Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
1970. Pink 38 (válaszként erre: 1969. - GabriellaWales)
2017. máj. 7. 13:08

Szia!

Ne hagyd abba a gyógyszer szedést. Próbálj pro-pre biotikumot a hasmenésre. Az antibiotikum beszedése után 1-2 óra elteltével vedd be. Normaflor helyett szedj valami komolyabbat. Én tudom ajánlani ha van nálatok Prebium 7 inulinnal-t.

1969. GabriellaWales (válaszként erre: 1966. - Fesztere)
2017. máj. 7. 12:16
Egy kis etteremben dolgozok,talan neha picit stresszes,de nem annyira.Nincs Magyarorszagon ehhez hasonlo,inkabb take away ami azt jelenti,hogy haza is lehet vinni amit a vendeg valaszt.De termeszetesen vannak nalunk asztalok,szekek akik ott szeretnek megenni.Ez tradicio ebben az orszagban,nehez lenne igy elmagyarazni.Es kb 1 honappal ezelott uj grillsutot hozatott a fonok,amit ugyan ritkan hasznalok az en muszakomban.De olyankor,ha bekapcsolom hatalmas hofokon eg.Elotte is volt grillsutonk,de nem"ontotta"igy a meleget.En ugy gondolom,hogy ez kivalto ok a betegsegem romlasaban.Es kint is hideg van,visszajott a huvos ido.Szoval amikor hazaerek munkabol,akkor kb fel ora es elkezd egni az arcom.Ezt az erzest szerintem mindenki ismeri ezen a forumon.A gyogyszer es a Rozex krem nem hoz javulast.Epp gondolkodom,hogy talan abba kellene hagyni a Doxycyline-t.Akkor legalabbb megszunne a gyomorfajdalom es hasmenes..
1968. SSszonja (válaszként erre: 1967. - SSszonja)
2017. máj. 7. 11:07
Bocs az elírásokért , a billentyűzet tehet róla
1967. SSszonja
2017. máj. 7. 11:06
Akinek stressz idegesség enyhe pánik bizonytalanság érzése van annak ajánlom a Remotiv extra Orbancfű kapszula.nekem most nehéz időszakon van és mióta ezt szedem pár hete a gondok mintha eltörpülnek volna sokkal lazábban fogom fel. Nagyon jó kis szer és mivel gyógynövény nuku mellékhatás.
1966. Fesztere (válaszként erre: 1965. - GabriellaWales)
2017. máj. 6. 22:28

Igen, a munkahely-stressz faktor eléggé komolyan befolyásolta nálam is a rosacea fellángolását. Ilyenkor azt vettem észre, hogy reggel szebb és este, zuhanyzás után a legcsúnyább. Viszont itt a fórumon volt olyan hozzászóló, aki azt mondta hogy neki reggel csúnyább. Az ő rosaceáját valószínűleg nem stressz okozza, mert akkor az éjszakai alvás javítana rajta. De persze ez csak egy következtetés, nem vagyok orvos..

Én 3 hónapig!!! szedtem antibiotikumot, de nem használt, a Rozex sem vált be, ezért több bőrgyógyász a Roaccuttan kúrára szeretett volna rábeszélni, csak babát tervezek, így nem jöhetett szóba. Viszont a Kolbi-féle diéta és a krémek hamar rendbe hoztak, pedig előtte a gyulladás kb 2 évig masszívan meg sem moccant!

1965. GabriellaWales (válaszként erre: 1964. - Fesztere)
2017. máj. 6. 21:44
Szia,orulok,hogy meggyogyultal,es koszonom,hogy megosztottad a tapasztalataidat.Ez egy kis"remeny",hogy talan van kiut ebbol a betegsegbol.En lassan 3 hete hasznalom a Rozex-et,ami talan picit lejebb vitte a goboket,de a pirossagon semmit nem segit.Illetve 2 hete szedem a Doxycyline nevu antibiotikumot,amitol egyre jobban faj a gyomrom es hasmenesem van..Borgyogyaszra tovabbra is varnom kell ki tudja mennyit?Itt Nagy Britanniaban iszonyu lassan mennek a dolgok..Szerettem volna a GP(haziorvossal) kiiratni a Soolantra nevu kremet,mert tobben pozitiv tapasztalattal irtak a kremrol ezen a forumon.De a hires"Angoloknal"meg nincs forgalomban!! De mar nem erdekel,mert majus vegen hazamegyek,es talan otthon hamarabb segitseget kapok.A munkahelyemet is tervezem lecserelni,mert egyre jobban beigazolodik sajnos,hogy ott tortenik valami a borommel..
1964. Fesztere
2017. máj. 6. 19:15

Sziasztok!

Én súlyos, göbös, (az utca másik feléről is éktelenkedő) rozaceából "gyógyultam meg" vagyis tünetmentes vagyok. Időnként visszatérek ide, hogy elolvassam a tapasztalatokat. A gyógyulásom 100%-ban Okoskolbász "terméke" ha lehet így fogalmazni, mert elolvastam az összes hozzászólását és betartottam + Finaceát és Soolantrát használtam. (Az ország másik felében vagyok, de ha nem használt volna a kezelés, biztos hogy bejelentkeztem volna hozzá) Nekem nem voltak látható erek, úgyhogy a göbök és a gyulladás elmúltával nem látszik semmi az arcomon. Ha nagyon szigorú akarok lenni, akkor a nagyobb göbök helyén néhol maradt egy pici lyuk, de csak nagyon közelről látszik. Az én alap problémám lelki eredetű volt, kezeletlen pánikbetegség okozta, amire nem akartam gyógyszert szedni. Minden roham alkalmával kipirultam, ami egy idő után nem múlt el és jöttek a kis göbök aztán a nagyok..Először az orcákon aztán az egész arcomon.. Ma már szerencsére sikerült ezt megoldanom, sokkal kevesebb stressz van az életemben és a rosacea is eltűnt. De hálás vagyok ennek a fórumnak és leginkább Kolbinak, mert sehol máshol nincs ennyi hasznos információ, mint itt.

1963. Reményhal (válaszként erre: 1959. - GabriellaWales)
2017. máj. 3. 20:37

Szia!

Nekem is ez jutott eszembe, hogy sokunk pajzsmirigy beteg. A bőröm rendben van mostanában. Nem merem elkiabálni. A pajzsmirigyemet mostanában nem nézettem. Épp most szeretném.

1962. Pink 38
2017. máj. 3. 15:13
Próbálta valaki közületek a Méhpempőt? Akár külsőleg,akár belsőleg?
1961. Pink 38 (válaszként erre: 1960. - SSszonja)
2017. máj. 3. 15:11
Ha abból indulunk ki hogy gyulladásban van a pajzsmirígy,miért ne lehetne összefüggés? Bár erre Okoskolbász jobban tudná a választ.
1960. SSszonja
2017. máj. 3. 10:44

Nekem is van pajzsmirigy alulműködesem sok sok eve de a rosacea csak 3eve kezdődött.

Lehet valami kapcsolat Szerintetek?

Ismerek pm beteg lányt és ő is sokszor vörös.

1959. GabriellaWales (válaszként erre: 1957. - Reményhal)
2017. máj. 3. 10:36
Szia! Neked milyen allapotu a borod?A pajzsmirigy problema a te esetedben okozott negativ valtozast? Ne haragudj,hogy erdeklodok,de par napja ez jar a fejemben.
1958. Pink 38
2017. máj. 1. 19:34
Jó sok információt kaptam most tőletek amit nagyon köszönök.Kicsit most kusza minden,de mindennek utána fogok járni.néztek hormonokat (babát szeretnénk) ott azt mondta az orvos nincs nagy baj...lehet gyermek,ennek lassan 1éve.Baba nincs. Ahogy nézem a leletet nincs benne TSH.
1957. Reményhal (válaszként erre: 1955. - GabriellaWales)
2017. máj. 1. 14:46
Sokszor a pajzsmirigy alulműködés együtt jár a pajzsmirigy gyulladással, a Hashimoto-val. Ezt nem minden orvos nézeti meg sajnos. AntiTpo-t ha néznek és az jó, akkor nincs ilyened. Azért jó tudni, mert ha véletlenül van, akkor nem szabad mesterséges jódot enni ( nálunk az összes só, majdnem jódozott), mert az fellobbantja a gyulladást és különböző tüneteket okoz. Természetes jódot, pl algát stb lehet enni persze, az jó. Ha nincs semmi tüneted, jól vagy, akkor valószínű neked nincs ilyened. Sajnos nekem ez is van, de kordában tartom egyenlőre gyógyszer nélkül ( kerülöm a mesterséges jódot, bioszelént eszek és kerülöm a glutént, hogy a meglévő jól hasznosuljon).
1956. 6eea6e9c26 (válaszként erre: 1954. - Reményhal)
2017. máj. 1. 11:50
Igen, gyulladás volt. Gyógyszer nélkül nem tudott meggyógyulni, ezért nem termel elég hormont.
1955. GabriellaWales (válaszként erre: 1954. - Reményhal)
2017. máj. 1. 11:33
Nekem is volt pajzsmirigy betegsegem,de hormonproblemat nem okozott.Strumma volt a diagnozis,a pajzsmirigyem mindket lebenyeben egyre novekvo hideg gobok kepzodtek.Evrol-evre nagyobbak lettek,ezert vegul a mutet volt az egyetlen megoldas.De ez mar nagyon regen,10 evvel ezelott tortent.Es meg otthon mutottek mielott Angliaba koltoztunk.30 eves voltam ekkor.Nalam semmilyen borproblemat nem okozott a pajzsmirigy betegseg,de tenyleg erdemes vervetelt csinaltatni.En a nyaki ultrahangot is javasolnam,mert az rogton kimutatja a goboket.Nekem jelenleg hormonpotlo tablettat kell szednem amig elek..A muteti heg a nyakamon nagyon szep,sokan eszre sem veszik.
1954. Reményhal (válaszként erre: 1952. - Pink 38)
2017. máj. 1. 09:08

Szia!


Van olyan is, hogy pajzsmirigy gyulladás. Ha jól értettem Thermal-nak ilyen volt. Nekem is volt a szülést követően pajzsmirigy alulműködéssel párosítva. Ezt nem érzed, csak a tüneteket. Anti Tpo-t néznek úgy tudják kimutatni. Szerintem először menj háziorvoshoz legalább néz egy általános vérképet CRP-vel, ami esetleg jelezheti, h van-e gyulladás a szervezetedben és ő nézethet TSH-t, amiből a pajzsmirigyre következtetnek. Ha az rossz, akkor néznek más értékeket. Illetve kérj beutalót endokrinológushoz!Mert szerintem néha ez az érték jó, és mégis van tünet. De én próbálnám megnézetni mindenütt, h van-e góc. Pl fog ( bár erre nem gondolnék, de fokozhatja a tüneteket), mandula ( lehet nem fáj, de alattomosan okozhat tünetet) vagy más gyulladásod van. Az is lehet, hogy az arcod is ezért gyulladt vagy ezért gyulladtabb.Nyomozz, mert a te érdeked, a te egészséged! De azért ne ijedj meg, tudnak segíteni!

1953. 6eea6e9c26 (válaszként erre: 1952. - Pink 38)
2017. máj. 1. 08:33

Alulmukodes. Fazas, hajhullás, fáradtság, borszarazsag ...

Nézess hormonszinteket.

1952. Pink 38 (válaszként erre: 1951. - 6eea6e9c26)
2017. máj. 1. 05:13
Uh ez durva. Olvastam a pajzsmirígy betegségéről,talán a tünetek egy része rám is igaz. Ha jól értelmeztem rám a túltengés tünetei jellemzőek. De minden lépésben...fogyni nem fogytam. Várok kicsit még,figyelem a tüneteket.Neked melyik fajtája lett? Hőemelkedésen kivül volt egyéb tüneted?
1951. 6eea6e9c26 (válaszként erre: 1950. - Pink 38)
2017. ápr. 30. 22:45

Majd húsz éve volt hőemelkedésem hosszú ideig.

Góckutatás volt, állandóan vizsgálatokra jártam, de nem találtak semmit.

Végül a háziorvosom közölte, el van tolódva a hőközpontom.

Később kiderült be volt gyulladva a pajzsmirigyem.

Ha akkor kapok rá antibiotikumot, nem kell életem végéig gyógyszert szednem.

Magától nem tudott meggyógyulni. :(

1950. Pink 38
2017. ápr. 30. 14:45

Szia!

Köszönöm soraidat.Ma is megmértem ma is van hőemelkedésem. Panaszom azonban ma sincs.Nem értem mi lehet..elmegyek orvoshoz ha lesz bármiféle panaszom is. Manduláim megvannak,nem fájnak.Talán a fejem fáj picit két napja,de egyéb nincs.Ráolvasok hamarosan a pajzsmirígy betegségre hátha ott lesz valami.

1949. Reményhal (válaszként erre: 1948. - Pink 38)
2017. ápr. 30. 09:22

Szia!


Ne vedd félvállról a hőemelkedést! Igaz nem okoz nagy kényelmetlenséget, de kell, h oka legyen! Mandulád van esetleg? A kislányom volt így, a frászt hozta rám. Vmi vírus lehetett, de nagyon megijedtem, mert kell, h oka legyen.Menj el orvoshoz, amint tudsz! Kivéve ha kiderül, h fáj a torkod v náthás leszel, mert akkor az volt. A gyerekeknél van egy "háromnapos" láz nevű, ami kb 3 napig tart, néha 1 hétig, de az magas lázzal jár és nincs más tünet.Én lehet, h hipochonder vagyok és túl gyorsan orvoshoz szaladok, de szerintem neked is jobb úgy, mert akkor nem aggódsz tovább. :)

1948. Pink 38 (válaszként erre: 1947. - 8f8f3a827e)
2017. ápr. 29. 23:33
Köszönöm szépen a válaszod.Akkor nem értem miért lehet.Majd kiderül...
1947. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1946. - Pink 38)
2017. ápr. 29. 21:50

A rozácea az erc egyfajta gyuladása is lehet, de nem szokott lázzal járni.


Kolbi

1946. Pink 38
2017. ápr. 29. 14:20

Kedbes Okoskolbász!

Szeretném kérdezni.Napok óta hőemelkedésem van,37-37,5°Nem vagyok beteg,sőt utoljára gyerekkoromban voltam lázas.Lehetséges az arcom miatt?Mostani állapota piros,kevés gennyes göbökkel.Orvosnál 2éve nem voltam.Köszönöm.

1945. Szilvia0310 (válaszként erre: 1944. - GabriellaWales)
2017. ápr. 27. 23:48

Köszönöm a jókívánságot, kívánom a legjobbakat én is! Tudom, hogy mit érzel, de az nem megoldás ha se nem eszel, se nem alszol. Amúgy a stressz szintén negatívan hat a rosaceara. Próbálj meg egy kicsit elvonatkoztatni ettől és valami mással foglalkozni, amit szeretsz. Én is rengeteget böngészem/böngésztem a neten a betegségről, szerintem nincs olyan oldal, krémajánló, fórum, képgaléria... amit ne láttam volna. Ezzel meg óvatosan, mert gyorsan tévútra terelődik az ember. Amit tehetsz és ez itt már rengetegszer meg lett említve: vedd ki Okoskolbász összes hozzászólását, rengeteg hasznos információval gazdagodsz.

Kitartás! És tessék enni! De nem pirospaprikásat! :D

1944. GabriellaWales (válaszként erre: 1943. - Szilvia0310)
2017. ápr. 27. 22:45
Kivanom,hogy sikeruljon ratalalnod a megfelelo kezelesre,szerintem van esely,hogy javuljon a borod allapota.A keringesi problema ugy tunik hasonlo nalad es nalam is,csak azt nem tudom,hogy ezen lehet-e segiteni?Ugy ertem,lehetseges-e,hogy normal verkeringesunk legyen?En sose dohanyoztam,es megis megjelent nalam ez a szornyu borbetegseg.Meg csak a kezdeti stadiumban vagyok,de lelkileg igy is nehez feldolgozni..napok ota nem alszok,nincs etvagyam.
1943. Szilvia0310 (válaszként erre: 1942. - 8f8f3a827e)
2017. ápr. 27. 20:54

Kedves Okoskolbász!


Először is elképesztő pontossággal emlékszik mindenre amit látott és amiről beszéltünk!!! :) "

Másodszor, köszönöm, hogy ezt leírta ide a fórumra, nekem is tanulságos volt elolvasni. Anyukámnak van ugyanilyen hideg keze, lába, ezt örökölhettem. Az enyém is mindig ilyen volt mióta az eszemet tudom. Csak anyukám nem dohányzik és sosem dohányzott. Így most világosabb lett miért a legfontosabb a cigarettát eldobni az én esetemben!

A bőröm tinédzser (dohányfüstmentes)korom óta problémás, zsíros, aknés. Ennek kezelésére lenne alkalmas a Cypromix/Minerva/Diane35 egyike?

1942. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1940. - Szilvia0310)
2017. ápr. 27. 17:19

Ön kimndottan szép, helyes nő, akinek az arcán közelről kifejezett, de csak nagyon fimon érhálózatosság látható. A mindennapi értelemben vett, az utca túloldaláról látható rozáceát nem adja. A kis kitágult erek miatt a bőr vérellátása a pangás jeleit mutatja, annak minden tünetével. A bőr érdes, reszelős tapintatú, vaskos, zsíros, ugyanakkor felületi vízhiányos. Szépen mutatja a seborrhoeás dermatitis jeleit, magyarán zsírosan hámlik, a faggyú sűrűbb, nehezebben elkenhető. De nem a seborrhoeás területeken, hanem mindenütt az arcon. Ez zavarja meg a bőrgyógyászokat, ezért is nehéz kezelni.

Emlékszik, mit vizsgáltamą meg másodszor? A kezét! Egy hideg, livid (lilás), az ujjbenyomatot megtartó kéz az Öné. Ezen lehet felismerni a Raynaud fenomén jeleit, mely érfallabilitás, érbénulás jeleit, tüneteit adja. És itt jön be a nikotin. A dohányzás szűkíti és tönkreteszi az ereket. Vannak, akiknek a Raynaud f. örökletes és erre jön a nikotin. Ennek látjuk a jeleit az arcon: a tönkrement ereket, melyek először szűkülnek, majd kimerülve kitágulnak, de nem típusos rozáceásként.

Az allergi avizsgálat ilyenkor álpozitív eredményeket produkál. Tehát lesz egy-két anyag, amire kjön a pozitivitás, de ha ezeket elhyagyjuk, az arc nem fog javulni.


Tegye le e cigit örökre!


Kolbi

1941. SSszonja
2017. ápr. 27. 13:29

Nekem nagyon Bejött egy zöld krémes alapozó krém.alverde a dm ből.halvanyan elkenem ott ahol Napközben kipirosodik es aztán arra teszem a bb krémet.es ez igy olyan szinten lefojtja a piros színt hogy ha ég akkor is elviselhető a látvány.es a tudat hogy ha ég se latszik nagyon nagyon sokat segített nekem.

Szoval zöld korrektor egy jó tipp.

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook