Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
1790. Hamil (válaszként erre: 1785. - Katika_90)
2017. márc. 13. 21:26
Irtam privit!
1789. 2d7f7e9cdd (válaszként erre: 1788. - Mr.777)
2017. márc. 13. 16:18
Hu,még a hideg is kiráz az atka gondolattól,de barátkozom veke,köszönöm .
1788. Mr.777 (válaszként erre: 1782. - 2d7f7e9cdd)
2017. márc. 13. 07:51
Valószínű jó lesz a problémádra a Soolantra. (a rosacea miatt nálad az atkák szaporodtak el)
2017. márc. 12. 22:06

Kolbitól szeretném kérdezni ha erre járna, hogy rosacea belsőleges kezelésére elég-e a 10 mg-os roaccutan? Vagy a 20 mg-os kellene? A bőrgyógyász szerint elég az alacsonyabb dózis hosszú távon.

Ellehet kezdeni most, amikor talán már jönnek a napsütéses napok?

1786. 2d7f7e9cdd (válaszként erre: 1784. - Reményhal)
2017. márc. 12. 19:37
Köszönöm :) !
1785. Katika_90
2017. márc. 12. 10:46

Sziasztok!

Ezt a bejegyzést azért írom, mert nem is olyan régen én is nagyon agresszív és csúnya rozaceaként diagnosztizált állapottól szenvedtem. 27 éves vagyok, számomra egy óriási lelki teher volt ez az egész, folyton azt kérdeztem, hogy mit véthettem amiért azzal ver a sors, hogy úgy kellett tükörbe néznem ahogy... Gyűlöltem magamat. Négy bőrgyógyásznál jártam, egyikük sem tudott segíteni, bármit kaptam csak rosszabb lett, lézeres kezeléstől is. Hidegvérrel azt a választ kaptam, hogy fogadjam el és örüljek hogy "csak" ez a problémám. (nem értem hogy hogy lehet ezt mondani egy fiatal lánynak akinek az önbecsülése, önbizalma 0, nem mertem mások szemébe sem nézni vagy szemkontaktust tartva beszélgetni mert folyton az járt a fejemben hogy a velem szemben ülő biztos megállapítja magában, hogy milyen csúnya vagyok... Mert az alapozó sem tudta elfedni a gyulladt és nagy, vörös göböket amik az arcomat csúfították )Ezt a fórumot is sokszor olvastam anno egyfajta reményt keresve. Akkor megfogadtam, hogyha egyszer egy csoda folytán elmúlik, akkor visszatérek és megosztom annak a módját! Valahol legbelül mindig éreztem, hogy ez még nincs lejátszva, nem adom fel! Ebben közrejátszott az is, hogy egyik orvos kapcsán sem éreztem, hogy egyfajta rendszerszemlélettel kezelné a problémámat, senki meg sem kérdezte, hogy hogyan étkezem, van e más panaszom vagy bármi... Úgy döntöttem beleásom magam kicsit a témába és akkor olvastam és hallottam először a bőr atkákról. Amennyire borzasztott, ugyanakkor reményt is mutatott, hisz úgy éreztem, hogy akkor lehetséges, hogy ez egy javítható, kezelhető állapot, meghazudtolva az addigi kb végleges és elkeserítő diagnózisokat. Visszakaphatom egy fiatal nő életét, akinek őszinte a mosolya és nem azért mosolyog, hogy a külvilág felé azt mutassa, hogy "nincsen semmi baj"...Kiderült, valóban atka okozta a problémáimat! Szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy tapasztalatom és jelenlegi orvosom elmondása szerint a bőrgyógyászok 90 %-a erről az okozó faktorról nem rendelkezik tudomással pedig biztos vagyok benne, hogy sokaknál ez okozza! Az én orvosom kikezelte kb fél év alatt és el sem hiszem de korábbi gyulladások szinte alig észrevehető, halvány nyomán kívül semmi nincs az arcomon, sőt, az én bőröm lett a legszebb a környezetemben. Illetve én úgy gondolom, hogy az is szervesen hozzá tartozik a terápiához, hogy milyen életmódot folytat az ember. Rendszeres sport, egészséges, zöldség központú táplálkozás, zero finomított ch és sok víz! Ezek egy erős mentális és lelki hátteret adnak, sokkal kiegyensúlyozottabb és pozitívabb szemléletet, ez is nagyon pozitív hatást produkál. Szóval összegezve azt szeretném üzenni mindenkinek, hogy ha nem is mindenki olyan "szerencsés", hogy atkák okozzák a problémáját, de nagyon is érdemes ennek utánajárni, mert ha mégis kiderül, akkor kezelhető és jó eséllyel elmulasztható!

1784. Reményhal (válaszként erre: 1782. - 2d7f7e9cdd)
2017. márc. 12. 08:31

Szia!


Nekem is pöttyökkel kezdődött.Először néhány volt, majd egyre több. Aztán kezdtem pirosodni. A tied lehet allergia is, de lehet atka fertőzés is.Szerintem egy darabig próbáld, amit kiírt az orvos, utána újra menj el, ne várd meg az állandó pirosságot, mert utána tágulnak ki az erek.

1783. 6eea6e9c26 (válaszként erre: 1781. - Mr.777)
2017. márc. 11. 19:17
Én is így gondolom.
2017. márc. 11. 17:19

Szép napot mindenkinek !

Még "új" vagyok....téblábolok tanácstalanul...talán itt kapok némi ötletet,merre menjek tovább.

A "történetem" kb 4 éve kezdődött,a jobb szemhéjamon egyszer csak kijött egy pici piros pötty,melyet égető érzés kisért....elmúlt....majd a bal szemem körül a halántékom felől kijött reggelre rengeteg kicsi pöttyöcske,nem fájt,kicsit égett,és nagyon nem nézett ki jól .Bőrgyógyász....perioralis dermatitisz,szólt a diagnózis,Advantant kaptam .Utána olvastam ,kenegettem...elmúlt.Majd abba hagytam,újra előjött a szemem körül ismételten a szám körül szinte sosem volt...bőrgyógyász....kenegessem ,menjek gasztroenterológushoz . Nem mentem mert panaszom nincs,egészségesen étkezem (legalább is igyekszem)....új bőrgyógyász....47 évesen ,a válasz :-változó kor (köszi !) "A" vitamin tartalmú tablettát kaptam (bocsánat a neve már nem rémlik)2 hónapig szettem a bőröm "szét" száradt pöttyöcskéim csökkentek...Advantant kenegettem ha kellet.Azóta eltelt 2 év,a pöttyeim maradtak,50 éves nő vagyok,még nem léptem be a klimaxba ( :) ),az emésztésem köszönöm meg van,továbbra is egészségesen próbálok élni,táplálkozni,jógázom,de a pöttyeim maradtak.Nem tudom kötni semmihez sem,sem ételhez,időjáráshoz,évszakhoz,sporthoz,hormonváltozáshoz.Ha nem kenem Advantannal,jönnek.Érzem ahogy elkezd égni,pukli,pirosság és már ott is van.Szemem körül,szemhéjamon.Viszont egy ideje az arcomon is megjelentek,de inkább mintha akne lenne...nem tudom.Bőrgyógyász....kb. 2 méterre ült tőlem egy homályos rendelőben,megkérdezte miért is jöttem...elmondtam...jó...ne egyek fűszereset,csípőset,citrus gyümölcsöket,felírt 11.000 ft ért Supplin tablettát és Soolantra krémet,és fizettem 6.000 ft vizit díjat.

Miután utána néztem hogy mire is való,mert ugye azt nem mondta,csak hogy menjek vissza,ha elfogy...szembesültem a rosaceaval.Így találtam a fórumra.

És értetlenül ülök ,végig olvastam okoskolbász hozzászólásait( melyek nagyon jók,oldalát is átolvastam a rosacearól)....és még butábban nézek.Nincsenek értágulatok az arcomon,sosem szoktam kipirosodni úgy ahogy leírta,nincs a családomban,rosaceas,rendben van az emésztésem...stb,stb.Viszont mióta szedem a tablettát és kenem az a méregdrága krémet,visszajöttek a pöttyeim a szemem köré,kedden voltam,péntekre jöttek meg a felírtak azóta kenem és eszem...ma szombat van.Szóval a bal szeme alatt megjelentek a piros pöttyök,jobb szemhéjam felül,ég és bújik ki a piros kis pukli......és az arcomon,államon is több piros "akne"??? van. :(((((

És miért is írom mind ezt le ? Mert most már végképp nem értek semmit ,jó tudom bőrgyógyász....de többnél jártam...hova menjek? Mik ezek ? Ki ad nekem erre válasz ?

Köszönöm ha végig olvastad,és elnézést a panaszkodásért,de szeretnék a végére járni,de most megtorpantam.

1781. Mr.777
2017. márc. 11. 07:31
A Soolantra-t csak akkor érdemes használni ha valakinek már göbös a bőre nem? Úgy vettem ki cikkekből, hogy a hatóanyaga férgek meg atkák ellen hat.
1780. Gabor86
2017. márc. 5. 17:51
Van egy bontatlan Soolantra krémem. Ha érdekel valakit privátban...... GBR
1779. zefex (válaszként erre: 1778. - Zsuzsmota)
2017. márc. 3. 11:42

Köszönöm a személyes megszólítást! Olvasgatom a hozzászólásokat. Köszönöm, jól vagyok, élvezem az életet :)) Voltam decemberben és februárban fotorejuvenációs kezelésen, lehet kevés volt ez a kettő, mert még látszanak erecskék, viszont múlt az égő-fájó érzés. Amúgy szép vagyok (és persze szerény) :D :D

Mióta több a napsütés, elkezdtem a napvédelmet, egyébként csak egy kis hidratáló krémet használok.

1778. zsuzsmota
2017. márc. 2. 14:04

Sziasztok,

Egy kis biztatást szeretnék adni Nektek.


Két évvel ezelőtt regisztráltam, mert a Rosacea eluralkodott rajtam göbök formájában, belobbanásokkal stb, ahogy mindannyiunknak.


Sokat olvastam utána, de ezen a fórumon találtam a legjobb tanácsokat, természetesen Kolbitól.


Azt ajánlom fogadjátok meg a javaslatait, a nyavalygást és az önsajnálatot tegyétek félre, kőkeményen tartsátok be amit mond.

Használjatok minél kevesebb krémet és minél rövidebb ideig.


Találjátok meg, mi az, amit nehezen emésztetek. Ezt nagyon könnyű megtalálni, mert ezt a széklet "milyensége" azonnal jelzi. Ha figyelsz arra, hogy "jó" legyen a széklet, akkor az emésztés is tökéletes. De ne úgy kezdjetek hozzá, hogy én nem akarok lemondani pl. a hagymáról. Hanem tessék lemondani a problémás ételről, legalább az elején, aztán egy picit vissza lehet lopni az étrendbe, ha annyira kívánjuk. De látni fogod a hatást, és nem nagyon vágysz rá, vagy csak ünnepnap.


Mindezek következtében az arcom tök jó lett, még mindig nem kellett Kolbit felkeresnem, még mindig csak tervezem, mert ameddig tudom, addig szeretném én magam javítani az állapotomat, és csak abban kérni Kolbi segítségét, ami már nem rajtam múlik. Még mindig csak szépülök.


Az elmúlt két évben jelentősen javult a bőröm, teljesen együtt tudok vele élni.

Nem azt várom, hogy fehér legyek, de azért a göbök ellen már én is fellázadtam.


Krém amit használok: Caonatúr termékek. Minden mentes, egyszerű hidratáló, potom pénzért. Nem reklám, csak segítség. (de ez mindenkinek más lehet, nekem vízhiányos bőröm van)

Ráadásul az arctisztító tejet használom hidratálásra (Kolbi itt mindjárt fellázad), de olyan arctisztító tej ez, amit nem kell letörölni, tehát hidratáló krém, csak több vízzel, hogy folyékony legyen. Ezt pecuppantja az arcom (nem kell nyúzni, dörzsölni), 'oszt hello. Hétköznap azért egy pici alapozó van rajtam, de ha nem muszáj, akkor kihagyom.


Ne adjátok fel, van remény, hogy jobb legyen. (tökéletes nincs, nem gyógyulunk meg, de lehet boldogan élni rozáceával is!!!)


Üdvözlettel: Zs.


Hogy vagy Zefex? Mondj néhány szót! Köszi.

1777. 6eea6e9c26 (válaszként erre: 1772. - Napsugár..)
2017. márc. 1. 18:55
Meleg ételektől Nekem is belobban. Gondolom a hő hatására.
1776. Szilvia0310 (válaszként erre: 1772. - Napsugár..)
2017. márc. 1. 08:02
Miért ne ehetnél húst? Csak lehetőleg kerüld a pirospaprikás, erős paprikás, erősen fűszerezett, csípős ételeket.
1775. Szilvia0310 (válaszként erre: 1772. - Napsugár..)
2017. márc. 1. 07:34

Szia!


Általánosságban elmondható hogy a melegen fogyasztott ételek hatására a rosaceás bőre kipirosodik. Az enyém is. Ezért is nem kellene túl forrón fogyasztanod bármilyen ételt. Én mindent szobahőmérsékleten eszek, ha még forró, akkor megvárom, hogy kihűljön. ;)

2017. febr. 28. 21:30

Szia!

Én használtam, nekem nagyon bevált.

2017. febr. 28. 21:12
Mégegy kérdés...solantra krémet használ valaki? Milyen? Kinek vált be?
2017. febr. 28. 21:08
A helicobacter vizsgálatom negativ lett. Vannak itt olyanok akik ha esznek..ebédet...meleg ételt..kipirulnak??? Tiszta vörös lesz az az arcom...a rosaceam belobbanik minden ebédkor... :( bármit eszek. A magán orvos akinel ma jartam....mintha meg sem akart volna hallani. Hiába fizet az ember...ma már ez is megváltozott.... csináltatott egy helicobacter viszgaltot. Mast nem. Mondta ne egyek tekterméket...sem húst...sem tesztát..sem szénhidrátot. Zöldség gyümölcsöt egyek. Mást nem.... na mindegy is. Volt köztetek olyan akinek evés után lobbanik be a rosacea?
2017. febr. 23. 19:36

Szép estét mindenkinek! Volt akinek Helicobakter vizsgálatot kértek az arc kipirulása miatt? Rosaceám van



Igazából semmi sem használt eddig. Most a bőr gyógyásztol kapott Mirvaso van az arcomon...ideig oráig hat. A baj az ha eszek legfőképp ha meleget rá pár percre tiszta vörös leszek.. most ezért nézik meg a gyomrom. Amugy Hashimotos pajzsmirigy beteg is vagyok. De jók az értékeim...az autoimmunt kivéve. Vannak akiknek a gyomrukkal is összefügg a rosaceájuk? Köszönöm szépen a válaszokat!

2017. febr. 23. 10:36

Sziasztok!


Még mindig a rosacea-s bőr hidratálásán kattog az agyam :) és felmerült bennem egy kérdés.

A legtöbb hidratálókrémben az INCI lista 2., 3. helyén a glycerin áll, ami képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből a felszíni rétegbe így viszont túlzásba vitt használata szárító hatású lehet. Ha egy rozaceás bőr alapból szárad, húzódik, esetleg gyengén hámlik, akkor ezek a hidratáló készítmények hosszú távon nem az ellenkezőjét érik el annak, mint amit ígérnek? Saját példámból kiindulva életemben nem használtam ilyen krémeket, mégsem éreztem egy szimpla arcmosás után meg egész nap, hogy bármit hiányolna. Aztán jött a sok akne ellenes készítmény ami miatt a bőröm szárazabbá vált aztán meg nagyon érzékennyé, így az utóbbi másfél évben használok krémet. Eleinte csak este és olyan jó érzés is volt. Aztán az esti bizonyos idővel kevésnek bizonyult, aztán jött a reggel és esti, aztán most már az sem elég. Úgy érzem ha kenem az a baj, de ha nem, az is baj. Hozzászokhat a bőr a glycerinhez? Vagy úgy egyáltalán a bőr önregeneráló folyamatát ronthatja/felboríthatja?

1769. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1768. - Szilvia0310)
2017. febr. 16. 22:31

Ez bizony teljesen így van.


Ez a fórum nem helyettesíti az orvosi konzultációt, a tanácsadást, a gyógyítást. Csak elősegíti a páciensek információhoz jutását. A fórumon leírtak egy számomra kikristályosodott élettapasztalat, orvosi gyakorlat vázlatai, míg mások szerint szükségtelen okoskodás, kavarás. Szerintem egy mankó, egy kis segítség e nehezen karbantartható betegség kezelésében.


Kolbi

2017. febr. 16. 15:19

Köszönöm szépen a gyors választ!


Sejtettem, hogy nálam is ez lehetne egyfajta megoldás.

Attól félek, szinte biztos vagyok benne, hogy ha elmesélem az orvosomnak persze név nélkül... hogy mit szeretnék, ..hogy interneten tanácsolta egy orvos... felmérgeli magát, morog párat, aztán persze kivág a rendelőből recept nélkül és akkor sakk-matt!

Meg fogom kérdezni, egy próbát megér, de mért érzem azt, hogy a válasza az lesz, ha már ennyire tudom mi kell nekem, mért nem cserélünk széket... :(

1767. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1766. - Szilvia0310)
2017. febr. 16. 14:48

Leírás, ok:


[link]


Gyógyítás: 1757-es üzetettől négy, öt beírás.


Kolbi

2017. febr. 16. 13:51

Bocsánat a hosszú levélért:)

Próbáltam összefoglalni a problémákat, hogy ne úgy kezdjem, Doktor Úr! Piros az arcom, mit csinálhatnék?!😊

Többször olvasgattam az Ön által írt hozzászólásokat. A kérdésem a hidratálásról szólna. Hogy lehet, hogy régebben a bőröm által szeretett hidratálókrém mára nem hidratál eléggé, vannak napok amikor csíp!? Ma pl. nem kentem magamra semmit arcmosás után de így sem jó, még jobban húzódik a bőröm. Mit tudnék tenni, hogy kicsit "megerősödjön" a bőr? Hogy ne fájjon, húzódjon mivel kenjem, vagy ne kenjem? Ez hirtelen több lett mint 2 kérdés, de egy magamfajta laikusnak sajnos jól kérdezni is nehéz!

Köszönettel!

Szilvia

1765. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1764. - Szilvia0310)
2017. febr. 16. 11:52

Hosszú levél, sok infó.

Vedd ki az összes hozzászólásomat a fórumról. Vagy 25 oldal. Nyomtasd ki, olvasd el 2x, hadd ülepedjen. Ha utána is kérdezni akarsz, tegyél fel két rövid kérdést és megy a válasz.


Kolbi

2017. febr. 15. 13:16

Üdv mindenkinek! :)



Hónapok óta nézegetem a fórumot, mert sajnos én is a rosaceások közé tartozom. Visszaolvastam Okoskolbász összes hozzászólását ezen a fórumon, amiért szerintem itt mindenki nevében köszönetet mondhatok! Így ha lehet én is szólnék néhány mondatot a problémámról és ha megtenné, hogy válaszol ha van annyi ideje, esetleg tud valamit tanácsolni, nagyon hálás lennék. Tudom, hogy nem lehet táv gyógyítani de hátha mégis kicsit.. :) Sajnos, ahogy az előttem felszólaló, úgy én is nagyon messze lakom. (Hódmezővásárhelyen)

Kb. egy éve kezdett el a bőröm érzékennyé válni. Tél kezdete óta meg egyenesen katasztrofális. 33 éves létemre teljesen el vagyok keseredve. Tinédzser korom óta küzdök/küzdöttem pattanásokkal. Eleinte kipróbáltam minden "csodakencét" a natúr kozmetikumoktól, a drogériáson át a patikában kaphatókig, jártam kozmetikai kezelésekre, több évnyi pénzkidobás és semmi javulás után több mint 3 éve rendszeresen járok bőrgyógyászhoz, eleinte akne kezelés miatt. Elsőként egy bőrgyógyász főorvosra esett a választásom. Kaptam szájon át szedhető antibiotikumot + Differint, mindezt a nyár legelején és azt mondta hogy dörzsöljem az arcom minden este valami kesztyűvel. Ennek eredményeként két hónap után a bőrömön a napfény hatására allergiás tünetek (kiütések, amik szörnyen viszkettek és fájtak) jöttek elő. Gondoltam bőrgyógyászt váltok, aki ideiglenesen abba hagyatta velem a gyógyszer szedését, tehát a két hónap idő kárba ment... Ősszel kezdtem újra egy újabb antibiotikum kúrát. Mellette használtam Differint, Duac gélt, Finaceát kb. 2 éven át felváltva, mikor mit írt elő az orvos. Én hülye!! Hidratálókrém nélkül. A pattanásos bőrömön mindez rengeteget segített és én olyan boldog voltam, hogy végre mindenféle alapozó, meg korrektor nélkül jöhetek-mehetek az utcán... kb. tavaly februárig, amikor a bőröm kezdett érzékennyé válni. Ekkor kezdtem el hidratálókrémek után nézelődni. Néhányat kipróbáltam, de volt olyan amelyik jónak tűnt egy ideig, aztán valahogy elkezdett irritálni vagy nem hidratált eléggé, pedig azelőtt tökéletes volt. Az arcom néha stressz vagy meleg hatására kivörösödött (az egész fejem, nem csak itt ott) A bőrgyógyász kezdődő rosaceát állapított meg, azt mondta hogy használjam a Finaceát meg valami hidratálókrémet. Érdekes, hogy a Finaceát régebben használtam, bár nekem pattanásra nem vált be, pedig hónapokig kitartóan kenegettem magam vele. Most hogy újra használnám nem bírja a bőröm. Három különböző napon is felkentem, mert nem hittem el, de tényleg annyira csípett, viszkettem tőle és piros voltam, hogy végül le kellett mosnom. Jelenleg itt állok célzott kezelés nélkül és még egy normális hidratálókrémet sem találok, mivel alapból zsíros és pattanásokra hajlamos bőrömre nem kenhetek fel akármit, mert kipattogok tőle :( A helyzet meg egyre rosszabb. Fáj a bőröm, mindig. Fáj, ég, feszül, mintha nem is lenne rajtam bőr. Fáj ha a párom megsimogatja, vagy borostásan megpuszil. Jelenleg két hidratálóm van, mást nem is használok. Ha szabad itt "reklámozni" az egyik a La roche posay toleriane aktív éjszakai arcápoló, a másik meg Paula's choice calm redness relief hidratálókrém kombinált/zsíros bőrre. Ezekben nincs parfüm, meg alkohol denat, elvileg kifejezetten érzékeny bőrre valók. Eleinte olyan jó érzés is volt, végre ne húzódik a bőröm. Aztán egy idő után megint kezdődik elölről. Fáj, ég, piros, látható erek alig vannak az orcámon, ahhoz nagyon közelről kell néznem magam. Egyetlen hely, ahol jelen vannak az orrtövem.

Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikeredett, pedig csak a nagyon lényeget igyekeztem leírni. Nem tudom, hogy fajult el idáig a helyzet és hogy mit lehetne tenni, mert azt épp olvastam, hogy a kivörösödött arc ellen leginkább semmit. De mi a helyzet akkor, ha fáj és ég is? (még a füleim is)

1763. Hamil
2017. febr. 10. 14:04
Ma 2honapja hasznalom a Soolantra kenőcsöt,csak a legjobbakat tudom elmondani.2 honap alatt egy göb sem jött ki,csak ajanlani tudom mkinek :)
1762. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1761. - Mr.777)
2017. febr. 10. 13:28

Szívből örülök!


Sajnos a rosacea nem foghúzás, nem lehet végérvényesen lezárni. Lesznek jobb időszakok és lesznek rosszabbak.

Kitartás!


Kolbi

1761. Mr.777
2017. febr. 10. 08:05

Örök hálám Kolbi!

Kisit szinesebben látom a jövőt. :)

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook