Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ráckevéről mik a vélemények? fórum

Ráckevéről mik a vélemények? (beszélgetős fórum)


23. michelle.r (válaszként erre: 21. - New(l))
jan. 10. 10:13
Majdnem 20 éve már, hogy eladta, Jimmy akkor már halott volt. Talán 2004-ben, vagy 2005-ben. Azóta nem is jártam ott.
jan. 9. 18:44
Na, most már tudjuk hogy jó hely. Ott lakott a Király. Meg az alvilág krémje. :D
21. New(l) (válaszként erre: 18. - Michelle.r)
jan. 9. 18:39
Az még megvan neked, hogy jópár éve (talán 10 is van már) becsatornázták a szigetet? Hát, érdekes elképzelés.
20. New(l) (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
jan. 9. 18:31

Amilyen pletykák róla jártak, tényleg inkább eufemizálta a sorozat.

Fun fact, hogy nagybátyám az MCCD-nél dolgozott akkoriban, ami Jimmy kazijait gyártotta (meg Bódi Guszti és egyéb mulatósok carjait. Habzottunk is mint a szappan, hogy miért pont ezeket sokszorosítják, nem valami metál bandákét. 🤣)

19. New(l) (válaszként erre: 13. - Birebora)
jan. 9. 18:28
Na igen, u. tesóméknak épp a sziget közepén van a nyaralójuk, kész tortúra mire fölcimbölik a két macskát meg a pakkokat. De ők oda születtek, ragaszkodnak hozzá mindenáron. A macsekok meg szépen le szoktak sétálni a stégre méditálni hozzájuk. (azaz lesni a halakat, brekókat, szitakötőket, vízicsirkéket 😂)
18. michelle.r (válaszként erre: 13. - Birebora)
jan. 9. 18:11
Apám is ezért adta el. Az is szép sztori volt, hogy a felújításhoz az összes cuccot be kellett 'hajózni'.
17. michelle.r (válaszként erre: 8. - New(l))
jan. 9. 18:09
Ott bizony, oda jártunk fröccsözni, meg zsíros kenyeret enni 😇 Őfelsége is imádott oda járni, aztán a saját kazettáitól zengett a környék vasárnap délutánonként. Amikkor meghallottuk, márt tudtuk, hogy nem szomjas. El nem tudom képzelni, miért akarják az RTL-t perelni, sokkal jobb színben tüntették fel, mint amilyen volt.
16. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 9. 18:01
REviczki Gábor ott horgászott.
15. michelle.r (válaszként erre: 7. - De16c8f9e6)
jan. 9. 18:01
Nem, ennyire nem jó a fülem.
14. Utolsó betyár (válaszként erre: 12. - De16c8f9e6)
jan. 9. 16:37
Az ember talál, ha keres.
jan. 9. 16:29
Majdnem ott vettünk nyaralót. De aztán rájöttünk, hogy mi a csónakázáshoz, cipekedéshez öregek vagyunk. És annál jobban szeretjük a kényelmet, biztonságot és a komfortot, hogy ennek kitegyük magunkat.
12. de16c8f9e6 (válaszként erre: 11. - Utolsó betyár)
jan. 9. 16:02
Hú baszki, ez kemény. :D Ezeket a szuperlativusz zenéket honnan ásod elő? :D
11. Utolsó betyár (válaszként erre: 9. - New(l))
jan. 9. 14:53

Azért szerencse a Nirvanaval, még sikerült rögzítenie ezt a muzsikát.


[link]

10. de16c8f9e6 (válaszként erre: 9. - New(l))
jan. 9. 14:50
Én meg azt se tudtam hol vagyok. :D Csak hogy valaki bőg, a rádió bömböl, az unokatesóm meg horkol. Mert orrsövényferdüléssel küszködött világéletében. Komolyan mondom kerestem a webkamerákat. Mondom, ilyen nincs. Kettyósan erre ébredni. :D
9. New(l) (válaszként erre: 7. - De16c8f9e6)
jan. 9. 14:45

Csepelen lelte halálát Jimmy.

Mi is meg voltunk döbbenve, mikor hallottuk a hírt. Tényleg egy egész ország sokkolódott le, még az is aki nem rajongott a művészetéért.

8. New(l) (válaszként erre: 6. - Michelle.r)
jan. 9. 14:43

Unokatesóméknak van nyaralójuk az Angyali-szigeten, még a nagyszülők vették annak idején. Nagybátyám előrelátó volt, és kért autogrammot Jimmy-től, míg a Cinger néni kocsmájában pihente ki a királyság fáradalmait.

(A családi legendárium szerint mikor odament az asztalához aláírásért, alig tudta elsöpörni az üres felespoharakat, hogy a kis cetlire lekarmolja a nevét. :D)

Sok nyarat töltöttem a Szigeten, életem legszebb élményei közé tartozik, csoda egy hely. Akkor volt még igazán kalandos, amikor nem terjedtek el a mobiltelefonok, így előre pontosan jelezni kellett az érkezési szándékot, hogy viharos gyorsasággal át lehessen evezni a látógatóért. És ugye amíg a túlparton volt a csónak, a Szigetről te ki nem jutottál (max. a szomszédot kérhetted meg egy fuvarra). 😂

Imádtunk a vizen bohóckodni, én ott tanultam meg normálisan evezni és irányban tartani a vasccsónakot. Ami különösen fontos volt, hogy a kacsázással ne vigyük el a pecások damiljait botostul. 😋

7. de16c8f9e6 (válaszként erre: 6. - Michelle.r)
jan. 9. 13:23
Akkor hallottad a pisztolylövést is? Meg a kukurikút? Vagy nem ott történt az eset? Nekem még egyébként most is hihetetlen hogy meghalt. Amikor hallottam épp az unokatesóméknál voltam, sírva jött be a szobájába az anyja, először azt hittem április 1 van, aztán rájöttem hogy még csak január. Mondjuk nekünk se kellett volna előtte nap annyit inni. :D
jan. 9. 12:30

Az Angyali szigeten volt egy házunk, nem messze a Jimmyétől. Sajnos elfelejtettem fotózni, amikor a kocsmában összefutottunk. Pedig milyen értékesek lennének ma azok a fotók. 😆


Mivel a ház a szigeten volt, csónakkal volt megközelíthető, ami egyszerre csak az egyik oldalon tudott lenni, tehát ha valaki jött, át kellett menni érte, ez nem volt túl komfortos. És a bevásárlás sem. De a nyugalom, a Duna csendje, látványa kárpótolt. Még azért, is, hogy egy ekkora híresség lakott a szomszédságban. Állandóan nem szerettem volna ott lakni, de hétvégi háznak tökéletes volt.

5. trapiti (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 8. 09:48

Regen jartunk oda par evig egy rendszeres rendezvenyre, amikor meg a kastely nyitva volt. A kastelyt magat nagyon szerettuk, az etterme szuper volt, a szemelyzet kedves, szivesen mentunk mindig, de bezart.

Maga a varos eleg felejtos szerintem, nem sok dolog van. A furdo akkoriban (mondjuk 10 eve nagyjabol) eleg kellemetlen es koszos volt, nem is voltak kedvesek se. A Dunaban jot lehetett altalaban furdeni de a szabadstrandon nem volt semmi szinte, a legnagyobb gond a wc volt, ami volt ugyan, de minosithetetlenul mocskos. Enni-innivalo akkor volt ha vittel, vagy lehetett pizzat rendelni, sokan csinaltak ezt...

jan. 7. 20:50

Nyár, ladikja mindnekinek volt, Kerekzátony szigetre a révész vitt át, kolompolni kellett neki.

Gözhajójárat is volt. Nagybátyám ott volt kocsmáros. A hídhoz közel két vizimalom is omlófélben volt A falu csöndes rendes

Ez volt az '50es években


Ma az elnyomott kisebbség öli egymást a drogért

jan. 7. 19:09
Google-n én is rá bírok keresni, személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi.
2. 46fc317cb1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 7. 18:56

remélem tudtam segíteni


t [link]

jan. 7. 17:55
Személyes tapasztalatokat várok leginkább. Kinek mi a véleménye arról a városról.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook