Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Roma hagyományok - Tudja valaki, hogy milyen szokások vannak a lánykéréssel kapcsolatban? fórum

Roma hagyományok - Tudja valaki, hogy milyen szokások vannak a lánykéréssel kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)

2009. szept. 3. 21:42

sziasztok, még uj vagyok itt. a google irányított ide hozzátok. ha lesz errefelé valaki, jelentkezzen már legyen szíves, nekem is hasonlo gondom van. mégpedig az hogy magyar vagyok, de tetszik egy roma lány, és nem vagyok tisztában ezzel a lánykéréses dologgal, hogy ki fizet kinek vagy hogy is van ez? a lány ugy mondta hogy ha ő kell nekem, akkor el kell majd döntenem, hogy a lagzi költségeit állom vagy, nem lesz lagzi de akkor fizetnem kell az ő családjának (amit kialkudunk természetesen). télleg előfordulhat ilyen? elkerülhető ez valahogy? nem vágom a dolgot, egyik sem hangzik tul jol :(

Ezért a nickkem is :)

mert ööööö, tegyük fel hogy ugye titokban mi elmászkálunk találkozgatunk, és komolyabbra fordul a dolog, hát ne akkor derüljön már ki hogy csak akkor kaphatom meg, a lányt ha kicsengetek vagy 1 millát:) nem tom hogy van ez náluk, az nem zavarja őket hogy ezt a lovét költhetnénk magunkra is? ez olyan mintha eladnák a lányukat. jaaaaaaa, meg az is van ha mondjuk fizetek, és a lány mit hoz? aszongya semmit:) ez szép:) durva :) ha valaki tud ezekről az irjon legyen kedves. a repeta oldalon nem sokmindent találtam:(

imél cimem legyen ez ide irjon aki képben van: szaboogabor@citromail.hu köszi a segítséget!!!!!!

2009. júl. 23. 17:49

itt mindent megtaláltok ezzel kapcsolatban!

romaelet.repeta.hu

7. sztolyka (válaszként erre: 4. - Ipi)
2009. máj. 10. 11:16

Van egy ismerősöm,aki talált magának egy csajt.Ennek a csajnak már van 3 gyereke a volt házasságából.

Az ismerősöm 20 évvel öregebb a csajnál és özvegy.

Ahhoz,hogy hozzá költözzön a csaj 100ezer forintot kellene fizetnie.

Ki tud erről a szokásról?

Csak így lehet ez?

2009. máj. 9. 23:14

Szió!

Nekünk a szomszédaink romák.Azt hiszem oláh cigányok,de Ők már light.

Amit sikerült megtudnom a támával kapcsolatban az az,hogy csak azok a roma lányok mehetnek hivatalosan férjhez akik szüzek is.A hivatalost úgy kell érteni,hogy templomi esküvő,az ilyen lánynak lehet lakodalma is.De szüzességért perkálni is kell keményen.Az esküvő előtt 1 héttel,kivonul a lányos házhoz a vőlegény "szűkebb családja" és megkezdődik az alkudozás a lányra.Persze mindig le akarják verni az árat,de azért röpke 1 hét alatt sikerül megegyezni.Addig persze tartani kell a családot,étellel,itallal stb.A menyasszony jelöltet egyáltalán nem mutathatják meg. Csak az esküvő napján,de ott is vannak különböző szokások,mindig más lányt hoznak ki a vőlegénynek,akik szintén fel vannak öltözve menyasszonynak,de a végén kivonul maga az ara teljes harci díszben.

Egyszer meghívtak egy roma lagziba,de Én lettem volna egyedül "magyar" és nem nagyon mertem elmenni,csak az esküvőre mentem,meg vittem ajándékot és kimentettem magam valahogy.

5. 03755e6896 (válaszként erre: 2. - Sztolyka)
2009. máj. 9. 20:58

Attól függ....minden egyes cigánycsoportnál más a szokás,például az oláh cigányok,sokkal jobban őrzik a hagyományt,mint például a rumunglók.

Az én férjem roma,de nem oláh,de azért itt is vannak "szabályok"

4. ipi
2009. máj. 9. 20:01

Nekem pont tegnap mondták el a 16 éves növendékeim :-/


Ha valakivel összeszűri a lány a levet, akkor ha megszöktetik nem kell a fiúéknak fizetni érte. Egyébként nem engedik ki őket a házból, csak felügyelettel. A szülők megállapítanak egy összeget, amit a fiúéknak ki kell fizetniük a frigyhez. Igen egyszerűen összefoglalva ennyi, de egy kicsit zavaros volt, ahogy elmondta na...

2009. máj. 9. 19:30
Megkell szöktetni a lànyt.
2009. ápr. 22. 19:44
Tudja valaki,hogy milyen szokások vannak a lánykéréssel kapcsolatban?
2009. ápr. 22. 19:43
Roma hagyományok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook