Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítő, építő, őszinte véleményeteket kérném! fórum

Segítő, építő, őszinte véleményeteket kérném! (beszélgetős fórum)


1 2
2020. jún. 28. 19:57
Én is mennék, ha minden családtagom kinn dolgozna. Miért nem mész hozzájuk? Vihetnéd a gyereked is. Vagy ennyire nem egyszerű a dolog?
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Fincsi5)
2020. jún. 28. 19:48

Szia!


Apuka tudná hozni-vinni,amíg hazaérnék-na persze,elméletben... Az édesanyám takarító volt egy hotelben heti 6 napot 6 órában és nem 1000 Eurót keresett,hanem többet. :) De ez nem is most volt,már nem takarítóként dolgozik kint.A gyermekem 8 éves.Szerintem már nem olyan pici,hogy ezt meg ne tudná érteni.És csak egy kicsit mennék ki,egy fél évet,szezont vagy nem tudom,valahogy így "terveztem",amíg legalább a hitelemet visszafizetem,veszek egy használt autót és netán egy picit félretennék.Most levelezőn egyetemen is tanulok,tehát utána volna jövőképem is.(Ne,ne kérdezzétek,hogy a visszalévő 1 évet hogy tervezem péntekenként bejárni az egyetemre,mert nem szoktam ezekbe addig belegondolni,míg ténylegesen nem kell terveznem.Elkérnék jegyzeteket vagy ilyesmi,beszélnék a tanáraimmal,esetleg halasztanék.)De úgy látom,sokan nem vágnátok bele.Talán jobb ötlet még várni.Csak már olyan keserves... Pedig tényleg a épp a vízfelszínen létezünk..Albérlet,rezsi,gyereket ruházni,iskola stb... Hetente csak 1x főzök szombaton,és alap van a hűtőben,de nem megy,esküszöm...már nincsen min spórolni...bár de...a Telekomot kiköttethetem :D:D Bár az sokat nem segítene rajtunk... :')

12. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 28. 19:40

A gyerek mennyi idős? Kétlem, hogy kint 8-16:30-ig, heti 5 napmunkával a dupláját keresnéd.

Úgy gondolom, itt irodai munkát végzel, ott hiába beszéled a nyelvet, nem olyat kapnál. Kire tudnád hagyni a gyereket, ha pl. pultos, vagy takarító lennél?

Engem inkább ez izgatna, nem is annyira az esetleg visszajövő vírus.:)))

2020. jún. 28. 19:36

Hasonlóan Guruljkához azt javaslom beszélj a gondjaidról a munkáltatóddal.

Ne állítsd falhoz, ne zsarold meg azzal, hogy különben elmész - ezt fogják tudni.

Aztán bírd ki még kis ideig, míg kiszámíthatóan rendeződnek a vírus utáni munkaerő viszonyok.

Most, hirtelen felindulásból nem mondanék, nem váltanék még.

Aztán addig lehet, hogy tudsz egy használt autót is venni.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - 8d00a82c06)
2020. jún. 28. 19:36

Nem,nem döntöttem,csak hajlok,mert már eléggé fáj a "nyomorgás"... A sok nem,most ezt se,majd egyszer,majd soha... Mennék,de van bennem egy nagyon erős maradási kényszer is,pont az állásom miatt.Ha 3 műszakban dolgoznék egy gyárban,nem haboznék ennyit,de itt bizony nem erről van szó,hanem tényleg egy szuper állásról,csak a fizetés....

Nem támogatnak,mert azt hajtják,hogy mennyi időm menne el az ingázásra,a munkára,a túlórákra,ők már tapasztaltak,ugye..és ez az idő a gyerektől menne el.Az ellen nem nagyon emeltek még hangot,amilyen színvonalon élünk...hát nemtudom.... tényleg nem,nagyon sokat számít nekem most ebben a véleményetek.Ha a többség szerint elmebeteg dolog lenne,akkor még várok,hiszen semmi biztosam nincs és lehet,hogy olyasmit is meglátok így,amit most magamban nem. :)

9. 8d00a82c06 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 28. 19:32

Azt érzem ezt már eldöntötted.

Azért azt sajnálom, hogy a rokonok nem támogatnak. Megkérdeztem miért?

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - 8d00a82c06)
2020. jún. 28. 19:28
Hát a gyerektartás dolgot most nem részletezném,egy ideje nem fizet,de mi ezt megbeszéltük,nem azért nem fizet,mert nem akar,így is segít,ha kifejezetten kérem,de ő is albérletben lakik és még annyit sem keres,amennyit én...Tudom,a jog.. mindegy,majd megoldjuk.Hogy bírnám-e?Biztos vagyok benne,volt olyan,hogy egyszerre 4 állásom volt.Ezzel tavaly hagytam fel,mert az már nagyon sok volt,igen és mégsem kerestem még úgy sem annyit,hogy megérje...többet vett el,mint amennyit adott.A nyelvet beszélem,igen.Tudom,hogy miből van a kerítés,mindkét szülőm kint dolgozik,sőt a testvérem is.Csak én ragadtam itt valahogy.... Nem is értem,miért nem támogatnak,amikor mind kint dolgoznak...Igen,számítottam rá,hogy az autó hiánya elég negatív,de ha nem jutok ki,soha az életben nem is lesz.. :) Azt hiszem,ha megemlíteném,hogy megyek,ha nem kapok eleget,még integetnének is nekem szívesen.. :D Szerintem ennyivel többet nem kapnék,és nem is vagyok olyan helyzetben,hogy kérhessek ilyesmit sajnos.
2020. jún. 28. 19:17
Szerintem eloször keress állást, és ha találtál akkor lehet mérlegelni! A Covid19 kicsit megváltoztatta a munkaeropiacot Ausztriában (is). (a kocsi hiánya nagy probléma lehet)
6. 8d00a82c06 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 28. 19:16

Értem.

A gyerek apja gondolom rendesen fizet gyt.

Nyelvet beszéled?

Esetleg van valami kilátás kint?

Elhiszem, hogy rossz kérni, gyereket nevelni egyedül pedig még annál is nehezebb.

De bírnád?

Kint sincs kolbászból a kerítés.

5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 28. 19:15

Mindenképpen várnék még.

Esetleg a megfelelő embernek finoman jelezném, hogy ha nem kapok nagyobb fizetést, a váltáson gondolkodom...

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2020. jún. 28. 19:11
Igen,ezeket mind számításba vettem.Megnéztem,ha csak 1000 Eurót keresnék,az is 130 000-el több,mint amit most kapok,sőt,még többel is...abból már tudnék foltozni az életemen,kis lépésekben persze...Tudom,hogy emberileg olyan figyelmesek,mint szerintem sehol máshol,de komolyan...viszont nagyon kellemetlen minden hónapban vagy a szüleimtől,vagy ismerőseimtől segítséget kérni,hiszen mindenkinek alig van vagy épp elég... Pont emiatt nagy a dilemmám... :( Én is határ mellett élek.A mérleg mindkét oldalán van bőven... :( Néha ide,néha oda hajlok...
3. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 28. 19:03
Van egy biztos helyed,most nem kéne kockáztatni,
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 28. 18:57

Határ mellett élek.

Csak egy kérdés.

Mi lesz ha megint lezárják a határt?

Van egy fix, szuper helyed.

Ne add fel!

2020. jún. 28. 18:54

Szervusztok!


Nos,akkor kezdeném,elég lényegretörő leszek.


Van egy fix állásom,maximum 200.000 Ft-ot keresek benne napi 8 órával,heti 5 napban,de ez úgy maximum,hogy eddig egyszer volt csak ennyi,de átlagosan 170 körül fizet...Szerintem ez elég jónak számít,mondom ezt úgy,hogy nem néztem körül és évek óta itt dolgozom.Határozatlan szerződésem van,rugalmas és segítőkészen viszonyul a tényhez,hogy egyedülálló szülő vagyok,tehát nincs probléma az esetleges táppénz miatt,sőt otthonról is tudok dolgozni.Azonban egyetlen fillért sem tudok félretenni és nagyon nagyon alap életszínvonalon húzzuk ki a hónapnak majdnem a végéig...A végén már segítséget szoktam kérni,mikor kitől... Imádom a munkámat.Imádom a felettesemet,a munkatársaimat.De ezt a sehová sem jutást nagyon nem imádom... és felmerült bennem,hogy esetleg felmondok és külföldi,határ menti ingázós állást keresnék.Hitelem is van,amit képtelenség fizetni ebből a fizetésből.És itt kérném a véleményeteket,de ne kíméljetek,mert bár utánaolvastam,mekkora rizikó lenne ez,kiváltképpen a mostani helyzetben,de nem tudok dönteni,mert ennek meg se vége-se hossza.... Hiába szeretem,ha nem élek meg az albérlet és egyéb kiadások mellett...Nem vagyok ezzel egyedül,tudom.Lépnék,de kicsit félek.Még nem dolgoztam Ausztriában,bár több hozzátartozóm igen,viszont ők kijelentették,hogy örüljek az ilyen fixnek,nem segítenek kinti munkához jutni vagy keresni,mert én mit képzelek,hogy gyerek mellett ilyesmit akarok bevállalni..Dehát ponthogy miatta szeretném...Egy autót nem tudok venni évek óta,pedig spórolok,de már egyszerűen nincsen min... Tudom,tényleg,hogy mind vagy legalábbis sokan így vagyunk.A véleményetek érdekelne,de gátlástalanul... Ti meglépnétek ezt?Nem olyan pici már a gyermekem és közöltem az apjával a terveimet...kértem,ha így alakulna,segítsen a gyermek logisztikázásában.A vélemény mellett esetleg tudnátok induló lökést adni?Interneten nézegettem munkákat,találtam is párat,de mint mondtam,nekem nincs autóm sem...vonatoznék...van egyáltalán esélyem?(fentiek miatt érthető módon anonimként kérdezek,megértéseteket kérem)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook