Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Rengeteg traumám van korábbról, amit egyszerűen képtelen... fórum

Rengeteg traumám van korábbról, amit egyszerűen képtelen... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Napsugár8)
febr. 22. 18:32
Köszönöm
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Lolita2112)
febr. 22. 18:32
Köszönöm szépen
16. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 22. 15:21

Nem hibáztatok senkit. Én olyan esetekről írtam, amikor egy másik emberrel folytatott beszélgetések során kapunk sebeket, és akkor kapunk sebeket.

Eddig egy szóval sem írtad, hogy az anyagi problémákból eredő kisebbrendűségi érzésből származik a traumád és hasonló sebeid.

Sajnálom, ha félreértettél, nem volt semmi bántó szándék bennem. Nem is kell rögtön félreérteni, félremagyarázni és letámadni a másikat.

febr. 22. 01:38
egy pszihologus segitsege kellene aki turelmesen meghallgat es kitudnad onteni a lelkedet!sok sikert kivanok neked szeretettel!
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
febr. 20. 15:58
Ne haragudj de az, hogy megaláztak (mert szegénységből adódóan nem volt márkás ruhám, sőt még lehet új sem) azt pl nem gondolom, hogy az én hibám. Mint ahogy azt sem hogy visszahúzódó voltam ezért kezdtek ki. Miért ez az áldozat hibáztatás? Tényleg nem értem.
13. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 20. 14:53

Ezek a lelki sérülések (traumák) leginkább másik emberrel együtt folytatott beszélgetések, vagy valamilyen közösen végzett cselekmény során érnek bennünket.

Valami olyasmit mondott, tett a másik, ami bennünk akkor komoly érzelmi sérülést okozott.


Vissza kell gondolatban pörgetni az eseményt, attól a ponttól kezdve, amikor a lelki sebet kaptuk.

Mit tett, mit mondott az a másik, ami minket bánt?

- Mert az a másik ezt, meg azt mondta, tette

- Igen, mert annak előtte én ezt és ezt tettem, mondtam

- De csak azért, mert korábban ő ezt és ezt...


Szépen így visszavezetve az események, bizony be kell vallani, leginkább rájövünk, hogy mi magunk voltuk a hunyók, először mi tettünk, mondtunk olyasmit, amivel a másikból kiváltottunk egy olyan reakciót, ami viszont nálunk talált be.

Lelkünk mélyén valahol érezzük, hogy mi bakiztunk, és indítottuk el az eseményeket ezen az úton, de az egónk igyekszik ezt még saját magunk előtt is titkolni.

Ezért célszerű a lépésről-lépésre való visszavezetés.


Ilyenkor már valószínű nincs lehetőség a másiktól esetleg elnézést, bocsánatot kérni, de legalább a mi lelkünk megnyugszik, és nem azon rágódunk, hogy az a másik... majd legközelebb jobban odafigyelünk, és másként cselekszünk, másként beszélünk.

12. 55Judit (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 19. 14:36
Ha nem találod írjál rám, tőlem senki nem tudja meg ki vagy. Én is onnan tudok erről hogy kutakodtam más témában és ebbe is belebotlottam. Én is igénybe veszem a kurzust.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - 55Judit)
febr. 19. 14:36
Köszönöm, egyetértek.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
febr. 19. 14:35
Hallottam erről is, és különösen érdekelne ez az opció. De hogyan kezdjem? Tudom melyik téma csoport ami kiváltja. De nagyon nem merek bele menni és sok mindenre nem is emlékszem, csak sok olvasgatás után jutottam el idáig hogy ez segíthet. De nem tudom hogyan mélyüljek bele, főleg úgy hogy még súlyosabban ne vesszek el benne. :(
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - 55Judit)
febr. 19. 14:33
Nagyon köszönöm, még nem hallottam róla, de rá keresek.
8. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 19. 14:30

Értem. A kötözködés sohasem visz előre.

Talán, ha átrágnád magad rajtuk, lépésről-lépésre, megkeresnéd bennük azt a pontot, ahol félresiklott a dolog. Akkor tudjuk levonni az ilyen esetekből a tanulságot, és legközelebb hasonló helyzetben másként cselekedni. Ha megtalálod bennük ezeket a pontokat, képes leszel elengedni az egész történetet. Keresd bennük a tanulságot, utána már csak az marad, a történet többi része elszáll.

7. 55Judit (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 19. 14:22
Ennyire magán jellegű dolgot nem is kell senki orrára kötni. Főleg nem egy fórumon mert itt aztán mindenre lehet számítani amit pont nem kívánsz a helyzetedben.
6. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 19. 14:20
Halottál már a kineziológiai módszerekről? Egy mini kurzus keretében megtanulhatsz számos olyan gyakorlatot, amivel segíteni tudsz magadon.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
febr. 19. 13:25
Kedves vagy, de kötöszködés lenne csak belőle. így csak egy vallomásként akartam.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Enissa)
febr. 19. 13:24
Én nem kérdőjelezem meg, hogy ez így van. Viszont nem gondolom elenyészőnek az én ügyeimet. Vagy te látatlanba így gondolod?
febr. 19. 10:55

Ami elmúlt muszáj lenne elengedned, hiszen már változtatni nem lehet rajta.

Nagyon sok embernek vannak traumái, lehet még a Tiédnél is nagyobb. Annak tudatában írtam, hogy természetesen mindenkinek a maga keresztje a legnehezebb, addig, amíg nem látja meg, mások mekkorákat cipelnek. Érdemes olvasni, sok önéletrajzi könyvet, és ráeszmél az ember, hogy sokaknak a pokol átélte után is sikerülhet az élete.

febr. 19. 07:28
Mesélj, milyen problémákkal küzdöl, talán itt-ott tudunk segíteni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook