Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » R.Byrne. A Titok fórum

R.Byrne. A Titok (beszélgetős fórum)


54. sivilla (válaszként erre: 52. - 200a1d39d3)
2008. márc. 26. 18:58
Na ott pont:)
53. 200a1d39d3 (válaszként erre: 50. - 28f16f555c)
2008. márc. 26. 18:58
Köszönöm válaszodat!:)
52. 200a1d39d3 (válaszként erre: 48. - Sivilla)
2008. márc. 26. 18:57
Sivilla,ha neked így jó élni az életedet,tedd meg nyugodtan,ha ezzel önmagad lehetsz,és sok sok boldogságot hoz neked,nem a vallás a lényeg,hisz az elválasztó vonal az emberek között,egyetlen vallás van:a szeretet vallása.Mert bizony akárki akármit mond a vallás elválasztja egymástól az embereket,mert azt hiszik a hívek,hogy aki másképp gondolkozik az a gonosztól van,pedig ez nem igaz...el kell tudni fogadni másokat olyannak,amilyenek..Sivilla,tehát,ha neked így jó,ettől vagy boldog,tedd ezt:)Attól,hogy másképp gondolkodunk,semmi nincs,ami két ember közé állna,mint az,ha nem fogadjuk el egymást,és nem értjük meg egymást..
51. sivilla (válaszként erre: 49. - 28f16f555c)
2008. márc. 26. 18:57

Isten szelleme más fórumba tartozik!

Agykontról számomra nem elitélendő dolog!

50. 28f16f555c (válaszként erre: 47. - 200a1d39d3)
2008. márc. 26. 18:53
már válaszoltam is rá.
49. 28f16f555c (válaszként erre: 48. - Sivilla)
2008. márc. 26. 18:51

"Nekem nem jött le belőle az agykontról."


mert nem veszed észre a benne rejlő-nem kis csapdát.


A vallás semmire nem tanitja meg az embert, ellenben Isten Szelleme-többre mint amiről te álmodni tudsz.

48. sivilla (válaszként erre: 46. - 28f16f555c)
2008. márc. 26. 18:42

Nekem nem jött le belőle az agykontról.

Amúgy meg miért ne használjuk ki az agyunkat teljesen amennyire lehet. Hisz alig vesszük hasznát úgymond. Szóval a vallás valóban más dolog, az igaz.

Viszont sok hivőt megkérdeznék, hogy mire is tanitja őt meg? Tisztelet a kivételnek

2008. márc. 26. 18:35
Tanítvány,írtam egy privit,ha van kedved,írj.
46. 28f16f555c (válaszként erre: 44. - Sivilla)
2008. márc. 26. 18:35
nem.Isten szigorúan tiltja az agykontroll minden technikáját-a programozást is.Már pedig a Titok c. könyben ez van becsomagolva.
45. 200a1d39d3 (válaszként erre: 44. - Sivilla)
2008. márc. 26. 18:35
Azért van külömbség...de ezt már nem írom le,mert jogod van abban hinni,amiben szeretnél.
2008. márc. 26. 18:32
gyakorlatilag ugyan arról beszélünk, csak éppen másként hivjuk
43. 200a1d39d3 (válaszként erre: 42. - 28f16f555c)
2008. márc. 26. 18:30
Ez így van.Hisz Istenből indul ki minden,ahogyan a szeretet törvényét is ő alkotta...
42. 28f16f555c (válaszként erre: 36. - Sivilla)
2008. márc. 26. 18:29
A lényeg: Isten,szeretet és utána a hit szelleme.
41. 200a1d39d3 (válaszként erre: 39. - 319cd6978b)
2008. márc. 26. 18:28
Nincs köze hozzájuk.Legalábbis a könyv szerint...
2008. márc. 26. 18:28
A bennünk élő isteni akarat nem az,aminek gondoljátok,hogy valamiféle zord,kemény törvény,és nehéz betartani.A bennünk élő isteni akarat abban nyílvánul meg,hogy minden könnyen megy általa,mint ahogy a mondás is tartja isteni áldás van rajta.Ha valaminek Isten szemében nem jött el még az ideje az életedben,tehetsz bármit,az nem fog megvalósulni életedben...
2008. márc. 26. 18:27
Akkor ennek nincs köze az angyalokhoz meg ilyesmi.
38. sivilla (válaszként erre: 35. - 319cd6978b)
2008. márc. 26. 18:24

Van valami könyv meg film is ha jól tudom. szóval ha vki megírná az jó lenne.


Ez egy köny és film is :)

A lényeg hogy hogyan éld az életed úgy,hogy megadja neked mindazt amit szeretnél

37. 200a1d39d3 (válaszként erre: 35. - 319cd6978b)
2008. márc. 26. 18:23
A Titok egy könyv címe,amit bővebben kifejtve annyit tesz,mint a szeretet,vagy vonzás törvénye.Ha még bővebben kifejteném,hosszú lenne a sor.Visszább olvashatod,mit gondolok róla,és ezt tartom is,mindamellett,hogy nagyon pozitív a könyv,nem olyan egyszerű az életben alkalmazni,mint ahogyan le van írva a könyvben.
2008. márc. 26. 18:23

A lényeg a hit, és a szeretet!

Ebben egyetértünk:)

2008. márc. 26. 18:19
Leírná vki nagyvonalakban hogy mi ez a Titok?? Mert már soxor hallottam róla de nem tudom hogy mi ez. Van valami könyv meg film is ha jól tudom. szóval ha vki megírná az jó lenne.
34. 28f16f555c (válaszként erre: 33. - 200a1d39d3)
2008. márc. 26. 18:18

"Mindenki előbb utóbb magától fog rájönni,hogy legyen benne akármennyi szeretet,és megértés,meg teremtő képzelet,nem érheti el célját isteni áldás nélkül"


ez is igaz.

2008. márc. 26. 18:13
Szerintem meg értelmetlen ezen vitázni,mindenki abban hisz,amiben akar.Mindenki előbb utóbb magától fog rájönni,hogy legyen benne akármennyi szeretet,és megértés,meg teremtő képzelet,nem érheti el célját isteni áldás nélkül,ami annyit tesz,hogy összhangban lenni a szabad akarattal...ennyi a titok..
32. 28f16f555c (válaszként erre: 31. - Sivilla)
2008. márc. 26. 18:13

"Mért baj, hogy más megvilágitásból is felhasználják ezeket? "


mert a két ellentétes szellemi hatalom-sosem fog egyesülni-hanem mindig ütközik+ azaz ember aki egy ilyen "konfliktusban" belép(tudatlanul)-és nem Isten oldalán áll-az eleve a két szellemiség csatájából vesztesen fog kijönni.Nagyon észnél kell lenni, főleg a mostani időkben, mbe nyúl az ember, mert semmi nem az, mint aminek látszik.

31. sivilla (válaszként erre: 30. - 28f16f555c)
2008. márc. 26. 18:07

Kérdem én aki nem hisz istenben?

Én úgy látom, hogy a vallás is egy módja, hogy az ember pozitivan tudjon gondolkodni. Mindenki abba hisz amiben és akiben akar. Kerszetény vagyok de nem gyakorolom a vallásom. Nem tagadom hogy a biblia tele van bölcsességgel és már azok az emberek is tudtak valamit ezekről a dolgokról.

Mért baj, hogy más megvilágitásból is felhasználják ezeket? Mitől biztos az hogy isten az aki megadja nekünk a mindenapi kenyeret?

30. 28f16f555c (válaszként erre: 29. - Sivilla)
2008. márc. 26. 17:53

Jó részt igaza van tutunak.


A Bibliában leirt dolgokat, szellemi törvényeket próbálja agykontrollos módszerrel közelíteni és énközpontúvá tenni: aminek a vége egy nagy kutyulék lesz semmi több.

Mindig Istent illeti meg az ember hálaadása pld. vagy vegyük a tizedet-kinek fizetett Ábrahám előszőr tizedet? Melkisédeknek, ki volt Melkisédek? Az Úr felkent papja-azaz kinek kell fizetni a tizedet? A választ csak saját magatoknak mondjátok.

29. sivilla (válaszként erre: 28. - 200a1d39d3)
2008. márc. 26. 17:25

Sziasztok!

Olvastam én is ezt a könyvet és szerintem is igaza lehet. Próbálom elsajátitani a leirtakat is.

Tutu28 van reális alapja amit mondasz. Viszont ere tudodk ajánlani és nem csak neked de mindekinek egy másik könyvet.

Louise L. Hay ÉLD AZ ÉLETED!

Ez igazából a miértekről szól. Hogy valójában mi az oka a sok nyomornak és erőszaknak bánatnak. A lényeg a rossz beidegződések amit legfőképp otthonról hoztunk. Hogy úgy bánunk magunkkal ahogy a szüleink stb. Negativ beidegződéseket kell megszüntetni. Szeretni magad. Méltónak tartani magad ahhoz, hogy megkapd amit kértél. Ehhez nyújt segitséget ez a könyv, hogy megtaláld benne azt ami eddig az utatad állta.

2008. márc. 4. 07:53

Alapvetően az egész könyv nagyon drágán lett eladva is,és jó kis bevétele van a kiadónak belőle,tehát nekik megéri,hogy elhitetik az emberekkel,hogy hippszhoppsz megoldhatják problémájukat,és ne is figyeljenek oda,hogy vannak egyéb befolyásoló tényezők...de mindenki magának tudja,mit hisz el...szerintem ez a magyarázat túl kevés ahhoz,hogy jobbá tegyük a földön lévő igen nagy problémákat,hogy egyszerűen csak gondolkozz helyesen...nem tudom,tényleg vannak,akik ezt elhiszik?Akkor ők is befolyásolhatóak egy könyv által..itt látszik meg,hogy egy könyv,ami arról szól,hogyan tegyük jobbá életünket,nagyon kikapós,nem számít,milyen drága áron is van az...

Mindezek ellnére is mindenki eldönti,mit hisz,csak attól tényleg jobb legyen neki,ezt kívánom!

27. 200a1d39d3 (válaszként erre: 26. - Helenhadsell)
2008. márc. 4. 07:47
Ez nem így működik,hogy gondolok valamit,és hipp hopp,úgy lesz...vannak ugyanis befolyásoló körülmények,amikre nincs ráhatásod,és ezzel szerintem tisztában kéne lenni...de persze,tiéd a választás,ez biztos,de szerintem szenvedni nem igazán sok ember szeret,de mégis így van,és akkor könnyebb azt mondani,hogy biztos rosszul gondolkodnak...engem sem ismersz,tehát nem tudhatod,hogy alapvetően optimista vagyok,és nem én választottam,hogy szenvedni akarok...de ha szeretsz is ugyanúgy érni fog csalódás,szenvedés,mintha nem figyelnél direkt módon ezekre a dolgokra...az én véleményem akkor is az,hogy nem csak fekete és fehér a dolog,hanem nagyon is színes.De neked sok szerencsét az efféle agytréninghez,mert ez is egy azok közül,és ha elhiszed,bizonyára nagy dolgokat elérhetsz vele,de nem mindent,van olyan erő,amire nincs ráhatása embernek...legyen szép napod!
26. helenhadsell (válaszként erre: 25. - 200a1d39d3)
2008. márc. 4. 00:07
Ha te ugy gondolod, szenvedni fogsz, rosszul mennek a dolgaid, akkor ugy lesz. Ha ugy gondolod, boldog leszel és minden rendben, az is ugy lesz. Mindenképpen igazad van! Tiéd a valasztas.
2008. márc. 3. 21:23

Jó lenne,ha minden ilyen rózsaszín lenne,mit a könyvben leírtak,de attól,hogy elképzelek pl.a számlámra egy összeget,még nem fogja nekem senki elutalni.Az meg egyenesen megmosolyogtató volt,mikor leírta,hogy kiadás helyett bevételt képzel el...jó is lenne,ha minden ilyen szép lenne,csak sajnos ettől még nem fog sokminden változni,hogyha képzelődünk...a másik meg az egész le van koppintva a bibliából,hisz ott van kerekperec az egyetlen igaz törvény:úgy bánj az emberekkel,ahogyan szeretnéd,hogy ők is bánjanak veled,és a szeresd felebarátodat,mint magadat fontos törvénye,és ez,ami működik...

Én is azt hittem,hogy megveszem a könyvet,és majd jobb lesz,hát elmondhatom,hogy pont,hogy még rosszabbul mentek a dolgok,mint előtte,hisz egy csomó szabályt be kell tartani,hogy ne görcsölj azon,amit szeretnél,képzeld el,hogy az már a tulajdonod,stb.stb..az működik,ha elfelejtkezel a szabályokról,és megtanulsz tényleg szeretni!Ez működik,de szenvedni ettől még fogsz...és nem úgy,ahogy a könyvben le van írva,hogy minden hú de nagyon szép,csodálatos...elég,ha szétnézünk a földünkön,és láthatjuk,mennyire rosszul mennek a dolgaink...hisz tenni is kéne érte,hogy jobbak legyenek életfeltételeink...

Remélem ezzel az írásommal nem bántottam meg senkit,de én ezt gondolom,ez a véleményem,és nem azért,mert pesszimista vagyok,hanem inkább reálisan nézem,amit lehet..szóval elnézést,aki nem így gondolja...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook