Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segitséget kérnék Ausztriában élőktöl GYES temában! fórum

Segitséget kérnék Ausztriában élőktöl GYES temában! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2010. febr. 23. 07:08

A családi pótlék két részből áll, mind a kettőt megkapjuk.

A családi pótlék hol akadt el nektek?

Ha különbözetet akartok kérni, akkor csak visszamenőleg lehet kérni egyösszegben utólagosan, tehát most januárban tudod megigényelni a finanzamt-nál. De azt Magyarországon nem kell bejelenteni.

Eszembe jutott még, hogy a gyes-hez kell még a mutter-pass-kind (az oltási kiskönyvet kérték).

10. Flex76 (válaszként erre: 9. - Szoszilvi81)
2010. febr. 22. 23:16

Hat ez nem jo hir, meg a csaldi potlekunk sehol sem all. De azert a Magyar Allamkincstar felfuggesztette az utalast (nagyon aranyosak).

Van egy olyan amit szinten meg lehet igenyelni a Gyermekgondozasi hozzajarulas. Ezt Ti kertetek?

2010. febr. 22. 23:09

Nekünk is hosszadalmas volt de csak a családi pótlék. Utána már hamar meg volt. Hamarabb megjött a pénz, mint a határozat (kb 2 hét volt-mármint a gyest)

Addig nem igényelheted meg, amig nincs a kezedben a határozat a családiról. Ez a papír kell, meg születési anyakönyvi kivonatot, az e-card, állandólakcím, és ki kellett tölteni egy nyomtatványt.

8. Flex76 (válaszként erre: 7. - Szoszilvi81)
2010. febr. 22. 23:04

Milyen papirokat kertek az igenyleshez?

Es mennyi ido volt amig megkaptad az elso havit itt kint?

A csaldi potlek ugyunk mar lassan 4 honapja huzodik, es van ismeros. Nevetseges!!!

2010. febr. 22. 23:00

Nem csak a különbözetet kaptam. Kaptam Mo-ról,aztán amikor elfogadták itt a kérelmem, akkor megszüntettem. Visszamenőleg akartam, de a kincstáros nő azt mondta, hogy elég ha a következő hónaptól töröltetem.

Ausztriában pedig akkortól igényeltem, amikor ideköltöztünk. Volt néhány hónap átfedés de nem sok. :P

6. Flex76 (válaszként erre: 5. - Szoszilvi81)
2010. febr. 22. 22:56

Tehat ha most En sem fogom mar kapni Mo-rol marciustol. Mert nem kerem sem a csaladi potlekot sem a Gyed-t (meg most az jarna), es itt megigenyeljuk.

De nem ertem amit irtal hogy kaptad mind a ket helyrol? Nem csak a kulonbozetet kaptad?

2010. febr. 22. 22:47
Nekem volt átfedés néhány hónap. Kaptam innen is és onnan is. :P Mivel megszüntettem, nem volt belőle gond.
2010. febr. 22. 22:46
Nekem úgy volt, hogy amióta kint élünk attól a dátumtól kértem az itt járó gyest (6 hónapra visszamenőleg megadják). Meg is kaptam. Közben írtam a magyar államkincstárnak hogy nem tartok igényt a gyesre és a családira. Innen igényelem az egészet, mivel itt élek.
3. Flex76 (válaszként erre: 2. - Szoszilvi81)
2010. febr. 22. 22:39

Szia Szilvi!


Nekem ma jott meg a papir Mo-rol hogy februar 1-tol nem kapom otthonrol. Aztan a Magyar Allamkincstarnak irtam ez ugyben ahol azt mondtak, azt is itt kell megigenyelnunk.

A kerdesem az lenne hogy, 2009 augusztustol elunk kint a kisfiammal, mert a ferjem itt dolgozik. Na most akkor visszamenoleg is jar a Mo-on kapott es az itt kapott osszeg kulonbozete?

Koszi!

2010. febr. 22. 22:31
Kérdezz, talán tudok válaszolni. Én kaptam egy ideig de már lejárt.
2010. febr. 22. 22:26
Gyes-el kapcsolatos kerdesem lenne, ha valaki jartas ebben a temaban, irjon!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook