Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítő, építő, őszinte véleményeteket kérném! fórum

Segítő, építő, őszinte véleményeteket kérném! (beszélgetős fórum)


1 2
44. 8d00a82c06 (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 30. 15:58
Nem, Komárom-Esztergom megye.
43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - 8d00a82c06)
2020. jún. 30. 08:52
Hol laksz?Budapesten? :D Az én szülővárosomban 30-ért már találnék 2 szobás lakást albérletbe.De itt...
2020. jún. 30. 08:35
Igazából nem a vírustól félek,meg ilyen második,meg kilencedik hullámtól,hanem attól,amit ez hoz..Most viszonylag minden kiszámítható,még tervezhető is volt kb...attól nem félek,hogy nem találok munkát,én vagyok az,aki egyéként bármit bárhol bármikor,eszámítva persze néhány dolgot.. :D De most úgy döntöttem,várok.Az a bruttó 400 azért nem rossz betanított munkára..Nincs felvétel?? xD
41. df1e1c376c (válaszként erre: 39. - Buspics)
2020. jún. 29. 21:40
Először döntsd el a nickneved!
40. df1e1c376c (válaszként erre: 39. - Buspics)
2020. jún. 29. 21:38
Ha munka adó lennél: te adnak munkát valakinek, aki másnap nem jön be, mert lezárták, lassították a határt?
2020. jún. 29. 21:05
Az a baj, hogy a vírus mindent elbizonytalanít:( És mi lesz, ha rosszul sül el? Ha jön a második hullám? Ez tényleg rizikós. Csak akkor adnám fel a munkám, ha van másik helyette. De még az se biztos, ha jön a második hullám, hogy ott megtartanak. Az ingázós munka meg a határlezárások miatt bizonytalan.
38. 8d00a82c06 (válaszként erre: 37. - Idhikai)
2020. jún. 29. 15:54

Ez egyébként így van.

Nekem ebben az időszakban plusz pénzem az idénygyümölcsökből van.

Meg van a módja mindennek.

Fórumindító is talpraesettnek tűnik.

37. Idhikai (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 29. 15:48

Amikor még alsósok voltak a gyerekeim, volt, hogy könnyeztem a boltban a pénztár előtt, mert tudtam, hogy ok ezt most kifizetem, de mi lesz holnap? ... és mindig jött valami. Nem kaptam ajándékba semmit, nem hullott az ölembe, de mindig becsúszott valami olyan munka, amivel tudtam pénzt keresni. Dolgoztam nyomda alá, kézműves dolgokat készítettem, ami egy dolog, de még kereslet is volt rá. :)

Aki képes és akar dolgozni, nem hal éhen. Mindennek van ára, minden eladható... szerintem.

36. NomNom (válaszként erre: 32. - Valakivagyok1984)
2020. jún. 29. 15:00

Valóban érdemes először Mo-n is körülnezni. Tényleg a jelenlegi helyzetben rizikós költözni, érdemes kivárni ennek az egésznek a végét.

Én most totál megdöbbentem, egy barátnőm mondta hogy egy multinál br. 400-at kap kb. betanított irodai munkára. A végzettségét abszolút nem használja hozzá, tud angolul (azt sem vmi fényesen) és ennyi.

35. 8d00a82c06 (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 29. 14:32
Felénk a legolcsóbb albérlet 100ezer+rezsi.
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Idhikai)
2020. jún. 29. 14:29
Igazad van teljesen.Nagyon jó volt ezt olvasni egyébként.Az az én nagy bajom,hogy ahol élek,ott 80.000 Ft az albérlet... :) Illetve az az,amit én fizetek rá.Na,innen már nem is kell nagyon magyaráznom,hogy miért tudnék sírni egész nap szinte.... Mellékállásom egyébként van,zsebbe fizetős,heti 1 nap.De azzal havonta 20.000et keresek,és általában aznap az akkor kapott fizetésemből vásárolok be vacsorára,másnapra ennivalót a boltban... Igyekszem,igyekszem,de néha nagyon sok....Néha meg igen,így gondolkodom,mint te.Legalább a vízfelszínen maradunk,nem úgy,mint sokan mások,akiknek még esetleg lakáshitelük is van,segítség nélkül.. :( Minden nézőpont kérdése is persze.Csak az ember törekszik a jobbra,ha tud..
33. Idhikai (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 29. 10:55

Én is ilyen állóvízben élek kb. 20 éve. Jó munkahely, jó főnökök, remek kollégák, nem kell megszakadni... de havi fix van, nincs csak kilengés a fizuban. Egyedülálló anyaként innét tudtam két gyermeket jól nevelni és iskoláztatni. Volt-e hiányérzetem? Igen, sok! pl. a fejlődés lehetősége, a kihívások hiánya. Végülis tanultam a munkahelyemen, amikor volt időm, és találtam olyan nekem való tevékenységet, amivel tudtam plusz pénzt keresni, és örömet is okozott. Így ellavíroztunk, sőt még egy lakást is vettem a gyerekeimnek (egyet a kettőnek).

Bánom-e, hogy nem léptem, nem ugrottam ki? Néha igen, néha meg hálás vagyok az életemért, és hogy a gyerekeimet, nyugalomban tudtam nevelni.

Mérlegelj! ... mit nyersz? ... mit veszítesz?

2020. jún. 29. 10:21

Én csak annyit fűznék hozzá,hogy nem olyan jó fizetés ez.

Húgom Ikeában eladó.6órára 150et kap+szép kártya+egészségpénztár+a kajálda részen kb 200ftért kap étkezéseket és 10.000ft-ot még erre is kap a fizuján felül.

Nyelvet nem beszél,sima érettségi.Én lehet inkább így,hogy nyelvet is beszélsz itthhon nézegetnék más munkát.

31. birebora (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2020. jún. 29. 09:34

Kedves Guruljka!


Szánom bánom, hogy ilyen felületesen olvastam, de ez a fontos momentum elkerülte a figyelmemet.

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2020. jún. 29. 07:09
Igen,nem tudok menni sehová sem,de annyira nem is jó anyámmal a viszonyom,hogy így 10-15 év külön élés után együtt éljünk..:D Aaaazt azért nem.Nem is hiszem,hogy örülnének neki,de mint mondtam,amúgysem kint élnek.Mindegy,köszönöm a hozzászólásaitokat.Még kivárok egy kicsit.Mindenkinek szép napot! :)
29. Guruljka (válaszként erre: 28. - Birebora)
2020. jún. 28. 21:04
A család is ingázik, hova menjen a gyerekkel?
28. birebora (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 28. 20:56
Én meg azt mondom, ez esetben hogy csak te ragadtál itt és szüleid, tesód kint, fogd a gyereket és menj. Nem hiszem, hogy kezdetben nem segítenének.
2020. jún. 28. 20:49
A lényeg hogy próbálsz változtatni.Én is két helyen dolgozom,igaz Magyarországon.Nem könnyű,de össze lehet egyeztetni.
26. Garabonciás (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 28. 20:27
Vagy szerkezet lakatosnak. :D Ja, ezzel én is így vagyok..de még a hidegburkoló is mennyit keres külföldön. :D
25. globus (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 28. 20:26

Sajnos, igazuk van. Tőlünk rengetegen járnak át dolgozni, napi ingázással, konkrétan a szomszédos pasi tornacsarnokokat szerel, sötét reggelen elmegy, és este 3/4 7 körül szokott hazaérni. Totál ki van ütve, hétvégente kanalazza össze magát. Ő legális, bejelentett munkaviszonnyal jár ki, nem feketén. Nem mondanám, hogy annyira jó anyagi helyzetben lennének...igaz, 2 autójuk van, munkába egy céges kisbusz hozza-viszi. Más ismerőseim (nők) beteget ápolnak magyarlakta területen, emellett sok más házimunkát el kell végezniük, pl. tyúkot kellett pucolni, betegnek ebédet készíteni, lépcsőt súrolni stb. Miközben gondoskodsz egy idegenről, belegondolsz, otthon vajon mit csinál a gyereked, hát eléggé lelombozó. Szerintem átmenetileg valahogy bírjátok ki, fejezd be a diplomát és azzal próbálj lépni jobban fizető állás irányába.

Esetleg addig beleférne, ha sikerül ilyent találni, itthoni hétvégi alkalmi meló, még ha zsebbe is fizet.

24. Guruljka (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 28. 20:25
Nahát-nahát! Én most ősszel kezdem a szakfordítóit. Rájöttem, hogy jövőre se lesz erre elkülönített pénzem, hát majd lesz valahogy. Adnak részletfizetési lehetőséget...
23. df1e1c376c (válaszként erre: 21. - Garabonciás)
2020. jún. 28. 20:19
Hosszú távra az állandó szabadnap nélküli meló gyilkos. Meg szerintem hétvégi melora leginkább a vendéglátásban lenne esély, oda meg nem hiszem, hogy a tömegközlekedéssel ingázni sikerülne.
2020. jún. 28. 20:16
Mi nem tartjuk ezt a minden második hetet.Gyermek akkor van apával,amikor akar.Mi nem voltunk házasok,így nem kellett bíróságra menni,mindent megbeszéltünk,le is van írva.Minden nap találkoznak aztán viszem haza,vagy akár maradhat is,amikor szeretne.Ebben az egyben szerencsés vagyok.Beugrós munkára nem gondoltam,nem is nagyon láttam eddig ilyen hirdetést.De majd jobban utánanézek.Rengeteg csoportban benne vagyok és rengeteg álláskereső oldalt átnéztem.Hát mit ne mondjak,kicsit bánom,hogy nem asztalosnak vagy ácsnak tanultam... :D:D De most kicsit még elülök a hátsómon a többiek javaslatára.
21. Garabonciás (válaszként erre: 19. - Hajnallányka)
2020. jún. 28. 20:13
Ezt tényleg jó ötlet. Miért nem mész csak hétvégére? Bár sokat nem pihensz, de legalább heti 5 napot otthon vagy a gyerekeddel.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2020. jún. 28. 20:12
Hát nagyon úgy látom,hogy ez mindenki szerint öngyilkos lépés lenne.. :D Úgyhogy asszem,maradok a nézelődésnél és várok.Ingyen eszik szerencsére,igen.Családi pótlékot kapok,emelt összegűt,13 700 Ft-ot,azt hiszem.Sajnos attól tartok,hogy a diplomámmal kint nem érnék semmit,azt itthon tervezem,illetve itthonról szeretnék kezdeni valamit vele,és hát mennék tovább szakfordításra is.Nade a "2. hullám" végéig még sok víz lefolyik a Dunán,ugyebár... Köszönöm szépen az őszinte véleményeteket. :)
2020. jún. 28. 20:09
Nehéz helyzetben vagy minden téren.A rokonok sajnos nem igazán segítenek, ezt én is tapasztaltam már.Azt írod apuka tud vigyázni a gyerekre.Olyan megoldás nem jöhet szóba ,hogy csak beugrós munkát vállalj kint?Például minden második hétvégén,amikor a gyerek apával van.Lehet közben találnál biztos állandót és akkor tudnál váltani.
18. Guruljka (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 28. 20:06

A szakdolgozat előtt én semmit nem változtatnék, inkább megírnám az ismert csoportban, az ismert tanárok segítségével, egy lendülettel.

Nem hiszed el, mennyire visszavet egy évnyi halasztás, szinte elölről kezdesz mindent.

Tudom, mert én is megjártam. Végül sikerült, de most is bánt, hogy bizony végül kicsit összecsaptam azt a szakdolgozatot.

Nem olyan régen volt, 2018 decemberében kaptam kézhez az alapdiplomát.

Valami segélyfélét, gondolom, kapsz, és valószínűleg a gyermek is ingyenes étkezést kap az iskolában. Tudok róla, hogy az ingyenes étkezést megtartották a nyárra is.

Nyilván ettől még keserves, de most legalább a diplomáig bírd végig. Akkor talán kint is jobb esélyekkel kereshetnél munkát.

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Df1e1c376c)
2020. jún. 28. 20:04
Ebben totálisan egyetértünk,nem is várom,keresek én,csak tudod,a tanácsaikra meg a tapasztalataikra igenis igényt tartottam volna,hiszen elvileg egy család vagyunk. :)
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Garabonciás)
2020. jún. 28. 20:02
Nem élnek kint,ugyanúgy ingáznak,de különböző helyeken dolgoznak.Szólhatnának az érdekemben szerintem,de egyszerűen nem hajlandóak...Azt hajtogatják a szüleim,hogy nekem erre a megterhelésre és stresszre nincs szükségem,foglalkozzak csak inkább a gyermekemmel,ne vegyek el tőle időt...de könyörgöm... na mindegy...a testvérem...hát ő egész más helyen dolgozik,oda nem is mennék... Takarításra,ilyesmire gondoltam csak ideiglenesként,míg helyzetbe jönnék... Ne kérdezd,miért nem segítenek.így döntöttek.Már átveszekedtük velük ezt a kérdést,de a döntés az,hogy nem.
15. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 28. 20:01
Szerintem senkitől sem várhatod, hogy helyetted keressen munkat.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook