Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Adnátok retró telefont gyereknek mint első telefont? fórum

Adnátok retró telefont gyereknek mint első telefont? (beszélgetős fórum)


2023. febr. 25. 21:59
Nem.
25. Csillagszem38 (válaszként erre: 22. - Akinomuj)
2023. febr. 25. 21:45
Jesszus....
2023. febr. 25. 18:49
Én ugy gondolom és nálunk menö volt az a nyomogombos telefon amin volt rádió fényképezö lehetöség vagy filmezö lehetöség és valami gyári játék vagy hang fel vevö vagy zene lejátszás ebölvalamelyik és akkor voltál menö
2023. febr. 24. 20:09
Mindegyik azt kapott.
2023. febr. 24. 15:59

Nekem van gyerekem, nem is egy. Van nagykorú és kiskorú is. Itthon van gép, hozzáférnek a nethez korlátosan.

DE 16 éves korig nyomógombos telefon.

Utána vehet magának másikat - SAJÁT PÉNZÉN. De előfizetést nem, amíg nincs saját keresete... ergo nincs rajta mobilnet és itthon sem tud az otthonira fölmenni, csak a saját időkeretén belül (a wifin be van állítva személyre szabva). Eddig egy vett magának 16 évesen okostelefont, egy 19 évesen.

Nem cikizték egyiket sem. Általánosban be sem vitték, gimibe olyanba jártak/járnak, ahol ez nem volt téma.

Órán, ha kellett, lehetett osztálytárssal együtt dolgozni, vagy kaptak (!) a tanártól. Ui. az okostelefon nem kötelező alapfelszereltség az iskolában.


Nem mellesleg mi, szülők sem a mobilon lógunk. Épp elég a képernyő munkaidőben. Talán ez a példa is számít.

21. VendrinerPiroska (válaszként erre: 20. - 71ddaa07fa)
2023. febr. 23. 20:28
Szerintem első telefonnak nem a legdrágábbakat szokták adni a szülők. Sajnos, előbb-utóbb minden gyereknek kell egy bizonyos kor felett, és ha nagyon gagyi, akkor képesek cikizni. Mellesleg mostanság már muszáj is használniuk bizonyos feladatokhoz.
20. 71ddaa07fa (válaszként erre: 19. - SsueB)
2023. febr. 23. 19:16

Én nagyon sajnáltam a diákokat ebben a covid helyzetben. Volt olyan évfolyam, ahol az osztálytársak igazán el sem tudtak köszönni x együtt töltött év után egymástól, mert jött ez a nyavalya és bezárták az iskolákat is. Illetve olyan osztály is szerintem, ahol a brigád a sorozatos bezárások miatt igazán össze sem tudott szokni.


Személy szerint, ha én valami oktatásért felelős személy lennék, vagy csak egy iskola igazgatója, megkérném a tanulókat, hogy iskolába ne hozzanak magukkal szuper telefonkészülékeket. Az indokaim alább olvashatóak. A telefont nem tiltanám, mert sokszor jól tud jönni, ha valaki iskola után ott akar még maradni a suliban a barátaival, osztálytársaival szórakozni, sportolni és tudják értesíteni a szülőt, hogy később érkezem, ne izguljatok. Mi ezt nem tudtuk megtenni, volt is néha körömrágás a szülők részéről, ha a a megszokott idő helyett később ért haza a gyerkőc a suliból.

19. ssueB (válaszként erre: 18. - 71ddaa07fa)
2023. febr. 23. 18:52

Ezt a tanártól is meg kellene kérdezni.

Az én véleményem szerint "tanuljotthon" alatt hozzászoktak a kényelemhez. Ha a tanórán is online tölteti ki a feladatokat, a rendszer pikkpakk kiértékeli helyette, még arra sem kell időt és energiát fordítania, hogy olvashatatlan írást bogarásszon, vagy pontozzon. Megtesz mindent helyette a program. Ha az iskola engedi, nyilván megteszi, hogy a könnyebbik utat választja.


6. osztályos volt, amikor az első hullám kezdődött, és március idusán hazakényszerült. Az első a saját laptop volt, amit be kellett szerezni. Nem örültünk, de muszáj volt megteremteni neki a feltételeket. A menő számítógépre gyűjtött pénzét forgattuk be hirtelen. Ahol a szülő nem tehette meg, ott a gyerek kapott felszerelést az iskolától egyébként - az már más kérdés, hogy ezek a gyerekek általában le se tojták az egészet, de buktatni év végén persze nem lehetett, merthát covid van.

18. 71ddaa07fa (válaszként erre: 17. - SsueB)
2023. febr. 23. 17:03

Mi történik olyankor -mert azért az is előfordulhat- hogy valakinek nem futja rá. Örül apuka és anyuka, hogy a napi betevőt meg tudja keresni, nemhogy egy olyan okostelefont vegyen a gyereknek, ami libát is töm.

Szép, szép, hogy haladunk a korral, de bizonyos kereteken belül tenném.

Mi tudtunk még tanulni okostelefon, táblagép nélkül is, szerintem ezt most is meg lehetne oldani. (Igaz, olyan időt sem éltünk át szerencsére anno, hogy egy vírus miatt nem kellett iskolába járnunk.)

17. ssueB (válaszként erre: 15. - 71ddaa07fa)
2023. febr. 23. 14:11
Most akkor képzeld el azt, hogy a mi kilencedikes gyermekünknek azért kellett az okostelefon, merthogy ÓRÁN olyan feladatot kapnak, amit online, ott helyben telefonon kell megoldani. Agyrém, kivoltam tőle teljesen, de ha a tanár így csinálja, akkor mit tudunk tenni? Haladunk a korral...
2023. febr. 23. 12:41
Nem, nem hoznám ciki helyzetbe.
2023. febr. 23. 12:07

Nincs gyerekem, de azt gondolom iskolába sokkal praktikusabb egy nyomógombos telefon, mint egy okos.


1.) A gyerekek játszanak, futkosnak, kieshet a zsebéből és összetörhet. Egy másik nyomógombos telefon 10.000 Ft -ért megvehető, még egy okostelefon elég sokat kóstál.

2.) Bárki szemet vethet az okostelefonra, elhagyhatja a gyerek. A visszaszerzése nem egyszerű, a pótlása szintén költséges.

3.) Általában az emberek nagyon sok időt töltenek az internet előtt. Legalább amíg közösségben van a gyerek, addig a barátaival, osztálytársaival beszélgessen, és ne a telefonját nyomkodja. Mikor hazaér úgyis az lesz az első, hogy a laptopot, számítógépet bekapcsolja.


Nekem még mindig retro telefonom van, és addig nem is lesz, okos, még kapható lesz nyomógombos. Amire létrehozták, arra tökéletesen megteszi. Mikor éppen valakit hívni szeretnék, mert valami közlendőm van, arra ez a retro is alkalmas. Illetve, valahogy elfoglalom magam akkor is, ha valahol hosszabb időt várni kell. Próbálok személyes kontaktust kialakítani a többi emberrel és nem lépek be azonnal a köldöklesők szektájába, mint ma az emberek 98%-ra jellemző.

2023. febr. 23. 11:54

Biztos hogy nem!

Nem csinálok cèltáblát a saját gyerekemből.

13. eunuch
2023. febr. 23. 11:22
Azt adtam. Még él a gyerek is, telefon is.
12. Alnisa (válaszként erre: 1. - 4416b5442a)
2023. febr. 23. 10:31
Nem
11. Léna123 (válaszként erre: 9. - Sirga)
2023. febr. 23. 08:01

Tényleg, mi a retro mobil? Nekem is a 20 évvel ezelőttiek ugrottak be. :DDD

Enyémeknek még nincs, nem is tudom mikor lesz, de biztos nem, ha retro valami régi nyomógombos készüléket takar.

10. andi6020 (válaszként erre: 1. - 4416b5442a)
2023. febr. 23. 07:38
Biztos, hogy nem. Szétszívatnák vele. De amúgy sem.
9. Sirga (válaszként erre: 1. - 4416b5442a)
2023. febr. 23. 06:32
Kinek mi a retro? Nekem először a bakelit telefon ugrott be, utána a Nokia 3310 ... :D
8. Bichi (válaszként erre: 7. - Ikres_anyu)
2023. febr. 22. 22:55
A fiamnak már a 2022-es telefon is retro, szóval ez a retro jelző elég relatív :)
2023. febr. 22. 22:47

A régi telefonomat kapta az egyik gyermekem (iphone 6s). Vigyáztam rá, szép állapotú a telefon, max egy kicsit lassú a mai gyerekek emelkedett ingerküszöbének.


Elég retrós kategória, de arra, amire használja (tiktok, meg ilyen social media) megfelelő.

6. Amaunet (válaszként erre: 4. - 4416b5442a)
2023. febr. 22. 21:52

Olyat vennék, amilyet szeretni fog. Persze, nem csillagászati áron. Közép kategória alsó fele.

Olyat, aminek a helyzetét szülőként tudok követni illetve szabályozható, szülői engedélyhez kötött a játékidő.

Vagyis szülőként kontroll alatt tudom tartani.

A retro készülékek ezekre még nem voltak képesek.

2023. febr. 22. 21:45

Lehet kifog röhögni, ráadásul ha a barátai meglátják, cinkelni fogják. Én nem adtam retró telefont a gyerekeimnek. A kicsi 9 évesen kapott okos telót, mert egyedül jár a suliba. Van tablete, xboxa, nem szaladt el vele a ló. Szívesebben legózik, mesézik, beszélget , játszik velünk. Neki nem lóg a kezében folyton .

Az interneten felnőtt tartalmat nem ér el, korhatárosra van állítva. 🤷🏻‍♀️

4. 4416b5442a (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2023. febr. 22. 21:37
Nincs gyerekem csak ugy általánoságba
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - 4416b5442a)
2023. febr. 22. 21:31
Mennyi idős a gyermek?
2. akinomuj (válaszként erre: 1. - 4416b5442a)
2023. febr. 22. 21:29
Csakis azt.
2023. febr. 22. 21:12
ti adnátok retró telefont gyereknek mint első telefont?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook