Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosszullét koncerten, buliban, fesztiválon: biztos, hogy részeg? fórum

Rosszullét koncerten, buliban, fesztiválon: biztos, hogy részeg? (beszélgetős fórum)


1 2
9. 0bd6716bdf (válaszként erre: 8. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 9. 14:25
Hát, persze. A fontossági sorrendet azért tartsuk be! :(((
8. 6bd83f61cd (válaszként erre: 6. - Ezazteee)
2012. aug. 9. 14:24
Előbb felveszi a rendelést? :O
7. 0bd6716bdf (válaszként erre: 5. - 04d410066e)
2012. aug. 9. 14:23

Jó, azért az látszott rajtam, hogy nem vagyok életveszélyben, vagy ilyesmi...

Annyi volt, hogy szédültem és eléggé elgyengültem. A barátom támogatott kifelé, és ahogy mentünk, szinte lépésről lépésre egyre gyengébbnek éreztem magam, alig bírtak el a lábaim. Annyi segítség kellett (volna), hogy minél előbb kijussak valahogy a tömegből.

2012. aug. 9. 14:21
Szia, én kálciumhiányos voltam, ájultam ki Fesztiválon,szerencsére barátokkal voltam, de csak félreálltak az idegenek. Ilyen helyen mindenki piára gondol valószínüleg. DE a közömbösség máshol is van. Burgerbe ültünk a fiammal, mellettünk levő asztalnál kidőlt egy epilepsziás, rohama volt. Beszóltam a pulthoz, hívjon mentőt, azt mondta a csaj mindjárt, csak felveszi a rendelést, körülötte a többi vendég is nézte. Végignézték, hogy a két éves megjedett fiammal én fordítom oldalra a pasits próbálok segíteni. Megkérdeztem mit mondott a mentős, azt mondja a csaj h ő nem hívta. A mentőket is én kellett kihívjam. S rengeteg ember volt, mindenki nézett, én nagyon meglepődtem ezen
5. 04d410066e (válaszként erre: 1. - 0bd6716bdf)
2012. aug. 9. 14:18
Lehet ,hogy azt hitték, hogy magadat mérgezted meg, de attól még odamehettek volna. Én egy partidrogoshoz vagy alkoholmérgezéses fiatalhoz is odamennék, mert egy fiatalkori hülyesége miatt azért nem érdemel halált. Nem vagyok isten, hogy eldöntsem, ki éljen, és ki haljon, ezért biztosan segítenék.
4. Habospite (válaszként erre: 1. - 0bd6716bdf)
2012. aug. 9. 14:17
Nem csak a fesztiválokon vannak így az emberek. Néhány éve párom segített egy néninek aki összeesett az út közepén, mert leesett a vércukra. Előtte vagy 10-en elmentek mellette meg se álltak (falun történt az eset). Fényes nappal. Azt hitték részeg? Nem értem. Hívta a mentőket egyből, akik elvitték, még szerencse, hogy ő arra járt. Pedig teljesen jól szituált, jól öltözött néni volt, látszott rajta, hogy nem egy fényes nappal utcán fetrengő, alkoholista csöves.
2012. aug. 9. 14:17

Hát erről mesélhetnék... Epilepsziásként volt 2 olyan nagyrohamom, amiből az egyik az utcán, a másik egy szupermarketben történt. SENKI nem jött oda hozzám, hogy mi történt, és SENKI nem hívott mentőt. Nem tudom, az emberek hogy lehettek ilyenek. Gondolják, hogy hobbiból rángatóztam a földön?

Szerencsére egyik esetben sem voltam egyedül, így hazajutottam végül. Amúgy mentő felesleges ilyen esetben, mert nem tudnak egy episen segíteni, de ha én hozzá nem értőként ilyet látnék, biztos azonnal mentőt hívnék.

Most már évek óta nem volt rohamom, mert találtam egy jó dokit, aki megtalálta a megfelelő gyógszert, amivel teljesen jól vagyok, és normális életem van. De amikor ez, először 18 évesen megtörtént velem, és senki nem jött odahozzám, nagyon megtört bennem valami. Úgy éreztem, hogy senkire sem számíthatok. Aztán az élet cáfolta ezt többször is. :) Nagyon sok ember segített azóta nekem, de ha erre gondolok, sok aggodalommal tölt el az, hogy aki rosszul lesz az utcán, akár ott is maradhat, mert SENKI sem fog neki mentőt hívni? Kétszer láttam komolyan rosszul lenni valakit az után, mindkét esetben én mentem oda hozzá... Mások meg csak bámulták. Nem értem ezt egyáltalán.

2. 6bd83f61cd (válaszként erre: 1. - 0bd6716bdf)
2012. aug. 9. 14:09
Valószínűleg tényleg azt hitték, hogy magad mérgezted.
2012. aug. 9. 14:02

Pár napja volt egy kellemetlen kalandom, egy fesztiválról hazaindulva lettem rosszul. Hálásan gondolok egy fiatal párocskára, akik odajöttek hozzánk, amikor észrevették, hogy nem vagyok jól. Végtelenül kedvesek voltak, segítettek a barátomnak, sőt, végül ők hoztak haza bennünket.

Nagyon jólesett ez a gesztus tőlük, az viszont furcsa, hogy elment mellettünk nagyon sok ember, és összesen ők ketten voltak, akik segíteni próbáltak.

Azt nem hiszem, hogy egy rosszullét után ennyire közömbös lenne a többség, szerintem inkább az lehetett a háttérben, hogy ha egy fiatal nő rosszul van egy fesztivál kapuja előtt, azt nem veszik véresen komolyan. Talán legtöbben azt gondolják, hogy ivott vagy drogozott. Inkább elsétál mellette mindenki.

Szerencsére nem volt nagy baj, nem kellett mentő, kórház, ilyesmi, de azért láthatóan rossz bőrben voltam. A barátom támogatott, annyi kis segítség jött volna jól, hogy valahogy gyorsabban, könnyebben kijussunk a tömegből. Mindegy, szerencsére jól végződött, de elég tanulságos kaland volt.

Ti mit gondoltok erről az egészről? Voltatok már hasonló helyzetben - akár szenvedő félként, akár segítőként?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook