Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
1850. Grösl Panni (válaszként erre: 1849. - GabriellaWales)
2017. ápr. 12. 19:55
A GP-hez mesz vagy mar dermatologushoz?
2017. ápr. 12. 18:01
Sziasztok!A vorosseg az arcomon valamennyit csokkent,de a gobok sajnos megmaradtak.A kamilla tenyleg lehuzza a gyulladast,de hosszu tavon nagyon szaritja a bort.A viszketes nalam az esti orakban szokott jelentkezni.Orvoshoz mar be vagyok jelentkezve,utana rogton irok,hogy mi a helyzet :)
1848. Grösl Panni (válaszként erre: 1846. - Kolibri15)
2017. ápr. 12. 14:49
Deee probald meg a calciumot hatha megis csak allergia drukkolok h csak az legyen inkabb
1847. Grösl Panni (válaszként erre: 1846. - Kolibri15)
2017. ápr. 12. 14:31
Igen azt mondanam acne rosacea :(
1846. kolibri15
2017. ápr. 12. 08:13
Az adatlapomra feltöltöttem képet, valaki segíteni, hogy ez vajon rosacea?
1845. kolibri15
2017. ápr. 12. 08:12

Sziasztok!


Nálam január környékén kezdődött minden. Egyik nap annyira égett az arcom, mintha leégtem volna.

Ez megszűnt. Utána szép lassan egy kicsi piros folt jelent meg az arcom bal oldalán a szemem alatt, illetve a jobb arcomon a szám mellett. Aztán egyre többször éreztem ezt az égő érzést, és egyre nagyobb lett a két foltom. Hol előjött, hol visszahúzódott.

Elmentem bőrgyógyászhoz, de annyit mondott, hogy allergia. Amit adott krémet, persze nem használt.

Elmentem a házi orvoshoz, aki most elküldött labor vizsgálatra, és étel allergia vizsgálatra.

De mivel már nem bírtam, Elocom krémmel kenegettem pár napig, ami mérsékelte a gyulladást. Egész szép lett az arcom, DE! Hétfőn elmentem futni, és estére már lángolt a fejem, bedurrant, és újra előjöttek a foltjaim. :(

Természetesen egy orvos sem mondta, hogy ez esetleges kezdődő rosacea, de a tüntetek alapján úgy érzem, hogy sajnos ez kezdődő rosacea. :(

Csak nem értem miért hozta ki a futás?!

2017. ápr. 11. 18:00
Kinek milyen alapozo valt be? Nekem rettenetesen viszket es kiuteses lesz mindentol az arcom nem birok szinte semmit
2017. ápr. 11. 17:59

Nekem a jobb oldalam a rosszabb de szerintem nekem az emesztesi gondjaim allnak a hatterben

Sajnos folyamatos szekrekedesem van van h 1hetig nem tudok wcre menni es semmi de semmi nem segit ezen :(

1842. SSszonja (válaszként erre: 1839. - GabriellaWales)
2017. ápr. 11. 12:24

Szerintem az egesz értagulas mögött az idegrendszer áll.ott van vmi rendellenesség nalunk a szimpatikus idegrendszerben.ez felelős az erek tagulasaert ha leadja a jelet tágul.

Nem akarok okoskodni de szerintem ez eleg logikus.es ez a feloldali elvörösödés is azt mutatja hogy epp az arc egyik felevel összeköttetésben álló idegekkel van hiba.persze ugyse jövünk rá mi csak leirtam hogy én erre gondolok.

Es gondolom ez se igaz mindenkire.

1841. Grösl Panni (válaszként erre: 1839. - GabriellaWales)
2017. ápr. 10. 22:22
Udv en is walesbol ;)
1840. SSszonja (válaszként erre: 1839. - GabriellaWales)
2017. ápr. 10. 13:05

Akkor ez is úgymond normalis tünet szuper...

A kamillát ki fogom próbálni köszönöm.

1839. GabriellaWales (válaszként erre: 1838. - SSszonja)
2017. ápr. 10. 12:26
Szia,en is ugyanigy vagyok ☹ Az arcon jobb oldala szep,szinte hibatlan.Csak a bal oldalon van problemam,de ott egyre csunyabb..sajnos.Tervezek borgyogyaszhoz menni,de kulfoldon nem olyan egyszeru.A privat rendeles 3-szoros aron van mint otthon es a nyelvi nehezseg is fennall.Egyenlore a kamillas borogatas segit,megnyugtatja a bort es egyben fertotleniti is.De ez csak ideiglenes megoldas,nem tunteti el tartosan a pirossagot es a goboket sem..
1838. SSszonja
2017. ápr. 10. 09:57
Pár hete azt vettem eszre hogy csak az egyik arcom ég a masik viszonylag normalis.ilyen van valakinek??ez miert van? Látványos a színkulonbseg is ilyenkor.picit kezd elegem lenni már ebből a betegségből.
2017. ápr. 4. 10:24

Sziasztok!


Először is Okoskolbászhoz szólnék. Megtaláltam közben, hogy a bőrvörösség kezelésére a pulzáló festéklézer lehet alkalmas. Ez a fajta lézer viszi a pigmentfoltokat is? Olvasgattam a neten, de nem találtam túl sok információt róla. A szegedi bőrgyógyászati és esztétikai lézercentrumban van ilyen gép, ami közel van a lakóhelyemhez. Még csak elméleti síkon mozgok a lézerkezelésekkel kapcsolatban, szeretném a lehető legtöbb információt begyűjteni.

Valaki volt már ilyen kezelésen? Véleményeket, tapasztalatokat szívesen meghallgatok!

Másik! Már lassan egy hete semmivel, SEMMIVEL nem kenem az arcom és a kezdődő rosaceám lement alfába, vagy nem tudom hogy fogalmazzak, a bőröm nem gyulladt :) Nem mondom, hogy nem piros, de viselhető. Az én sztorim: hoszzú-hosszú évek óta küzdöttem aknéval, bőrgyógyásztól kaptam rá antibiotikumot, fogamzásgátlót, aztán az évek alatt használtam differint, duac gélt, finaceát... most is vannak rajtam mitesszerek, meg kis zárt komedók, de rengeteget javult. Ezek közül már csak a fogamzásgátlót szedem. Másfél éve kezdtem el hidratálókrémeket használni, és mint egy bolond, sorra vettem magamnak tonikot, BHA hámlasztót, szérumot, esszenciát, meg minden szirszart, amit ember el sem tud képzelni. Gondoltam ez a rétegzős rutin milyen csodás... Aha, kb. 2-3 hónap elteltével a bőröm egyre érzékenyebbé vált, megszabadultam a hidratálókrém kivételével mindentől. Az érzékenység megmaradt, jött a bőrpír, a húzódó érzés. Kerestem a speckó hidratálót rá. Eleinte működött, aztán úgy éreztem kevés, így még többet kentem magamra, aztán már kétfélét minden nap kétszer, hogy a pír és a bőrérzékenység csillapodjon. De nem csillapodott, inkább az ellenkezője. Lángolt a fejem. Ha visszagondolok kb. 4 éve nem volt olyan nap,hogy ne kenjek az arcomra semmit. Veszetten küzdöttem a pattanások ellen, aztán meg a hidratálásért. Szétbarmoltam a bőröm!!! Elnézést, tudom már említettem, de Okoskolbász tanácsára felhagytam a krémezéssel. Telik az idő. A bőröm nem csúnyább. Inkább szebb! + eleinte nagyon erősen húzódó, égő érzés alábbhagyott. Nem tudom, hogy ez meddig tart, de most madarat lehetne velem fogatni :)))

Lányok! Ha már minden krémet, tonikot, csiganyálat, csodacuccot kipróbáltatok, mégsem segített és reményvesztettek vagytok, akkor egy időre rakjatok el mindent, hadd lélegezzen a bőrötök. Egy próbát mindenképp megér! Vesztenivaló az nincs. Időnk az van, másunk sincs. Csak azért írtam le, hogy ha már egy ember hasonló cipőben jár itt, mint én és neki segít, már megérte.

2017. ápr. 4. 01:48

Sziasztok!


Uj vagyok a forumon,az Egyesult Kiralysagban elek.Kezdodo rozaceam van,munkahelyi hideg-meleg hatas miatt alakulhatott ki szerintem..Par honapja kezdott az arcom bal oldalanak belobbanasa,egese.Munka utan hosszu orakon at tartott mire enyhult :(( Aztan jottek a pottyok,es a belobbanas is egyre surubb,mar nemcsak munka utan.Pedig szeretem a munkamat,de mar felek dologzni menni:(( Vasaroltam kremeket,amik rovid ideig hasznaltak,de aztan visszaestem..

2017. ápr. 2. 07:26

Üdv mindenkinek! :)


Tisztelt "Okoskolbász"! Ha valamikor erre jár és lenne szíves válaszolni, szeretnék feltenni pár kérdést, ami az utóbbi időben felmerült bennem.

Az egyik a demodex atkával kapcsolatos. Az atkák túlszaporodása a rosacea kezdeti stádiumában is előfordul? Amikor "csak" bőrpír van az arcon, illetve vannak kifejezetten az atka túlszaporodására utaló tünetek?

Azt elmondta nekem és olvastam is, hogy a bőrpírral a legtöbb lézer nem tud mit kezdeni, viszont vannak olyan készülékek, amelyek alkalmasak lehetnek az állapot javítására. Milyen fajta lézeres kezelés lenne erre alkalmas? És ha szabad itt orvost vagy rendelőt közzé tenni, azt szívesen fogadnám.

Illetve, egy ideje alig használok hidratálókrémet, gyakorlatilag az arcmosáson kívül más nem történik. Eleinte szörnyen húzódott fájt a bőröm a krémek hiányától, úgy veszem észre ez a fájdalomérzet az utóbbi időben kicsit csökkent. A pirosság az arcomon viszont nem. Várhatom esetleg, hogy a bőröm egy idő után elkezd visszaregenerálódni, megerősödni saját magától krémek nélkül? Gondolom ezt hülyén fogalmaztam meg :) És csökken a pirosság, meg a bőrérzékenység?

Előre is köszönöm válaszát!

1834. Szilvia0310 (válaszként erre: 1831. - PeTrAAA30)
2017. ápr. 1. 06:42
Huhh, hát nem tudom. Nálam az elsődleges fényvédelem a kalap és napszemüveg. Tavaly én is kipróbáltam kétfajta fizikai fényvédőt. Az egyik Paula's Choice resist wrinkle... olyan hosszú neve van, hogy megjegyezni sem tudtam :D az egy színezett fényvédő spf30-as, a másikat meg koreából rendeltem röhejesen olcsón Innisfree the minimum sun szintén fizikai spf 30, érzékeny bőrre való, minimál összetevővel, viszont azt hiszem, azt kivonták a forgalomból. Hadilábon állok a krémekkel, beleértve a fényvédő krémeket is. Az én bőröm jelenleg semmit sem szeret, szóval a krémezést is hanyagolni szoktam. De a kalap sem véd teljesen. Tegnap pl. voltam kint a napon 4 óra után lovagolni, és hiába volt rajtam végig kalap, akkor is sütötte a nap az arcom :/ teljesen nem tudja leárnyékolni, estére fájt is, piros is volt. Tudom, hogy a rosaceás lehetőleg ne űzzön szabadtéri sportot, de lovagolni másképp lehetetlen, anélkül élni is nekem :)
1833. tapsika09 (válaszként erre: 1832. - Szilvia0310)
2017. márc. 31. 15:21
nekem a rozex nem segit ég töle a bőröm.nem atkás rosaceám van hanem valoszinüleg örökletes lesz.csak azt nem tudom miért volt az hogy kis koromban nem volt jele szép fehér arcom volt.most meg néha tükörbe sem nézek mert undorodom magamtól.szokott hámlani is az arcom.olyankor csak az elocom kenőcs segit bekenem este és ugy ahogy reggelre rendbe hozza.de a pirosság állandoan fennáll.
1832. Szilvia0310 (válaszként erre: 1830. - Tapsika09)
2017. márc. 31. 14:23
vannak krémek, amik segítenek. Ilyen a rozex, ami a rossz keringés miatt megszaporodó Demodex atkát írtja. Vagy az azelainsav, ha valakinek gyulladt, göbös rosaceája van. (Finacea)
1831. PeTrAAA30 (válaszként erre: 1827. - Szilvia0310)
2017. márc. 30. 14:10

Igen, az általad említett krémeken én is túlvagyok nulla eredménnyel. Milyen fényvédőt/naptejet fogsz használni nyáron?

Lehet majd teszek még egy próbát a PC-vel.

1830. tapsika09
2017. márc. 29. 17:50
csak azt nem tudom akkor meg minek irnak kencéket.mik vagyunk mi teszterek?voltam magándokinál irt fel kencéket arclemosot mirvaso krémet rozex gélt,epehajto vizet holott semmi baja az epémnek!!!.semmit nem használtak de elkérte a vizitdijját ami 15 ezer ft volt.már bánom.
2017. márc. 29. 17:00
A rosaceában az a rossz, saját tapasztalatom szerint, hogy a legtöbb bőrgyógyász nem tud vele mit kezdeni. "Kenje ezzel, kenje azzal, álljon tótágast, csináljon cigánykereket, majd adja a különböző mintákat a hidratálókrémekből és akkor majd milyen jó lesz. Sok orvos az alapvető mindenkire vonatkozó szabályokat sem mondja el a betegeknek (pl. hogy milyen ételeket, italokat kerüljön, mi az a fényvédelem, hogy történjen egy arcmosás stb.) Aztán az ember lánya meg az internetet bújja naphosszat csodaszerek után kutatva, mert valahogy tele van velük a világháló. Nagy business ez a kozmetikaiparnak. Olvas ilyet olvas olyat, az egyik ezt mondja, a másik homlokegyenest az ellenkezőjét. Kipróbálja egyiket a másik után és folyton csalódik, ez sem jött be, meg az sem. Az internetről gyógyulni akarás a lehető legrosszabb, amit az ember tehet saját magával. Viszont sok bőrgyógyász nem rendelkezik kellő tapasztalattal, tudással, főleg kisebb városokban, falvakban, ahol egy bőrgyógyász széjjel szaggatva magát szinte futószalagon akarja "gyógyítani" a betegeket, ahol átlag 5-10 perc jut egy betegre több óra várakozási idő után. Majdhogynem sakk-matt. És ez szomorú. Az orvosra és a betegekre nézve is. Nagyon nehéz kiszedni az internetről a valóban hasznos információkat, rengeteg a maszlag...!! Mi meg hiszünk, mert hinni akarjuk, mert miért ne lehetne igaz, hogy létezik az igazi csodakence, amit megveszünk tízezrekért, aztán persze csalódunk újra és újra. Sajnos nincs csodakence, helyette hosszú és kitartó munka egy hozzáértő bőrgyógyász segítségével. Súlyosabb esetben lézeres és gyógyszeres kezelések, a rosaceás diéta szigorú betartása stb. A lézeres kezelések nem olcsóak egy átlag minimálbérrel, lakáshitellel, gyerekneveléssel küszködő hétköznapi ember számára. És ez szintén szomorú.
1828. tapsika09
2017. márc. 29. 15:01
no igen de az sem jo ha semmivel nem véded nem hidratálod.nekem ma reggel égett pirosas göbök voltak az arcomon.használom még az eucerint de nem tudom mi lesz a vége.olyan nagy az orvostudomány igazán lehetne rá gyogymodot fejleszteni szerintem lehetne rá találni csak nem foglalkoznak ezzel eléggé.pedig sokan vagyunk ebben a bőrbajban benne.
1827. Szilvia0310 (válaszként erre: 1826. - PeTrAAA30)
2017. márc. 29. 10:43

Szia!


A calm redness relief kombinált/zsíros bőrre való hidratálókrémet, fényvédő nélkülit. Próbáltam rosaceás/intoleráns bőrre eucerint, la-roche posay-t, uriage-t, bioderma-t, ezek általában testesebb krémek, nekem hihetetlen,hogy egyik sem vált be.... sőt, valamelyik rosaceára kifejlesztett krémbe parfümöt tesznek... Nyilvánvaló, hogy mindenkinek mást szeret/visel el a bőre, én sem azt mondtam, hogy egyáltalán nem használok, csak volt lehetőségem személyesen beszélgetni "okoskolbásszal", mindenkinek csak ajánlani tudom, tudásból és emberségől 5*!!! Mindenkinek ilyen orvost! Az ő ajánlására kezdtem el kevesebb kozmetikumot használni. Nyilván egy elbeszélgetés személyre szabott, nem lehet általánosítani, lehet, hogy ami nekem jó, az neked rossz, de a fórumhozzászólásaiban, ha visszaolvassa az ember, általánosságban arról ír, hogy a rosaceás bőrnek az a jó, ha nem történik vele semmi és ez a krémekre is bizonyos mértékben igaz lehet.

1826. PeTrAAA30 (válaszként erre: 1822. - Szilvia0310)
2017. márc. 29. 10:23
Kedves Szilvi, melyik termékeket használod a PC-ből?
1825. PeTrAAA30 (válaszként erre: 1823. - Zefex)
2017. márc. 29. 10:22

Amennyi ember annyi féle rozaceás állapot, nekem száraz a bőröm és néha hámlik is, semmi zsírosság nincs, pedig 31 vagyok és 27 éves koromig gyönyörű problémamentes bőröm volt...

Láthatólag egyre többen foglalkoznak ezzel a problémával, mind a kozmetikai ipar, mind a bőrgyógyászat, én reménykedem és próbálkozom egy jó termék, kezelés megtalálásában.

Nyilván én sem a 10 lépcsős koreai arcápolási rutint szeretném követni. :)

1824. Szilvia0310 (válaszként erre: 1823. - Zefex)
2017. márc. 29. 09:48
Az én bőröm vízhiányos, ezért száraz is rendesen, a száraz bőr tünetei nálam is jelen vannak :( csak nem zsírhiányos, hiába "tocsog" a fejem a zsírtól ugyanúgy feszül, fáj, hámlik.
1823. zefex (válaszként erre: 1822. - Szilvia0310)
2017. márc. 29. 09:09
Igen ám, de nem mindenkinek zsíros a bőre. Sőt, olyan is van, hogy kifejezetten száraz.
2017. márc. 29. 08:46

Sziasztok!

Nekem is kezdődő rosaceám van, az én bőröm is gyengén hámlik, érzékeny és a bőrvörösség az orromon, orcámon állandósult. Egy éve kezdődött az egész. Össze-vissza kentem mindenféle hidratálókrémmel, az olcsóbbtól a drágáig.... már reggel, meg este is, két fajtával, és a bőröm egyre rosszabbul tolerálta. Aztán okoskolbász tanácsára, nem azt mondom, hogy abbahagytam a hidratálókrém használatát, hanem lényegesen lejjebb csökentettem, reggel nem kenek magamra semmit, az arcmosás csak sima víz és semmi más, este egy nagyon egyszerű 700 ft-os érzékeny bőrre való arclemosó zselé, előtte és utána az arcot leöblítve bő vízzel és a lehető legrövidebb ideig legyen rajta az arclemosó. Utána ha nagyon kell, akkor hidratálókrém, de azt is csak az orromra orcámra szoktam kenni vékonyan, ha nagyon nem húzódik akkor meg semmit sem. Meg kell mondjam a kevesebb krém nem okoz csúnyább arcot, pihentessétek a bőrötöket, akkor is ha húzódik és fáj, de ne mérgezzétek folyamatosan mindenféle krémekkel. Amúgy én is Paula's Choice krémet használok, iszonyú drága, de csak azért veszem meg, mert sok próbálkozás után ez az egyetlen ami a zsíros bőrömön bevált és nem fénylik tőle az arcom. A rosaceára nincs csodahidratálókrém sajnos. A lényeg hogy viszonylag kevés összetevőt tartalmazzon, illat, alkoholmentes legyen.

1821. PeTrAAA30 (válaszként erre: 1811. - Djbobo)
2017. márc. 28. 20:32

Sziasztok! Néztem tegnap a dr. Házi termékeket, gondolkodom, hogy alávetem magam egy próbának.

Ami érdekes lehet: Adrienne Fellner termékek, Marie Cohr termékek, Geek & Georgeous Calm down hámlasztó, Omorovicza termékeket.

Zsuzsmota által ajánlott Caonatur-t nem ismertem, de megérhet egy próbát.

Valakinek egyéb tapasztalat?


Utóbbi hónapok tapasztalatai:

- Avene antirougeurs nappali arckrém: Nem rossz termék, 20-as fényvédővel, de nekem nem hidratál eléggé.


- PAULA'S CHOICE CALM REDNESS RELIEF termékcsalád: csak mintákat rendeltem mindegyikből, sajna csak 2-3 napig volt elég. A lemosója legígéretesebb. Szerintem túlértékelt az egész brand, nem rendelem meg a nagy kiszerelést.


-Schüssler krém 10-es: nekem eddig ez vált be a legjobban a rosaceás hidratálókrémek közül, nagyon jól hidratál, szép az összetevő lista, gyorsan beszívódik, sminkelni is lehet rá, ára is remek, 2 éve próbáltam ki először. Mai napig ezt használom a gyógyszertári hidratálóval.


Üdv,

P.

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook