Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsetek gondolkodni! :-) fórum

Segítsetek gondolkodni! :-) (beszélgetős fórum)


1 2
36. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 4. 16:50
Ez elég durva.
35. semleges (válaszként erre: 31. - Timycat)
2023. szept. 4. 12:10
Ez nagyon így van.
34. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 4. 12:03

Atyaég! Libabőrös lettem. Orvos és követelőzik? Kapott már 17 millát? Adnék neki olyan "kutyakötelességet", hogy a feje leszáll. Bizony vegye fel a hitelt és boldoguljon mint a többi. Átlagon felül keres, örüljön neki és dolgozzon meg a lakásért egy picit.

Nem voltam még ilyen helyzetben. Tőlem nem kapna ezek után egy kannyit sem.

Mi van a másik gyereketekkel? Ő is kapott ennyi támogatást? Ő elégedett? Netán meg is köszönte?

33. Amaunet (válaszként erre: 25. - Timycat)
2023. szept. 3. 22:09
Igen (azt és is olvastam a cikkekben), ezért is javasoltam, hogy a végrendeletet ügyvéd segítségével írják.
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Timycat)
2023. szept. 3. 19:49

Köszönöm szépen, hogy felhivtad a figyelmem erre is.

Valóban erre nem is gondoltunk. Igazad van! sajnos tényleg sok minden előfordulhat.

31. timycat (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 3. 19:21

Azon is filozzatok el, hogy ha a gyerek akinek a lakást veszitek megházasodik, unoka még nincs, de előttetek meghal. A házastárs aki nektek idegen ebben a szituban alapból mindent visz, az hogy ti bebizonyítsátok hogy az a vagyon tőletek származik, ági vagyon az már csak bíróság előtt perben történhet meg. Tényleg kell ez a macera? Persze szörnyű ebbe belegondolni, de sajnos nem törvényszerű hogy az idősebb megy el előbb.


Én nem igazán foglalkoztam család joggal, öröklési joggal, de azért hallottam rémsztorikat, hogy mennyi eset lehet az életben amire ott a nagy egyetértésben senki nem gondolt.

30. timycat (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 3. 19:00

Nem ezért kérdeztem, hogy veletek mi lesz öregségetekben. Hanem hogy ez is a hagyaték tárgyát képezze, aztán a hagyatékon úgy osztják szorozzák egymást közt ahogy akarják.

Ha előre akartok papírozni akkor ügyvéd kell, még pedig egy olyan aki jártass hagyatéki ügyekben, az meg ritka, mert kevesen gondolkodnak előre és a lóvé is karcsú, mert még azt is sajnálják rá. Olyan ügyvédet persze fogsz találni aki ír majd egy papírt, valamilyet, aztán hogy az majd 20-25 év múlva megállja-e a helyét hááát... akkor már úgyse tudtok reklamálni, meg lehet nem is lesz már ki ellen.


A közjegyzők sokkal pengébbek ebben a témakörben, de drágábbak is.

2023. szept. 3. 18:30
Második mondat után lemaradt a felkiáltójel 😌
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Timycat)
2023. szept. 3. 18:29

Jó lesz ez így! Lássuk még életünkben az örömüket. Mindkettőnek😊Azért remélem oregségünkre nem halunk éhen, hogy mindent oda tolunk a gyerekeknek!

A pénz úgyis romlik napról napra.

A jó Isten, vagy az univerzum úgyis segít bennünket, ahogy eddig is...ezért pedig végtelenül hálás vagyok! 🙏

2023. szept. 3. 18:18

Igen, megfelel neki.

Értékben is egálban vannak. Így nincs már semmi gond.

A kicsinek már van lakása, amit újítgat folyamatosan. Segíteni szandekozunk mindkettőnek,amíg csak tudunk.

A saját házunkkal mi lesz?

Remélem minden rendben lesz és nem kell ezzel foglalkoznunk. 🙂

26. timycat (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 3. 18:17
Miért nem a saját nevetekre veszitek?
25. timycat (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2023. szept. 3. 18:16
Annyi a baki hogy nincs definiálva, hogy mégis wtf is durva hálátlanság. Ahogy pl az erkölcstelenség is kitagadási ok, csak épp kinek mi az erkölcstelen.
24. Channa* (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 3. 18:04

Értem!

És mi lesz a ti lakásotokkal, ahol most éltek?

A kisebbnek megfelel az ország másik végén lévő ingatlan? Az átmegy az ő nevére?

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Channa*)
2023. szept. 3. 17:43

Ó bocsánat , az sajtóhiba volt😊

Később vettem észre.

Azt mondta, hogy természetesen számíthatunk rá a későbbiekben.

Közösen örököltek gyermektelen nagybacsitol ingatlant de az az ország másik részén van. Az marad meg egészben a kisebbnek. Nem kell félteni azt sem szerencsére. Talpraesett, életrevaló, becsületes, egyenes ember. Rá még talán büszkébb vagyok 🙂 😌

22. Channa* (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 3. 17:22

"Biztosított bennünket arról, hogy részéről a függetlenedes nem jelenti azt, hogy nem számíthat ránk a későbbiekben."


Tehát, biztosított arról benneteket, hogy a jövőben is elvárja, hogy számíthasson rátok...


Érdekes és békés lehetett ez a megállapodás.


A lakást megveszitek, mert kizsarolta, és azon lesz haszonélvezetetek. Minek? Azért, hogy ne tudja eladni?

Ez ugye nem örökölhető.


A másik gyerek majd azt kapja, amiben most éltek? erről mond le a doki tesó?

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Csillagszem38)
2023. szept. 3. 13:55

NE ÍTÉLJ, HOGY NE ÍTÉLTESS!

„Aki bűntelen közületek, az dobja rá az első követ!” (János 8,7) Amilyen könnyű a másik bűnét elítélni, annyira nehezen nézünk szembe a sajátunkka

20. Amaunet (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2023. szept. 3. 13:24

Nem akarok jogászkodni ezért is javasoltam, hogy forduljanak ügyvédhez.


"A nagykorú leszármazót az örökhagyó a vele szemben tanúsított durva hálátlanság miatt is kitagadhatja."

[link]


[link]

19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Amaunet)
2023. szept. 3. 13:15

"A köteles részből is kizárhatjátok a végrendeletben, ha kitagadjátok hálátlanságért."


Csak akkor tagadhatja ki, ha az életére tör, egyéb esetben más megoldást kell keresni!

Azért, mert mer kérni a gyerek, mert vérszemet kapott, nem zárható ki, csak amennyiben a torkához szegeti a szüleinek a kést.

2023. szept. 3. 12:43
Azért a holtunkig tartó haszonélvezetet ratetetjük a lakásra.
2023. szept. 3. 12:38

Én is úgy jártam, mint Enissa...akkkor újból.

Délelőtt leültünk négyesben a két gyerekünkkel és úgy tűnik megnyugato módon tudjuk rendezni a dolgokat.

A nagyobb magától lemond

ingatlanról a testvére javára. Nem akarja őt kisemmizni.

Biztosított bennünket arról, hogy részéről a függetlenedes nem jelenti azt, hogy nem számíthat ránk a későbbiekben.

Megkoszonte, amit eddig is tettünk érte.

Békességben váltunk el mi is és a testvérek is.

Így a lakást megvesszük,

hogy mindketten egyformán kapnak.

Megegyszer köszönöm mindenkinek!

Szép délutánt! 🙂

16. 3066f49f9a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 3. 12:36
A szakmunkás mit kapott?
2023. szept. 3. 12:33

Azt nem számoltad bele, hogy amíg eljutott az orvosi diplomáig az mennyibe került. Sokkal többe, mint a szakmunkás végzettség. Valószínűleg könnyedén tudtátok ezt finanszírozni, mert nem érezte a fiú, hogy ez nektek mekkora teher. Az OK, hogy okos, tanult de a belátási képessége erősen hiányos maradt.

Idősebb orvosokat ismerek, akiktől mindig azt hallottam, hogy a családjuk mennyire nehezen tudta őket taníttatni, hiába volt ösztöndíjuk szinte mindnyájan dolgozni kényszerültek az egyetemi éveikben is. Valamint azt, hogy amint megtehették ők segítettek idős korukban a szüleiknek.


Ha egyenlően szeretnétek mindkét gyermeknek adni akkor számoljátok ki, hogy ki mennyit kapott eddig, a kisebbiknek mennyire lesz még szüksége az önállósodásig . A legfontosabb pedig, hogy keressetek fel egy ügyvédet és kérjetek segítséget, ez önmagában nem nagy összeg. A téma elég nagy horderejű ahhoz, hogy ne két perc és ne idegen vélemények alapján döntsetek.

Érthető, hogy érzelmi okok miatt nehéz nemet mondani, hiszen nyilván nem szeretnétek elveszteni vele a kontaktust . Viszont ez zsarolás a szülők felé ráadásul a testvér kárára.

2023. szept. 3. 12:24

Köszönöm szépen mindenkinek az értékes hozzászólásokat!

A délelőtt folyamán le

13. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 3. 11:52

Végrendeletet kell írni ügyvédi segítséggel. A köteles részből is kizárhatjátok a végrendeletben, ha kitagadjátok hálátlanságért. ("Viszont a sorok között olvasva benne van az is, hogy a pénzünk kell de ránk már utána semmi szüksége")


A leírásodból a fiad arra törekszik, hogy a vagyonotokból minél nagyobbat merítsen míg éltek a másik fiú terhére.

Mi van a másik fiúval? Attól, hogy ő még szingli egyenlő részt kéne neki is juttatni.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2023. szept. 3. 11:14

véletlenül elküldtem.

Nem vagy köteles a gyerekeidnek segíteni, amint befejezték a tanulmányaikat.

Adj, ha megteheted, de úgy, ne azt érezd ez kényszer, amint kényszerként érzed, örök tüske marad, már nem azt fogod érezni magatokért szeret benneteket, hanem úgy megy hozzátok, mint aranyat tojó tyúkhoz.

A döntés a tiéd, ismétlem, jogilag megoldható, hogy lemondassátok, ha erre ő is hajlandó lesz, hogy belemenjen.

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 3. 11:10

Természetesen van erre jogi megoldás is. Megteheted, hogy lemondatod hivatalosan az örökségéről.

Anya vagyok 2 gyerekkel szintén, de nem tudom ebben az esetben adnék-e 2 lyukas fillért is a követelőző gyerekemnek.

Nagyon jó a kapcsolatom velól

2023. szept. 3. 10:25

Azt gyanítom nem igazán akadt pénzügyi problémátok a nevelésük során és mindent megkaptak, ha kiérdemelték ha nem ... természetesen ha a szülő tud segíteni segítsen mindaddig míg a hálátlan gyerek nem kovetelozik és amíg az a pénz nem hiányzik. Azt a gyereket meg kellett volna tanítani, hogy értékelje a pénzt, hogy tudja meg kell érte dolgozni nem pedig csak úgy van...

Ez a baj a mai világgal, aki megteheti mindent is megvesz a gyereknek anélkül hogy megtanítaná a gyereknek a pénz értékét így nem is tudja mennyi áldozattal jár.

9. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 3. 10:24

Ha van rá pénzetek a nevetekre vegyetek lakást, így majd egyszer, remélhetőleg a távoli jövőben ez is az örökség tárgyát fogja képezni, egyformán részesül belőle a 2 gyerek.


Ajándékozással, végrendelettel nincs 100%-os biztonság hogy majd egyszer ugyanannyit fog kapni a 2 gyerek, és valószínűleg majd egymásnak is fognak ugrani.

8. SzuzyF (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 3. 10:08

Kettő gyerek.

Amit az egyik kap, ugyan azt a másiknak is megadom.

Ha ez így történik, akkor hajrá, jusson saját lakáshoz minkét gyermek!

7. Gretaa (válaszként erre: 5. - 55Judit)
2023. szept. 3. 10:00

Ez elég szomorú..

Jó amikor tud segíteni a szülő,viszont nem tartunk egy határt,akkor teljesen természetesnek veszik.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook