Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsünk Hajnianyunak, nagy szüksége van rá! fórum

Segítsünk Hajnianyunak, nagy szüksége van rá! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. ápr. 2. 06:39

Sziasztok!


Ha beindul....

Hát igen!Csak győzzük kivárni!Azért az rossz lenne,ha a múlt héten kiutalt előleget csak a nyuszi hozná!Csak mert az 2 hetet jelent:(

Tegnap még semmi nem volt,remélem ma már lesz valami,és beszélhetek a kivitelezővel!

Mert addig nincs értelme,amíg tényleg meg nem jön a pénz.

A patyolatos dolog tényleg nagyon jó érzés volt,az ember nem is gondolná!Aranyosak,kedvesek voltak,pedig csak egy vagyok a többi "ügyfelek" közül!

Mindenesetre ez a megoldás így nagy terhet vesz le a vállunkról!


A bank nem szabta meg,hogy hol kössek biztosítást,amikor felvettük a hitelt.Viszont így már menet közben nem nagyon lehet variálni,de van egy bankos ismerősünk,majd rákérdezek,hogy ebben az esetben van-e megoldás arra,hogy biztosítót váltsunk.



Puszi a Bazsinak átadva!!:-DD

A válasza egy nagy mosoly volt!:-D

541. Katinkaboszi (válaszként erre: 539. - Anuszika@freemail.hu)
2009. ápr. 1. 20:09

ne aggodalmaskodj Nucim, Ti már nem járhattok sehogy, mert az életnek már megfizettétek amit követelt, és nem hiszem, hogy egyhamar bármilyen plusz gondotok lehet, talán csak annyi, hogy a szépséges kislányotoknak és a drága nagyfiatoknak munkába állása után, mikor és hogy rendezzetek esküvőt. :)))

ez nem lesz kis kiadás, elég legyen ez egy időre :DDDD

2009. ápr. 1. 20:05

Ha valami beindul Hajnikám, akkor már csak jó jöhet utána, én hiszem és kívánom, hogy mire kettőt pillantotok, már ott is legyen a várva-várt pénz, és a helyreállítás menjen, mint a karikacsapás :DD

már az milyen jó érzés, hogy a patyolatosok olyan kedvesek voltak.


Nemmondod, hogy a bank beleszólhat a biztosítás megkötésébe, már abba, hogy kinél kötöd???

Komolyan, az eszem áll meg, mit el nem követelnek még, nem elég az az uzsorakamatnak is beillő összeg, amit kikövetelnek, ha már voltál olyan botor, hogy felvettél tőlük, mindegy melyiktől.


Mindegy most már, napok kérdése, vagy inkább a nyuszika meghozza az első részt és lehet indulni, hajrá Hajni és csapata, puszi a kicsi Bazsinak :))

539. anuszika@freemail.hu (válaszként erre: 538. - 6e144430cb)
2009. ápr. 1. 08:05
Az építkezés el se kezdődött, az volt az első a takaréknál, hogy biztosítást kellet kötni, mert még a szocpolt se adták ki akkor a Hungária biztosítónál voltunk. Igaz pár száz forintot fizettünk, havonta a még nem lévő házunkra, évente emelkedett az összeg, majd nem tudom hány év telt el, mikor valahogy felhozódott, hogy ez mire biztosít bennünket? Közölték semmire.....de közben jelzem, hogy mindig volt valami gubanc, hogy pl. 1 ft hátralékunk van, amit sehogy nem értettünk, hiszen nekünk csekken jött az összeg, és mi azt időben befizettük, vagyis késedelmi kamat sem lehetett. Irány Mezőkövesd, mert ott volt a biztosító, megkérdeztük, ők nem tudják, de a gép kidobta, meg biztosan nem időben fizettük, hiába mutattam a csekkeket. Kifizettük az 1 ft.-ot, megkérdeztük, hogy akkor minden rendben van most már nincs egy fillér tartozásunk? igen rendbe van minden. Erre 2 hónap múlva kijött, hogy 200 ft-al tartozunk, besokalltam, és nem fizettem tovább, majd keresünk egy olyan biztosítót aki mindenre bebiztosít stb. Igen ám, de a férjem munkanélkülisége, az én betegségem annyira lehetetlen anyagi helyzetbe hozott, hogy nem rögtön kötöttünk új szerződést. Jött 199-ben egy olyan árvíz, hogy a fél ház alatt ahol nincs pince, leszakadt az ajzat beton ez a nappalinkat, és 1 hálót érintett, meg a pincét. Több mint 1m ft volt a helyre állítás, az államtól amit kaptunk az akkori polgármester elköltötte, nagy cirkuszok árán kaptunk 100 e ft-ot. Akkor kötöttük meg ezt a biztosítást, az ismerősök ajánlották.....Most odavittem a kocsimat is, meg kötöttem egy életbiztosítást is, és tépelődök, hogy mit csináljak???????
2009. ápr. 1. 06:54

Állítólag Pesten könyvelik....na de napokig???

Mindegy,a lényeg,hogy ha tényleg így van,akkor valami elkezdődik!

Ez az egész cirkusz,ahogy írtad kedves Katinkaboszi,már kikészít!

Ez az úgy nevezett mosom kezeimet erről is,arról is,meg hogy mindenki mást mond,kész agyrém!

De már tényleg ott tartunk,hogy nem érdekel mit művelnek az ingósággal kapcsolatban,csak a ház legyen rendben,persze azért még kűzdünk,hátha....



Anna!Bizzunk benne,hogy nem lesz szükségetek a biztosító szolgáltatásaira,hiszen az nem jót jelent!És persze az sem biztos,hogy minden káresemény ilyen nehezen oldódik meg.

De ha ennyire tartasz ettől a társaságtól(megjegyzem,valahol azért jogosan:(( ),akkor próbálj meg másik biztosítót keresni.Persze ezzel még nincs kivédve az ember,hiszen nem tudhatjuk előre,hogy hasonló esetben ők hogyan reagálnak.

Mi is utána járunk majd,hogy válthatunk-e biztosítót,csak nekünk a bank köti a kezünket,mert amíg hitel van a házon,addig állítólag nem lehet.De szerintem itt is vannak kiskapuk,és úgy gondolom,ha a két biztosítás átmenetileg fedi egymást,akkor engedélyezik.Vagyis előbb megkötnénk a másikat,és csak utána mondanánk fel a jelenlegit.

Majd kiderül,ezt úgyis a bank dönti el.

2009. ápr. 1. 06:48
Azért felháborító, hogy mik vannak! Csak problémája ne legyen az embernek...
536. anuszika@freemail.hu (válaszként erre: 534. - 6e144430cb)
2009. márc. 31. 20:28

Teljesen be vagyok gyulladva, hogy minden ennél a biztosítónál van, és mi lesz velünk, ha valami történik?????



Hajnikám, nem tudok mást mondani, kitartás, tudom, hogy ezzel már Tiszát lehetne rekeszteni, de még sem lehet feladni!!!

2009. márc. 31. 19:10

Eszméletlen Hajnikám ez az egész cirkusz :(


Már éppen kérdezni akartam, hogy ott, annál a biztosítónál mindig üléseznek a főnökök? Dolgozni ki fog akkor :)


Ha megkapjátok az átutalást, akkor legalább tudtok lépni vlamerre, csak éppen hova küldték? mert egyik óráról a másikra meg lehet kapni összegeket, nem hinném, hogy annyira sok helyre kellett küldeniük. :(

Ha küldtek, a lényeg, már legalább beindult a malom, mert ugye az is igaz, hogy Isten malmai lassan őrölnek, hát még a biztosítóké :DD

2009. márc. 31. 18:32

Sziasztok!



Ma délelőtt felhívtam az ügyintézőnket.

Azt mondta,nem tudja hogy áll az ügyünk,ő már nem foglalkozik vele!

Nem semmi,gondoltam,mivel az ügy még nincs lezárva.

Mindegy,én elpanaszoltam neki,hogy mit mondott a kárszakértő,meg úgy általában,ami a lelkemet nyomta....

Erre délután felhív a kárszakértő,és szó szerint fel volt háborodva,hogy mit képzelek én,mert ő azért fogadott a lakásán,hogy haladjunk.....segíteni akart...meg hogy én egy csomó dolgot félreértettem....stb...

Na,nekem sem kellett több,megkérdeztem én is,hogy ő mit képzel,mert ez nem egészen így működik,és csak mondtam a magamét.

Aztán kb,10 perc után kicsit "megszelidült",és kultúráltan tudtunk beszélni.Mondanom sem kell,csak nem vagyunk előrébb.

Azt mondta,hogy nekem olyan ingósági leltár listát kellett volna adjak,amin a vételár is fel van tüntetve.

Hát sajnos nem vagyok gondolatolvasó,így ezt nem tudhattam,és ár nélküli listát vittem neki:(

Erre ő kiszámolta,hogy az ingóságot 185.000 Ft-al fogja kifizetni.

Kiakadtam!!!Megkérdeztem,hogy ebben minden benne van?

Erre azt válaszolta,hogy igen!

Döbbenet!

Százezres étkező garnitúra,szőnyegek,rengeteg ruha.....és sorolhatnám:((

Mondtam neki,hogy nem fogadom el,ne is küldje el a papírt,mert ez az egész már nevetséges!

Ja,bocsi,a tisztító nincs benne,meg az elektromos dolgok bevizsgálása.



Ma meglepődtem!A tisztítóban egy nagyon aranyos csajszi volt,és mondta,hogy lehetőségünk van arra,hogy ők kijönnek a tisztítandó dolgokért,és vissza is hozzák ha készen van!

Nagyon örültem neki,szerintem mi hónapokig hordtuk volna...

Annyira jó,hogy így meg lehet oldani,így nekünk is sokkal könnyebb!

Még mindíg nem találtam kárpitost,aki árajánlatot adna,pedig nagyon kellene!

Mert a kárszakértő szerint a kétszemélyes kinyitható sarok garnitúrát 15000 Ft-ból röhögve át lehet szivacsoltatni,meg kárpitoztatni!

Mivel ezt sem fogadtam el,így árajánlatot kér,vagy tényleg 15 ezerből kell áthuzassuk,ami lehetetlen!


Ja és állítólag pénteken a biztosító utalt nekünk előleget,de kérdem én:akkor miért nem kaptuk meg????A számlaszám jó,hiszen onnan vonják a biztosítási díjat.

Vagy csak vonni tudnak,utalni nem??


Majd kiderül!De ha tényleg utaltak,az már azért haladás,mert elkezdhetjük a munkát!

Bár a húsvétot biztosan nem töltjük otthon,de addigra látványos változás várható!

533. anuszika@freemail.hu (válaszként erre: 532. - 6e144430cb)
2009. márc. 31. 08:23

Szomorú egy helyzet, de kitartás!!!



Most aztán nem tudom, hogy mit csináljak én is a biztosításunkkal, pedig én nyugodtan voltam, hogy, kifizet mindent, igaz eddig üveg kárunk volt, meg csőtörés a fürdőszobába, arra 90 e ft-ot adott.

532. 6e144430cb (válaszként erre: 531. - Katinkaboszi)
2009. márc. 31. 07:28

Bocsi,tegnap rengeteg dolgom volt,későn értem haza,aztán beállítottak Csilláék.

Egyébként semmi az ég világon nem történik,síri csend van:(((

Ma hívom az ügyintézőnket...már előre félek tőle.Szinte hallom,ahogy mondja:értekezleten vannak a főnökök,folyamatban van az ügy...stb.


Remélem este már jó hírekkel szolgálhatok!


Anna!Köszönöm,hogy megnézted,a mienkben sincs % megjelölés,ez egy külön harc lesz szerintem:((

2009. márc. 30. 19:09
Hajnikám, ugye csak jó hír miatt van ez a nagy hallgatás és nem más miatt? :)
530. anuszika@freemail.hu (válaszként erre: 524. - 6e144430cb)
2009. márc. 30. 19:03
Nekünk Házőrző Plusz Családi Otthon biztosításunk van.Nekünk azt írja, hogy a sérült tárgyak az új állapotban történő beszerzési ára. Nincs %-os besorolás.Ez értékkövető egyébként. Ennyit tudtam kiolvasni belőle.
2009. márc. 29. 22:50

No igen, ami nekem jó, az másnak nem biztos, de ha más is így jár, mint Ti, ők sem fognak tapsolni nekik :(


Nézzétek csak meg Nucival, mert több szem többet lát, ki tudja mit tudtok kisütni. :)


óvatosan az árammal, az nem játék, hívjatok inkább villanyszerelőt, bár jókor mondom én is :(


helyes, csak érdeklődj, lássák a kitartásod, meg a sok telefon és megjelenés, egyszer csak megúnják és inkább fizetnek :)))

528. szimre (válaszként erre: 527. - 6e144430cb)
2009. márc. 29. 08:34
Hajnikám, drága! Mit is mondjak? Csak sok erőt és kitartást!
2009. márc. 29. 08:30

Van aki meg van elégedve velük,és van aki nem(mint pl.mi:(( )


Ma átmegyünk a házhoz,és elkezdjük lecsomagolni a mosodába szánt dolgokat,mert mindent nem tudunk a kis automata gépben kimosni.

Robi(Bazsikám keresztapja)meg megpróbálja kitisztítani az asztali számítógépemet,a szkennelt,meg a két nyomtatót.Remélem sikerül.

Aztán valahogy viszünk be áramot a házba,és kipróbáljuk az elektromos dolgainkat....

Muszáj valamerre elindulni,mert így nem haladunk:((

Tegnap megfőztem mára,ki is mostam,így ezzel nem telik az idő.

Ma szerintem nem leszek napközben,este majd benézek,ha végeztünk.



Anna Drága!Sikerült megnézned a biztosítós papírt?

Nagyon bízok benne,hogy Neked is ugyan ilyen tájékoztatód van,így ketten hátha okosabbak leszünk:))


Katinkaboszi!

Az első adandó alkalommal rákérdezek erre a % dologra,mert nem teljesen tiszta,hogy hogy is van ez,és ki az aki eldöntheti,hogy az amortizáció milyen fokú,és mi alapján döntik el!



Puszi mindenkinek,kellemes vasárnapot!

526. Katinkaboszi (válaszként erre: 521. - 6e144430cb)
2009. márc. 28. 18:26

Hát erre kérdezz rá édes Hajnikám, ezt dugdosg az orruk alá, hogy akkor mitől 30 az 50? Leamortizálódott közben, vagymi?!


Jól tetted, hgy kiírtad a nevüket, mert ide már biztosan nem megy senki velük biztosítást kötni, legalább is nem a hoxások közül. pfújjjj!!!

Én meg lebeszélek minden ismerőst, aki hozzájuk igyekezne, megérdemlik !


Ez a valakinek a valakije dolog már olyan régi itt nálunk, hogy még annó Mikszáth mondta egy beszélgetés alkalmával, hogy Mo dzsentri-ország volt, van és lesz.

Mi éppen a leszt éljük, de nem változott semmi, sajnos :((( ugyanezt mi is elmondhatjuk :(((

525. 6e144430cb (válaszként erre: 523. - 9bbaa658f2)
2009. márc. 28. 09:16

Szia Adél!



Nagyon régen beszéltünk:((((Remélem jól vagytok!


mi is szeretnénk már,ha túl lennénk ezen az egészen,de félő,erre még várni kell!


Puszi!

524. 6e144430cb (válaszként erre: 522. - Anuszika@freemail.hu)
2009. márc. 28. 09:08

Anna!


Nekünk az Optimál van,vagyis a legnagyobb,leg teljeskörűbb:((

Úgy látszik ez is kevés jelen esetben!

Megkérnélek,hogy nézd át Te is a feltételeket,gondolom Neked is ugyan olyan mint nekem,ha már egy biztosítóról beszélünk.Csak azért,hátha elkerülte még valami a figyelmemet.

Amit én találtam,a 23-oldalon van leírva....

Köszönöm!

523. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 521. - 6e144430cb)
2009. márc. 28. 08:29
Hajnikám sokat gondolok rátok és nagyon szorítok nektek.Remélem végre észhez térnek már a biztosítóban.
522. anuszika@freemail.hu (válaszként erre: 521. - 6e144430cb)
2009. márc. 28. 08:13
Ezt megnézem én is, mert nekünk is ott van a lakásbiztosításunk, és most vittem a kocsimat is oda, meg egy életbiztosításunk is ott van. Én eddig meg voltam elégedve velük, de ilyen nagy kárunk nem volt, most már kezdek majrézni, hogy csak semmi ne legyen, ez elég szemétség. Pedig még olyanért is fizetek, hogy drága festmények, ami nekünk soha nem lesz, meg érték papír, meg ékszerek.. van egy karika gyűrűm, mert a köves eltört, a fülbevalóm eltört.....
2009. márc. 28. 08:02

Ma reggel kávézás közben olvasgattam a kötvényhez tartozó ügyféltájékoztatót.

Akkor jöttem rá,hogy egy "aprócska" tény elkerülte a figyelmemet!

Azt írja,hogy idézem:

".....mivel a biztosítási összeg a tényleges (újrabeszerzési)érték fele,ezért a kártérítés is a tényleges kárösszeg fele lesz......"


Akkor milyen 30%-ról beszélnek?

De még igazából ezt sem tartom elfogadhatónak,de hogy haladjunk is valamerre,hát legyen,nem bánom.

Akárhogy is nézzük,mi járunk rosszul:(


Ha valakinek a valakije lennék,már biztosan régen túl lennénk ezen az egészen....de sajnos nem vagyok a valakinek a valakije,csak egy ügyfél,aki szeretné,hogy korrekt módon történjen a kártalanítás,és persze belátható határidőn belül....

520. Rozália (válaszként erre: 497. - Termyne)
2009. márc. 28. 04:28
Termyne, a Juszt elérhetőségeivel kapcs. érdeklődöm...
519. Katinkaboszi (válaszként erre: 517. - 6e144430cb)
2009. márc. 27. 22:23

és kész, vége, ennyi????


és mikor lesz ebből végre valami?


legközelebb finoman és kedvesen kérdezd már meg őket, hogy ugyan a Ti helyetekben mit tennének, hogy ne kelljen a szomszédok kedvességét sokáig igénybe venni?


majd átnézi, majd átnézi,!!!!

az eszem áll meg, micsoda emberek vannak!!!!

518. Kiss Ildikó (válaszként erre: 517. - 6e144430cb)
2009. márc. 27. 19:21
Az a lényeg, hogy a kezébe van :-)
2009. márc. 27. 19:14

....csak egyszerűen kivette a kezemből,és annyit mondott:majd átnézi....

:((((

516. B.Mária (válaszként erre: 515. - 6e144430cb)
2009. márc. 27. 18:29
Sok Boldog Névnapot kívánok én is, jó egészséget és kitartást!
2009. márc. 27. 18:00

Sziasztok!



Nagyon köszönöm mindenkinek a köszöntést,aranyosak vagytok:)))!

Ma este fogom átbogarászni a kötvényt,az utolsó apró betűig!

Délután kerestem a kárszakértőnket,hogy oda adjam neki a hőn áhított leltári listát az ingóságról....nem vette fel a telefont:(

Képzeljétek!Az előbb vissza hívott!!!!!

Úgyhogy én most megyek is,mert vár.

Ha tudok,később még jövök!

2009. márc. 27. 17:53
Isten éltessen, Hajnikám!:)
513. szimre
2009. márc. 27. 14:04
Drága Hajnalkám! Isten éltessen nagyon sokáig! Remélem, sorsotok -inkább előbb, mint utóbb- jóra fordul! :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook