Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2270. 6eea6e9c26 (válaszként erre: 2269. - Abri)
2018. nov. 20. 10:58
A lézer nekem sokkal hatásosabb.
2269. abri
2018. nov. 20. 09:33
A Rozex gélt érdemes akkor is használni ha vörös erek vannak az arcomon vagy inkább lézerrel kellene eltüntetni?
2268. 8f8f3a827e (válaszként erre: 2267. - Alinka01)
2018. nov. 19. 21:41

A Rozex-et lehet folyamatosan, akár évekig is használni.


Kolbi

2267. alinka01 (válaszként erre: 2266. - 8f8f3a827e)
2018. nov. 19. 13:11
Nálam közben kicsit beerősödött a rozácea, az Alksebor már nem hatott rá, ezért elkezdtem, és kb. 10 napig kentem a Rosex-et. Gyakorlatilag elmúltak a tünetek. Gondolom, ha majd újra előjönnek, elővehetem ismét a Rosex-et. Jó ez így?
2266. 8f8f3a827e (válaszként erre: 2265. - Gory002)
2018. nov. 18. 13:24

Demodex atka (és nem baktérium) ellen jó a metronidazol hatóanyag tartalmú krém (Rozex) illetve tabletta (Klion). De jó hatású a jóval drágább Soolantra is.


Két bőrgyógyász is látott, de inkább a tanácstalanság miatt magad keresed a megoldást. Egy valamit azonban látni kell, mint írod kutyától kaptad el feltételezésed szerint az atka fertőzést. Fel kell tenned magadban a kérdést, valószínű családban, közösségben élsz, intim kapcsolat részese vagy, így az egy év alatt miért nem kapja el más családtagod is ezt a “fertőző” kórt?


Kolbi

2265. gory002
2018. nov. 18. 04:38
Egy fél éve jelent meg az arcomon a rosacea, már két bőrgyógyásznál is voltam vele, de az egyik azt mondta hormon elváltozások miatt vannak az arcomon, és hormont írt fel rá, amit nem tudok szedni, mert iszonyatos székrekedést okoz nálam, és nem is volt hatása az arcomra. A másik kenőcsöt és probiotikumok szedését ajánlotta, de ennek sincs látványos hatása az arcomra. Viszont most olvastam már pár főrumot és ott azt állítják, hogy a rosácea a Demodex szőrtüsző baktérium fertőzéstől is lehet. A tünetek alapján gyanítom, hogy nálam is ez lehet az oka a rosácea kiütéseknek, mert az orromban, a fülemben, és az arcomon is megjelennek ezek a szőrtüsző fájdalmas göbök, amik aztán sokszor pörkösödéssel gyógyulnak, és a fejbőrömön is találhatók, ami miatt igen erősen hullik a hajam. És sajnos sejtem, hogy a kutyától kaphattam el, mert rajta is tapasztalhatók a tünetek, a rózsaszín bőr, a gyulladt fül, a viszketés. Milyen kezelést lehet kérni a Demodex fertőzésre, mert gondolom valami antibiotikumot kellene rá kapni.
2264. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 2263. - 8f8f3a827e)
2018. okt. 22. 05:02

Köszönöm szépen!

Rákerestem. Mivel amióta GYED-en vagyok, semmit sem használok az arcomra, csak Alverde arcmosó gélt, szerintem a fogkrémem (Elmex Sensitive) lesz az oka.

2263. 8f8f3a827e (válaszként erre: 2262. - E18f2d4ad1)
2018. okt. 21. 23:02

Perioralis dermatitis


Kolbi

2018. okt. 21. 22:08

Sziasztok!


Régen írtam ide. Nagyon csúnya volt az arcom legalább 2 évig. Vörös, tele fehér pattanásszerű hólyagokkal és erős hámlással. Mire megállapították, hogy rosacea, lombikot kezdtem és sikerült, most 9 hónapos a kisfiam.

Az arcomra egy bizonyos Uriage krémet használtam, ami sokat javított rajta, aztán spontán elmúlt a probléma. Se a homlokomon, se az arcomon, se az államon nincs.


Most a szám körül körben van csak uyanolyan vörös, hámló hólyag. Sokan azt hiszik kivert vmi, herpesz, de nem. Ugyanolyan, mint az arcom volt.

Lehet ez egyáltalán rosacea ilyen helyen? Mit kezdjek vele?

2261. andy3
2018. okt. 21. 18:39
Sziasztok. Nekem azóta piros az arcom amióta csak gyerekkoromból vissza tudok emlékezni. Biztos genetika mert állítólag a dédimnek volt ilyen, apukámnak valamennyire szintén, bár nem ilyen mértékben. Érdekes módon a testvéreknek nincs ilyen problémája. A bőröm is elég száraz, lehet hogy van valami rejtett allergia is a háttérben. Én már rengeteg kezelési módot kipróbáltam eddig(már a 40-es éveimben járok), sajnos sikertelenül, sok-sok pénzt kidobva az ablakon. Amit még nem próbáltam azok a rádiófrekvenciás kezelések, bár azokat inkább látható erek eltüntetésére ajánlják. Az én arcom inkább összefüggően és állandóan piros. Kérdésem az lenne hogy valaki próbálta e már arcra a viridexet vagy bármilyen rádiófrekvenciás kezelést, és milyen sikerrel?
2018. okt. 6. 22:18

Úgy emlékszem, már leírtam ezt a történetet, de olyan tanulságos.


Volt egy 35-ös férfi páciensem, akinek az édeesanyját is kezeltem. Az anyuka könnyebb eset volt, a kitágult ereket a lézer prímán vitte. A srácnak nem alakult ki még erős erezettség, az első stádiumú, erős pírral, mint a paprika, úgy nézett ki az arca. Mezőgazdasági mérnök volt egy kisvárosban, állandóan ment és az igazi magyaros ételeket fogyasztotta rengeteg kávéval. Persze, átbeszéltük a kezelést, próbált változtatni az étrendjén, nem sok sikerrel. Ment a lézer is, szépen végigcsinálta az 5-ös induló sorozatot, de nem igazán javult. Ilyen elő szokott fordulni, vártunk. Aztán az egyik kezelésre nem tudott jönni, mert mélyvénás trombózist kapott és három hétre kórházba került. Utána jelentkezett, és az arca, csokák-csodája gyönyörű lett. Elmondta, a kórházban csak diétás ételeket kapott, rizs, krupmli, kevés fűszer, csak alma, tészta, stb., sovány kórházi kaja, fogyott 10 kilót még pluszban.

Azóta kétszer hívott, csak krémet kért, nem kell neki (nem szükséges) a drága lézer kezelés, diétával és krémmel egyensúlyban van.


Kolbi

2259. 8f8f3a827e (válaszként erre: 2257. - Apu1957)
2018. okt. 6. 20:48

Sajnos nincs ilyen! Jó lenne...


Mi orvosok úgy szoktuk mondani, hogy megpróbálunk holisztikus szemlélettel gyógyítani. A teljes embert gyógyítani. Ez a rozácea kezelésére kifejezetten érvényes!


Van, akinek az atka írtás a fő vonal, a másiknak az étrend, a harmadiknál belső kezelés, másnak a lézer, utána az életmód, stb. Ezért nehéz a kezelése, olyan, mint egy nyomozás!


Kolbi

2258. alinka01 (válaszként erre: 2247. - 8f8f3a827e)
2018. okt. 5. 22:26
Köszönöm a megnyugtatást! Jogos volt! A bőrgyógyászom szerint nálam a rosacea nagyon kezdeti fokozatú. Nincsenek is eresedések, csak időnként piros és pattanásszerű jelenségek vannak az orcámon. Ilyenkor 2-3 éjszaka vékonyan bekenem Alkseborral, és az kb. egy hétre leállítja a jelenségeket. Akkor újra. Azt javasolta, ha esetleg súlyosbodna, akkor majd jöhet a Rosex gél. De még nem látom szükségét. Így elvagyunk a rosacea és én.
2257. apu1957
2018. okt. 4. 16:55

Sziasztok!

Okoskolbásztól szeretném kérdezni hogy jelenleg melyik a leghatékonyabb kezelési fajta ?

Válaszodat előre is köszönöm.

2018. szept. 9. 13:23

Sziasztok!


Én is Rosaceaval küzdök több éve már.

Amennyiben érdekel Titeket, indítottam egy videoblogot YouTubon, igaz angolul de felirattal :)

A témák az egészséges életmód, étkezés, edzés, bőrápolás.


[link]


Üdvözlettel

Szilvi

2255. Evaeva
2018. szept. 6. 22:12
két napja kezdtem el szedni a roaccuant , mert vissza tértek a patanások :( , mióta szedem a roaccutánt meg valami gyógyszert haj hullásra nagyon piros az arcom :( .
2254. syria (válaszként erre: 2241. - Evaeva)
2018. aug. 6. 20:34

Évekig biztosan nem kell (nem is szabad) szedni.

Az első kúrámat egy, vagy két év múlva (már nem emlékszem) csökkentett dózissal meg kellett ismételni. De utána is szükség lehet törődésre. Nekem a sószappan ill. a patikában vény nélkül kapható Unguentum Antiseptikum vált be.

2253. semleges (válaszként erre: 2250. - Szilvia0310)
2018. júl. 23. 16:12
Ez nagyon jó hír. Nagy gond ez annak aki ilyen problémával él.
2252. bandi777 (válaszként erre: 2251. - Flavyan)
2018. júl. 23. 16:06
Nem ajánlom
2251. flavyan
2018. júl. 20. 20:40
Sziasztok!Nekem maradt egy doboz Mirvaso 30g gél ha ez valakinek problémás beszerezni.
2018. júl. 16. 19:54

Üdv mindenkinek!


Jó régen írtam már, gondoltam megosztom a tapasztalataimat. Ha jól emlékszem télen lesz 3 éve, hogy a rosacea szemmel láthatóan felütötte fejét nálam is. Kipirosodó, sőt egész nap piros bőr, égő, húzó fájdalommal. Volt mikor olyan elviselhetetlenül fájt, hogy még a párna is "bántotta" az arcom, amikor rajta feküdtem. A párom sem tudta végigsimítani Ha meleget ettem egyből belobbant, ha meleg volt, akkor is, ha hideg volt, az volt a baj. Több mint egy évig kutakodtam neten, elolvastam mindent, voltam vagy 5 bőrgyógyásznál és rengeteg, de rengeteg krémet használtam, meg kipróbáltam, míg végül már szinte semmit sem viselt el. Folyamatosan gyulladt volt a rengeteg idegen anyagtól és borzalmasan lerontotta, hogy lépten-nyomon a tükörben vizslattam magam. Egy kedves bőrgyógyász tanácsolta nekem, hogy ne kenjen az arcom semmivel, max. 1 héten egyszer. Na ehhez kellett még fél év, hogy tényleg így is történjen, mert ha nem kentem be, akkor húzódott, vörös volt, hámlott, de ha arckrémeztem, már az is baj volt. így eldöntöttem, hogy nem kenegetem. Első pár héten csak heti 1-2 alkalommal használtam hidratálót, utána meg azt vettem észre, hogy egyre kevésbé igényli az arcom. Mára gyakorlatilag nem használok krémet, ott ül a polcon. Nagyon ritkán, talán havonta két-három alkalommal. És láss csodát, a bőröm nem gyulladt, nem hámlik, nem ég. Mellette meg már lassan egy éve elkezdtem nem foglalkozni ezzel. Azért ez még nem a világvége, gondoltam. A rosacea mellett nekem zsíros, mitesszeres is volt a bőröm. Fogamzásgátlót szedtem rá már évek óta, mikor melyiket, mert azt mondták, ha abbahagyom, rondább lesz a bőröm. Abbahagytam a gyógyszert 4 hónapja. Nos, a bőröm semmivel sem zsírosabb és pattanásosabb, inkább az ellenkezője. Ezen magam is csodálkoztam. Végre újra kimegyek a szabadba amikor kedvem tartja, biciklizek élem az életem és nincs mellé kellemetlen érzés és rettegés. Mindenkinek gyógyulást és tünetmentességet kívánok! :)

2249. 8f8f3a827e (válaszként erre: 2248. - Abri)
2018. jún. 18. 13:12

Az orrszárnyom lévő ereket lézerrel könnyen el lehet tűntetni, ugyanakkor tudni kell, hogy hasonlóan a lábszáron lévő visszerekhez pár év múlva mellette kiújulnak. Gyógyszerrel ezeken nem lehet segíteni. Az alkohol, a szauna, a sok orrfújás mind-mind ront a helyzeten.

Ezeket a kezeléseket télen végezzük. A csípőprotézis és a vérhígító nem okoz ilyet. Nekem is az erek elég erősek az orromon, de én hetente szaunázom. Az orron szépen gyógyulnak a sérülések.


Kolbi

2248. abri
2018. jún. 6. 07:18

Kedves Okoskolbász!

Nekem 6 éve az első csípőprotézis műtét után jelent meg az államon egy lila ér. Azóta folyamatosan egyre több van, az orr mellett az arcomon is. Csomók nincsenek. Nem pirosodik ki, állandó. Akkor arra gondoltam, hogy a vérhigító válthatta ki?

Szeretném megkérdezni, hogy lézerrel el lehet ezeket távolítani? Van még egy olyan gondom, hogy a sebek elég csúnyán gyógyulnak, a protézis műtét helye is feltűnő, vastag heg. Akkor is lehet lézerezni, nem fog utána heg maradni? Esetleg van valami módszer amivel az ereket lehet edzeni, vagy táplálék kiegészítő, hogy ne legyen egyre több erecske az arcomon? Keressek egy bőrgyógyászt,/nálunk 5 hónapra adnak időpontot/ vagy ősszel inkább lézerezés?

2247. 8f8f3a827e (válaszként erre: 2246. - Alinka01)
2018. jún. 4. 11:41

A legtöbb esetben a rosacea nagyon könnyen diagnosztizálható. Borvirág, először csak átmeneti kipirulás, majd látható erekkel, piros orca, orr, áll. Később csomók jelennek meg. Általában a fiatalabb emberek (25-40 év) gonosz betegsége.

Mit tegyél? A rosacea nem egyik napról a másikra jön ki, semmilyen hátrányt nem szenvedsz, amíg megvárod a bőrgyógyászati vizittet.


Kolbi

2246. alinka01
2018. máj. 31. 22:57
Kedves Okoskolbász! Még nem voltam bőrgyógyásznál, de nagyon készülök, egy kicsit távolabbi időpontom már van hozzá. Addig is, egyelőre azt hiszem csak arról kérdezhetek, hogy miként diagnosztizálhatom magam, hogy vajon milyen probléma jelentkezett pár hónapja az arcomon. Mire számíthatok? Jócskán nyugdíjas korú nő vagyok, de eddig remek állapotban volt a bőröm, koromnál sokkal jobb, hála a külső-belső hyaluronsav és kollagén alkalmazásnak. Ami változott az életemben, hogy kb. egy éve ízületi és ideggyulladás problémáim vannak a lábamban, erre szedek időnként Milgammát és Xilox-ot, de nem folyamatosan. És eközben pár hónapja megjelent a két orcámon (csak ott) valami pirosság, apró fehér gennyes hólyagocskákkal. Az Alksebor valamit javít az állapoton, de ha kihagyok egy napot, már újra súlyosbodik a helyzet, a pirosság élénkül, a hólyagok nagyobbodnak. Ez mi lehet? Ilyen a rozácea? Vagy ez valami más is lehet? Amíg nem jutok az orvoshoz, addig mit tegyek? Előre is köszönöm a választ!
2245. 8f8f3a827e (válaszként erre: 2244. - Evaeva)
2018. máj. 31. 09:16

Újból kell kezdeni a kúrát.


Az összeget kell számolni, de ha egy hónapnál több idő, szünet telt el a két kúra között, akkor az első kúra mennyisége már nem számít bele a végeredménybe.


Ezek sajnos szigorú szakmai követelmények.


Kolbi

2244. Evaeva
2018. máj. 31. 06:37
Èrtem köszönöm ,mèg egy utolsò kèrdès s kèsz,szedtem 7hònapig 20mg/nap gondolom ez akkor nem volt elèg,ha ùjjbol fel ìrja a börgyògyász akkor elèg folytatni vagy ùjjbol kell kezdeni a kùrát, el fog telni a kèt kura közt kb 4-5hònap.Mostmár èrtem nem a kùra időtartama számit hanem ,hogy meg van e a mennyisèg. Köszönöm a válaszát nagy segìtsèg volt.
2243. 8f8f3a827e (válaszként erre: 2242. - 8f8f3a827e)
2018. máj. 30. 19:11
kumulatív
2242. 8f8f3a827e (válaszként erre: 2241. - Evaeva)
2018. máj. 30. 19:10

A Roa-nak van egy kumutatív (összegző) dózisa. Ezt azt jelenti, hogy bizonyos mennyiséget be kell szedni, hogy a későbbiekben ne jöhessen ki új göb. Ez súlyra, nemre való tekintettel számoljuk. Ezt a bőrgyógyásznak számolnia kell, erre van egy grafikon.


Kolbi

2241. Evaeva
2018. máj. 30. 13:56
Ha jòl èrtelmeztem akkor a roaccutant lehet szedni èveken át kùra szerűen? Az pontosan mit is jelent? Èn 7 hònapig szedtem 20mg-t/nap . De a bőrgyògyász már 3 hònap ùtán le akart állìtani mivel az idő alatt ki tisztult az arcom, de vègülis sokadik kèrèsre kihuztuk a kezelèt 7 hònapig. 6 hete fejeződött be a kezelès s egy hete jönnek ki ùjjab pattanások. Ön azt ìrta az egyik hozzászolásba , hogy a bőrgyògyász dönti el meddig kell egy kezelèst csinálni ,hogy a pattanások ne tèrjenek vissza. Ezt hogyan határozza meg egy bőrgyògyász? El nézèst a sok kèrdèsèrt, de fèlek ,hogy megènt tele lesz az arcom :( . Köszönöm a válaszát , további kellemes napot.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook