Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Rettegek, hogy elveszítem a gyerekem fórum

Rettegek, hogy elveszítem a gyerekem (beszélgetős fórum)


1 2 3
32. papája (válaszként erre: 31. - Insecure)
2016. aug. 26. 19:51
És ha nincs, akkor mi van, attól még lehet becsületes, szorgalmas, dolgos ! Nehéz gyermekkor után úgy látszik Neki nehéz felnőtt kor jut. Reméljük nem adja fel, szakmát tanul és dolgozik. Egyenlőre még kilátástalan a helyzete, de majd összeszedi magát és minden rendben lesz. Hajrá Kislány !
31. insecure (válaszként erre: 29. - 4c1a787e8f)
2016. aug. 26. 12:57
Szerintem neki èrettsègije sincs mèg.
30. 4c1a787e8f (válaszként erre: 28. - Bekacomb)
2016. aug. 26. 11:44

Persze, hogy jó a minél több minőségi idő, amit a gyerekkel töltünk.

De nagyon ott a hangsúly a minőségin..

Még azoknak is észen kell lenni, akik megtehetik, hogy otthon legyenek.

Nagyon könnyű belepistulni az állandó gyerekimádásba, és erre hivatkozva - magukban is - szépen lassan leépülnek. Nem, feltétlenül külsőleg, hanem a gyereken kívüli élethez való viszonyulásban.

Munkának nem csak a kereset miatt kell lennie, hanem az értelmes emberi tevékenység miatt. Pár órás munkavégzésre azt is bíztatnék már korán, akinek nincs rá anyagi szüksége.

Annyi külön-lét kell.

Persze, mindenkinek más az élete, nem is kell egymásét megváltani, vagy a másikat lehülyézni, -eszemben sem volt - de tendenciákról lehet, és kell is beszélgetni.

29. 4c1a787e8f (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2016. aug. 26. 11:40

Kedves Guruljka!


Persze, hogy nem, már hogy képezne azzá... Az egy diploma, és sokszor nincs is olyan sok köze a nyelvtudáshoz.

Már nyilván nem azt mondom, hogy semmi köze sincs, de nem feltétlenül abból lesz a jó tanár, aki a legjobban beszéli, vagy tudja a nyelvet.. Az átadás képessége, a pedagógia egy másik képesség.


De nyilván alapfeltétele a tanításnak a diploma megszerzése, ez nem is kérdés.. :-)


Csak arra szúrtam be az a félmondatot, hogy a nyelvvizsga sikere hátha meghozza a kedvét, és továbbmegy tanár szakra...

28. Bekacomb (válaszként erre: 23. - 4c1a787e8f)
2016. aug. 26. 09:34

Abszolút egyetértek veled. Szerencsére vannak lehetőségek, támogatások, ha valaki szeretne első szakmát tanulni. A lényeg, hogy akarjon az illető kezdeni magával valamit, nyitott legyen, kezdeményező, és ne féljen nyitni az újra. Érdeklődőnek kell lenni, meg lehet találni a módját, hogy jusson valamire. Hosszú idő, és sok munka, de el lehet érni mélyről, nehéz sorsú, hátrányos helyzetű embereknek is, hogy stabil állásuk legyen. Rengeteg buktató, de meg lehet csinálni. Csak nagyon kitartónak kell lenni. Saját környezetemben sajnos elég sok olyan példát látok arra, hogy van, akit semmi az égvilágon nem motivál arra, hogy szakmát szerezzen, pedig egyik napról a másikra él, mondhatni tengődik, nulla létbiztonsággal, mégis boldog így. Én tudom, hogy nem minden a pénz, és nehéz előrébb jutni az életben, de ha meg sem próbálja, nem is sikerülhet. A legrosszabb, ha nem is akarja.

Vekerdynek nagyon igaza van. Csodás, ha valaki megteheti, hogy sokat otthon legyen a gyerkőccel, de ha eleve nehéz helyzetben él az ember, akkor muszáj visszamenni dolgozni, szerintem ezzel semmi baj nincs.


Kedves fórumindító, neked remek motivációd van, a kisgyereked. Biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog, mert látszik, hogy szeretnél magaddal kezdeni valamit. Szívből kívánom, hogy sikerüljön!

2016. aug. 26. 09:25
Ó, már látom, többen is említették ezt a lehetőséget.
26. Bekacomb (válaszként erre: 8. - Kockacyca28)
2016. aug. 26. 09:19
Államilag támogatott, ingyenes az első szakma megszerzése. Munkaügyi hivatalban tudnak segíteni, még az elhelyezkedésben is. Gyakran komplett programokkal segítik az embert, végigkísérnek a tanfolyam kezdetétől a munkába állásig. Szóval van segítség, érdemes lenne megpróbálnod.
25. Guruljka (válaszként erre: 23. - 4c1a787e8f)
2016. aug. 25. 19:16

Igazad van!


Annyiban kiegészítenélek, hogy maga a nyelvvizsga nem képesít nyelvtanárrá.


Nekem felsőfokú németem van, de nem tudok tanítani, a saját gyerekeim sem beszélik a németet. Nem is akarok nyelvtanár lenni, azért tanulok, hogy képesített fordító lehessek. (Amellett, hogy már vagy 15 éve fordítok, gyakorlatom tehát már van.)


Éppen egy mai újságban látom az induló OKJ-s hirdetéseket. Ezt az Egri Szakképzési Centrum hirdeti, és nem tudni hol lakik a kérdező. Ahogy átfutottam, egy nő tanulhat női szabó, szociális gondozó, ápoló szakmát, 5-féle adminisztrációs munkát is. Nappalin az első szakma megszerzése ingyenes, az esti vagy levelező oktatásért fizetni kell. Még a Gyes időtartama alatt is sikerülhetne. Érdeklődni kell.

24. 4c1a787e8f (válaszként erre: 22. - Kockacyca28)
2016. aug. 25. 19:03
Ez meg így van 6 nagymama mellett, egy rakás pénz tetején csücsülve is.. :-)
23. 4c1a787e8f (válaszként erre: 14. - Spann)
2016. aug. 25. 19:02

Én ebben nem értek egyet Veled. Szerintem egy ilyen nehéz sorsú embernek, aki a szüleire sem támaszkodhat az egyetlen lehetősége hosszú távon a tudás, az a képesség, hogy maga is meg tudjon élni. Arról nem beszélve, hogy ahhoz nagyon sokat kell keresni, hogy hosszú távon el lehessen ma egy családot tartani.


Ez egy hamis illúzió. Megromolhat ismét a kapcsolat, de jöhet egy baleset, betegség, vagy a munkahely elvesztése.


Ez már lejárt lemez, hogy jaj a bölcsi..


Ma már egyre inkább egyértelmű, hogy a jobb anyagi helyzetben lévő, és abban maradni is akaró családok, magasabb képzettségű nők adják bölcsibe a gyereket. Sőt, már Vekerdy is leírta, hogy egy éves kor után nem árt. Az oly nagyon irigyelt nyugaton sincsenek ennyit sehol otthon a nők, sok helyen 6 hetet, oszt jónapot. Mennek dolgozni. Ma nem lehet megengedni, hogy 6-7 évekre kiessen valaki a munkából. Semmilyen szakmában. Az meg végképp nem megengedhető, hogy valaki szakma nélkül tengődjön. A gyerek megnő, és azután? Sajnos a nyelvvizsga önmagában nem elég, mert valószínűleg nyelvtanár nem lesz - bár ne legyen igazam, és legyen az a vége, neki szívből kívánnám - és önmagában valamennyi angol tudással meg nem él meg.


A tanulást meg nem akkor kell elkezdeni, amikor már 3 éves a gyerek, és már az a kis gyes sem jár.


Hosszú távon a kapcsolatoknak is jót tesz bizony, ha valaki nem csak a gyerekbe van belepistulva, hanem önálló, függetlenedni tudó személyiség.


Arról nem beszélve, ha jó kapcsolatot ápol a bölcsivel, ők segíteni fognak igazolni azt, hogy nincs baj a gyerek nevelésével, jó helyen van az anyánál.


Sőt, az idegeinek is jót tenne, ha pár órára megpihenne, kikapcsolna.


Szóval kedves fórumindító, az erő megvan benned, világos gondolkozású józan ésszel rendelkező valaki vagy. Élvezd a nyelvtanulást, csináld, de valami szakmát is próbálj meg mellé. Ha mást nem egy alap számítógép kezelőit, hogy mondjuk titkárnőnek, asszisztensnek jelentkezhess.


A párod meg becsüld meg, abban mindenkinek igaza van itt. De a kettő nem zárja ki egymást, sőt a 3 sem. Lehet jó anyának lenni, jó feleségnek, és még belefér némi munka is. Lehet az elején fél állásban, vagy csak pár napra, de az a jövő.

2016. aug. 25. 15:59

Köszönöm szépen a bátorítást.

Nem sokára be vásárolok vitaminokból!

Tudom hogy a kezembe van az irányítás, csak néha meg ijedek hogy minden napra van valami ami miatt lehet idegeskedni!

Köszönöm!

21. 328e1b30ab (válaszként erre: 1. - Kockacyca28)
2016. aug. 25. 15:15

Kérlek, hallgass rám: kezd jel magnéziumot és D3-t szedni! Kisimítja az idegeidet és kevésbé leszel kikészülve.


Aki kevésbé van kikészülve, az megtalálja a megoldásokat.

20. massalhangzo (válaszként erre: 15. - Kockacyca28)
2016. aug. 25. 14:59

probalj megnyugodni, hiszen mar nem vagy egyedul, nem fogjak elvenni a gyereket


ha nem hagy beken az apja, szerintem fenyegesd meg, hogy felnyomod az adohatosagnak, vizsgaljak meg, megis mibol el. ha nem akar problemat maguknak, akkor teged is hagyjon beken

19. spann (válaszként erre: 15. - Kockacyca28)
2016. aug. 25. 14:44

Furcsa helyen laksz. Ennyi primitív ember ritka egy rakáson. Nem lenne megoldás, ha esetleg elköltöznétek jó messzire?


Nem tudom, egy védőnőnek hogy lehet ekkora "hatalma", az egészségügyi hierarchiának eléggé a legalján van.

Abban bízhatsz, hogy a gyámügy alapos és körültekintő, nem emelnek ki családból gyereket csak úgy ripsz-ropsz. Sőt azon fáradoznak, hogy maradjon a gyerek a saját családjában.

2016. aug. 25. 14:40
Nahát, csak sikerült kétszer elküldeni? Bocsánat! Azt hittem, elszállt és újra írtam! :D
17. Guruljka (válaszként erre: 15. - Kockacyca28)
2016. aug. 25. 14:39

Látod, milyen erős vagy és milyen bátor?


Nyugodj meg, a védőnő kezének el is kell érnie messzire, mert sokszor ezzel tud segíteni, de látod, a gyámügy sem ellenséged.


A tanulásnak nézegess utána, mert a munkaügynél is vannak lehetőségek, jó lesz az akkor i,s ha a kislányod már oviba jár.

6 havi regisztráció után szakmaszerző tanfolyamokra van lehetőség, fizetnek is és bérletet is kapsz. Csak el kell végezni, ha már belefogtál, más követelmény nincs, és a támogatást sem kérik vissza. Van időd utánanézni a neten még addig.


Legyél csak nyugodt kis családanya, nem lesz semmi baj. A párod is hadd lássa, hogy nem hiába dolgozik értetek, hadd járjon nyugodtan munkába ő is.


Nagyon-nagyon erősen kívánom, hogy jóra forduljon a sorsod! :D

16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Kockacyca28)
2016. aug. 25. 14:34

Látod, milyen erős vagy, és bátor is!


Okosan teszed, hogy angolul tanulsz.

A Gyes ideje alatt nem lehetsz álláskereső tudtommal, de azért érdeklődd meg. Ugyanis támogatják a tanulást, még ha esetleg várnod is kell még, míg ovis lesz a kislányod. Sok szakma-szerző tanfolyamra van lehetőség, ha 6 hónapon át regisztrált álláskereső vagy. Ilyen esetben fizetnek is, és még bérletet is kapsz a bejáráshoz. Csak annyit kérnek, hogy végezd id el, ha belefogtál.


Hogy most otthon vagy, az arra is jó, hogy mindennek nyugodtan utánanézz.


A párod rendes ember lehet, tényleg becsüld meg és legyél egy nyugodt kis családanya, ő is hadd dolgozzon nyugodt lélekkel.

2016. aug. 25. 14:21

Tudom hogy jobb helye van itthon velem. Szeretek vele itthon lenni, nem erről van szó. Csak azért jó lenne egy kis plusz kereset, hiába jól keres, de szeretnék félre tenni, idővel egy kis kiruccanásra, esetleg erre arra... de csak akkor ha a párom édesanyja el tudná vállalni.


Itt a környéken nagyon sok panasz van a védő nőre, és az a gond hogy egy pár emberről hallottam hogy nagyon messze el ér a keze, és sajnos akár egy perc alatt ki tudja emelni a családból a gyám ügy dolgozója segítségével a gyereket.

Anno, amikor "elszöktünk " a gyerek apjától egyből ki akarták emelni a családból és az volt az óriási szerencsém hogy a gyám hivatal dolgozója arra hivatkozva hogy péntek van, nincs nevelő szülő akihez tudná vinni...

Szerintem ez óriási szemétség..

És tegyük hozzá hogy apuka út közben mikor költöztünk meg látott és fél óra múlva egy ismerősöm házába be jött önkényesen és ki akarta tépni a gyereket a kezemből, aztán meg jelent az anyja aki szint úgy ugyanarra pályázott, hogy a gyereket ki tudja venni a kezemből. Nagy szerencsémre az ismerősöm nem hagyta, ki zavarta őket, nagynehezen. Aztán az apuka édesanyja a kapuba telefonált a rendőrségnek hogy el rabolták a kislányt utána meg az anyját.. A rendőrök ki nevették, és nem jöttek ki. Aztán a gyám hivatalnak is telefonáltak akik 5percen belül itt voltak. És persze nem velem beszélt elsőnek az illető, hanem hosszas tanakodás után be jött hozzám és a kislányhoz hogy ki kell emelni a családból. Mert nem vagyok alkalmas anyának és nincs semmim se. Kötelezővé tette hogy engedjem be apuka édesanyját. Be lett engedve. Erre el hordott mindennek és kijelentette azt hogy mindent meg tesz hogy a gyerek intézetbe kerüljön! És még vádolt minket azzal hogy mi meg vertük, meg a fiának azért van egy vágás a hasán mert késsel rontottunk nekik.. Igazából nagy hasi műtete volt a fiának az előtt 2honappal. :D elég nevetséges.

Azért jöttem el titokban, mert tudtam hogy nem fogják hagyni hogy nyugodtan távozzunk el onnan. Tudom hogy ez sem a legjobb megoldás volt, de nem tehettem mást. Sajnos teljesen egyedül voltam akkor abban a percben.! 2 ellen.. És akkor a testvéreiről ne is beszéljünk.

14. spann (válaszként erre: 13. - Kockacyca28)
2016. aug. 25. 11:58

Nem kell dolgoznod. Ha jól vettem ki, a férjed szépen keres, eltart titeket. Neked elég, ha szépen ellátod a gyereket és a háztartást. Jobb helye van otthon, mint a bölcsődében, láthatod a fejlődését, sokat tudsz vele foglalkozni.

Jól is néznénk ki, ha mindenkitől elvennék a gyereket, aki nem jár munkába.

2016. aug. 25. 11:41

Nagyon szépen köszönöm a biztatást! Igen sajnos nem egy jó pont hogy én nem tudok anyagilag hozzá járulni az úr asztalához. Pedig meg tenném, szeretnék dolgozni. A szakma tanulás is jól hangzik csak az a gond hogy itt a környéken nem foglalkoznak gyesen lévő anyukákkal. A munka ügy el utasít. A gyerek elhelyezését arra a kis időre pedig meg tudnám oldani. Itthon tanulom az angolt a kislány mellett, szeretnék idővel le tenni egy nyelv vizsgát, ha már tényleg jól megy és úgy érzem hogy sikerülni fog.


Sajnos a nagyszülők egy részét nem is ismerem az én oldalamról, a másik fele meg sajnos már nem élnek, pedig ők anno tudtak volna segíteni.

12. Guruljka (válaszként erre: 8. - Kockacyca28)
2016. aug. 25. 01:13

Nyugodj meg, nem veszik el a kislányod.

Nem azért mennek ki hozzád, mert kételkednek, hanem mert bejelentés után kötelesek kimenni a helyszínre. Ne félj, ők is látják, hogy ez egy ellened szóló hadjárat, nem hülyék. Feltűnik nekik, hogy ok nélküli a bejelentés.


Próbálj megnyugodni a rendesen dolgozó párod mellett, becsüld meg őt is és a kapcsolatotokat is azzal, hogy nyugodt vagy és magabiztos.

A rossz múlt ellenére jó anya vagy, ezt tudnod kell, és idővel mindenki be fogja ezt látni!


A kislányod nem annyira picike már, én is biztatlak a tanulásra. Érdeklődd meg, milyen tanfolyam vagy képzés van a közeletekben. Sok tanfolyam van fiatal anyák számára is, ahol a picik addig felügyelet alatt vannak, míg az anyuka tanul. Esetleg a párod édesanyja vállalná, hogy arra az időre a picitekkel van.


Még az is lehetne, hogy óvodai dajkaképzést végzel el, akkor ha a kislányos óvodás lesz, vele lehetsz az oviban.

11. 388b941089 (válaszként erre: 8. - Kockacyca28)
2016. aug. 24. 23:23

Ja látom, itt írod.

Azzal tudnád bebiztosítani magad, ha tanulnál szakmát és elhelyezkednél. Így nem kéne rettegned. sok sikert!

10. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Kockacyca28)
2016. aug. 24. 23:20
Munkád, kereseted van? Mit csinálsz?
2016. aug. 24. 17:42

Szia!


Szörnyű, hogy egy 13 éves kislány egyedül és nincs kire támaszkodnia. Nagyszüleid? Nagynénik, nagybácsik? Jó indulatú rokonok? Nagyon nehéz lehetett neked. Sajnálom, rossz ilyen élethelyzeteket olvasni.


A gyereket csak úgy nem veszik el az anyjától. Az, hogy se szakmád, se munkád az em jó pont. Van párod és az ő édesanyja, tehát nem vagy egyedül.

Én biztatlak, hogy tanulj és tanulj és tanulj és dolgozz!

Az sem hálás szituáció, hogy megint ki vagy szolgáltatva, nem járulsz hozzá a családi költségvetéshez. Ennek hosszú távon jó vége nem lesz, de ezt te is tudod.

Keress fel egy pszichológust és nyugodj meg, mert ha ezt így folytatod tényleg baj lesz.


Sok sikert, kitartást és akaraterőt kívánok neked.

2016. aug. 24. 17:02

Sajnos nincs szakmám és nincs munkám sem, próbáltam el helyezkedni, lett volna rá lehetőség, de sajnos itt a környéken csak fizetős bölcsőde van, ami 60.e. egy hónapra. És csak akkor veszik be a gyereket ha évesre adom be, azaz be kell mutatnom egy éves munka vállalóit. 19honapos a kislányom. Mostani páromnak van munkája. Anyagi helyzetünk rendben van! A lakóhely megfelelő a gyám ügynek.

Az apuka minden héten szalad valami baromsággal a védő nőhöz, vagy a gyám hivatalban.. Persze apuka azt tartja hogy rosszul nevelem a gyereket, stb, nem kapja meg amire szüksége van, pedig igenis meg adok mindent. 2-3 hetente jön a védő nő hogy van e mindene a gyereknek.. Stb.. Mert hogy névtelen be jelentés érkezett.. Vagy a párom édesanyja vagy a párom.

Legszívesebben el küldeném őket a melegebb éghajlatra, de tudom hogy ezzel csak magunknak ártok! Persze apuka a matyó hímzés, 2 rendőrségi üggyel, ami virtuális szexuális zaklatás fiatal korú ellen, a másik pedig a drogfogyasztás.

Bíróságon is azt hajtogatja hogy nincs munkája, és nem fog fizetni, de érdekesen ez előtt 1honappal el jött és még mutatta hogy vett egy autót 250.e - ért és előtte 2 héttel hogy le tettem a jogosítványt.


Igazi minta apa. Aki tele van pénzzel, napi 7-8 ezret keres, sajnos feketén, de egy csokoládét nem képes a gyerekének hozni 2 hetente... De én vagyok a rossz aki mindent meg tesz a gyerekéért.

2016. aug. 24. 16:17
talán el kellene fogadni h nálad a gyermek és erre is törekedni h veled maradjon vagyis ne kombinálj mert abból jó nem lesz,próbálj a normális életre törekedni a múltat pedig enged el,ahogy mondani szokták enged el a múltad h lehessen jövőd.
6. spann (válaszként erre: 1. - Kockacyca28)
2016. aug. 24. 13:23

Jaj, a cím alapján én azt hittem, halálos beteg a gyerek.

Szerencsére nem így van, reméljük nem is lesz.


Ami meg a gyámügyet illeti, bízhatsz benne, hogy ha jó helyen látják nálad a gyereket, akkor nem veszik el. Alapos környezettanulmányt végeznek, és a gyerek szempontjait tekintik elsődlegesnek.


Próbálj megnyugodni, lásd el szépen a kislányodat, ahogy kell és ne parázz.

2016. aug. 24. 13:11
Szülői szeretet és segítség nélkül valóban nagyon nehéz a helyzeted, de nem reménytelen. Nem írtál arról van-e szakmád, munkád. Van-e megfelelő lakhelyed ? Hány hónapos a kislányod ? Amennyiben van hol laknod, tudsz hol dolgozni, akkor add a kicsit bölcsődébe. Ott jó helye lesz napközben. Vállalj munkát, egy kicsit nyugodtabb és függetlenebb lehetsz a volt családodtól. Fogadd el a párod segítségét is, így nem mondhatnak Rád rosszat és előbb-utóbb mindenki megnyugszik.
2016. aug. 24. 12:59
Lehet beutalót kérni ideg gondozóba, ott remélhetőleg tudnak segíteni. Ha esetleg csak a nem fizetős verzió jöhetne szóba. Ha fizetős is, akkor pszichológus. A gyámüggyel gondolom folyamatos emiatt a kapcsolat, ami szerintem fontos is. Fel a fejjel, minden rendben lesz! ;-)
3. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Kockacyca28)
2016. aug. 24. 12:39
TB alapú pszichoterápia is van, keress fel pszichológust, mindenképpen csak ő tud segíteni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook