000dc5ef (válaszként erre: 20. - 6a2be15c0a)
2013. júl. 27. 00:14

1500 kalória szerintem a te esetedben, még éheztetés.


És attól is függ mit eszel.

Nem mindegy miből van a kalória. A fehérjét beépíti, és kiüriti ami nem kell, a szénhidrátot viszont MINDIG tartalékolja a szervezet.

25. patapucs (válaszként erre: 23. - Bucóka20)
2013. júl. 27. 00:14

1-2 dolog:

- egyrészt le kellene ülnöd apuddal beszélni. Mondd neki, hogy hallgasson végig, ne szóljon közbe, mert van vmi ami rég óta bánt téged és tudod, hogy jó szándékból mondja és teszi, de...

Apud ide a nagybökőt, hogy nem veszi észre, hogy frusztrál ezzel és pont nem azt éri el, amit szeretne. A kondi bérlet jó ötlet, de még jobb lenne, ha elmenne veled vki. Egy barátnővel sokkal jobban telik az idő. :-) vagy apáddal, ha nem szégyellsz vele elmenni és hajlandó jó példát mutatni. :-)

- második lépés, hogy eldöntsd hogy mit akarsz és elhidd, hogy meg tudod csinálni.

Ha másképp nem megy mondogasd magadnak, hogy le fogok fogyni, vagy ha vmit az agyad megkíván, hogy nem szabad, nem szabad....én kezdetben naponta és rengetegszer csináltam (nem hagytam, hogy a gondoltaim közé férkőzzön, hogy húúú, mennyire finom- ha bekúszott, akkor rögtön jött, hogy nem szabad...). 1-2 hét és ha meglátsz vmi olyat amit nem lenne szabad megenni, akkor az agyad rögtön a "nem szabadra" fog kapcsolni.

- neked életmód váltás kellene. Olvass utána az alacsony ch tartalmú étrendeknek, mert valószínűleg hosszabb távon az lenne a megoldás.


Én kitapasztaltam, hogy engem a krumpli és a rizs is hízlal.


Lehet, hogy magadtól is el tudod dönteni, hogy az étkezésed hol hibás ha végignézed.

Hátha csak az ételek összeválogatásával van gond.

Ki tudja.

Nem csak a kalória számít, hanem a bevitt ch mennyisége is.

24. f3000dc5ef (válaszként erre: 14. - 6a2be15c0a)
2013. júl. 27. 00:13

Szerintem neked a legjobban a koroddal van a gond.

Évek óta sanyargatod magad, ahogy írod. Gondolom nem ettél eleget, amit a szervezeted úgy értelmezett, hogy éhezel, pedig éppen növésben voltál. Ezért tartósan átkapcsolt vészüzemmódba, és most tartalékol mindent amit beviszel.

Azt hiszem, sajnos, elég nehéz lesz meggyőzni, hogy nyugodtan visszaállhat normál üzemmódba.

Én azt javasolnám, hogy sok fehérje, zsír. Soha ne legyél éhes!

De ne egyél finomított szénhidrátot, ha lehet semmit, ha nem bírod akkor nagyon minimálisat.

A szénhidrát legyen gyümölcs - zöldség.

23. Bucóka20 (válaszként erre: 21. - Patapucs)
2013. júl. 26. 23:49

Engem apum folyamatosan fusztrál.Ő csak jót akar,elhiszem en,de mindig megbant ha mondja h pufi vagyok stb,meg már 100x felajánlotta h vesz nekem kondi berletet meg kajanal is vannak megjegyzesek.Mindig is csesztetett a sulyom miatt,csak akkor nem amikor lefogytam.

Termesztesen most rajta kivul mas is megjegyzi h felszaladt egy par kg,ja mondom felszaladt,de am nem erdekel masok velemenye,inkabb az h a ruhaim nem jok ram meg ilyenek.Termeszetesen szeretek csinos lenni,de most boldog vagyok,ez az elso,mert amikor lefogytam,akkor egy szakítassal indult minden.Szal inkabb vagyok boldog es pufi mint ossze szakadva boldogtalanul,termeszetesen a ketto nem zarja ki egymast ,mert egeszsegesen is le lehet fogyni,mint ahogy en folytattam a hirtelen fogyas utan,az edzessel,kajaval,mert 2 hetig szinte csak hanytam , nem ettem stb....siman leszaladt az elso 8-10kg.

22. patapucs (válaszként erre: 20. - 6a2be15c0a)
2013. júl. 26. 23:45
Mi jut olyankor az eszedbe?
21. patapucs (válaszként erre: 20. - 6a2be15c0a)
2013. júl. 26. 23:44

Hát igen.

Ennyit számít a mértékletesség és a mozgás. :-)


Apám egyszer azt mondta amikor dugdostam a szüleim elől az ennivalót, hogy ne lássák, hogy mennyit eszem (szégyelltem magam miatta - tipikus zugevő voltam):

"ezzel nem engem csapsz be, hanem saját magad..."


Mennyire igaza volt!

20. 6a2be15c0a (válaszként erre: 18. - Patapucs)
2013. júl. 26. 23:37

De már nem éheztetem magam! 1500 kalórián vagyok mégis... egy pillanatra eszembe jut, hirtelen hangulatváltozás és ennyi.

Egy nyár alatt?? Nem semmi... :)

19. Bucóka20 (válaszként erre: 16. - 6a2be15c0a)
2013. júl. 26. 23:30
Nem,csak vizet ittam,semmi cola,udito semmi.Semmi nasi,kenyer se ....keveseket ettem,mert mar ossze volt szukulve a gyomrom.Es 2 naponta mentem edzeni,min. 1órát voltam ott.Nem is sok gépet használtam,mert csak az elipszis gépet,a két comb erősítőt,néha a taposót,futógépet-gyors séta funkción vagy dombon felfele,meg a hátamat erősítettem,így onnan is szépen lement a háj.:)
18. patapucs (válaszként erre: 13. - 6a2be15c0a)
2013. júl. 26. 23:28

Szerintem nálad egyetlen alap baj volt - az alapján amit írtál: az, hogy éheztetted magad!!


Ez több okból sem jó, többek között tipikus oka a falásrohamoknak + a szervezet vész üzemmódba kapcsol és lelassul az anyagcsere, a fogyás, mert azt diktálja a szervezet az agynak, hogy sanyarú idők jönnek, így fel kell rá készülni....

Azt még nem említettem, hogy leesik a vérnyomás, a vércukor, gyenge leszel és energia szegény, stb.


Amikor a fiam kb. 3 éves volt úgy fogytam egy nyár alatt kb. 15-20kg-t, hogy minden nap "megfuttatott" a lakótelepen a gyerek.

Foci, bicaj - napi 1-1,5 óra nem túl intenzív futás + fele mennyiségű étel - azután, miután egyszer összecsuklottam otthon az ebédlőben, mert annyira keveset ettem.

2013. júl. 26. 23:26

Köszönöm szépen mindenkinek!!

Ömm... már nem csinálok semmi hülyeséget, sőt...életmódváltással, és a "szemét" kiszűrésével szeretnék fogyni, az egyetlen bajom az, hogy az egyik pillanatban még erősnek érzem magam a másikban meg már félig üres a hűtő...

16. 6a2be15c0a (válaszként erre: 12. - Bucóka20)
2013. júl. 26. 23:24
Te jó ég!! Azt hogy?? :) Az "odafigyeltem mit ettem" az életmódváltást takarja??
15. 6a2be15c0a (válaszként erre: 8. - 388b941089)
2013. júl. 26. 23:21
Ügyes vagy nagyon! És nagy vonalakban hogyan is van ez az étkezés?? Esetleg le tudnád ezt írni? És...a centit a magasságra értettem. :)
14. 6a2be15c0a (válaszként erre: 11. - F3000dc5ef)
2013. júl. 26. 23:20
Így van, és gratulálok is! Bár abban nem értünk egyet, hogy mindenki le tud fogyni 10 kilót, én vagyok rá az élő példa... :)
13. 6a2be15c0a (válaszként erre: 7. - Patapucs)
2013. júl. 26. 23:19

Eléggé durván, de már kezdek észhez térni. Én 25 kilót szeretnék, lehetőleg ballagásig, ami nem hiszem, hogy menne csak sporttal. Egyébként nagyon szeretek focizni, amikor itt a faluban mennek a fiúk én is megyek, kivéve ha elcseszem megint a fogyit, mert akkor "egy napos depresszióba" esek... És futni is nagyon szeretek, szóval ezzel nem lenne probléma!

Egyébként régen mindenhogy, mármint kalóriát számoltam. Volt olyan időszak is, mikor csak napi egy csésze tejeskávét ittam.....

2013. júl. 26. 23:16
Én 5 honap alatt kb fogytam 24-26kg,edzessel meg oda figyeltem h mit ettem.Aztan jott a szerelem es vitt mindent,szóval a kg vissza is jottek.Sport nincs , kaja van...de gondolom nem erre vagy kivancsi.Amugy embere valogatja,valaki kimondottan egy dietat kovet,sportol ...van aki maganak alakitja ki az ekezesi szabalyait és sportol...van aki bármit csinál,alig tud megszabadulni 1-2-3kg-tól.Az biztos.hogy nagyobb súlyból könnyebb fogyni.Könnyebben lead egy 90kg os nő 10kg,mint egy 60kg-os 3at....persze ezt is embere válogatja.Ne sanyargasd magad,azzal nem leszel előrébb,természetesen áldozatot hozni kell,de nem elbutulva az egeszsegedet lerontva megszabadulni 4-5 akár x kilótól.:))
11. f3000dc5ef (válaszként erre: 6. - 6a2be15c0a)
2013. júl. 26. 23:07
Hosszú...de tartós :D és ez a lényeg :D én csak azt hívom eredménynek ami legalább egy évig fenn áll, a többi csak illúzió :D Bárki le tud adni 10 kg-t, az a lényeg, hogy úgy is maradjon.
10. patapucs (válaszként erre: 7. - Patapucs)
2013. júl. 26. 22:59

Most januárban csináltam egyébként egy 90 napost, mert 95ről indultam és fizikailag is rosszul éreztem magam.

Lement 20kg, de keményen tartottam mindent és majdnem minden nap ellipszis trénereztem a fizikai állapotomnak megfelelően.


Utána ide-oda ment pár kiló, mert elkezdtem össze-vissza étkezni.

Most folytatom amit abbahagytam, csak más módszerrel. A paleoval ismerkedek, mert az elég jónak tűnik és a különböző betegségeknél is segít/het, hogy az ember helyrerázódjon. A "mellékhatása" a fogyás. :-)

9. zseba (válaszként erre: 1. - 6a2be15c0a)
2013. júl. 26. 22:58

Szia!

Én mindkét gyermekem után update-el és tornával fogytam (12, 15 kg-ot).

Sajnos az utóbbi időben máshogy alakult a napirendem, ezért szinte csak délután tudtam enni, így felszaladt rám néhány kiló, amit szeretnék leadni. Első körben 5 kg, de jó lenne ha 10 kg lemenne!

Jelenleg hetente 2-szer zumbázok, sokat biciklizek és sétálok a gyerekekkel és lecsökkentettem a szénhidrátfogyasztást és felemeltem a fehérje bevitel. Ami még fontos a bőséges folyadékbevitel.

Sok sikert és kitartást Neked!!!

8. 388b941089 (válaszként erre: 1. - 6a2be15c0a)
2013. júl. 26. 22:54
4 hónap alatt 17 kg, megtervezett, ésszerű étkezéssel (nem koplalással) heti 6-7-szeri edzéssel. Van, hogy napi 2 órát is edzem. Centit nem mérek, felesleges. Rám kell nézni. :D
7. patapucs (válaszként erre: 2. - 6a2be15c0a)
2013. júl. 26. 22:53

Hogyan sanyargatod magad?


Én 18 évesen sportolni jártam. hetente 3x a konditeremben voltam + amíg suli idő volt hetente 2x torna óra, ami mondjuk egy zsírégető tornának felelne meg most.

Klasszul "lefogytam" majdnem normális táplálkozás mellett. Kb. 4-6 hónap kellett. A súlyom nem változott (maradt 63kg), de centikben komoly változás következett be.


Neked sportolnod kellene. Ne akarj gyorsan fogyni, mert a most még jó állagú bőröd fogja megsínyleni.

6. 6a2be15c0a (válaszként erre: 5. - F3000dc5ef)
2013. júl. 26. 22:50
Így van sajnos... Ezt érzem is. De a 2 év nagyon hosszú...
5. f3000dc5ef (válaszként erre: 2. - 6a2be15c0a)
2013. júl. 26. 22:45

Hát tinikorban elég nehéz fogyni, amikor a szervezet éppen fel akar építeni valamit, te meg le.



Én két év alatt 22 kg, amit könnyedén tartok.

172 cm 85-ről 63-ra. Paleo-harcos-fegyenc :D

2013. júl. 26. 22:43

Szia!


Én bő 3 hónap alatt 7 kilót a 70-ből (172cm magas vagyok), 90 napos diétával, kisebb bűnözésekkel (+1, max 2 nap szünettel ünnep vagy vendégeskedés miatt, de ezért hosszabbítottam meg kb 2 héttel).

2013. júl. 26. 22:42

Nos, erre én is nagyon kíváncsi lennék! :)

Most kezdtem újra fogyózni. Egyszer 90napos diétával és Rubint Rékával + szobabicajjal fogytam 15 kilót. Még 15-20 kilót le kellene adnom! :)

Kíváncsi vagyok, mások milyen módon fogynak/fogytak! :)

2013. júl. 26. 22:40
Tudom, van pár ilyen fórum, de nekem friss adatok kellenének, pontos leírással! Mert már nagyon elegem van magamból, 4 éve sanyargatom magam, éppen 18 éves korom ellenére.....
2013. júl. 26. 22:39
Sikeres fogyózók! Mennyit, mennyiből, mennyi idő alatt, hogyan, hány centivel?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook