Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rivotril tapasztalatok fórum

Rivotril tapasztalatok (beszélgetős fórum)


15. Miss Angel (válaszként erre: 10. - Kmeli)
2009. aug. 9. 17:43

nem érzek ilyeneket.

Igen,ezt több helyen olvastam,hogy kábultnak érzik magukat,nem tudnak koncentrálni,szédülés,lelassulás,stb

Agresszió???hú,akkor szerencse,hogy sikerült letenned...

14. Kmeli (válaszként erre: 12. - Petka)
2009. aug. 9. 17:43
:) Hát nem tudom,de erre azt mondom ez még mindig jobb,mint amiket nálam produkált.
13. Sirga
2009. aug. 9. 17:42

Sok-sok évvel ezelőtt felírták nekem egy másik gyógyszer mellé. Nemrég orvost váltottam, ő gyógyszert váltatott, és azt mondta: hagyjuk el a Rivotrilt. Megijedtem, mert annyira biztonságot adott! Tudtam, ha ezt beveszem, a másik szinte mellékes - a Rivotril mellett biztonságban vagyok. 2x2 mg-ról állítottak le teljesen néhány hét alatt. Féltem nagyon, de rendben ment minden. én mellékhatást egyáltalán nem tapasztaltam, pedig 18 évig szedtem.(A doktornőm azt mondta: ez alkati szer - valószínűleg csak 1-2 hónapig volt indokolt szednem. Nem figyelt a régi doki.)

A lényeg: nálam semmi mellékhatása nem volt! A leállásnál olyan gondjaim voltak, hogy fél éjszaka nem tudtam aludni, vagy csak félálomban szundikálam szinte egész éjjel. Oké, ez úgy 2-3 hétig előfordult - nem volt folyamatos -, de ennyi!

Amúgy nekem azt mondták kívülállók - nem orvosok, csak utánanéztek a Rivotrilnak -, hogy 1 mg 1 elefántnak 1 napra sok lenne belőle. Én 4 mg-ot ettem naponta. No comment.

Kitartás, menni fog a leállás Nektek is! :)

12. petka (válaszként erre: 10. - Kmeli)
2009. aug. 9. 17:41
Szia, ne haragudj de az agressziónál nagyon elkezdtem nevetni, mert mostanában sokszor érzem úgy (a naplómban is szoktam dühöngeni) hogy amikor valahol nem azt a választ kapom amire számítottam, hangosan káromkodok és elküldöm az illetőt melegebb éghajlatra. Lehet hogy ezt is a gyógyszer okozza? Erre eddig nem is gondoltam.
11. Miss Angel (válaszként erre: 8. - Petka)
2009. aug. 9. 17:39

Az durva:(

Doki erre mit mondott,nem tudák ezt nálad vmivel helyettesíteni,és lassanként csökkenteni,vagy ilyesmi?

10. Kmeli
2009. aug. 9. 17:38
Nekem tavalyelött irta ki a dokim.Egy darabig szedtem,egy jó ideje viszont már nem.Ennek két oka van:elsösorban azért mert kismama vagyok,másodsorban viszont amugy is le kellett állnom vele,ugyanis rám is úgy hatott,mint a drog.Nyugtatni nyugtatott,persze.De sokszor túlságosan is!Nem egyszer úgy érezetm magam tőle,mint ha be lennék rúgva,szédölögtem,stb,söt:egyik mellékhatása,az agresszió nálam igen erősen jelentkezett!!Valamint ahogy egy kicsit feszültebb voltam,már nyúltam érte,tehát a rászokás is igaz rá.ettől függetlenül nem biztos hogyy ez nálad is jelentkezne,mert valóban,minden szervezet másképp reagál.
2009. aug. 9. 17:35
Én napközben csak szükség esetén veszek be. Ha normális az életem, akkor csak este 2-őt, és az segít aludni. Az orvos javasolta hogy ne szedjek altatót, inkább ebből kettőt.
8. petka (válaszként erre: 7. - Miss Angel)
2009. aug. 9. 17:33
Feszítést érzek a gyomromban, és ki tudnék ugrani az ablakon, vagy bármit csak szűnjön meg az a borzasztó érzés.
7. Miss Angel (válaszként erre: 2. - Petka)
2009. aug. 9. 17:30
A függőség alatt mit értesz,tehát mit érzel,ha nem veszed be ??
6. Miss Angel (válaszként erre: 4. - Rozália)
2009. aug. 9. 17:26
Ez tényleg durva.Én semmilyen mellékhatást nem érzek-kopp-kopp,remélem így is marad,nem szeretnék több bajt a már meglévők mellé....
5. Miss Angel (válaszként erre: 3. - Rozália)
2009. aug. 9. 17:24

Lassan 1 éve szedem,kipróbáltam már,hogy nem veszek be 1-et 1 -et,de azonnal visszatér az az állapot ami volt,nem kívánom senkinek....

Napi 3x1az adagom pillanatnyilag...

Akkor lehet,hogy egész hátralévő életemben szednem kell majd??:(

4. Rozália (válaszként erre: 3. - Rozália)
2009. aug. 9. 17:23
A 2. hsz-ról jutott eszembe: én is próbáltam már más gyógyszer helyette, nem volt szerencsém. A gyógyszer jó lett volna, de rettenetesen hullott tőle a hajam - mellékhatás - és abba kellett hagynom.
3. Rozália (válaszként erre: 1. - Miss Angel)
2009. aug. 9. 17:20
Én magam is szedem, hosszú évek óta. Megbeszéltem az orvosommal, kitapasztalom, mennyi az a minimális adag, amitől még jól érzem magamat. És a 3x1 adagról manapság a reggeli fél szemnél tartok. Ez is elég, úgy érzem. Abbahagyni viszont nem tudnám. Megpróbáltam, akkor szörnyen feszült és ideges voltam. A puszta gondolat, hogy nem vettem be - még ha csak a fél szemet is - teljesen kiborít pl. Amúgy tök jó gyógyszer szerintem.
2009. aug. 9. 17:18

Sajnos tényleg olyan mint a drog. Nekem már kialakult a függőségem. De már keresek helyette valamilyen gyógyhatású készítményt, tehát ami nem szintetikus. Még nem találtam.

Egyébként rövid távon nagyon jó a hatása, ahogy te is írod. Nálam lehet hogy a rossz álmokat is ez okozza, de ebben nem vagyok biztos.

2009. aug. 9. 17:15

Sziasztok.

Tavaly szeptemberben kezdtem el szedni ezt a szorongáscsökkentő gyógyszert,orvosi javaslatra.

Már néhány nap múlva sokkal jobban lettem,megkönnyebbültem,és azóta is szedem,természetesen orvos felügyelete alatt.

Viszont böngészgetve a netet,ijesztő dolgokat olvastam erről a gyógyszerről:hozzászokás,"olyan mint a drog,ha sokáig szeded,nem tudsz leállni róla",és hasonlókat.

Nem tudom elhinni,hogy egy olyan gyógyszer,ami ennyit képes segíteni valakin,ennyire ártalmas lehet??

Vagy minden szervezet másképp reagál rá??-"lelassít,napokra kiüt",stb-ilyeneket is olvastam róla,én még csak hasonlót sem tapasztaltam.Sőt,csak pozitív hatásait érzem.

Kíváncsi lennék olyanok véleményére,tapasztalataira,akik szedték,vagy szedte vki családban,közvetlen környezetetekben,stb....

Előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook