Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rosszevő gyerek fórum

Rosszevő gyerek (beszélgetős fórum)


1 2
26. erikpipi (válaszként erre: 1. - Hofiagi)
2007. dec. 7. 11:40
Az enyém januárban lesz 7, és kb. 2 hónapja kezdett normálisan enni, de még így is válogat. Majd elhagyja.
25. erikpipi (válaszként erre: 23. - Maja780208)
2007. dec. 7. 11:39

Fiam is ugyan ezért. Gondolom, fáj az ínye. Azt adj neki amit megeszik.:DD

Ha ezt mind megeszi, ninc sis gondod. teeee:DDD Egyébként a kisgyerekek nehezen rágják meg a húsféléket, ez tök természetes, ne aggódj semmit.:)) Sőt, megrágják, jó alaposan, majd egyszerűen kiköpik.:)

24. 754c7e07c3 (válaszként erre: 23. - Maja780208)
2007. szept. 12. 21:22
Ne erőltesd. Csináld akkor darálva a husit, majd visszatér hozzá normál formában is.
2007. szept. 12. 21:06
AZ ÉN LÁNYOM 15HÓNAPOS ÉS NEM ESZI MEG A HÚST KB 3 HÓNAPJA.SZERINTEM A NÖVŐ FOGAI MIATT VANN,DE MÁR TISZTÁRA KÉTSÉGBE VAGYOK ESVE.HA FŐZELÉKET FŐZÖK FASÍRTTAL VAGY HÚSGOMBOCCAL(DARÁLVA VAN A HUSI)AZT BEZZEG TÖMI!ZÖLDSÉG,GYÜMÖLCS MINDEN MENNYISÉGBEN.MI LESSZ HA NEM ESZIK HUSIT!ERRE MONDJATOK VALAMIT!
22. 4916977221 (válaszként erre: 1. - Hofiagi)
2007. szept. 4. 22:30

Két lányom van 12 és 11 évesek. Mindketten rossz evők voltak és ma is azok. Válogatnak, zöldséget pl. egyáltalán nem hajlandóak enni.

A nagyobbik 1-2 éves kora körül csak 3 kanállal evett bármilyen ételből és annyi volt aznapra a főétkezés.

Akkor nehéz volt, ma már rájuk hagyom, azt főzöm, amit megesznek.Azt mondját 7 évente változik az ízlés. Lehet hogy pár év múlva több fajta ételt elfogadnak majd. Gyerekkoromban én sokkal válogatósabb voltam (sőt még most is az vagyok), most mégis képes vagyok megkóstolni egy csomó olyan dolgot, ami pár éve még kizárt volt.

2007. szept. 4. 22:07
lényeg a friss levegő és a mozgás, erőltetni nem kell, eddig még egy kisgyerek sem halt éhen, tudják nagyon jól mennyi ételre van szükségük.
20. safara (válaszként erre: 16. - Csevegö)
2007. jún. 18. 20:18
Hol lehet ilyen étványnövelő tablettát kapni?Kérem irdd meg és mi a neve?safar@mailbox.hu
2007. máj. 22. 21:48
Nálunk a nagyobbik fiam aki nem szeret enni. Képes evés közben mindent kitalálni csak, hogy ne egyen. Leggyakrabban a pisilés volt az indok, hogy felállhasson az asztaltól és nem használt az sem ha evés előtt már volt pisilni. Míg egyszer utána nem mentem, hogy mit csinál, s nem pisilt hanem az elraktározott falatokat kiköpte a wc-be.Azt hittem rosszul leszek. Egy éve beirattam judo-ra heti, három edzése van, s nem azért jár, hogy nagy eredméyeket érjen el de azóta jobban eszik. Nagyobb az étvágya bár válogat, csak azt eszi meg amit szetet.
2007. máj. 11. 20:15

Rossz evő gyerek NINCS! Maximum aggodalmas szülő létezik! Láttatokmár olyan kisgyereket akinek volt lehetősége evésre és éhen halt? (Ez nem vonatkozik az étkezési zavarokkal küzdő kamaszokra.) Egy kisgyerek tökéletesen érzi, hogy mikor és mennyi élelemre van szüksége, ezt az ösztönös önszabályozást ronthatják el a szülők, és válik gyerek evési zavarokkal küszködő felnőtté!

A titok: Legyen sokat a szabadlevegőn, mozogjon, tornázzon, egyen együtt a család, és SOHA NE TUKMÁLJUK A GYEREKET!!!!!!

17. 'szti
2007. máj. 11. 19:19
étvágynövelő tablettával csak óvatosan, különösen kislány esetében, mert férfihormont tartalmaz
2007. máj. 11. 19:16
ÉTVÁGY NŐVELŐ TABBLETTÁT TUDOK MERT MÁR MI KIPROBÁLTUK ÉS BE VÁLT.
2007. máj. 11. 18:03
nehéz dolog az biztos nekem nincs ilyen gondom
14. szilbobe (válaszként erre: 12. - Hofiagi)
2006. dec. 10. 15:08
Nekem a kislányom nagyon rosszevő.Sok szakembert megkérdeztem és mind azt mondta,hogy akkor egyen amikor neki jó.Egy idő után majd eszik a családdal.Mióta alkalmazkodom a gyerek igényeihez,talán jobban eszik valamivel.Minél jobban akarsz valamit,annál inkább nem megy=gyerekek.Ez pedig így vín.Tapasztaltam én is.
13. 363d535da9 (válaszként erre: 11. - Szilbobe)
2006. dec. 9. 18:21
Miért baj, ha csak a sima vizet issza meg? A lényeg, hogy a napi szükséges folyadékmennyisége meg legyen!
2006. dec. 9. 18:11

Sziasztok!

sokszor az is gond nálunk hogy nem eszünk együtt.Fiam apja soha nem akkor eszik amikor mondjuk dél van és ebédelünk hétvégén, mert pont nem éhes.De rá fél órára már leül egyedül enni.Lehet hogy ezt látva a gyerek se tesz másképp.Hiába kérlelem hogy egyen velünk, a fiam válasza is csak az hogy nem éhes.Aztán jön este lefekvés idején hogy éhes. Aztán nem akarom hogy "éhezzen" ezért kap késő esti vacsorát. De lehet hogy megfogadom sokatok tanácsát és hagyom hogy kihagyja az étkezést, nem eröltetem.Az a baj hogy az iskolai étkezését sem tudom kideríteni, mert a tanítók állítólag nem tudnak a gyerekekre figyelni, hiszen pont annyi idejük van nekik is ebédelni.De mindegy nem fogom fel problémának és akkor hátha javul a helyzet.köszi mindenkinek.

11. szilbobe (válaszként erre: 3. - Virkó)
2006. dec. 7. 22:16
Szia!Az én kislányom is 15 hónapos.Nagyon sokat küszködünk az evéssel.Ő nassolni sem igazán szeret.Nem tudom,hogy vezethetnék be új éteelket,ízeket.Pl..csak a sima vizet issza meg még mindíg.Tudnál segíteni?
2006. dec. 7. 16:12

A nagyikám mesélte, hogy régen a gazdag gyerek mellé, aki rossz evő volt, a faluból mindig a kastélyban ebédelt egy szegényebb sorsú gyerek.Hogy jobb legyen az étvágya.Nem azt mondom, hogy vigyetek haza gyerekeket, de az együtt evés valóban jó tipp.Egyedül enni csak nekünk (túlsúlyosoknak ) van kedvünk.

Ők is tudták:"Jobb ízű a falat, ha mindnyájan esznek".

2006. dec. 7. 14:27

Nálunk soha nem téma az evés mennyisége. Mindig relative keveset szedek a tányérjára és ha azt megette akkor adok repetát. Ami nálunk bevált étvágyfokozóként az a sport. Hetente kétszer viszem úszni, labdajátokokat játszik és judózik az oviban (még csak három éves, de hatalmas a mozgásigénye). Utána bármit megeszik amit elé teszek.

Van egy-két étel amit nem szeret (konkrétan a gomba és a bab), ezeket soha nem erőltetem belé.

Ami még bevált nálunk étvágyfokozóként, az ha az egész család leül együtt enni.

8. 363d535da9 (válaszként erre: 1. - Hofiagi)
2006. dec. 7. 14:16

Szeretném megkérdezni tőled, mi az, hogy RENDESEN?

Keveset eszik? Mihez képest?

Ritkán eszik? Mihez képest?

Soha nem volt téma nálunk a gyerekekkel, hogy mennyit esznek. Mindhármuknak van/volt olyan időszaka amikor napokig, sőt hetekig szinte semmit nem ettek, utána meg nem győztem ennivalót készíteni, mert óránként éhen akartak halni.

A legnagyobb kimondottan húsevő. Semmi zöldség, gyümölcs is csak immel ámmal. (Mesterséges vitaminokkal pótoljuk amit nem eszik meg a zöldségekből.) A középső kimondottan a tej és tejtermékeket részesíti előnyben. A kicsi a zöldségfélékért rajong. Sárgarépa, paradicsom, savanyú káposzta husival minden mennyiségben.

Egyik sem kövér vagy sovány. (A legnagyobb átlagos magasság mellett erősebb(atletikusabb) testalkatú, a középső magas vékonyabb, a kicsi pedig magas atletikus lesz.)

A gyerekek nem halnak éhen, viszont étkezési zavarokat lehet kialakítani bennük, ha ennyire központi téma az evés!

Ha kétségbe esel mert nem eszik, akkor rájön, hogy az evéssel való manipulációt felhasználhatja , hogy elérje azt amit akar.

Ha hatalmi szóval ráerölteted az evést, akkor vagy dacból nem fogja megenni az ételt, vagy megeszi ugyan, de kineveled belőle a veleszületett ösztönöket és később súlyproblémákat idézhet elő nála.

Hagyni kellene, hogy azt egye, akkor, és annyit amennyit ő szeretne.

2006. dec. 7. 13:42
Nagyfiam koraszülött volt. én is úgy imádkoztam bele a kaját kb. 14 éves koráig. Azóta megszüntek ezek a gondok, nem eszik hanem.......Hatalmas mennyiséget és szinte mindent,ami éppen van!(na jó, a zsíros húst nem!) Én is azt gondolom, hogy a ygerekek szervezete tudja, hogy mennyi ételre van szüksége. Ha nem kórosan sovány, hagyni kell.Persze akkor csipszet meg üdítőt se!!!
6. Margitnéni (válaszként erre: 1. - Hofiagi)
2006. dec. 6. 20:24

Szia!

Az én fiam dettó, de ő már 15 éves. Ő 41 hétre született, és nagy súllyal, úgyhogy a 32 héthez nincs köze. De nagyon borzasztó, hogy alig van valami, amit megeszik, új dolgokat egyszerűen nem lehet vele megkóstoltatni. Annyit eszik mint egy kismadár, és nagyon sovány, pláne most hogy elkezdett nyúlni. Nem is tudom mi lesz vele! Inkább semmit nem eszik egész nap, pl. az osztálykiránduláson, de akkor sem kóstol meg semmit. Én nem főzhetek vele együtt, hozzá sem érne olyan dologhoz, amit nem szeret. Egész pici kora óta ilyen, csecsemőként is, ha valami olyat adtam a szájába, ami neki nem ízlett azonnal kiköpte, mindig résen kellett lennem. Aztán később a bölcsiben már nem merte kiköpni, inkább a szájában tartotta a neki nem ízlő dolgot, de nem nyelte le. Egyszer órákig a szájában volt egy nyers répadarab, el voltak hűlve a gondozónők, hogy az alvás idő alatt is a szájában tartogatta, várt engem, hogy az én kezembe köphesse, tudta, hogy én nem szidom le.

2006. nov. 30. 15:51

Szerintem nincs.

A lányom 9, fiam 6 éves. Egyszerűen döbbenetesek a hétvégi "találjuk ki mit főzzek, mit esznek meg a gyerekek" játék. Én úgy érzem, hogy egyformán neveltem őket, egy menzán esznek, míg otthon voltam velük egyfajta kaját főztem.

Talán egy szerencsém van, hogy a zöldségeket (csak nyersen) gyümölcsöt imádják.

3 év van köztük és 2 kiló, a lányom a rosszabb evő.

Én is sokszor bevonom őket a főzésbe (palacsinta, sütik, panírozás) és tényleg akkor sokkal nagyobb kedvvel esznek. Mindig megjegyezzük, hogy ki melyik húst panírozta és azt eszi meg, nálunk ez bevált.

2006. nov. 30. 15:38
köszi a tanácsokat.Nekem konkrétan az a bajom, hogy amit főzök arra csak a párom és esetleg a nagyfiam vevő.A 7 éves fiam inkább nem eszik semmit.Így hiába főzök változatosan, ha azt akarom hogy egyen, a kedvenceit kell készítenem.Nagyon bánt a dolog, nem tudom megszerettetni vele az evést.Szakemberrel nem beszéltem erről, de nem lehet hogy azért ilyen mert 32 hétre született? Szerintetek van összefüggés?
2006. nov. 30. 14:40

Igaz,hogy az én kisfiam még csak 15 hónapos,de mivel gyerekekkel dolgozom,talán van némi tapasztalatom.

Szerintem minnél nagyobb "feneket kerítünk" valaminek,pl. az evésnek a gyerekek annál inkább ellenállnak.Ha kórosan sovány vagy alultáplált lenne a gyerek.akkor a gyerekorvos úgyis kitalálna valamit.De erről nincs szó,ugye?Azt is észrevettem,hogy a szülők nem sorolják az étkezések közé a futva bekapott ezt-azt,pl. túrórudit,kekszeket és a megivott üdítőket,pedig azokban is van kalória.

Ha a gyerekeket is bevonjuk az ételek elkészítésébe,talán szívesebben kóstolják meg.Vannak nagyon jó szakácskönyvek,melyekben gyerekek által is könnyen elkészíthető,viccesen tálalt ételek vannak!(Judit és a Zenemanók szakácskönyve pl.)

2006. nov. 29. 18:26
Nálunk a kisebbik gyermekem 8 éves, de sohasem evett sokat, eszik annyit amennyi neki elég. Sokan mondták, hogy többet kellene belé eröltetni, de nála senki sem tudja jobban, hogy neki mennyi kaja kell:)Ő ilyen, még mindig jobb mintha diétáztatni kellen, mert kövér, cukorbeteg stb.
2006. nov. 29. 17:42
Nektek nem volt problémátok a gyereketek étvágyával? Fiam 7 éves és születésétől fogva nem eszik rendesen. Nagyon nehezen kóstol meg új ízeket, marad a jól megszokott "ételeinél".
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook