Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Reflux és paleo, avagy megint átverik a beteget? fórum

Reflux és paleo, avagy megint átverik a beteget? (beszélgetős fórum)


1 2
21. Shila (válaszként erre: 5. - Csipkerózsika)
2012. okt. 9. 09:16

A paleolit taplalkozas alapjait rosszul fektetted le.. Mert az igazi paleoban semmi fele sajt nem megengedett, es a gabona sem. Ennek azert olvass utana, persze csak ha erdekel :)

Jah es ha "meg akarod mondani" , mert az informacio helytelen :)

20. Shila (válaszként erre: 17. - F1fee9d062)
2012. okt. 9. 09:14

a paleos dietaban mas is van, mint hust zoldseggel...

Lehet kulonbozo sutiket sutni es hogy ezek lisztmentesek legyenek, a paleosok magliszteket hasznalnak, ami viszont mar business... Mert nem olcso...

Szoval igenis lehet business is, ha mar igy allunk.


Megmondom oszinten, hogy en mar nem tudok kiigazodni a vercsoportdieta, paleo es tarsai kozott, lehet nem is kene, csak oda kene figyelni, hogy tesz a gyomraba az ember.

Mert akarhogy is nezzuk, az adja testunk szamara az "uzemanyagot" es poshadvany benzinnel az auto sem megy messzire... :)

2011. dec. 4. 11:48

Félreértés ne essen, én nem paleo-reklámarc vagyok. Én magam sem csinálom - bár megfordult már a fejemben párszor, hogy talán jobb lenne. És nem azért, mert "hiszek benne", hanem mert biztos vagyok benne, hogy a természetes dolgok jobbak a szervezet számára, mint az agyonfeldolgozott élelmiszerek és a cukor.

Másrészt nem az orvosokat húzom le, köztük is nyilván vannak nagyon hozzáértők és lelkiismeretesek, de akárhogy is nézzük, a gyógyszeripart szolgálják, erre tanítják őket. A gyógyszeriparról pedig megvan a véleményem, ahogy a kozmetikai iparról is, ott aztán tutira nem az a cél, hogy végleges, hathatós megoldásokat keressenek az emberek számára. Na, ez az igazi üzlet, nem az a pár kiadott könyv.

18. 6b006fc769 (válaszként erre: 17. - F1fee9d062)
2011. dec. 4. 10:33
Nem hiszem, nagyon szeretem a tejtermékeket. Mondjuk gabonaféléket mostanában kevesebbet eszünk a zöldségek-gyümölcsök rovására:))
17. f1fee9d062 (válaszként erre: 15. - 6b006fc769)
2011. dec. 4. 07:19

Értem, amit gondolsz. Én úgy gondolom, jó lenne, ha mindenki legalább kúraszerűen csinálna ilyesmit.


Amúgy mi az üzlet abban a paleo kitalálóinak,hogy zöldséget eszem hússal? Az eladott könyvekre gondolsz? Nem lehet nagy tétel, főleg a gyógyszeüzlethez képest.


Én inkább azt szoktam elgondolni, ha hirtelem mindenki így akarna élni, éhenhalnánk. Mert eleinte rengeteget esznek húsból, mindenből a friss paleósok. A régiek töredékét.


Tényleg,nem csinálsz egy ilyen kúrát? ;)

16. b235ac96d5 (válaszként erre: 4. - 57aa4ea1e8)
2011. dec. 4. 01:35
Jól mondod! A citrom, habár savanyú, lúgos kémhatású és közömbösíti a savat.
15. 6b006fc769 (válaszként erre: 14. - F1fee9d062)
2011. dec. 3. 23:10
Ha megfigyelted, nem azt mondtam, hogy rossz, hanem azt, hogy szerintem nem mindenható és nem mindenkinek szükséges. Én sokakat ismerek, akik nem így élnek és nem is érzik szükségét, ugyanis probléma és tünetmentesek - pl. reflux terén is. Az átverik a beteget kijelentés sokkal degradálóbb annál,mint amit én írtam. Pedig mindkettő üzlet (is).
14. f1fee9d062 (válaszként erre: 13. - 6b006fc769)
2011. dec. 3. 23:02

Ez így igaz.


Viszont amit nem próbálok ki, azt nem véleményezem se pro se kontra. Csak mert olvastam róla valamit, vagy mert valaki azt mondta, hogy...


Ez fontos.


És igen, még akkor is benne van, hogy valami nekem jó, mert mondjuk szeretek futni, de egy féllábú nem tud...


Na de ez már csak elmélet... :)

13. 6b006fc769 (válaszként erre: 12. - F1fee9d062)
2011. dec. 3. 22:41
100 élet is kevés lenne mindent kipróbálni:)
2011. dec. 3. 22:11
Én meg nem véleményezek, csak amit kipróbáltam. Nem hiszek el semmit, csak ha belemegyek, de addig nem érdemes lehúzni sem, reklámozni sem. Szerintem...
2011. dec. 3. 21:40
nincs refluxom, sosem volt, nem zabálok gyógyszert, és nem vagyok benne biztos, hogy a paleo (illetve a hozzá tartozó irodalom és egyebek) nem egy újfajta üzlet. Egyébként azt sem hiszem, hogy ez a fajta diéta mindenható és mindenkinek jó.
10. f1fee9d062 (válaszként erre: 9. - Kori54)
2011. dec. 3. 21:05
Hm... Te hova jársz orvoshoz? Szerencsés lehetsz! A környezetemben mindenki gyógyszereket zabál. :(
9. kori54 (válaszként erre: 5. - Csipkerózsika)
2011. dec. 3. 20:50
Teljesen jól kezelte magát, az orvosok is ezt a diétát javasolják, akárminek is hívják.
8. f1fee9d062 (válaszként erre: 7. - Kori54)
2011. dec. 3. 20:47

Egy dolog, ami le van írva és elolvassuk, és egy másik dolog, amit magunk kénytelenek vagyunk megtapasztalni.


Én már csak ez utóbbit hiszem el...

2011. dec. 3. 20:45
Én úgy tudom, hogy a helicobacter éppen a túl savas környezetben szokott terjengeni.
6. f1fee9d062 (válaszként erre: 5. - Csipkerózsika)
2011. dec. 3. 20:44

"Én nem mondom senkinek azt, hogy feltétlenül ezt az utat kell követnie..." megjegyzem, igen áldásos volna!


Sokkal egyszerűbb ám az embereknek sajnáltatni magát és bedobálni a torkán a drága bogyókat, ami tönkrevágja őt hosszútávon.


De hát mi lenne, ha nem tudnánk magunkat sajnáltatni?! Érdemes megfigyelni a beszélgetéseket. Grrrrrrr!


:(

5. Csipkerózsika (válaszként erre: 3. - Csipkerózsika)
2011. dec. 3. 20:29

Egy szó mint száz, gyanítani kezdte, hogy valami mást kell itt most kimódolnia, mint amire esküszik az orvostudomány, és nekiállt a paleolit diétának, amit röviden így tudnék leírni: gyümölcs, zöldség, hús, sajt, disznózsír, max. teljes kiőrlésű gabona IGEN, tejtermék, olaj, margarin, cukor, fehérliszt, agyonfeldolgozott élelmiszerek NEM!!!

3 nap elteltével jobban lett, és most már évek óta tünetmentes, holott az orvosa egyik első tanácsa pl. az volt, hogy felejtse el a gyümölcsöt...


Én nem mondom senkinek azt, hogy feltétlenül ezt az utat kell követnie, de azon érdemes elgondolkozni, hogy ha egy problémára ajánlott megoldások sorra csődöt mondanak, akkor legokosabb, ha az ember maga megy utána alaposan a dolgoknak, mert a gyógyszeripar - és sok más terület - nagy üzlet...

2011. dec. 3. 20:25
én ugyan nem értek a refluxhoz, nekem nincs is, viszont tény, hogyha ég a gyomrom (amire azt mondják, sok a sav), és beveszek 2-3 szem citrompótlót, kb 3 perc alatt megszűnik a gyomorégés. Amúgy a sima citrom is jó rá.
3. Csipkerózsika (válaszként erre: 2. - Csipkerózsika)
2011. dec. 3. 20:23

Bocsi. Szóval pár napja megismertem egy középkorú hölgyet, aki lelkendezve mesélt a paleolit diétáról, és legnagyobb megdöbbenésemre állította: ettől gyógyult meg a refluxból, amivel évekig küszködött.

Elmesélte a szokásos történetet, a tünetek jelentkezését, a betegség diagnosztizálását, azt, hogyan zongorázott végig a gyógyszertári forgalomban kapható 8-féle savlekötőn, (mivelhogy az orvosok szerint a betegséget a túl sok gyomorsav okozza) és hogy végül egy heveny gyulladást követő vizsgálat során helicobacter fertőzést találtak a gyomrában.

Mivel egyre rosszabbul lett, nem bízott már a gyógyszerekben, és elkezdett utánaolvasni a dolgoknak. A legnagyobb megdöbbenésére azt találta, hogy a helicobacter baktérium SAVSZEGÉNY környezetben tud elszaporodni. És szöget ütött a fejében a dolog. Ha a refluxot túl sok sav okozza, akkor hogy alakulhatott ki savszegény környezet, mikor a savlekötő gyógyszerektől nem lett jobban?

2. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - Csipkerózsika)
2011. dec. 3. 20:19

Kapásból 5 embert tudnék mondani a közvetlen munkatársaim között az elmúlt 2 évre nézve, aki refluxos. Nem túl kellemes, bár melyik betegség az?

Néhány napja aztán megismerkedtem egy 50

2011. dec. 3. 20:17

Mivel a környezetemben - és úgy általában is - egyre több refluxos beteg van, ezért úgy döntöttem, hogy elmesélem egyik gyógyult ismerősöm történetét arról, hogy sikerült meggyógyítania magát a saját logikája alapján paleolit diétával.

Vagyis akkor most sok vagy kevés az a gyomorsav???

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook