Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segitséget kérnék Ausztriában élőktöl GYES temában! fórum

Segitséget kérnék Ausztriában élőktöl GYES temában! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2012. ápr. 3. 15:20

Sziasztok!

Mi most intézzük a családi pótlékot ausztriából(bécs)

Az lenne a kérdésem ha mi kint élünk a párommal akkor azt a E401 papirt ki kell töltetni otthon?

Mert már megzavartak minket,volt aki azt mondta nem kell mert itt bécsben van az állandó lakcímünk!

Most kell vagy nem?

2012. márc. 27. 15:02
Sziasztok!Mi Augsztus végén adtuk be a családi pótlék igényt ausztriában.Magyarország 2011.11.30 al megvonta itthonról.Február 23-án megkaptuk a levelet ill. a végztést,hogy Ausztria a jogosult a kifizetésre teljes mértékben.(nem scak különbözet) Midnen simán ment és midnen papir rendben is van.A végzés már 5 hete megvan és azt modnták velünk eggyidőben Ausztriába is kiment.Ilyenkor még menyi idő mire megkapjuk a pénz?Esetleg annak lehet jelentősége,hogy a Wien Finzamt.hoz került mert a beadás időpontjában férjem Wien.i cégnél melózott most viszont Graz-ban.HA valakinek van tapasztalata segíthetne,hogy mire számítsunk mikor kel ki végre a pénz mag..?Elére is köszi!
69. nicole811 (válaszként erre: 68. - Beus80)
2012. márc. 5. 14:43

Szia!

De jó nektek!Nálunk még semmi hír!Elvileg most jár le a 90 nap hogy aláírja a Mák a papírokat!A héten megint telefonálok!Ha van valami írok!

68. beus80 (válaszként erre: 65. - Nicole811)
2012. febr. 22. 22:36

Szia


Megjött a határozat, kifizettek és a 2012es jan.-februárit is megkaptam! 2 havonta jár innentől a csp.Gyes ügyben írtam mailt az SVA-hoz az ügyintézőnek, ő visszajelzett, h tudja, h jogosult vagyok a csp-ra (online letölthető a határozat állítólag) és várjam a Gyest, mert hamarosan a számlámon lesz a pénz! Plusz írásbeli értesítést is küldenek majd erről!

Mostmár fellélegezhetünk!:-) Hajrá Nektek is!!!!!

67. hajini
2012. febr. 20. 16:37

sziasztok!

nálunk a férjem dolgozik Ausztriában, én gyesen vagyok itthon.

a 2010es családi pótlékot és a gyest már megkaptuk.

december elején postáztam Eisenstadtba a kérelmet.

nem tudom mikor kapjuk meg.

MÁK-nál kinél kell érdeklődni. köszi a segítséget

66. beus80 (válaszként erre: 65. - Nicole811)
2012. febr. 16. 15:00

:-)

Ma voltam a Finanzamtnál személyesen, a hölgy megnézte a gépben, h mi újság... Febr. 15 keltezéssel küldtek egy levelet, amiben megírták, hogy 2012. dec.-ig kifizettek (ez még nem ért át) bár a múltkori is febr.9én küldték és csak 14-én volt a számlámon! És elvileg 2 havonta jár innentől kezdve! Az SVA-nál annyit mondtak, h amint megkapom a finanzamtól a levelet, sétáljak be hozzájuk és intézzük a Gyest! Hááát!!!!Mostmár nagyon bízok benne!!!!!Szorííííts!!!!! Majd írj, ha van nálatok is vmi fejlemény!

65. nicole811 (válaszként erre: 64. - Beus80)
2012. febr. 14. 20:10

Szia!

Örülök!Remélem nemsokára Én is örülhetek a gyesnek!Lehet előbb megy a lányom óvodába mint hogy Én pénzt kapjak!Biztos nektek is csúszik majd!Kíváncsi vagyok hogy utalják-e kéthavonta a családi pótlékot!Nekem nem,mert a párom egyéni vállalkozó és mindig kell hozzá állítólag az adóbevallása!Én is várok pár hetet aztán megint felhívom a MÁKot!Majd írok ha van valami!

64. beus80 (válaszként erre: 62. - Nicole811)
2012. febr. 14. 19:48

Szia


Ma elindultunk a "haladás útján". Végre utalta a Finanzamt a 2010es csal.pótlék különbözetet! Remélem nem rakják félre a papírjaimat újabb hónapokra és hamarosan utalják a 2011es és mostmár ugye a 2 havonta járó csp-ot!!!!!!!! Juhujjjj.....

2012. febr. 14. 11:55

Sziasztok!

Nem tudom tud-e nekem valaki segíteni, engem az érdekelne hogy ha jelenleg itthon vagyok gyes-en és közben ausztriában munkát vállalnék, jár-e továbbra is a magyar gyes, a lakcimem maradna magyar, egy határközeli magyar településről járnék át ausztriába dolgozni.

Érdekelne hogy hol és mi jár ebben az esetben.

Előre is köszönöm ha valaki segít.

62. nicole811 (válaszként erre: 61. - Beus80)
2012. febr. 11. 15:39

Szia!

Képzeld felhívtam a Mákot és megkérdeztem megkapták-e Ausztriától a papírokat,mondták kétszer dec.elején és jan.elején.Mondtam de jó dec.közepén amikor telefonáltam még nem tudtak semmit..Kiderült ki húzza itt az időt!90 napot ígértek,mondtam jó lenne ha decemberhez számolnák mivel pénz nélkül nehéz élni.Hát kíváncsi leszek!A családi pótlékot(2011.) meg újból kell igényelnünk,mivel azt mondták a párom adóbevallása is kell hozzá!Hiába nem kapok Én itthonról semmit!Szuper,megint hónapok fognak eltelleni!Te is úgy tudod hogy a gyest csak egyszer kell megigényelni?Mert gondolom mint a családi pótléknál is,csak 2010.aug.-dec.-ig részt kapjuk meg!Kitartás!Köszi!Niki

61. beus80 (válaszként erre: 59. - Nicole811)
2012. jan. 31. 11:41
Nicole911 Neked szántam az előző üzit :-)))
60. beus80
2012. jan. 31. 11:41

Szia


:-(

Van egy ismerősöm, akinek az ismerőse :-) az eisenstadti finanzamtnál dolgozik és ő nézett utána a papírjaimnak! Azt mondta, h igazából nem érti, hogy miért nem kaptam még pénzt, mert már minden készen van, elvileg már csak a ki kellene fizetni... Tegnap telefonon érdeklődtem utána és egy ügyintéző csaj mondta az 1 hónapot!!!Úgy legyen!

Nekem augusztus végén elküldték Győrből a papírokat, meg is kapták az osztrákok, mert szeptemberben mondta egy ügyintéző nőci, h látja, h a magyarok visszaigazoltak! Állítólag sok a munkájuk itt Burgenlandban és kevés a dolgozójuk! Köszi!!!Vegyenek fel még alkalmazottakat, ez bennünket hol érdekel!? Bánom, h Eisenstadt-hoz tartozok és nem Niederösterreich-hoz, mert ott pikk-pakk megy az ügyintézés! Ezek meg...... :-p

Mostmár remélem látjuk az alagút végét....

59. nicole811 (válaszként erre: 58. - Beus80)
2012. jan. 30. 22:55

Szia!

Látom még mindig nem vagyok Ti sem előbbre!

Ki ígérte meg nektek az 1 hónapot?Nálunk sem jobb a helyzet.Ausztria szerint elküldték a papírokat és Győrnél érdeklődjünk,Győr szerint meg még nem kaptak semmilyen papírt!Ez ám a szuper!!!Most ki mond igazat???Majd írj ha van fejlemény!Köszi!

58. beus80 (válaszként erre: 57. - Ferke.)
2012. jan. 30. 19:56

Szia


Ezt olvasd el! : [link]


A nyomtatványokat letudod a netről tölteni!

Arra készüljetek fel, h a magyarok 3 hónapot minimum ülnek rajta...de az osztrák sem különb, sajnos :-((( Én tavaly áprilisban küldtem el a Mák-nak a papírokat (ők leigazolták a 2010-es és a 2011-es évet is...mert tőlem 2011.júlitól megvonták itthonról a cs.p.-ot a 2 gyerkőc után, a fiam után egyáltalán nem fizettek Gyest és Cs.p.ot sem) most 2012. jan. végén még várom a 2010 és 2011 különbözetet az osztrákoktól, ma azt mondták telefonos megkeresésemre, h kb. még 1 hónap! A lányom 5 éves lesz , a fiam pedig 10 hónapos!(Határozatot IS várok tőlük, mert addig nem kapok gyest sem-> amire csak kintről vagyok jogosult!) :-(((((

57. ferke.
2012. jan. 19. 19:25

sziasztok!

ausztriában dolgozom,a feleségem magyarországon kapja a családipótlékot,szeretném beadni a különbözetre az igényt.azt az információt kaptam hogy első lépésként az osztrák finanzamt-ba kell bemenni és kérni egy E401 és egy E411-es

formanyomtatványt.ezekből csak a E411-es első felét töltik ki az osztrák oldalon és a többit magyarországon kellkitöltetni,és eljuttatni a győri államkincstárhoz.ma bementem az itteni finanzamt-hoz hogy kérjek ilyen papírokat,

de azt mondták hogy ők már nem adnak ilyet.sajna nem beszélek jól még németül,ezért nem értettem meg mindent amitmondtak.de valami olyasmit vettem ki hogy magyarországon kell már indítani az egészet és a két ország egymással intézi a többit.abban kérnék segítséget hogy első lépésként hol kell beadni a családi pótlék különbözetre az igényt?és ha esetleg nem jól tudnám ennek a menetét akkor jól jönne még egy kis útbaigazítás.

köszönöm

ferke

56. beus80 (válaszként erre: 55. - Nicole811)
2012. jan. 13. 12:27

Szia

Tökéletesen együttérzek veled! Én is kinti vállalkozó vagyok 2010.jan. óta...most így 2012 januárjában még mindig várom a 2010-es egész évi, 2011. júniusig a cs.p.különbözetet. 2011.márciusban szültem kint a 2. gyermekem, Mo.-on élünk, férjem munkanélküli 2 éve. Jól megkavarta a MÁK az ügyet, mert 3 hónap cs.p-ot fizettek a 2.gyermek után IS, gyest egyáltalán nem, de 2011.június óta megvonták mindkét gyermek után a csp-t itthonról!Azóta semmit sem kapok...és itt állok 2 kicsi gyermekkel! Elvileg nekem is 2 havonta kintről kellene kapnom és havonta a gyest! 1 évet írtam alá...az mindjárt lejár! A "vicc", hogy addig is fizetem magam után a járulékokat az SVA felé, mert amíg a Finanzamt rá nem mondja az Áment, h jogosult vagyok, addig úgy veszik, h NEM vagyok gyesen :-((((( Idióták!!!!!!!

Magyarok minden papírt, visszaigazolást elküldtek Ausztriának 2011.augusztusában, azóta az osztrákok ülnek rajta!!! Novemberben annyit mondtak telefonon, h itt Burgenlandban rengeteg a munkájuk, lassan haladnak, még kb. 3 hónap mire az én ügyemhez érnek..lehet, h később, de az is lehet, h hamarabb!Köszi!!! Az a baj, h a Finanzamt az Isten, amíg ők nem küldik a végzést, addig magasról lesz... az SVA-nál, addig nem adnak Gyest sem!

A Gyes igénylést, ha beadtad a szüléstől számított 6 hónapon belül, akkor megkapod!!! KÉRDÉS, H MIKOR....Ez az, amire nem tudni a választ!

Kitartás! Mindenki ezt mondja! Milyen jó lesz, amikor egyben odaadják azt a sok pénzt!!! Hurrááá... és addig miből élsz?? Ez senkit nem érdekel.... Üdv. Bea

2011. dec. 19. 19:35

Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni Nekünk!Az Én párom egyéni vállalkozó már 3 éve kint Ausztriában!2010.aug.27.-én szültem!Munkanélküliről mentem szülni,így itthon nem kapok cs.pótlékot!Okt.-ben beadtuk a kinti gyes és cs.pótlék papírokat!Győrből márciusban(nagy nehezen)küldték Ausztriába,majd szeptemberben megkaptuk 2010.aug.-dec.-ig lévő részt!2 havonta járna elvileg!

A gyesnél más a gond!Itthon csak a tgyást kaptam februárig,utána már semmit!Mi a 15 hónapot jelöltük be,ami nov.26.-án le is járt!Pénzt persze nem kaptunk.Ausztria szerint elküldték Győrbe,Győr szerint nincs még náluk a 411.-es papír!Lesz vajon ebből pénz!??A szuper az hogy munkanélküli miatt itthonról nem kapok semmit!Nem avulhat el a Gyes,ha lejárt akkor is megkapom és mikor?Sajnos egy fizetésből(bizonytalan) lakáshitellel nem lehet megélni!Ha elviszi a bank a fejünk fölül a házat?Mert az időt húzzák?

Köszönöm a válaszokat előre is!

54. szoszilvi81 (válaszként erre: 54. - Babetta87)
2011. dec. 16. 06:40

Ha kiköltöztök, akkor jár a gyes és a csp is. Nekem 1 éves volt a kicsi, nem dolgoztam előtte Ausztriában.

Állandó lakcím kell, e-card (a férjed biztosítása alá be lehet íratni téged, így van biztosításod)aztán beadni a Famielienbeihilfe igénylőlapot (csp) a Finanzamthoz. Ha megkapod a csp-t, utána mehetsz a helyi Krankenkassa-hoz, és ott tudod megigényelni a gyest. A gyerekek kint kapnak Mutter-pass-Kind nevű kiskönyvet ez a magyar oltási kiskönyvnek felel meg. Mi nem tudtuk először, így a rendes útleveleket vittük :P

4 évvel ezelőtt így volt, ha változás történt, akkor elnézést kérek. Remélem tudtam segíteni.

53. beus80 (válaszként erre: 48. - Katka71)
2011. nov. 9. 12:51

Szia

Az előző üzit neked szántam!!!!

52. beus80
2011. nov. 9. 12:50

Szia

Van valami változás az ügyetekben? Nálunk még semmi, most az osztrákok szórakoznak velünk. Aug. vége óta ülnek a papírokon. De most már jó volna küldenék azt a nyamvadt határozatot, hogy tudjam a gyest is intézni...mert már adósságot-adósság hátára halmozunk.. :-((((((((((((

51. katka71 (válaszként erre: 49. - Beus80)
2011. okt. 25. 21:57
Én is a csodában bízom :-)))Ma már fel sem vette a MÁK-os ügyintézőnk a telefont,szerintem, megismeri a számom:-(((Holnap a férjem fogja,az Ő számát még nem ismeri:-))
50. beus80 (válaszként erre: 43. - 9431c40fcd)
2011. okt. 24. 13:00
Köszönöm!!! Lehet, hogy még a későbbiekben "igénybe veszlek" :-)))) Bár remélem most már a célegyenesben vagyunk..... :-)))
49. beus80 (válaszként erre: 45. - Katka71)
2011. okt. 24. 12:56

Szegényem! Együtt érzek veled tökéletesen!!! Igaz nekünk már aug.23-án tovább küldték a győriek a papírokat (igaz a gyeses papírt rossz helyre, mert a Burgenländische Gebietskrankenkasse-hoz küldték és nem az SVA-hoz) De a biztosítós nő azt mondta, h az úgyis mindegy, mert ők a Finanzamt végzése után fizetnek, nem a MÁK határozata számít....)

Mi most kintről várjuk a "csodát".... meg a tavalyi évi csal.pótlék különbözetet az 1 gyerkőc után!!!Nem tudom kint mindez meddig tart, mert azt hittem, hogy a MÁK-nál már nincs hosszadalmasabb ügyintézési rendszer... :-((((((((

Várjuk, hogy "ránk szakadjon a bank"... a kicsi 7 hós (utána én sem kaptam itthonról Gyest, csal.pótlékot pedig 4 hónapig...)

Sok sikert Nektek is!!!!

48. katka71 (válaszként erre: 47. - 9431c40fcd)
2011. okt. 22. 08:40
Tudom,hogy visszamenőleg kifizetnek,csak mikor??Mi is fizetjük a férjem után az adót,1/4 évente 450 eurót,plussz megemelkedett lakáshitel!!Soroljam??A nőnek mindezt már többször elmondtam telefonon,szépen,udvariasan,hátha megértő lesz,de lehet tényleg igazad van,hogy írásba kellene adni,hogy nyoma legyen..és még azt mondjátok,ha kiérnek a papírok,onnan még 3 hónap...hát...nem örülök!!!
2011. okt. 21. 19:45

Jézus!!!


Visszamenöleg kifizetnek,de ez a magyar részröl már szemétség!Nem értem,mert pár hónapja rendeztem valakinek,itt szült,4 hónap után megkapta györböl az igazolást.


Faxoljál és írd bele hogy nagyon nehéz kötülmények között éltek így is és az a pénz nagyon hiányzk!


ìrjál majd kiváncsi vagyok mi lesz a vége!

Sok szerencsét!

46. katka71 (válaszként erre: 44. - Katka71)
2011. okt. 21. 09:24
Jaj,bocsánat,elírtam,kollégium nem jár a gyereknek!!egyépként hétfőn beszéltem az ügyintézőnkkel Győrben,és azt mondta,hogy előre veszi az ügyünket,mert már tényleg régóta várunk,erre tegnap felhívtam,más vette fel a telót,és azt mondta,hogy nem vették előre,még mindig ugyan ott áll!!Majd átadja a kolléganőjének az üzenetet,és majd hív...hát azóta is hív....
45. katka71 (válaszként erre: 44. - Katka71)
2011. okt. 20. 20:58
Különböző indokokkal húzzák az időt,azokat a papírokat kérik be,amiket már réges régen leadtunk!!!
2011. okt. 20. 20:56
Sziasztok!!Mi 2010 márciusában adtuk be a papírjainkat,és még mindig itt vannak Magyar országon,mostmár a tűrőképpességünk határán vagyunk!!Ez akárhogy is számolom már lassan 9 hónapja lesz!!Természetesen a 15 hónapos gyerek után megvonták a gyest és a családi pótlékot...4 gyereket nevelünk,az egyik főiskolás,Budapesten albérletben....albérlet azért nem jár,mert Ő már nagykorú,utána nem jár a családi pótlék,a kicsi nem tartozik ide,Ő már Ausztriához tartozik,tehát a Magyarok szerint nekünk 2 gyerekünk van,mert a másik kettő lóg a levegőben...ma már ugyan ezzel az indokkal elutasították a gázártámogatást...hiába van 4 gyerekünk egy lakcímen,akkor is csak 2 van...Nem tudom,mikor lesz ebből pénz!!
2011. okt. 19. 18:45

Szia beus80!

Még megváltoztathatod,én 18+4 után kaptam,de ha nem kéred,maguktól nem mondják az SVA-nál.Kinderzuschuss azt hiszem,ha rákérdezel,ök már tudják!Ezt a baba 12hónapos koráig fizetik,elvileg ezt is visszamenöleg meg kell hogy kapjad.12+2 tényleg kecsegtetö.elvileg 1000euro egy hónapban, de ha belegondolsz hogy 18+4 vagy 30+6 és addig nem kell fizetned SVA-t,közben ugye dolgozhatsz. Sok szerencsét! Ha valamiben segíthetek szóljál!

Szép esét!

42. beus80 (válaszként erre: 40. - 9431c40fcd)
2011. okt. 19. 10:16

Kedves zümi71

Köszönöm a választ!Sejtettem, hogy ők is húzzák egy ideig!

Az az igazság, hogy én már májusban leadtam az igénylést az SVA-nál és akkor a 12+2 hónapot jelöltem be! :-( Bár még lehet, hogy ezen tudok változtatni, amikor viszem az igazolást!

Mire fizetik azt a 180 eurót? Úgy értem mi a neve!? Azt csak a 20+4nél fizetik???

Nagyon köszönöm a segítséget!!!!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook